Rozważania i spekulacje transferowe

Milner jest jeszcze młody i musi nabrać tężyzny. Nie ma co ryzykować talrntu, więc niech się jeszcze ogrywa w młodzikach. Za 2-3 lata powinien być gotowy przejść juz wyżej do U19.

1 polubienie

Jaja :sweat_smile: ja wiem, Millie się trzyma wyjątkowo dobrze jak na swój wiek ale… na litość boską.

Dlaczego Milner może pozostać w klubie na kolejny rok? Chodzi o status HG, a oto wyjaśnienie:

To niech kupią Angielskiego pomocnika, albo kogoś przesuną do kadry. Milner naprawdę nie ma żadnej wartości dla tego składu. Wiek, umiejętności są na poziomie Championship, charakter jest taki, że dawno nie widziałem tak bezjajecznego kapitana w meczu z Realem. Rozstać się z nim po sezonie, a nie niszczyć jego legendę w oczach kibiców. A Skład odmłodzić i wzmocnić.

Czyli nie zanosi się na przyjście innych Anglików, skoro tak ważne jest HG Jamesa ?

Zostawić Fabinho na jeszcze jeden sezon - jak przyjdzie nowy DM to nie będzie grał od razu jak z nut bo jest to jedna z najbardziej odpowiedzialnych i najtrudniejszych pozycji.
Wątpię, że nowy wniesie to “coś” od razu ktokolwiek by to nie był. Fabinho może obsra zborje i zobaczy ze ma konkurenta i się ogarnie a wtedy by było spoko dwóch na jedną pozycję

1 polubienie

No i trzeba pamietac, ze od nowego sezonu przychodzi tez Bajcetic, ktory bedzie jak nowy transfer po tej kontuzji. Plus jest opcja wykupienia dobrze sprawdzonego Melo, ktory rozegral u nas caly sezon.

Tak naprawde jakby sie dobrze zastanowic to nie ma za bardzo sensu wzmacniac srodka pola bo mamy tutaj takie bogactwo, ze zaden inny zawodnik nie przebije sie nawet na lawke.

Jak juz tak oceniamy:
Keita, OX, Melo - wypad, wiecznie kontuzjowani, a jak graja to sa za slabi na TOP10 EPL
Jones - carabaro cup zeby zagrac 5 meczy w sezonie lub wypad
Henderson - gleboki rezerwowy na koncowki zeby dac z watroby i utrzymac wynik
Milner - stary, bez perspektyw, slaby, wypad
Thiago - gleboki rezerwowy na koncowki zeby utrzymac wynik, otulic mlodziez opieka albo zeby gral gdy ktos powazny z podstawy bedzie kontuzjowany
Fabinho - zenujaco slaby, wypad
Bajcetic, Elliott - zmiennicy z opcja wykorzystania kontuzji kogos z podstawy na wejscie do pierwszej 11.
Carvalho - na ta chwile slaby, ale nadal mlody z przeblyskami talentu, wypozyczenie

Nie ma co sie czarowac, takie sa realia. Oczywiscie to sie nie wydarzy (w sensie nie odmienimy tak bardzo pomocy) wiec mozna oczekiwac, ze nawet jezeli sciagniemy kogos na srodek to w przyszlym sezonie bedziemy borykac sie z podobnymi problemami co teraz.

6 polubień

myślę że Caicedo, Barrela\Gavi szybko ogarną tą pozycję, tak po około 15 minutach wyczują Premier League, chyba że należysz do tych co Mają syndrom Sztokholmski typu FSG i starczy ci jakiś solidny półśrodek typu Kone. Miejscowi kibice powinni cisnąć FSG tak jak cisneli kibice Manu czy Arsenalu, i już nie dziadują, klub jest dla kibiców, a FSG albo się ogarnie albo sprzeda, musimy zrobić ten jeden krok do wielkości, mieliśmy możliwoć być obok Realu największym klubem w Europie, to przysknerowali i jest jak jest.

Ja myślę że Barella/Gavi tak są tak blisko nas i marzą o grze w naszych barwach jak Tchouameni rok temu.
15 minut jasne xD
Weź sobie za przykład Rodriego z Man City przychodził w 2019 na śpd mieli Fernandiho 34 letniego, też mogli go sprzedać ale nie zrobili tego a minut w tamtym sezonie mieli po równo.
Po prostu jestem realistą i widze co się dzieje w klubie i uwierz że Kone nie byłby półśrodkiem do tego dorzucić Rubena Nevesa + jeszcze kogoś i masz spoko okienko a transfery tylko pomogą odciązyc Hendo i fabsa

2 polubienia

City mogło sobie pozwolić na zostawienie każdego, tutaj trzeba sprzedawać żeby mieć na kupno. Fabs 30(?), Jones 20(?), Thiago 10(?). Dorzucić ze 30 i starczy na dwóch fajnych pomocników. Kone, Ugarte, Thuram jest ich wielu

Szczerze to zły zwiastun, liczyłem na wymianę 2/3 Hg ze środka na nowych.
Takie bronienie się jego statusem może świadczyć, że ściągniemy tylko 1 max 2 pomocników, gdzie tu trzeba pozbyć się minimum 4 graczy ze środka . Henderson (Hg) , Milner ( Hg) , Ox ( Hg), Jones ( Hg), Keita, Fabinho.
Mamy 6 pomocników którzy są już po prostu za słabi.
Wiadomo kogoś trzeba będzie zostawić na puchary czy w razie kontuzji. Dla mnie to może być Jones nadal młody i ktoś z dwójki Fabinho i Hehenderson.

Chyba, że Milner ma zostać tylko żeby była możliwość ściągnięcia kogoś bez tego statusu.

Patrząc na ,ploty":
• gracze w pomocy do podstawy Bellingham, Mount, Thiago, Bajčetić.
• puchary i końcówki: Hehe, Milner, Jones. ( Chociaż tu fajnie byłoby pozbyć się któregoś z dziadków i ściągnąć jakiegoś solidniaka)

Całkiem realny scenariusz.

Prawy obrońca, gość na wylocie od rywala i z zespołu do którego jest wypożyczony, J. Cancelo, czy by do Nas pasował?

Już go Pepcio puszcza xD

On ma chyba klauzulę wykupu 80 mln, do tego jest znakomity w ofensywie ale raczej mocno przeciętny w obronie, zresztą nam wystarczy zmiennik, solidny w obronie z dobrą wrzutką, który Pana Arnolda zmotywuje do pracy i odciąży. ten zmiennik to już od kilku lat jest potrzebny ale po co kupować lepieć sprzedać Neco Williamsa. Pozdro Radbug :slight_smile:

1 polubienie

No tak ale to, że musi byc 4 HG i 4 wychowanych w klubie na 25 to nie jest taki do końca problem. Po prostu możesz miec max 17 non- HG i potem uzupełniasz graczami U21. My po odejsciach Keity,Adriana i ewentualnie Matipa mamy 11 non-Hg, wiec mozemy spokojnie 6 kupic, aż takiej tragedii nie ma. ( chyba że coś źle policzylem)

masz sporo racji i boję się że tak to będzie wyglądało w lato jak napisałeś, po prostu kiedy czytam o niektórych graczach typu Sarr czy Kone, z całym szacunkiem dla nich, to zastanawiam się czy to gracze na walkę o mistrzostwo i Ligę Mistrzów, najbardziej przeraża mnie jak ktoś piszę że trzeba kupić kogoś do rotacj lub zmienników dla Fabinho czy trenta, trzeba kupić kogoś za nich do podstawki, a oni na ławkę, chcecie kupić zawodników słabszych niż Ci którzy u nas zjechali z formą i nie rokują, za rok naprawdę 10 miejsce to będzie max. Byliśmy 3 razy w finale LM przez 5 lat, jesteśmy w pierwszej trójce w lidze w tym czasie, więc tak, uważam że ściąganie Barelli czy innego topa to kwestja pieniędzy które przecież gdzieś muszą być zdeponowane i starań, łechtania ego jak u Belinghama. Fernandinho to był kozak, Fabinho w tej formie jest gorszy niż Milner czy Bajcetic, jeśli przyjdzie konkretny DM to go sprzedać bo odejdzie za darmo jak OX czy Keta, Thiago przez kontuzje też sprzedać, za duża tygodniówka

Zakładając odejście Keity, Adriana, Matipa, Melo i Firmino to z zawodnikow non-HG starszych niż 21 lat mamy 12 zawodników. Wymienione przez Ciebie regulacje dotycza rozgrywek LM, a tam musimy pamiętać o zasadzie, że zawodnik może zostac wpisany na listę B, jeśli (poza kryterium wieku U-21) spędził co najmniej 2 lata w klubie. Dlatego Ramsay mimo, że wiekowo mógłby być na liście B to musi zostać zgłoszony do rozgrywek jak zawodnik non-HG (Bajcetic musiał być w tym sezonie zgłoszony. Kolejna kampania będzie jego trzecim sezonem w klubie, więc załapie się na listę B jeśli dostaniemy sie do LM)

Tak jak pisałem w innym wątku, moim zdaniem minuty Milnera powinien dostać Morton i być uważany za gracza szerokiego składu, jest młodym wychowankiem, który będzie miał za sobą udane wypożyczenie do Championship. Ponadto sprawia, że musimy ściągnąć jednego zawodnika ze statusem HG mniej. Pokazywał przebłyski w poprzednim sezonie (pamiętam kiepski mecz z Totkami) i nawet jeżeli się nie przebije do pierwszego składu, to będzie go można sprzedać za przyzwoite pieniądze. Z Milnerem mimo całego mojego szacunku należy się pożegnać, ewentualnie jeżeli będzie chciał zostawić go w sztabie szkoleniowym.

1 polubienie

Czytałem ten artykuł dzięki Tobie i przyznaje 100% racji.
Milner i tak gra bardzo mało, równie dobrze może te minuty wykorzystać nasza młodzież.
Dziadek Mili z szacunku do niego dałbym mu umowę , ale nie jako piłkarz, ale jako członek sztabu przy podobnych zarobkach jak mają ci pracownicy.
Jeżeli Morton sprawdzi się w pre sezonie, można już wtedy nasz budżet na środek pomocy rozłożyć na 2 nowych graczy.

1 polubienie

W championship wielu zawodnikow blyszczy bo to duzo nizszy poziom, wystarczy wspomniec wyczyny Brewstera czy Solanke. Z pewnoscia Morton sie sprawdzi znakomicie w trakcie sparingu z Tranmere czy Wycombe. A w przyszlym sezonie idziemy po mistrza.

1 polubienie