Rozważania i spekulacje transferowe

Ostatnio Ivan Toney zapytany o to, czy gdyby miał do wyboru być “main man” w Leeds, albo transfer do Liverpoolu, ale nie jako “main man” odpowiedział w stylu, że jest kibicem Liverpoolu i zrobiłby co w jego mocy, żeby trafić do Liverpoolu i zostać “main man”. Szczerze mówiąc, gdybyśmy sięgnęli po Toneya, to uważam, że byłby to dobry ruch. Było pewne ryzyko związane z hypem spowodowanym pobieciem rekordu trafień w Championship oraz wątpliwościami czy poradzi sobie w BPL - moim zdaniem radzi sobie całkiem spoko. Ok może 2 bramki i 2 asysty w 10 meczach to nie jest jakiś powalający wynik, chociaż bardzo podoba mi się gra tego zawdonika. Szybki, silny, dobry technicznie, pracuje w defensywie i w ofensywie. Potrafi zagrać tyłem do bramki i również radzi sobie w powietrzu. Gdybyśmy mieli kupować kogoś do przodu to chyba Toneya preferowałbym najbardziej. Jimenez jest prze grajek, ale raczej nie kupimy napastnika w okolicach 30 r. ż., tym bardziej, że Raul jest po ciężkiej kontuzji. Raphinia też dobry piłkarz, chociaż nie wiem czy nie jest to zawodnik profilem przypominający Elliota, a rozwój Anglika powinien miec moim zdaniem wysoki priorytet u nas w klubie. Jovic? Takich grajków nam tu nie potrzeba.

@Down
A to jest ciekawe z tymi próbami pressingu. Było widać w spotkaniu z nami, że gość ma łeb na karku, dogranie głową do wychodzącego na czystą pozycje skrzydłowego, asysta przez trącenie piłki piętą. Fajnie gra. Ciekawe na ile go Brentford wycenia

Toney chyba w czołówce pressingow jeśli się nie mylę. Dobrze gra głową i gra bardzo kooperacyjnie.
Aczkolwiek liczb nie daje.

Przeszkoda mogą być jednak takie aspekty jak cena.

Według mnie Toney, by się u nas sprawdził i nawet pasuje jeżeli chodzi o odmłodzenie kadry (25 lat) . Jak jest zauważone wyżej dużo pracuje na boisku, jest silny i bardzo dobrze gra w powietrzu, co przy dośrodkowaniach Trenta i Tsimikasa (Robbo ostatnio kiepsko wrzuca) mogłoby dać przyzwoite liczby. Poza tym w systemie Kloppa Firmino też nie ma niesamowitych liczb, a raczej chodzi o pracę na boisku.

Co do ceny Watkinsa sprzedali za 34 mln euro, Benrahme za 23 mln, a było to w championship, więc podejrzewam, że za Toneya chcieliby z 40-50 mln euro.

Firminho też nie daje nie wiadomo jakich liczb, a jednak jest istotnym zawodnikiem dla The Reds, z Toneyem mogłoby być podobnie, na plus wiek. Brakuje nam wariantów z przodu, jedyną opcją w zasadzie jest Jota za Mane/Firminho.

Nie wiem o czym mówisz. Firmino od kiedy jest w Liverpoolu daje co sezon “double-double” praktycznie. Jak to nie są liczby, to ja już nie wiem xD. Ja rozumiem, że Firmino ma swój słaby okres i stał się trochę takim chłopcem do bicia, ale bądźmy poważni.
15/16- 11 goli, 11 asyst
16/17- 11 goli, 11 asyst
17/18- 25 goli, 15 asyst
18/19- 16 goli, 8 asyst
19/20- 10 goli, 12 asyst
20/21- 9 goli, 7 asyst
W tym sezonie dał już 6 goli i asystę.

3 polubienia

Dawać tego Toney’a!

Ten mlodziak z Salzburga też ciekawa opcja.

Ja akurat Bobby’ego nie krytykuje, niezaleznie od skuteczności. Firmino nie ma regularności Salaha - strzeli hat-tricka i potem kilka meczów gdzie irytuje marnowaniem okazji, natomiast nie zmienia to faktu, że jest ważnym graczem pracującym na innych, trochę taki napastnik od czarnej roboty.

1 polubienie

Tam w Salzburgu to jest kilku fajnych młodych zawodników

Jednego nawet kupiliśmy 2 lata temu.

Ale nie tego którego powinnismy

21 letni Dušan Vlahović w tym sezonie Serie A
11 meczów
8 bramek

W roku 2021:
34 mecze
25 bramek

Napastnik Fiorentiny nie zdecydował się na przedłużenie kontraktu i już w styczniu/latem może przejść do innego klubu.

Co myślicie o nim?

Podobno City na niego poluje.
Liczby ma dobre i do tego kolejny sezon trzyma podobne średnie. Chętnie bym go u nas widział, zwłaszcza że to może być zawodnik na lata biorąc pod uwagę wiek. W przeciwieństwie do Wernera czy Jovicia strzela w Serie A, więc trudniejsza liga od Bundesligi.

Oczywiście miałem na myśli Karima Adeyemiego. Gosc ma 19 lat i zapowiada się na kolejnego po Haalandzie i Dace zdolnego napastnika. Jeżeli koszt bylby na poziomie 20-30 milionow to bym brał, bo to serio nie jest jakas wygórowana cena.

Ten Vlahović mnie przekonuje do siebie, widziałem jakieś migawki, fajny zawodnik, ostatnio chyba nawet trzy bramki strzelił, z chęcią widziałbym go u nas.

Jeżeli Liverpool chcę na stałe pozostać wśród najlepszych no to bez sprzecznie powinien co jakiś czas zapolować na najbardziej pożądane kąski. A Vlahović takim właśnie się wydaje być. Czy to Vlahović czy Adeyemi czy … Mbappe :stuck_out_tongue: czy Haaland, Liverpool powinien był zrobić wszystko co w jego mocy aby jeden z nich od przyszłgo sezon biegał z livebirdem na piersi.

To, że FSG nie wyda na niego 60 milionów, a tyle chce Fiorentina, pamietajcie że klub rozpoczął rozbudowe trybuny i włąściciele mają nową wymówke do braku transferów na następne kilka lat, na nic dużego bym sie nie nastawiał

Sprzedadzą Origiego za 10-15 milionow i może by kupili. Vlahovic bylby bardzo dobry na PL.

Co? Od kiedy niby? Jedyne w czym Serie A jest trudniejsza od Bundesligi to chyba sędziowanie…

Milik od Bundesligi się odbił, poszedł do Serie A i nagle topowy napastnik. Piątek we Włoszech strzelał co chwilę aż miło, przyszedł do Bundesligi i ta go brutalnie zweryfikowała. W Serie A to nawet Kownacki potrafił od czasu do czasu strzelić, a gość jest za słaby nawet na 2 bundesligę.

Porównaj sobie liczby w ilości zdobywanych goli w tych ligach. W Serie A, pierwsze 5 zespołów w poprzednim sezonie.

  1. Inter 89
  2. Milan 74
  3. Atalanta (!) 90
  4. Juve 77
  5. Napoli 86

Tymczasem w Bundeslidze Bayern zdobył 99 goli, trzecia Borussia 75, a potem… nikt nawet nie przekroczył liczby 70! Drugi Lipsk zdobył tylko 60, czwarty Wolfsburg 61. Różnica jest kolosalna. Wygląda to tak:

  1. Bayern 99
  2. Lipsk 60
  3. Borussia 75
  4. Wolfsburg 61

W Serie A, NAJGORSZY zespół, Parma z ostatniego miejsca, zdobył 39 bramek. Tymczasem w Bundeslidze ostatni zespół uzbierał jedynie 25 trafień. Porównajmy na przykład miejsce 13 czyli Fiorentinę gdzie gra Vlahović - 47 goli, z 13 w Niemczech Augsburgiem z 36 golami.

Ja jestem przeciwny transferom z Włoch. Na własnej skórze mogliśmy się już parę razy przekonać, że jakoś nie potrafią się ci zawodnicy u nas odnaleźć. Balotelli to kompletny niewypał. Wcześniej był jeszcze przecież Borini. Vlahović tylko jeśli będzie mega promocyjna cena jakieś 35-40 milionów. Wtedy ze względu na wiek można spróbować. Inaczej nie ma sensu się o niego zabijać, zwłaszcza, że interesuje się nim City i od ręki pewnie wyłozą 60 milionów.

Witaj SEB :slightly_smiling_face: da się ciebie tu wyczuć i wiele twoich multikont.

Edwards łączony z RB Lipsk

1 polubienie

Ogólnie też uważam, że Bundesliga jest silniejsza niż Serie A, ale przy strzelonych bramkach trzeba wziąć poprawkę, że w Niemczech są 4 kolejki mniej.

1 polubienie