Rozważania i spekulacje transferowe

Ale oni będą zdrowi w końcu


image


image


image

tu akurat Konate wycena, że sie nie zmienia od transferu mnie dziwi. W każym razie widzisz wartośći u wszystkich wyżej niż zakup u KOnate niżej. Jednak myślę, że ofertę na 35mln byśmy wyśmiali.
U nas nie ma żelaznych członków 11 poza Alim i Salahem(ten to już chyba tylko z powodu braku wyboru).

Ja uważam, że jak jest plaga kontuzji to winą ciężko obarczać zawodnika/zaniżać jego wartość dla drużyny. Tylko należy przyjrzeć się bliżej naszej ekipie odpowiedzialnej za przygotowanie fizyczne/rehabilitacje.
Zdrowi w 11tce mają miejsce Konate, Diaz, Thiago i JOta albo Nunez. CZyli wszystkie flopy co wymieniasz.
Ty mi będziesz powtarzał, że są kontuzjowani. No ok są, ale kontuzje są jakby wliczonym ryzykiem i poza Jotą i Thiago to nie są cykliczne kontuzje. Z czego Thiago od kilku miesięcy gra wszystko.

p.s. Hendo też często był niedostępny, a Mane zdarzały się często kilkumeczowe nieobecności

A moim zdaniem przepłacanie to dopiero zobaczysz w lipcu, po tym co wieczorem zrobiła chelsea płacąc ponad 120 milionów za Enzo. Od wczoraj każdy randomowy, młody, zdolny pomocnik ma na metce +20 milionów, bo skoro Benfica mogła zarobić to my też chcemy

1 polubienie

Jeśli przyjdą tu Katarczycy to wsio rawno. Jeśli zostanie FSG… to i tak jesteśmy w dupie. I to głęboko, bardzo głęboko.

Wszyscy winią FSG za transfery, a dokładnie ich brak, a nie uważacie, że sporo w tym winy Kloppa? Nie wiem czy to prawda, ale podobno ma on więcej do powiedzenia w kwestii transferów niż Ward. A Klopp uparcie twierdzi, że ściągnie tylko pomocnika, jeśli będzie się zgadzać cena i będzie idealnie pasował do systemu. A było kilka transferów w to okienko, które mogliśmy przechwycić i na pewno byśmy na tym nie stracili, np. Ounahi poszedł do OM za 8mln

Nie wiemy co się dzieje wewnątrz klubu. Ale moim zdaniem jest tak, że w składzie mamy dużo średniaków czy też słabych zawodników w pomocy na obecną chwilę. Klopp woli kupić gwiazdę która coś zmieni niż kolejnego średniaka który raczej niewiele pomoże. Nie wiem czy to dobra strategia czy nie… Okaże się. Jedno jest pewne - netto wydajemy mało i kiedyś to się musiało ma poziomie odbić

1 polubienie

Już dawno o tym pisałem, że czasami nie jestem w stanie pojąć logiki Kloppa odnośnie tego idealnego mistycznego profilu piłkarza. To miałoby rację bytu gdyby piłkarze pokoju Oxa czy Keity nie mieli nawet miejsca na trybunach. A tutaj z jednej strony Klopp opowiada o braku piłkarza o odpowiednim profilu na rynku transferowym, który pasowałby do jego układanki, a z drugiej wystawia w 1 składzie i próbuje ratować sezon Keitą czy Chamberlainem, którzy wg mnie profilowo nie pasują już nawet do rezerw.

1 polubienie

Ogólnie Brighton staję się takim Liverpoolem z początku Kloppa i kolejnym kandydatem do top 4 w przyszłości. Jeśli nie podejmiemy jakiś radykalnych zmian, to zostaniemy za City, Arsenalem, Chelsea, Manu, NUFC, Totkami i właśnie Brighton. O rozgrywkach europejskich będziemy mogli pomarzyć, tak samo jak o pucharach krajowych.

@Lucass jakoś ten sklep-klub potrafi zatrzymać zawodnika - patrz Caicedo, sprzedać drogo wcale nie tak mocnego zawodnika-Cucurella
do tego ciągle wzmacniać się przyszłościowymi zawodnikami- Gilmour, Kozłowski, Ayari, Buonanotte…
Do tego wynajdywać ukryte talenty- Mitoma, Estupisan

Jeszcze lać nas na boisku

@Lucass chcial odejść dostał po łapkach, pol roku będzie tam grał, co nastanie później zobaczymy.

@Lucass jak coś się dzieje raz to jest wyjątek, jak 3 z rzędu to już reguła

1 polubienie

kolejny klub-sklep dla bogatszych klubów. Mewy nigdy się nie liczyły, teraz mają jeden sezon udany, a tak to zawsze się bujali w dole tabeli albo w niższych ligach. Tu nawet nie ma co porównywać do Liverpoolu i o top4 to mogą co najwyżej marzyć.

@Loku64 zatrzymać na chwilę. Caicedo już nieoficjalnie nie jest ich zawodnikiem, bo sam tam nie chce grać. Szybko go ktoś kupi.

@Loku64 lać to oni mogą w kiblu. Mają farta, że trafili na tak słabo dysponowany Liverpool. To ich ocaliło przed pogromem.

Jak przyjdą Katarczycy to wiadomo :wink:

Seb wszystko zepsuł. Dopóki tego nie napisał to tliła się we mnie nadzieją. Ale skoro to napisał to Katarczyków na pewno nie będzie :frowning:

1 polubienie

Insider :sweat_smile: Powiem tak, nawet gdyby Amerykanie mieli szczere chęci to (a nie mają) i tak za chwile nie będą wstanie rywalizować z najbogatszymi.

Tylko mnie o dziwo ta teoria jakoś tam trzyma się kupy. Oczywiście abstrahując od pieprzenia w stylu mbappe w lato itp.

Wszystkie znaki na niebie wskazują na to że zmieniony zostanie właściciel. Zauważcie jakie dwa duże banki zostały przez FSG zaangażowane do tej transakcji. Jak Katarczycy poprzez Twittera i swoich dziennikarzy dawali przecieki, że interesują się LFC, czy nawet zdjęcia Salaha przy stole z szejkami.

Poprzednio przy kryzysie w środku obrony, klub panicznie szukał rozwiązań w stylu Ben Davies, czy Ozan Kabak, teraz przy kryzysie w pomocy absolutny spokój.

A co najważniejsze, raczej nikt z tzw otoczenia klubu nie krytykuje jak by nie patrzeć, absurdalnego braku wzmocnień. Nawet naczelny krytykujący Carragher wyskoczył z narracja że rozumie sytuację i politykę przyjętą. Mam wrażenie że w klubie panuje już mocne przekonanie, że nastąpią radykalne zmiany.

I polecam tak spojrzeć na całą sytuację. Bo okej, można wyśmiać takie myślenie jednym prostym żartem w stylu “next summer club”, ale ciężko nie zauważyć tego że to co dzieje się wokół klubu jest inne niż w ostatnich latach. Stoimy w przededniu nie ewolucji a rewolucji. Dobrej czy złej, udanej czy nie udanej to już inna para kaloszy, ale dajcie ten kredyt zaufania do tego lata. Jeżeli FSG zostanie, serio będzie można ich bluzgać za ten styczeń. Jesli nie, to wiadomo że był to okres przejsciowy

6 polubień

“Nikt z otoczenia nie krytykuje”. Dla mnie najlepszym obrazem jest styl gry, podejście piłkarzy i wyniki. Może tak właśnie objawia się bunt załogi, która jest mocno wkurzona takim obrotem sprawy.

Pozostaje nam czekać… Z mediów trudno się czegoś prawdziwego dowiedzieć bo właściciele kontrolują to co dziennikarze mówią i piszą o klubie. Sam fakt, że wyciekła informacja o rozważanej sprzedaży ich zdenerwował. Dlatego teraz nic z mediów się nie dowiemy aż do momentu kiedy transakcja będzie dopięta.

Na Twitterze chodzą już plotki, że Real i Newcastle mogą się włączyć do gry o Jude’a.

Nie oszukujmy się, ale ten zawodnik jest monitorowany przez dosłownie każdy klub w Europie. To naturalne, że nie tylko Liverpool, City i Real by go chcieli u siebie. Newcastle byłby niewątpliwie ciekawym wyborem.

Tylko czy my potrzebujemy rewolucji? W moim przeczuciu, tylko w środku pola wymagane są zmiany o poważnym charakterze. Uważam, że gdybyśmy przed sezonem pozyskali Tchouameniego oraz Bellinghama, to dziś, mimo super kadry, i tak nie bylibyśmy w walce o mistrzostwo kraju, bo problem w tym sezonie jest dużo bardziej złożony niż brak dwóch super zawodników w jedenastce, a mianowicie poważna obniżka formy niemal każdego zawodnika i wysyp kontuzji. Oczywiście ta dwójka by nam pomogła i sprawiłaby, że mielibyśmy kompletną kadrę i bardzo możliwe, że latem kupimy Bellinghama i kogoś typu Rice’a/Nevesa/Caicedo i Klopp będzie miał kadrowe eldorado, nie będzie miał na co pod tym względem narzekać.

W ataku mamy sześciu bardzo dobrych zawodników i to jest olbrzymie bogactwo. Jestem za odmładzaniem składu, ale przedłużyłbym kontrakt z Firmino, bo mając w dobrym wieku Diaza, Jote, Gakpo i Nuneza, do tego Salaha i tak nie pozyskamy nikogo więcej na tym poziomie, bo nawet nie ma takiej potrzeby, a być może samemu uda nam się kogoś takiego wykreować, gdzie mocnym kandydatem jest Doak. Obsadę bramkarza mamy obsadzoną najmocniej w historii klubu, Klopp robi krzywdę Kelleherowi, nie wystawiając go w Pucharze Anglii. Lewa obrona jest mocna - jeden z najlepszych lewych obrońców świata Robertson oraz solidny zmiennik. Na prawej to samo co o Robertsonie można powiedzieć o Trencie, z tym że z jakiegoś powodu stracił formę, ale były lata, gdzie grał świetnie. Być może moglibyśmy mu dokoptować zmiennika, który bardziej by na niego naciskał, ale Gomez i Milner radzą sobie na jego pozycji zaskakująco dobrze, a być może wkrótce mocno rozwinie się utalentowany Ramsay, który ma jakieś kłopoty zdrowotne. Natomiast na środku obrony mamy czterech mocnych zawodników - tutaj można przyczepić się jedynie do tego, że trzech z nich zbyt często leczy urazy.

Czyli wychodzi na to, że można przyczepić się jedynie do środka pola, ale na tę pozycję mamy aż jedenastu zawodników! I po przemyśleniach skłaniam się do tego, co pisał Radbug, to były decyzje kadrowe Kloppa. Milner i Oxlade zarabiają ponad 100k funtów tygodniowo, to jest więcej niż Diaz, Jota, Gakpo czy Nunez w momencie transferu do nas. Gdyby to od FSG zależało, na pewno nie trzymaliby żadnego z nich w klubie, biorąc pod uwagę marginalną rolę, którą odgrywają na boisku.

Mamy tych jedenastu pomocników: 1. Thiago, 2. Henderson, 3. Fabinho, 4. Keita, 5. Chamberlain, 6. Jones, 7. Elliott, 8. Carvalho, 9. Arthur, 10. Bajcetic, 11. Milner. Patrzę po innych klubach z czołówki, nikt tyle nie ma. Gdyby to FSG decydowało, na pewno sprzedałoby Chamberlaina, zamiast oddawać go za darmo. Nie byliby chętni na przedłużanie kontraktu z Milnerem, bo jego tygodniówka mogłaby zostać przeznaczona na jakieś wzmocnienie typu Caicedo, którego można później sprzedać z zyskiem. Nie pozwoliliby odejść za darmo Keicie, tylko by go sprzedali. Nie daliby nowego, dobrego kontraktu Hendersonowi, gdzie sam Klopp musiał zainterweniować. Naszym problemem tutaj jest brak lepszej jakości - jednak trzeba zastrzec, że nikt nie mógł przewidzieć, że Fabinho zaliczy taki spektakularny zjazd, a Henderson spadek formy. Jeszcze większym problemem są ciągłe urazy - z Keity czy Jonesa prawie wcale nie idzie ostatnio korzystać. Keita nim dojdzie do takiej formy, że wytrzyma pełne 90 minut na dobrym poziomie, to zdąży złapać kontuzję. Inny problem to brak formy, ale wierzę, że w przyszłym sezonie będziemy mieli odrodzonego Fabinho.

Dlatego latem myślę, że wystarczy transfer Bellinghama i dajmy na to Rice/Caicedo/Nevesa. Do tego można wypożyczyć do innego klubu Carvalho, który gra bardzo mało, mimo że okoliczności w postaci wielu kontuzji sprzyjają ku temu, by często pojawiał się na boisku. Jak problem wysypu kontuzji zniknie, to zapomnimy, że mamy takiego piłkarza, bo nie wyobrażam sobie, by miał walczyć o miejsce w składzie ze zdrowym Diazem czy Jotą. Chętnie bym też wypożyczył/sprzedał Jonesa, który nie rozwija się tak, jakbyśmy tego chcieli i też ma kruche zdrowie, ale tu cenny jest jego status wychowanka. Do tego my na środku pomocy potrzebujemy wybieganego konia, kogoś takiego jak niedoceniany Wijnaldum, który był jaki był, ale przez cały sezon był do dyspozycji Kloppa i mając go w składzie osiągaliśmy wielkie sukcesy, a Jones to raczej typowo techniczny zawodnik. Do tego po sezonie nie powinno już tu być Arthura i Oxlalde’a.

Co do porównań, to jeśli chodzi o środek pola, mamy pełną lodówkę, ale za bardzo nie mamy co zjeść, bo albo są tam produkty, za którymi nie przepadamy, albo serek wiejski, którego ważność minęła tydzień temu i strach go jeść, tj. Oxlade.

Czyli reasumując, FSG dało bardzo dobre narzędzia Kloppowi. Mogłyby być lepsze, gdyby nie jego lojalność wobec zawodników, do których się przez te lata przywiązał. Słaba postawa w tym sezonie nie jest winą lojalności Kloppa ani FSG, tylko spadku formy większości piłkarzy oraz gigantycznej liczby kontuzji, co po części jest wynikiem trudów poprzedniego sezonu, gdzie byliśmy o krok od wygrania wszystkiego, co było do wygrania. Czyli były i nadal są powody, by wierzyć w tych piłkarzy, ale każda drużyna potrzebuje zmian.

6 polubień

Sorry Kolego ale ten fragment to mnie rozbawił/rozłożył! :rofl:
Nie! My mamy problem na pozycji ŚO.
Tam jest Joel już podstarzały i niestety coraz częściej niedysponowany.
Następny to absolutny przeciętniak, “elektryczny idę na raz” Joe.
Utalentowany ale co chwila połamaniec Ibou.
I wreszcie niedawna opoka ale dziś już kryjący na radar, bojący się pojedynków Virgil.

Tutaj w lato potrzeba zakupu 25-27 latka,który będzie pierwszym wyborem w tej formacji.

4 polubienia

Pytanie tylko czy gdybym Keita i Ox odeszli to Klopp dostałby konkretne pieniądze na zastępstwo. Myślał pewnie tak - kupię jakichś przeciętniaków za niewielkie pieniądze i nie będą grać lepiej od tych co mam. Jakby właściciele dali mu chociaż 1/3 tego co w Chelsea to pewnie by kupował. W tą pułapkę wpadł Benitez. Pennant, Zenden, Riera, Babel, Bellamy - ciągle zmieniał skrzydłowych ale jakości nie przybywało.

Dokładnie - pozbyć się Matipa (którego bardzo lubię ale lepszy to już nie będzie) i kupić zawodnika który będzie grał z Virgilem lub Konate

1 polubienie