Rozważania i spekulacje transferowe

No nie wiem, może dlatego kurna, że to jego pierwszy dobry sezon?

1 polubienie

Mam nadzieje, że pozyskamy Thurama.
Nie rozumiem natomiast zainteresowania Manu Kone. Ok - gość ładnie czysci w defensywie ale gracz na pozycji nr 6 powinien potrafić rozegrać piłkę, a ta bardzo mu przeszkadza przy nodze…

Kone to fajny piłkarz. Nie wiemy gdzie ma sufit. W jego przypadku moje zdanie o nim jest mocno uzależnione od tego co nam jeszcze Liverpool zaserwuje w kontekście transferów. Jeśli przyjdzie Kone do Maca i to będzie koniec to kiszka trochę. Jeśli przyjdzie jescze Kone, Thuram to już nawet pozytywnie bym na to patrzył ale ekstazy raczej by to u mnie nie powodowało. Natomiast sprowadzenie jeszcze kogoś kreatywnego sprawi, że wstanę i będę klaskał. Straciliśmy szanse Bellinghama ale są jeszcze nazwiska na rynku które dorównały by mu pod względem jakości.

Według statystyk potrafi.



Przecież Kone z piłka działa cuda. Świetny drybling czołowy na tej pozycji z pięciu największych lig itd.
To jest piłkarz który przy wyjściu może robić duża przewagę.

Mam chyba dejavu bo dokładnie 5 sezonów temu czytałem bardzo podobną argumentacje odnośnie Pana który dziś odchodzi do Werderu…

1 polubienie

Czyli olać Kone bo Keita był połamańcem?

1 polubienie

No tak, nie wiesz że nie powinniśmy kupować piłkarzy z Bundesligi bo Keita, Havertz czy uga buga się nie sprawdził. Tylko PL proven.

1 polubienie

Ja bym się nie obraził gdybyśmy się teraz po Valverde zgłosili. Niby chcielismy go rok temu, to by było naprawde coś.

Valverde zaraz kończy 25 lat. 3 lata różnicy i znacznie niższa cena Thurama.

Coś mi się wydaje to nierealne, abyśmy się do Valverde przymierzali. Poza tym jakby Real chciał go puscic to by kolejka była spora i trzeba byłoby wyłożyć dobre 100 baniek. Wydaje mi się jego temat mocno bezsensowny🙃

Edit. Aż sprawdziłem te plotki. Wg hiszpańskich gazet oferowaliśmy za niego w zeszłe lato 100mln€. Równie realne jak to, ze wygramy LM w przyszłym roku :joy:

Valverde jest nie do wyciągnięcia. Perez ma na celu odmłodzenie kadry i będzie się pozbywał 24letniego ultra uniwersalnego pomocnika ? Nie ma szans.

I dobrze, nie przepadam za nim. Był pierwszym do cwaniakowania po zeszłorocznym finale. Teksty typu, że łatwiej jest upilnować Jego dwuletnie dziecko niż Robertsona, były co najwyżej żenujące.

8 polubień

Dajcie spokój z tymi wielkimi nazwiskami. Tak jak pisałem wcześniej, skoro Liverpool odpuścił Bellinghama wartego trochę więcej niż 100 milionów to żadnego innego transferu w podobnej kwocie nie będzie. Nie będzie Rice, Caicedo, De Jonga, Barelli i każdego innego piłkarza wartego więcej niż 80 milionów. Mac Allister to największe nazwisko jakie przyjdzie tego lata do LFC i radzę z tym się pogodzić. Reszta transferów to będą piłkarze pokroju Veigi czyli z jednym dobrym sezonem w średnim klubie

2 polubienia

Ostatecznie nieźle wychodziliśmy na takich nazwiskach- na piłkarzach “gotowych” do ulepienia przez Kloppa za niezbyt wysokie stawki. Nie ryzykujesz ogromnych pieniędzy i zawsze część odzyskasz.

3 polubienia

Real przecież też nie bierze samych wielkich nazwisk. Fede wyciągnęli bezpośrednio z Urugwaju, Camavingę jak jedynie miał potencjał.

Klopp jakiś czas temu mówił, że patrzą na wszystkie formacje oprócz bramkarza, więc ciekawe czy ściągniemy kogoś do ataku.

Jeśli celujemy we francuskie duo do środka pola, to Barcola mógłby być zastępstwem dla Salaha, szczególnie, że w tym sezonie będzie Puchar Narodów Afryki.



Rayan Cherki wygląda świetnie, ale kwota byłaby wyższa.



Osobiście jestem fanem podań i przeglądu sytuacji Szoboszlaia, ale za niego będzie trzeba wyłożyć £60M.



Oby Thuram był tani bo inaczej go tutaj nie widze. Nie jestesmy sklonni wydac wiecej niz 30 milionow za jednego pomocnika. Dzieki temu przyszedl Allister bo powiedzmy sobie szczerze - gdyby nie klauzula Argentyńczyka to Brighton życzyłoby sobie te 60-70 milionow i poszedlby grac do jakiegos Newcastle czy Arsenalu ktore takie pieniadze wydaja na waciki, a dla nas to jest wręcz porażająca kwota. Nunez to byla jakas anomalia, do tej pory nie wiem jakim cudem tyle za niego dalismy.

1 polubienie

Jeśli Thuram nie ma klauzuli, to pewnie skończy się w okolicach 45-55mln euro. Oby tylko plotki o niskiej cenie Kone były prawdziwe, bo 30mln za niego byłoby niewiele gorszą kradzieżą jak te 35 za Mac Allistera.

2 polubienia

2 polubienia

Z Kone i ceną za Niego będzie o tyle prościej, że BM ma kłopoty finansowe i za bardzo nie ma jak narzucać “swoich” warunków.