Rozważania i spekulacje transferowe

Opowiadasz bzdury. Chorwat jest młody i będzie coraz lepszy. A Virgil niestety przeciwnie. Ja wiem że pomoc to najbardziej palący problem. Ale z obroną jest niewiele lepiej. Jeden Alisson gra na bardzo wysokim poziomie. Virgil ma słabszy okres, a gra Trenta jest bardzo nierówna. O ile w ataku daje sporo to broni słabo. A jako zastępstwo kupiliśmy Ramseya który w ogóle nie gra. Jeśli dałoby się kupić Gvardiola to trzeba sprzedać Matipa. Zawsze go bardzo ceniłem ale niestety nie ma się co trzymać sentymentów. Jak chcemy coś wygrać trzeba skład ulepszać. A my jesteśmy w stagnacji

1 polubienie

Juz wiesz ze bedzie lepszy? Chlopie, ilu było tak dobrych obrońcow jak Virgil, Terry, Ramos albo Vidić? Takich obroncow jak Gvardiol jest na pęczki. Ciągle pojawiają się nowe talenty za które jakis Lipsk czy Borussia krzykną 150 milionów.

Z obrona nie mamy problemu i wbij sobie to do głowy. Wydanie 100 milionow za obronce to jest zwykly idiotyzm w naszym przypadku.

Gvardiol nie ogarnie naszych najwiekszych bolączek, a światowi pomocnicy tak. Virgil dalej jest zdecydowanie najlepszym obronca świata i wciąga nosem innych.

Przypominam że już jeden mial byc kozakiem na środku obrony - Upamecano. Był też Kounde co dopiero to teraz moda jest na Gvardiola. Niech pogra troche na poziomie bo talentem za 100 milionow okrzykną cie dzis za jeden przyzwoity sezon w średniaku.

To już wolę nawet tego Fernandeza jeśli serio o niego się bijemy. Kotów w worku nie kupujemy od lat. Jeśli jesteśmy gotowi wydac nawet te 200 milionow na dwóch pomocnikow to czm nie ma tutaj miejsca na Gvardiola? Bo go po prostu na ten moment nie potrzebujemy. Przyjdzie czas i na niego jeśli serio jest w naszych planach. Po kolei.

Na ch*** nam teraz piąty obronca? My nie mamy kim sensownym w środku pola grac bo to Thiago, Keita, Ox i Jones się regularnie lamia, a to Arthur leży w szpitalu i zostaje Milner z wypalonym Fabinho. Jeden Jude ułatwi nam sprawę ale dwóch kozaków to już całkiem nam odmieni gre.

1 polubienie

@Ojogo

: #Liverpool have Enzo Fernández ‘in their hands’. The Reds will match any offer for the Argentinian in the summer

Więc to oznacza, że już raczej jest nowy właściciel. Chyba, że FSG się otrząsnęło, że bez sensownych ruchów wszystko się zawali.

Podsumowanko :joy:

  • Enzo-kupujemy
  • Jude-kupujemy
  • wydajemy gruba kase
  • i…kto i dlaczego mialby ja wydac poniewaz w przypadku FSG tego nie widze a nowego wlasciciela “ni ma”
  • jedyne sensowne rozwiazanie to takie,ze Henry znajdzie inwestora a ten w ramach promocji swoich artykulow,firmy wylozy ten hajs
  • i tak na marginesie to jestem ciekaw czy ten deal z Nike to nie czasami wtopa.Mnie osobiscie od samego poczatku ten uklad: niska kwota stala+procenty nie odpowiadal
1 polubienie

Moim skromnym zdaniem nowy właściciel już jest.
Oficialka po oknie zimowym.

Na razie mamy do czynienia tylko z plotkami. Żadnych konkretów jesli chodzi o prowadzone rozmowy, negocjowane kwoty nie ma. Papier wszystko przyjmie, plik w wordzie też. Znając model finansowy FSG nie wierzę, że nagle zaczną wydawać pieniądze. Musi pojawić się nowy własciciel lub udziałowiec, a w tym temacie poza plotkami równiez nie ma żadnej konkretniejszej informacji

1 polubienie

" * i…kto i dlaczego mialby ja wydac poniewaz w przypadku FSG tego nie widze a nowego wlasciciela “ni ma”"

Klub z podpisanym Bellinghamem byłby jednak sporo droższy przy odsprzedaży ? Jedynie tutaj można szukać nadziei przy ewentualnym wyłożeniu kasy przez obecnych właścicieli.

Nie mamy problemu z obroną… Ciekawe. W tym sezonie mamy problem. Jeśli nie widzisz tego, że van Dijk obniżył loty, przez co i jego partner na środku obrony (ktokolwiek to jest) gra słabiej - no to ja już nic na to nie poradzę. Każdy transfer jest obarczony ryzykiem. Sancho wydawał się być materiałem na wielką gwiazdę. Po transferze do United kompletnie zgasł. Bellingham czy Fernandez też mogą się nie sprawdzić. Nie wiem ile by kosztował Gvardiol ale na pewno warto by chociaż wykazać wstępne zainteresowanie. Wzmocnić środek obrony trzeba tak czy inaczej. Tylko za rok czy później może nie być takiego talentu jak Chorwat. W wieku 20 lat jest liderem defensywy zespołu który awansował do półfinału mundialu. Pewnie, lepiej czekać i potem rozbić bank za drewnianego Angola jak to niedawno zrobili United

No tutaj to się nie zgodzę, chłopak drugi rok progresuje, na MŚ top niesamowity, już latem Chelsea oferowała za niego 90 mln ale Lipsk odrzucił bo najzwyczajniej wiedział ze zawodnik urośnie, wyprowadzenie piłki niczym ŚP, świetny w defensywie, szybki, bdb ustawiający się, warunki fizyczne zacne, ja u niego nie widzę minusów, klasowy ŚO na 10-13 lat

Po transferze do United kazdy gasnie: Ronaldo, Depay, VAN de Beek, Cavani, nawet Fernandes.

Świetnie. Rozwiązaniem na naszą “slaba” defensywe jest kupno nieopierzonego stopera za 100 milionow. A może lepiej poszukać następcy Fabinho żeby jego koledzy z obrony nie mieli dodatkowej pracy przez jego slaba dyspozycję?

Gvardiol może szybciej zgasnąć niz zaświecić. Nie jest to jescze gwia, da seiatow go formatu. Lepiej szukać kogoś za mniejsze pieniądze co się sprawdzi jak Botman czy Konate.

FSG raczej będzie miało problem z uzyskaniem przeszło 4 mld jakie chcieliby otrzymać. Nawet przy konsorcjum arabsko-katarskim padały kwoty rzędu 3.3 mld. Oczywiście FSG też mogło wypuścić konrolowany przeciek z kwotą zawyżoną, tak samo podmioty zainteresowane ruszą do negocjacji od niższych sum.

Pytanie jaki procent udziałów FSG ma w swoim posiadaniu przy całkowitej sprzedaży. 1,5 roku temu sprzedali bodaj 11% udziałów za ponad 700 mln. Jak rozumiem nowy własciciel musiałby jeszcze osobno odkupić te 11% od udziałowca mniejszościowego, aby mieć całkowitą własność? To znacznie utrudniłoby uzyskanie tych ponad 4 mld, a więc i dodatkowo zniechęciłoby FSG do dalszego inwestowania w zespoł, całkowicie przerzucając ten obowiązek na kogoś nowego

Na topowym poziomie na mś to gra nawet Amrabat.

Wstrzymajcie się ludzie z tym Gvardiolem. Nie jest wart tych 100 milionow. Jeszcze nie jest.

Ja bym prędzej widział António Silve niż Chorwata. To że musimy ściągnąć ŚO w najbliższym czasie jest oczywiste.

przecież takie same teksty można było przeczytać przy transferze van Dijka, że został przepłacony. Co był dalej każdy wie.

Co znaczy, że nie jest wart? Raczej jest wart tyle ile ktos jest gotów za niego zapłacić, a Chelsea czy Real wydają się gotowe wyłożyć taką sume za Chorwata. Ostatnio Real zaklepał sobie transfer Endricka za około 70 mln Euro. Chłopaka co ma 16 lat i dopiero stawia pierwsze kroki w dorosłym futbolu. Oczywiście, że nie są wart tyle jego obecne umiejętności, ale w przypadku chłopaka z Brazylii czy Gvardiola lwią cześcią tej kwoty jest potencjał jaki posiadają.

Tylko Amrabat jest po prostu wyrobnikiem. Biega, walczy, przerywa ataki. Maroko gra defensywną piłkę, on jako walczak się dobrze sprawdza. Gvardiol jest liderem obrony. Gra naprawdę pewnie. To imponuje w tak młodym wieku. Ja nie mówię, że się musi sprawdzić. Ale potencjał ma i trudno tego nie zauważyć

i jeszcze takie porównanie.

Gvardiol to ogromny talent, ale Silva w niczym mu nie ustępuje, po za medialnością. Cena zapewne też dużo niższa.

Ale to samo można napisać o Jude ze może szybciej zgasnąć niż zaświecił. Nigdy nie masz gwarancji ze transfer wypali, ile by nie kosztował i jak by już nie był ukształtowany, daleko szukać nie trzeba.

I tutaj nikt nie pisze ze Gvardiol to ma być priorytet tylko osobiście się nie zgodzę z twoją tezą na jego temat

Dobre pytanie jak Amrabat poradziłby sobie w drużynie, która gra zdecydowanie inny futbol niż reprezentacja Maroka na mundialu. Maroko przystępuje do kazdego meczu na turnieju z pozycji skazanego na porażkę. Tam robotę stanowi kolektyw - drużyna ma przede wszystkim niedopuszczać do zagrożenia pod swoją bramką, przecinać akcje rywali, wybijać ich z rytmu i dociągnąć do karnych lub liczyć na jakąs cudowną kontrę lub błąd rywala. Od nas oczekuje się przede wszystkim tego, że to my będziemy stroną dominującą na murawie i to my mamy naciskać rywala. Pytanie czy Amrabat nie byłby zawodnikiem bardzo jednowymiarowym, który w mocnym klubie po prostu nie będzie blyszczeć, ani prezentować zadowalającego poziomu ze względu na swoje ograniczenia w przeglądzie gry, technice użytkowej, grze kombinacyjnej, etc.