Rozważania transferowe (dyskusja)

Sam sie zastanawiam. Przeciez rok temu Gravenberch to byl mokry sen wielu europejskich ekip. Wielki talent, ale odbil sie i ma praktycznie rok w plecy przez pobyt w Bayernie.

Schmadtke, pytam sie Gdzie jest obronca ??? Dalej obserwujesz ? . Potrzebujemy pilnie obroncy a nie Gravenvbercha ,

Nie mówię, ze odejdzie, tylko nic nie wykluczam, bo za dużo się o tym mówi, a tez nieraz za FSG polasilismy się na dobra ofertę…

@Edum jeszcze Torres, który ponoć niekoniecznie chciał odejść. Mo tez chyba wprost nie zaprzeczył, przynajmniej ostatnio. W każdym razie do końca okienka nic nie jest pewne.

1 polubienie

Lem
Obawiam się, że do rotacji zostanie dołączony Quensah i on będzie opcją nr 5. Na pewno bardziej utalentowany i lepszy od Rhysa Williamsa i Billyego Koumetio. Widać po ruchach, że dużo szybszy i lepszy w rozegraniu, bronić też pewnie lepiej broni jeżeli jest wyróżniającą się postacią w każdym roczniku młodzieżowych reprezentacji Anglii.

Robertson i Piszczek znali ligę, przychodzili z zupełnie innego poziomu. Jeden i drugi byli przeciętnymi słabymi piłkarzami na swoich pozycjach. A wyrośli na czołówkę na świecie.
Druga sprawa jest mocno ganiony przez dwóch trenerów. Przegrywał rywalizacje i z bardzo dobrymi piłkarzami i bardzo słabymi. Plus jeśli to jest 8, a nie 6 to jego gra też będzie mocno ograniczona, bo mamy lepszych piłkarzy od niego Mac i Szobo, a nie jestem pewien czy zdrowy Jones nam więcej nie da niż on.

Jak mówię nie podobają mi się ruchy Liverpoolu bo teraz celem powinna być albo typowa 6 jak Doucure, albo Środkowy obrońca czy nawet Prawy. Ale jak przychodzi to pozostaje mi trzymać kciuki by zamknięto mi moją septyczną mordę. I żebym mógł się przyznać do błędnej oceny.

1 polubienie

Nic nie wskazuje na to, żeby Jego odejście miało miejsce, oprócz plotek mega średnich źródeł.

Za FSG “połasiliśmy” się na dobrą ofertę, ale tylko wtedy kiedy zawodnik chciał odjeść, patrz Suarez, Cou, czy Fabinho.

1 polubienie

Jestem podobnego zdania, 8 nie jest nam aż tak potrzebne i Ryan to spore ryzyko. Piszczek i Robbo przychodzili odpowiednio za darmo i około 10 baniek, niskie kontrakty i niskie ryzyko. Tu chyba kasa będzie trzeba sypnąć Holendrowi i za niego tez zapłacić niemało. Chyba ze właśnie wypożyczenie i jak nie wypali, to ładuje w piwnicy i zapominamy o nim😁

@Edum mówi się o około 25, a 120k/week dla rezerwowego to zbyt dużo jednak… i nie są to duże pieniądze dla najbogatszych. Z połowa klubów nikomu tyle nie płaci, z tym to kompletnie nie masz racji …

Warto też dodać, że w Niemczech gra się o wiele mniej spotkań niż w Anglii gdzie oprócz pojemniejszej ligi jest również kapuczino Cup :wink: tak wiec ciężej w takim Bayernie o rotacje, zwłaszcza, że tam jest ogromna presja na wyniki. Tak u nas też ale ciężko to porównać. My możemy wygrać ligę, oni muszą.

Rzeczywiście 20 mln, o których się mówi, to niesamowita kwota transferowa w 2023 i bankowo chłop nie dostanie więcej niż 120k/week, co na PL są malutkie pieniądze. Akurat finansowo ten transfer jest OK.

Nie jest to mój wymarzony transfer, ale nie jest to też jakaś opcja katastroficzna, jak tu niektórzy próbują przedstawiać. Lepiej niech przyjdzie Gravenberch, niż jakby miał już nie przyjść nikt, tym bardziej, że on nie jest pierwszym lepszym “szrotem”, tylko kimś, kogo chcieliśmy pozyskać rok temu.

Osobiście trochę żałuję, że nie jest to DM, jak np. Doucouré, ale to Klopp ze sztabem będzie z nim pracował, a nie my. My jesteśmy tylko entuzjastami od “pitolenia” na klawiaturze, a cały proces odbywa się za murami Kirkby. My, jako kibice, nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za nasze “widzi mi się”, a oni tak.

Proponuję, zatem, poczekać na koniec okienka, a potem na wyniki. Naprawdę nie ma sensu się teraz nadymać, bo nic Wam to nie da.

6 polubień

Daj spokój. Doucoure jest przepłacony mniej więcej dwukrotnie. Fofana kosztuje ok 40 mln euro i tyle CP powinno chcieć za Doucoure. Chory rynek angielski.

hahaha, gość w wywiadzie po latach powiedział, że chciał i odszedł z Liverpoolu, bo zespół nie walczył o trofea, ale ok niekoniecznie chciał odejść, dobre XD.

https://www.90min.com/posts/fernando-torres-explains-why-he-wanted-to-leave-liverpool

120k/week dla takiego klubu jak Liverpool to mało, zresztą On i tak pewnie tyle nie dostanie…

Doucoure jest sprawdzony na angielskich boiskach, w zeszłym sezonie najlepszy zawodnik crystal palace, czemu niby miałby kosztować tyle samo co jakiś losowy fofana jakich wiele z ligi francuskiej/

1 polubienie

A po co te idiotyczne hahahah. Wrzucałem wywiad w którym on mówił(osobiście, na filmie), ze nie chciał koniecznie odejść, tylko klub go wypychał, wiec ogarnij te durne śmiechy.

Co do 120k/week to u nas tyle albo więcej maja

,
wiec na Liverpool jest to całkiem sporo
Już myślałem ze zmądrzałes, a Ty nadal swoje…

Ale Fofana to nie jest typowy DM jak Doucoure. Fofana gra najlepiej obok “6” (w Monaco obok Camary).

No nawet niech to będzie on, ale nie koleś którego najmniej do środka pola potrzebujemy.

Znajomość ligi to mit powielany przez pryszczatych fanbojów ala piłkawka z Facebooka czy jak to się nazywało. Nie ma na to reguły absolutnie, a Doucoure jest bardzo zbliżony do Fofany.

An offer of £120m for Mo Salah would not even present Liverpool with a conundrum, they remain adamant Salah is not for sale. ![:speaking_head:]

@_pauljoyce

Dobra można zamknąć.

Ale ignorancja na ten temat też nie jest dobra. Nie ma zależności, jeden piłkarz się przystosuje jeden nie, każdy to indywidualny przypadek od takich rzeczy jak choćby nawet głupia kuchnia czy pogoda.

Aczkolwiek u nas jest wiele przykłądów zarówno z tej i z tej strony. Szoboszlai najnowszy to wszedł z butami i się rozpycha, a Mac nie ma też żadnych problemów chociaż początki na wyspach miał trudne.

1 polubienie

Tak go wypychali, że sam transfer request złożył, który zresztą klub wtedy odrzucił? Co ty bredzisz XD
Może się wybielać po latach w milionach wywiadów, fakty były takie, że wymuszał transfer do Chelsea.

To, że klub płaci tyle a tyle, to nie znaczy, że 120 to na nich dużo, po prostu akurat Liverpool ma najrozsądniejsza politykę płacową w PL.

Nie mierz ludzi swoją miarę człowieku, ja nie wiem za kogo Ty się uważasz, ale lepiej sobie spuść z ego chłopcze.

1 polubienie

Nie mam zamiaru narzekać na ten transfer jeśli dojdzie do skutku gdyż, to w dalszym ciągu młody talent. Co prawda na zakręcie ale jednak. Optyka mocno zależy od całego okienka. Gdyby prócz Gravenbercha przyszedł Mac a Hendo i Fabs zostali… to byłaby kompletna katastrofa. Gdyby Gravenberch przyszedł po tak jak jest Macu, Szobo ale Caicedo zamiast Endo, to okienko byłoby genialne. W obecnej sytuacji określiłbym to okienko jako takie meh.

O obronie nic nie pisze bo to już inny (dramatyczny) temat.