Rozważania transferowe (dyskusja)

Bardziej mi chodzi o sam transfer dla nas, co z tego, że byli świetni, choć poza Thiago w sumie ta klasa jest dyskusyjna. Keita nic w naszych barwach nie pokazał, Ox miał dobre z pół sezonu. Thiago jak grał to zwykle dobrze, tylko był dostępny do zeszłego sezonu przez mniej niż połowę spotkań bodajże, a w tym to w ogóle nie pograł. Razem kosztowali jakoś 120 baniek i pobierali 500k tygodniowo.
Elegancki interes.

Co my na Seppie zarabiamy, skoro wypożyczamy go raczej za drobne, nie wiem jak z pensją, a do tego jeszcze za darmo go nie braliśmy.
Na Shaqirim stracilismy.
Minamino to można rzec, że przyszedł za drobne to się obronił, bo jeszcze coś zarobiliśmy.
Adrian i Klavan to nie powinni się w klubie pojawić.
Na Solankę coś zarobiliśmy.
Nie wiem gdzie tu szukać na siłę dobrych ruchów.

@Flymf Adrian jak już grał to z reguły fatalnie, niejedną bramkę zawalił. Klavan to fajnie dla niego, że u nas pograł, ale raczej ciężko pozytywów w tym transferze się doszukiwać.

Adrian został kupiony jako 2 a potem 3 bramkarz i na taką rolę jest idealny. Lord Klavan był dobrym obrońcą jak na rolę którą miał grać czyli poszerzenie ławki.

1 polubienie

Ja do dziś zachodzę w głowę, czemu nasi właściciele nie wyjęli z portfela grubszych banknotów, by kupić kogoś mocnego na lata, tylko wzięliśmy po kosztach Klavana. W tamtym okienku zarobiliśmy na transferach 85 mln, a wydaliśmy 80, czyli wyszliśmy na plus. Mieliśmy Lovrena, Matipa, Klavana i Gomeza na środek obrony. Lovren był słaby, Matip był nowym zawodnikiem, a Gomez miał dopiero 19 lat i zeszły sezon stracony z powodu ciężkiej kontuzji.

Jestem też ciekaw, kto odpowiadał za transfer Mignoleta, bo drużyna prowadzona przez Rodgersa była nazywana Swansealona, bo grali w ładnym stylu długo utrzymując się przy piłce, tymczasem Mignolet był słaby w grze nogami, słaby na przedpolu, a później jeszcze zapomniał jak się broni na linii… To z założenia był nieodpowiedni transfer.

Co do Bruno Guimaraesa - musimy koniecznie pozyskać kogoś na DM. Bruno jest świetny. Jeśli nie ma na rynku jakiegoś zawodnika na tę pozycję, który mógłby wnieść dużą jakość i kosztowałby do 50 mln funtów, to można byłoby wydać tę szaloną kwotę na Brazylijczyka. A czy obecnie na rynku jest zawodnik taki jak Bruno z Lyonu 2,5 roku temu? Rok temu jak gorączkowo szukaliśmy zawodnika na tę pozycję pod koniec okienka nikogo takiego raczej nie było. A dziś? Chyba tylko Joao Neves się pojawił.

A może w klubie uznają, że nikogo nie potrzeba, bo Bajcetić przejmie tę rolę. Wiem, że po jego wejściu z Tottenhamem niektórzy chcą go wysłać na wypożyczenie, ale to byłby wielbłąd, bo chłopak ma wyjątkowy talent i jak zdrowie mu nie przeszkodzi to wielką karierę przed sobą.

jak zobaczyłem pierwszy mecz sezonu i jak nie radził sobie z wrzutkami, gdzie my mielismy w tamtym czasie problem ze stratami bramek po stałych fragmentach, to pierwsza moja myśl była - kogo my wzięliśmy za Reine. Miniole był świetny na linii ,tylko że my takiego bramkarza nie potrzebowaliśmy.

2 polubienia

Dlaczego wielbłąd? Chłopak ma stracony sezon, jeśli klub kupi cracka na pozycję DMa (mam nadzieję), to chłopak wgl sobie nie pogra. A tak to znaleźć mu odpowiedni klub, pogra rok, jak odpali z formą i umiejętnościami, to niech walczy o skład w kolejnym sezonie.

1 polubienie

Moze pojdzie do Blackburn, mamy chyba z nimi dobre relacje co do wypozyczen.

Garść niedzielnych plotek.

Priorytetem pozostaje środkowy obrońca oraz uniwersalny, kreatywny napastnik do gry na skrzydle i szpicy:

https://x.com/AnfieldEdition/status/1794667122926531063

Silne zainteresowanie Pacho:

https://x.com/AnfieldEdition/status/1794666790997700682

Nic konkretnego w sprawie Koopmeinersa. Juve prowadzi:

https://x.com/AnfieldEdition/status/1794666324611956876

1 polubienie

£70-80m?


nie wiem czy obserwował wcześniej, ale tak w ramach luźnej ciekawostki

1 polubienie

Przecież ten Dave To nic nie wie.

1 polubienie

AS to jedna z największych niedzielnych bajkopisarni w Hiszpanii, Tier 99.

A bo wyjątkowo nudno tu dzisiaj…

Ale puścilibyście? Kto na jego miejsce

Za 70 baniek to z pocałowaniem bym go puścil, zaraz trzeba bedzie mu podniesc kontrakt a wtedy to juz będzie niesprzedawalny pewnie, z taką grą jaką prezentuje. Gakpo, Jota. Od biedy to mysle, że i moglby zagrac tam Szobo w roli podobnej do Coutinho.

Leeds nie awansuje do PL. Czas na wyciągnięcie Gray’a.

Ciężko powiedzieć, jeśli za Arne będziemy grali bardziej kombinacyjnie, niż długimi piłkami, to może się okazać, że Diaz i Gakpo zyskają na tym zdecydowanie najwięcej.

To będzie trochę inna sytuacja w przyszłym sezonie i jestem pewien, że jest to jeden z czynników dla którego Slot przyspieszył okres przygotowawczy. Przed sprawdzeniem wszystkich zawodników, raczej nikogo nie sprzedamy, może poza pewniakami takimi jak Nat, Kelleher, czy każdy inny kto będzie chciał szukać nowego klubu latem.

Poza tym, Barcelony po prostu nie stać. Kończą im się wypożyczenia Cancelo i Felixa, a ich sytuacja finansowa dalej pozostaje dość ciężka + brak menadżera na pewno nie pomaga.

@everlast
No w ustawieniu Kloppa trochę nie było innej opcji, bo gdy grał słabo, to wynikało z tego, że grał bardzo głęboko z tyłu, a on lubi atakować z piłką. Oglądając grę Feyenoordu, mogę stwierdzić, że raczej byłby ustawiony wyżej, co pozwoliłoby mu grać bardziej swobodnie.

My często schodziliśmy w fazie defensywnej do 4-4-2, gdzie robił jako boczny pomocnik, a to nie jest łatwa pozycja, dla takiego jeźdźca jak Diaz, bo on lubi się pojedynkować, przez co często tracił piłkę, bądź zwalniał akcję.

Jakby mógł grać np, tak jak gra Doku u Guardioli, to pewnie byłby chłop w niebie, bo to jest ciągła gra 1v1 na linii pola karnego. Także, trzeba według mnie trochę dać drugą szansę całemu zespołowi na przyszły sezon. Sporo się może zmienić.

no nie wiem, nie wiem. Z jego celnościa podan i przytrzymywaniu piłki , to jak będzie mial grać kombinacyjne, to szybko te ataki się będą kończyc w momencie podania do niego, bo nikomu celnie nie odda i do tego w tempo.

1 polubienie


Nie oglądałem dziś meczu o awans ale ten Summerville w takim spotkaniu to powinien pokazać znacznie więcej jeśli chce iść do klubów pokroju LFC

Idąc tym tokiem rozumowania Instagramowego, to Kylian jest już nasz. Virgil to załatwi. :wink::wink::wink:


A tak serio to naprawdę przywiązujecie uwagę do tego kto kogo obserwuje, kto co lajkuje itd ?

1 polubienie

tak wrzuciłem luźno, w obliczu tych plotek. to że obserwuję np porto to nic dziwnego, ale inaczej gdy obserwuję swojego ?wymarzonego? pracodawcę. mam nadzieje ze agent virg już tam działa :grin:

1 polubienie

A ja powtórzę kolejny raz, że gazety w Hiszpanii co do realu i barcy maja własnie dobre informacje, dodatkowo współpracują one własnie z tymi klubami aby nakręcać te spekulacje odnośnie transferu piłkarza którego chcą. A to, że Diaz w te lato będzie chciał do barcy to miedzy wierszami można było wyczytać, jak np jego tatuś się wypowiadał i o plotkach, które od paru tygodni się przewijają, do tego z naszych źródeł, które również piszą o Diazie i jego możliwym odejściu. Moim zdaniem podchody pod Diaza już się zaczęły. Czy to Barca czy Psg, ktoś go wyciągnie. Skoro Salah ma zostać. Ciężko ocenić Diazia. Po odejściu Mane no nie zrobił kroku do przodu. Sam szum, który robi nie wystarcza. Jego wykończenie jest na poziomie Nuneza tak patrząc. Też jakie setki marnował. A skądś fundusze na nowych graczy musimy zdobyć. Powiedźmy, że Luis ok 60-70mln funtów, może i nawet wiecej. Plus inne sprzedaże, i mamy ok 100mln funtów. Do tego parę groszy od Fsg. A potrzeby jakie mamy? SO, DP oraz ktoś za Diaza. Być może Gomez będzie do rotacji z Andym, więc lewy obrońca nie będzie konieczny a Kostas odejdzie. Ciekawe co te lato przyniesie. Co będzie i z Salahem też.