Rozważania i spekulacje transferowe

oglądałem wczoraj to Brighton trzymając za nie kciuki. Mc Allister zaczął na ławce, wszedł w 60 minucie, Caicedo cały mecz.
Pierwszy z nich (nasz potencjalny nr 10) ma ten błysk rozgrywania, zadziora też z niego konkretny, uważam, że będzie to spory pożytek.
Caicedo to typowy tur, szukając kogos za Fabsa jest to idealny gość.
Bardzo mnie ciekawi bo się stanie w tym okienku transferowym.

Czyli sprowadzenie go na Anfield jest coraz mniej prawdopodobne. Za głośno o nim. Pytanie kto zamiast niego? Morton, Tielamans i TAA jako nowe transfery?? Chyba się p… ze śmiechu :smiley:

1 polubienie

Po tym co zrobił Messi potem Mbappe, a teraz niby Bellingham od 19 latków oczekuje się, że każdy kto ma 20 lat a mało gra jak np Carvalho to niewypał i niech wraca do Fulham.

Salah mając 21 lat był noname, którego nikt nie znał.
Salah w wieku 22 lat był obiecującym zawodnikiem Bazylei.
Salah w wieku 24 lat był flopem rzucanym na wypożyczenia z Chelsea.
Salah w wieku 25 lat jest one season wonderem, który trwa już szósty rok. Jest najlepszym piłkarzem drużyny która 3x grała w finale LM. I wygrał wszystko co możliwe dla klubu.

Jeszcze lepszym przykładem jest Drogba, który swój pierwszy kontrakt piłkarski podpisał mając 21lat, a w meczu, po którym Jose powiedział, że sprowadzi go za każde pieniądze, a mam na myśli mecz w LM Porto vs Marsylia, Iworyjczyk ma ponad 25 lat.

Tak więc ja personalnie jestem daleki od oceniania piłkarzy, którzy mają naście lat. Nawet 23 lata to jest dość młody piłkarz, który dopiero wznosi się w karierze.

6 polubień

nie no bez jaj tak źle to chyba nie będzie :smiley: liczę, że nas zaskoczą ale pozytywnie :smiley:

Podstawowa różnica, że Salah grał, a nie obserwował z ławki/trybun wydarzenia na boisku. Jak Salah byl w tym samym momencie kariery co Carvalho to rozegrał prawie 3000 minut w sezonie 12/13 (dokładnie 2873), natomiast Fabio ma na liczniku 730, z czego większośc w pierwszej części sezonu, bo od Nowego Roku praktycznie w ogóle nie występuje. Musi łapać minuty jeśli ma zostać konkretnym piłkarzem w przyszłości. Dlatego najlepszą opcją jest dla niego wypożyczenie, na które powinien zostac wysłany już zimą

2 polubienia

Tego nazwiska jeszcze nie widziałem w plotkach.Mianowicie Orkun Kokcu.


22 lata i kapitan to się chwali.Oczywiście środkowy pomocnik. Liczby wyglądaja tak.

Podobno w Sheffield Wednesday kilkunastu graczom kończą się umowy (wypożyczenia), może tam już kogoś szukamy…
Orkun Kokcu, 22 lata i już kapitan czołowej drużyny ligowej, prawie jak Jude. Na poważnie - nie znam, może akurat facet jest skrojony pod LFC, ale niepokoi powolny zjazd półek, na których szukamy.

2 polubienia

Kokcu to najlepszy pomocnik w Eredivise. To on jest głównym architektem sukcesu Feyenoordu. Świetna technika, genialna prawa noga. Z miejsca posadziłby każdego naszego pomocnika. Poza tym wysoka kreatywność. Ponad 80 stworzonych szans. Dla przykładu Jude ma 34, Alexis 39, Mount 30. Bardzo dobry w krótkiej grze. Lepszy od Thiago w tym elemencie nie jest, ale prawie mu dorównuje, a ma tylko 22 lata. Nie wiem jaka cena, ale podobno 50 mln euro.

4 polubienia

Jak patrze na te cele transferowe to trochę jakby ktoś odpalil FM lub FIFĘ i patrzył kto ma największy potencjał

Na ten moment ich najwyższa sprzedaż to Sinisterra do Leeds za 25 mln, to by podwoiło potencjalnie tą kwotę. Może dałoby się taniej go wyciągnąć :smiley:

Trochę tak to wygląda, ogólnie właśnie większość to i tak domysły pismaków. Lato coraz bliżej to i plotek coraz więcej.

Ale przecież tak właśnie działa Liverpool. Ten klub nie kupił żadnego piłkarza o statusie “światowa klasa” odkąd pamiętam. Może kupią MacAllistera, może innego pomocnika który będzie wyciągnięty jak królik z kapelusza.

To nie znaczy że Ci ludzie prędzej czy później się nie sprawdzą, ale jeśli ktoś liczy że LFC będzie sie biło o najgorętsze nazwiska w danym okienku to przykro mi - to nie ten klub. Może się uda kupić drugiego Salaha, a może drugiego Adama Lallanę.

1 polubienie

Oczywiście, że mogą się sprawdzić i ja tego nie neguję. Po prostu takie coś mi przyszło na myśl jak widze plotki medialne i porównuję ze swoją karierą w FIFIE :smiley:

1 polubienie

A kto tak działa? Może tylko PSG. City kogo kupiło o kim przed transferem można było powiedzieć, że to jest 100% trafne. Haaland i nikt poza tym. Każdy z pozostałych transferów mógł wypalić albo nie wypalić. Nie ma na to reguły. Liverpool działa na tej samej zasadzie jak inne kluby.

Casemiro, Varane, Bernardo Silva, Joao Cancelo, Kyle Walker - tak pierwsze lepsze co do głowy Manchesterowe pewniaki przychodzą

jak na Londyn popatrzymy to - Jorginho(oba transfery), Son, Partey, Felix …

Jeśli chodzi piłkarzy światowej klasy to oczywiscie - mało klubów może sobie na to pozwolić a i tak takich transferów generalnie jest mało. Jeśli chodzi o gorące nazwiska w danym okienku to takich transferów już jest dużo więcej ale i tak nadal Liverpool nigdy nie konkurował ani w jednym ani w drugim.

Oczywiscie było kilka prób pozyskania kogoś “hot”, ale z reguły kończyło się to fiaskiem.

3 polubienia


Pedro Almeida wczoraj napisał, że Mac już zaklepany. Ma 100k followersów, ale nie wiem jak z jego wiarygodnością.

O Diazie informował jako pierwszy bodajże.

Kupiliśmy Van Dijka i Alissona, przy których była pewność, że to jest to. Kupiliśmy Keite, ale on nie był swiatowej klasie zawodnikiem tylko dopiero aspirującym do takiego stanu. Tak samo MacAllister o którym wspominasz i jeżeli go kupimy. Jedynie przegraliśmy batalie o Tchouamieniego i Bellinghama. Ale jest to zbyt mało próbek, żeby wyciągnąć z tego jakieś daleko idące wnioski. Równie dobrze można powiedzieć o City, że przegrało walkę o Jude, który nie chciał iść do sztucznego klubu albo o Realu, że nie zaproponował Mbappe kontraktu na poziomie rocznego PKB Kazachstanu. Taką teorię można dowolnie modelować w zależności od tego jaką postawę się przyjmuje.

1 polubienie

Dwa lata temu całe wakacje pisał, że Liverpool przyklepał Renato Sanchesa, a na koniec, że coś dziwnego się stało i ostatecznie negocjacje, które były już w zasadzie dopięte, to jednak się posypały.

Więc generalnie czasem coś usłyszy, czasem coś wymyśli.

1 polubienie

Vidic, Mchitarian, Sanchez, Willian, Teixeira. To masz juz troche wiecej probek.