Rozważania transferowe (dyskusja)

Zaraz połowę składu i akademii sprzedadzą, żeby kupić jednego zawodnika. Najbardziej oglądany klub w Anglii, a ruchy na rynku na poziomie Crystal Palace

obraz_2024-08-10_194927227

11 polubień

Ale to nie sprzedaż zawodników jest problemem, tylko późniejsze uzupełnianie składu.
Jeśli dostaniemy koło 15+ za Clarka, to przecież będzie majstersztyk. Do tego klauzula pierwszeństwa przy potencjalnej sprzedaży (zwłaszcza, że to Salzburg, a nie Lipsk) i mamy deal idealny. Zawodnik i tak u Nas by nie pograł dużo, w kontekście przyjście nowego DM i Endo/Bajceticia w klubie i sporej ilości zawodników również na 8/10.

4 polubienia

No jak sie zarobilo na Solanke i Carvalho to juz kasa na oplacenie tej klauzuli bedzie??

Zapomniałeś dodać fragment o jachcie dla Henryego. Jeśli pójdzie to zapewne z klauzulą wykupu. U nas za wiele nie pogra a tak pójdzie pod skrzydła Pepa, który będzie na niego stawiał. Wypali to będzie można go odkupić.

No ludzie kochani…a była jakaś inna opcja? Elliott jeśli chodzi o umiejętności jest co najmniej półkę wyżej i sufit ma też zdecydowanie wyższy.

5 polubień

Ogólnie sprzedajemy rezerwy tak naprawdę. Romano pisze ze zbieram na transfer Zubimendi.

Wszystko fajnie ze zarobimy. Ale pytanie prócz
Zubimendi kupimy kogoś jeszcze?

Sprzedajemy Carvalho, Bobby i mówi się o Gomezie. Zachwile wyskoczymy że sprzedajemy Diaza xD

Ogólnie sezon jest ku… długi jak wy sobie wyobrażacie to kupując jednego zawodnika przyczym sprzedajemy 2/4 graczy którzy w pucharach mogli grac i odciążyć podstawowych graczy.

Sprzedajemy piłkarzy młodych co grać u nas praktycznie nie będą, albo w ogóle. Młodych którzy potrzebują gry. Carvalho ma już jedno nieudane wypożyczenie w Lipsku i nieudaną przygodę w pierwszym sezonie w Liverpoolu. Sprawdził się tylko w Championship. A jeśli Slot będzie preferował 4-2-3-1 to nie ma nie tylko dla Carvalho miejsca jako i Clarka. A grać muszą.

Może i zje, bo pewnie będzie grał w Brendford więcej. W Liverpoolu nie załapał by się na ławkę XD.
A Elliott to nie tylko na ławkę się łapie co może nawet być starterem.

Dywagacja miała by choć trochę sensu gdyby Fabio grał na podobnym poziomie. Ale nie grał. A Elliott pod koniec sezonu był jednym z lepszych piłkarzy w klubie i teraz podczas tourne w USA jest najlepszym piłkarzem. Aż trochę wstyd ich porównywać. Kiedy Harvey w najgorszym wypadku jest rezerwowym, a Carvalho w Liverpoolu był w najlepszym wypadku rezerowym.

Nie wiem skąd ta wiara w Fabio, kiedy od przyjścia do nas miał dobre pół roku i to na wypożyczeniu w Hull.

6 polubień

Hoho to nasi grubo jeśli to prawda

1 polubienie

Gdzie te legendarne prawie wydane 100 baniek za Caicedo schowane pod łóżkiem. Czy te legendarne zaskórniaki chomikowane od 3 lat ?

Pamiętam jak pojawiały się komentarze ( oczywiście pojedyncze) , że ściągniemy 4 kozaków, a my na jednego solidnego pomocnika nie mamy :sweat_smile::sweat_smile:.

Akurat sprzedanie Diaza żeby w jego cenie ściągnąć kogoś lepszego byłoby nam na rękę.

@Ziaja myślę , że brakowało nam właśnie 10 baniek do naszych standardowych 50 na okienko.

Carvalho czy inni młodzi pewnie też sprzedani na raty i się uzbierało brakujące 10 na klauzulę Hiszpana

Ciekawe czy na kolejne wzmocnienia też będziemy najpierw czekali na sprzedaż naszych zawodników czy już zaryzykujemy i będziemy kupowali przed wyprzedażą

3 polubienia

Część poszła na Endo i Gravenberch, a poza tym hajs z Caicedo byłby rozbity na raty. Tutaj zapłacą od razu jak mają dość Sociedad. Z innymi klubami możemy negocjować spłaty ratalne czy pożyczki bankowe. Dlatego ten deal taki jest trudny.

Przypomina mi się transfer Wernera do nas, gdzie go odpuściliśmy przez to że nie mogliśmy zapłacić od razu. Przy czym kupiliśmy Jotę i Thiago, a Portugalczyk kosztował podobne pieniądze, ale płatność była ratalna.

4 polubienia

Ja akurat Diaza bym zostawił. Nie wiem czemu ale mi on sie podoba. W przeciwieństwie do innych tutaj ale na szczęście wy tu nie decydujecie o transferach i o tym kogo sprzedamy.

Licze na 2/3 wzmocnienia. Jak będą 2 to będę zadowolony :grin:

1 polubienie

Nie no nie mogę. Jest coś takiego jak dział humor?

Ja jak ogladam Diaza to mi sie mozg gotuje i czasami probuje sobie wydlubac oczy. Tak dziala na mnie ten zawodnik ze swoim “stylem gry”.

1 polubienie

Inflacja swoje zrobiła.

Żadne grubo, tylko kasy nie było a teraz jest.

Nie chcę zaczynać tematu, bo wszyscy w euforii, ale mnie trochę martwi, że naszych przyszłościowych zawodników sprzedajemy młodych.

Diaz może się podobać, włączasz kompilacje to idealny zawodnik pod YT. Odpalisz jego mecz z City na Anfield i myślisz, że to jakiś Maradona regen, ale przy tym zniszczył mecz swoimi setkami XD

I bardzo dobrze, że sprzedajemy, większość młodych piłkarzy nie stanowi o sile drużyny, a o sile klubu bo są sprzedawani i jest obrót. Niestety może i się pokazali z dobrej strony to większość to nie jest poziom Liverpoolu. Jak dwóch, trzech piłkarzy na kilka lat wejdzie do regularnej kadry i tak jest dobrze. U nas od czasu Gerrarda do TAA praktycznie byłą pustka.

Bobby Clark akurat fajnie pograł. A Fábio Carvalho chciałbym zobaczyć na 10. To jest krótkowzroczne strasznie.

I Carvalho i Clark nadają się na sprzedanie. Słuszna decyzja.

Ciekawe czy Zubi tu w końcu trafi :joy:

1 polubienie

Zgadzam się. Po co ich trzymać? Jeżeli gralibyśmy w LE lub LKE to okej ale oprócz pierwszych rund kukuryku cup oraz Fa cup to nie ma kiedy ich sprawdzić

Kiedy i za kogo jak nie tak jak już napisałem w pierwszych rundach angielskich pucharów. Do niczego innego sie nie nadaja, a w innych klubach mogą odpalić bo taki clark ma potencjał a my zgarniemy ważną dla nas kasę


Życzę nam wszystkim oczywiście tego żeby Zubi przyszedł do nas ale chociaż tego żeby jutro ta saga się zakończyla i żeby podjął jakąkolwiek decyzję. 7 dni do startu ligi a my bez pozadnego DM

1 polubienie

Ja po woli godzę się z myślą, ze nie przyjdzie. Coś długo to wszystko trwa niestety

3 polubienia

Zostaliśmy zghostowani - tak to wszystko się skończy.