Rozważania transferowe (dyskusja)

Right Player (potocznie jedyny, wybrany) -zawodnik kosztujący 10-20 milionów, niechciany w obecnim klubie, łamliwy

Romano przecież pisał, że dali ultimatum Barcelonie, że muszą mu potwierdzić rejestrację. Jakoś Olmo finalnie udało im się zarejestrować. Jesteśmy drugim wyborem dla Chiesy i jedyne co nam pozostaje to modlenie się żeby Barca nie mogła go zarejestrować xdd

No ja już wolę, żeby miał kto odciążyć czasem Salaha, wiedząc że i tak nie będzie wzmocnień naglących pozycji.

Albo właśnie o to, żeby mogła :sweat_smile:

@el_pistolero to już swoją drogą tyle gadania o rozsądnych ruchach, żeby dobierać się do wyblakłej gwiazdy

No tak ale zobacz jakie oni musieli fikołki robić by Olmo zarejestrować. Przecież jakby kupili Chiese to by znowu pewnie szukali kupca na 2,3 piłkarzy i liczyli że ktoś u nich kontuzji dostanie xd.

Barcelona się nie wyrobi w 24h żeby na 100% ogarnąć mu te rejestrację.

Chiesa to nawet nie bedzie zastępcą Salaha, bo głównie to grał na lewym skrzydle

Po co ten transfer przy potrzebach w obronie i pomocy?

@Drzewiec masz rację, ale to nawet nie jest Tier 3. Widzę, że niektórzy dalej przytaczają totalne bzdury spod znaku Anfield Edition, Anfield Watch, Anfield Sector etc. etc. Dla niektórych ludzi nie jest istotna wiarygodność informacji, tylko sam fakt jej pojawienia się. Nie rozumiem tego, jak po tylu dyskusjach tutaj, do niektórych nadal nie dociera, że wymienione wyżej tzw. “serwisy” żywią się clickbaitami. Oni działają w myśl zasady: “nieważne co, ważne, żeby wkleić COKOLWIEK, aby tylko było”. No i potem robi nam się totalny syf i dezinformacja.

Banned (ŹRÓDŁA NIEDOZWOLONE! – ich nie przytaczamy w ogóle, ponieważ są kompletnie niewiarygodne):
The S*n, Daily Mail, The Express, Indy Kaila, MEN, Don Balon, Dean Coombes, Mootez Chelade, DaveOCKOP, Talk Sport, News Aggregators, Anfield Watch, Anfield Edition, Anfield Talk, Watch LFC, LFC Transferroom, 442oons, Anfield Sector, Anything Liverpool.

Przypominam, że listę wiarygodnych źródeł znajdziecie tutaj → Aktualna lista wiarygodnych źródeł transferowych Liverpoolu

4 polubienia

To 3, gówniany tier. To my jesteśmy na Pole Position.

BREAKING: In these hours Juventus and Liverpool are in contact to find a definitive agreement for Federico Chiesa!

[@MatteMoretto]

Banuj szeryfie bo inaczej i tak nikt się nie nauczy. Albo jakieś 2 upomnienia powinny być i ban.

1 polubienie

No niby tak ale pisał to chyba w niedzielę i w kontekście tego, że dali FCB 24h. Mamy środę…

Teraz Farmazoni pisze, że szczgóły indywidualne dogadane - 4 letni kontrakt (sick!). Czekamy na zakończenie rozmó z Juve, któe podobno chce ściągnąć Sancho :smiley: któy zwolni miejsce dla Sterlinga :D:D

Ja nie wiem kto najbardziej zyska (a może najmniej straci) na tej kombinacji :confused:

(post usunięty przez autora)

15 mln euro to mniej niż rok temu zapłaciliśmy za Endo, który w momencie transferu miał 30 lat, natomiast Chiesa ma dziś 26 lat, w październiku będzie obchodził 27. urodziny. W poprzednim sezonie z jego zdrowiem nie było źle, ominął tylko 5 meczów ligowych z powodu kontuzji. To będzie dobry dodatek do drużyny. To będzie luksus dla Slota, ale też mały ból głowy jak utrzymać porządek w szatni i zadowolenie każdego z zawodników.

Zastanawia mnie mocno, czemu Juventus decyduje się na jego sprzedaż, na dodatek po zaniżonej cenie, bo przypomnę, że Endo również miał rok do końca kontraktu z Stuttgartem. Chiesa jest bardzo dobrym piłkarzem, co między innymi udowodnił na Euro rozgrywanym w 2021 roku - gdzie swoją drogą miał trochę problemów kondycyjnych i gdy był zmieniany nie miał już po prostu sił na dalszą grę. Trochę widziałem Bolonię w akcji, więc też nie rozumiem, jak wszechstronny skrzydłowy miałby nie pasować do jego drużyny. Nowego Juventusu jeszcze nie widziałem.

Okienko nadal jednak należy ocenić kiepsko, bo w środku pola na te dwie pozycje mamy za małą głębie składu i może się okazać, że Slot nie będzie miał kogo tam wystawić. Jones już ma problemy zdrowotne, został Mac, Gravenberch i Endo. Bajcetić i Morton prawdopodobnie zaraz odejdą, więc kto będzie grać w razie kłopotów z kontuzjami? Szobo i Elliott nie pasują do tej pozycji, powinni grać wyżej. Więc co to będzie? Trzeba będzie ratować się McConnellem?

Chwała Ci za to @Clashman, że zabrałeś się za nierówną walkę z uporządkowaniem tematów transferowych i źródeł, ale myślę, że niektórych tu ludzi nigdy nie nauczysz czym jest wiarogodna informacja, a czym jest fake news i jak to odróżniać. Część ludzi jest po prostu za młoda (myślę, że ten Mati2020 nie jest jakimś cymbałem, tylko po prostu jeszcze w takim wieku, że czyta, łyka i wkleja wszystko, co popadnie). A część, tak jak zauważyłeś, nie jest zainteresowana tym, czy info jest prawdziwe, a tym, żeby był jakiś temat do poczytania i rozmowy na forum. Zresztą, myślę, że kazdy taką fazę intelektualną tutaj na stronce przechodził. Natomiast banowanie kogoś za to, że aktywnie uczestniczy w życiu forum, jest chyba za dużą karą i może zniechęcać do dalszej aktywności.

Co do Chiesy, to rozumiem argumenty przemawiające za tym transferem (zastępstwo Salaha, okazja, niezły wiek). Problem w tym, że nie rozumiem dlaczego właściwie zostaliśmy klubem, który “ściąga wyłącznie right playerów lub szuka okazji na rynku”. Samowystarczalność w żaden sposób nie usprawiedliwia tego, że dokonujemy na końcu tej drogi ruchy na poziomie zbliżonym bardziej do Championship, a w zasadzie nie wiemy jak skończy się dla nas pierwszy sezon w Champions League w zmianionej formule. Wszyscy raczej się mocno zbroją przed tym skokiem w nieznane. My w tym czasie zaliczamy sukces za sukcesem w polu excelowskim, odpowiadającym za sprzedaż.

No uwierzę jak zobaczę Oficjalkę

Dlaczego 4 lata?
Przeciez wystarczyloby zaoferowac mu (jak juz koniecznie chcemy bo Edek ze spolka napalili sie na gracza “po taniosze” :man_facepalming:) 2-letni kontrakt mocno obudowany warunkami dostepnosci i ilosci czasu,ktore spedzi na boisku + ewentualnie z opcja przedluzenie o rok gdyby zostaly wypelnione odpowiednie limity.
A jakby mu taka umowa nie pasowala to niech spada do …Barcelony :grimacing:

1 polubienie

Pamiątam, jak kibice Romy płakali jak kupowaliśmy od nich Boriniego

Nie chce mi się w to wierzyć, ale czy oni szukają zastępcy Salaha na kolejne lata ? Bo chyba tylko tak można wytłumaczyć ten głupi ruch z czteroletnim kontraktem. Wiążąc się z Włochem na tak długo klub musi mieć poważne plany wobec niego :grimacing:

No dobra, Edno kosztował więcej w odstępnym natomiast ma 3 letni kontrakt i tygodniówkę 50k. Chiesa ma mieć 4 letni kontrakt i ponad 100k per week.

Nawet licząc 100k, to pobyt Choesy w klubie będzie nas kosztował 20,8 mln a Endo 7,8 mln. Endo kosztował 20 mln, Chiesa 15. In total Chiesa będzie droższy.

@Kijoraptor - obawiam się, że mają taką hipotezę, że jak odpali to super i mają replacement. Jak nie to za rok kupią kogoś lepszego (droższego) a CHiesa na rezerwę (albo w szpitalu). Niestety ale bottom line jest taki, że chyba jest to ostatni sezon Mo w LFC.

Nie szukamy CB bo Gomez zostanie a VvD dostanie nowy kontrakt. Podobnie z RB. A na DM chyba jest nastawienie takie, żę przez tyle lat się nie wywaliło bez DMa to i teraz nie. Poza tym jest Ryan, który robi MVP spotkania na tej pozycji :smiley:

To czy Chiesa będzie zastępstwem dla Salaha to pewnie zależy czy będzie łapać kontuzje i jak będzie grać. Bo jeśli nagle stanie się okazem zdrowia i liczbowo nie będzie najgorszy (czyli coś tam strzeli i przy asystuje) to nie zdziwię się jak będzie naszym podstawowym skrzydłowym.

A jak będzie tragiczny to pewnie wtedy dopiero ruszą po kogoś.