Rozważania transferowe (dyskusja)

dlatego że brakuje nam typowego ofensywnego pomocnika oraz DM w stylu Bruno abyśmy mogli lepić pomoc praktycznie pod każdego przeciwnika i reagować elastycznie jak nigdy. Mac i Ryan a raczej ich styl ma swoje ograniczenia i zdarzają się mecze gdzie bijemy głową w mur jak z Luton i wpuszczamy do środka Gakpo. Potem przegrywamy mistrzostwo o 1 punkt. Bellingham to też ofensywny pomocnik i Jurgen widzi to o czym piszę czy raczej widzę to co Jurgen zauważył i czego nam potrzeba.

1 polubienie

Ofensywnego zawodnika mamy - Szoboszlai, który “musi” grać na 8. Czy to lepiej czy gorzej dla niego nie wiem, ale on spokojnie może grać na 10tce. To 6tki nie mamy, dlatego post nad Tobą pisałem o BrunoG, który jest wg mnie brakującym ogniwem - lub po prostu zawodnik o takiej charakterystyce i TAKIEJ KLASIE sportowej. Wtedy byśmy mogli grać tak, jak niektórzy uważają, że lepiej byśmy mogli wykorzystać Darwina - czyli ze skrzydłami, a nie bocznymi napastnikami, dwoma cofniętymi pomocnikami (Mac/nowa 6tka - co pozwoliłoby uwolnić potencjał Alexisa, bo nie byłby przyspawany do pozycji przed obrońcami) i Darwinem jako najbardziej wysuniętym zawodnikiem i muszącym nieco mniej się cofać (ale na pewno w trzeciej tercji dalej by biegał jak szalony, podobnie jak w repce Urugwaju między innymi).
To oczywiście takie moje przemyślenia jak to by mogło być ustawione, bo równie dobrze możemy dalej grać na 6 i 2x8, a z przodu dalej bardziej boczni napastnicy aniżeli skrzydłowi, ale nowa, świetna 6 pozwoli na lepszą kontrolę w środku, czego nam mocno brakuje z lepszymi drużynami.

Co sądzicie o ewentualnym transferze Robinsona z Fulham jako nastepca Robbo?
Jak dla mnie dzis na tle m.in. Salaha pokazał się dobrze. Myślę że może być dużo lepszy od Tsimikasa.
Potrafi pójść całkiem fajnie do przodu także.

Graczy po dobrym występie z nami to można wyliczać w nieskończoność. Fakt faktem przede wszystkim bramkarzy, ale i w polu się znajdzie sporo. Obejrzyj inne jego spotkania, to już taki świetny Ci się wydawać nie będzie. Może i na ławkę się nada, ale dużego ulepszenia względem Greka nie będzie, a Amerykaniec nie ma 20-21 lat, tylko już 26.

3 polubienia

Może jeszcze wykupmy z powrotem Wilsona. Taki fajny dzisiaj był.

2 polubienia

Brawo Pearce odkrycie roku. Na lfc.pl dwa lata temu ludzie o tym pisali

4 polubienia

No trochę to niezrozumiałe, bo o ile Trent świetnie radzi sobie jako ósemka, to nawet grając na stałe w linii pomocy w życiu nie rozwiąże naszego problemu z brakiem klasowego typowego ŚPD grającego na pozycji nr 6.

5 polubień

Pearce chyba po dwóch szklaneczkach szkockiej, bo zapomnieć o kupowaniu szóstki można by w momencie konwersji Trenta na DMa, a wiemy doskonale, że tak się nie stanie. Przesunięcie Trenta do pomocy nie tyle nie rozwiązuje problemu, co tworzy kolejny - brak prawego obrońcy.

2 polubienia

Trent w pomocy (trzeba założyć, że jako ósemka) oznacza, że mamy dalej:

  • problem z brakiem szostki,
  • vacat na PO
  • nadpodaż pomocnikow na dwa miejsca w składzie (Szobo, Ryan, Mac, Jones, Elliott i do tego jeszcze Trent).
6 polubień

Piszecie że Trent nie powinien grać w pomocy bo potrzeba DMa, ale on w pierwszym składzie (jeśli Pearce ma rację)w domyśle miałby zastąpić Jonesa/Gravenbercha więc zawodników od których jest zdecydowanie lepszy w defensywie/odbiorze. Może Klopp uznał że zamiast jednej 6 postawi na dwóch niżej ustawionych Trenta i Maca, plus Szobo który lubi wracać pomagać w defensywie i to wystarczy

Czyli zamiast solidnego DMa mielibyśmy mieć w środku pola jednego niedefensywnego, który z braku laku jest tam postawiony, i jednego, który nie potrafi być nawet średni w defensywie. To nie brzmi w żadnym momencie jak rozwiązanie problemu nieszczelnego środka pola.

1 polubienie

Osobiście przez całe lato pisałem tu że DM to najważniejszy transfer tamtego okienka, nawet ostatniego dnia chciałem żeby podpisali Palninhę z Fulham zamiast Gravenbercha który może i jest słabszy piłkarsko i ma mniejszy potencjał ale był bardziej potrzebny tej drużynie w mojej ocenie, jednak Jurgen stwierdził inaczej i może liczył bardziej na Endo

Konate bardzo fajny obrońca. Ale co z tego jak co jakiś czas ma serię bez gier. W kluczowych momentach kiedy jest najbardziej potrzebny to go nie ma. Matip wyleciał i jest w styczniu potrzebny obrońca na ich miejsce.

https://www.squawka.com/en/comparison-matrix/?compare=NNHTiaco-uynCCAkRQAPM

Nice będzie chętne na sprzedaż.

1 polubienie

W obliczu kontuzji Matipa sprowadzenie stopera wydaje się koniecznością. Mamy Virgila, ale dalej jest problem - Konate cyklicznie wypada na kilka meczów, Gomez ogrywa trzy pozycje w obronie, zostaje młody Quansah.
Mam nadzieję na docelowego srodkowego obrońcę, nie półśrodki typu Kabak.

7 polubień

Inacio albo Todibo. Wtedy środek będzie obsadzony świetnie i na lata.

Będąc szczerym to wyłącznie 2 nowych obrońców, będzie prowadziło do obsadzenia tej roli na lata.

Matip odchodzi za pół roku, Konate jest szklany, a Gomez nie jest kimś na kim można oprzeć obronę- to rodzaj zapchajdziura z paszportem.

VVD ma swoje lata… no realnie mamy 2 obrońców za 6 miesięcy. Noi Quansaha, ale jego bym puścił na wypożyczenie w przyszłym roku do jakiejś Francji czy Holandii.

2 polubienia

Póki co wystarczy jeden. Zanim Virgil zejdzie ze sceny to minie kilka sezonów. Przez ten czas znajdzie się jeszcze ten drugi obrońca. Obecnie brałbym kogoś z tej trójki Inacio/Todibo/Silva. pozycja nr 6 oraz stały partner dla Virgila to priorytet. Chciałbym kogoś co czuje się dobrze z piłką przy nodze, by brał też udział w rozgrywaniu piłki.

@Foggy Jak nie więcej. Do tych 35 lat na spokojnie, a myślę że i dłużej. Najlepsi środkowi obrońcy długo graja na topowym poziomie. A taki Silva w Chelsea niedługo 40.

Virgil czuję że jeszcze pogra min 3 lata u nas. No chyba że jakaś fatalna kontuzja się przydarzy, tfu tfu

2 polubienia

Todibo + Wieffer za 80M. Tylko pytanie czy Ratcliffe sprzeda nam Francuza.

Virgil tak jak piszecie powinien pograć u nas jeszcze spokojnie 2-3 lata. Później najlepiej jakby dołączyć do sztabu.