Rozważania transferowe (dyskusja)

Ogórem jesteś Ty i Twoje komentarze durne. Robisz śmietnik na tym forum, jak nie o Yoro, to teraz o Ugarte, który akurat wg wielu stron oceniających piłkarzy jest w czołówce ligi, m.in. 11 miejsce w całej L1 wg ocen Whoscored (7.16 średnia). To akurat zawodnik, który dużo lepiej wpasowałby się w DM aniżeli Endo i trzeba było ubiec PSG aniżeli potem bawić się w półśrodki. Dodatkowo wątpię, by takiego grajka serio PSG chciało puścić po jednym sezonie, ale jak widzę Ty nie dość, że piszesz durne komentarze, to łykasz jak pelikan Twoje ogórki. Jakieś złe wspomnienie z dzieciństwa czy coś?

4 polubienia

Prawda jest taka że Luis Enrique to trener który ma bardzo wiele kontrowersyjnych wyborów i wiele z tych wyborów jest złych ( branie na mistrzostwa Erica Garcię kosztem Sergio Ramos to mój ulubiony). Faktem też jest że początek ugarte miał we Francji wyborny, sytuacja bardzo podobna do naszego mandziara. Pytanie jest czy Paryż byłby skłonny się go pozbyć i czy cena byłaby adekwatna. Osobiście byłbym za. Dużo bardziej niż choćby wspomnianego wyżej thurama który mnie nie przekonuje

Po pierwsze to tylko niewielki procent graczy jest tak dobrych by się sprawdzić w różnych stylach gry.
Po drugie uważam, że Ugarte by się sprawdził w Liverpoolu czy Premier League, bo to zawodnik idealnie pod tą ligę dużo biegający i walczący. Nie dziwi mnie więc, że nie jest pierwszym wyborem w zespole grającym na mniejszej intensywności jak PSG, a który preferuje bardziej technicznych zawodników.

Ściągnięcie SPD to jeden z priorytetów na lato. Wg mnie wyższy niż SO (możemy sobie pozwolić na ściągnięcie SO dobrego ale jako numer 3-4). Na SPD musimy sciągnąć gracza najwyższej półki, by móc dorownywać najlepszym drużynom. Bruno G. to transfer marzenie ale Ugarte również mógłby nam wiele dac. Jako opcja numer 2 i 3 spokojnie może zostać Endo i Morton, a Bajcetica tym razem wypożyczyć gdzieś gdzie wróci do realnego i regularnego grania.

Kolejnym priorytetem wg mnie jest zamiana Nuneza lub Diaza na kogoś, kto da realne liczby. Kudus, Rodrygo, Olise, Bowen, ktokolwiek, kto zrobi z dużym prawdopodobieństwem tzw. robotę.

GK - Mac Carthy
ŚO - szansa dla Van den Beerga + najlepiej jakiś konkret typu Inacio
LO - Mitchel, Ait Nouri, Henry
SPD - Bruno, Ugarte, Joao Neves, Varela
ofensywne trio - Kudus/Olise + Mbemo jako opcja rotacyjna za Salaha. + może Cunha/Zirkzee jeśli uda się spieniężyć Nuneza

uważam, że Kudus byłby napraqdę dobrą opcją ze względu na wysoką wszechstronność.

@ManiacK
Racja, że raczej nie spojrzymy bo będzie kosztował nie mało + piłkarze PSG zarabiają sporo :slight_smile:
Jeśli wydawać sporą kasę to koniecznie ściągać Bruno i nie patrzeć na resztę

1 polubienie

Ugarte to połączenie Bruno i Palhinii - nie jest tak wyśmienity w rozegraniu jak Bruno, ale potrafi dać co jakiś czas ciasteczko do przodu, za to jest agresywny w dobrym znaczeniu i potrafi odbierać nie dużo gorzej od Portugalczyka. No i nie zbiera AŻ tylu (bo zbierać też zbiera nie mało) żółych kartoników ;D tylko pytanie - czy nasze dywagacje coś znaczą? Bo w sumie rozkręciła się na jego temat dyskusja, a nie zdziwię się jak nawet na niego, niestety nie spojrzymy.

1 polubienie

Czy on, czy ktoś inny, ale musimy wreszcie kupić klasowego ŚPD, bo bez tego czy na ławce będzie Slot czy inny trener to ponad top4 nie skoczymy.

Ale jak to? Przecież jest Endo i większość ocenia ten transfer dobrze.

A tak na serio to nowa 6 jest potrzebna na 2 lata wcześniej. Edwards powinien stanowczy być, pozbyć się Endo, nawet Gravenbercha czy Jonesa.
Znowu pól środka pola jest do przebudowy, trzeba ŚO kupić. I być może coś do ataku.

Nie chciałbym być w skórze Edwardsa, bo wraca tu po dwóch letnich oknach transferowych z czego jedno i drugie wypadło bardzo średnio. Dojeżdżają nas lata zaniedbań i kolesiostwa i przedłużanie kontraktów Milnerom, Oxom i innych przeciętniaków. Dlatego z Endo, Jonesem (przez jego zdrowie, bo nie jest na poziomie Joty by go trzymać przy tylu kontuzjach.) trzeba być bez względym czego zabrakło w ostatnich latach. A miejsce rezerwowej 6 niech zajmie ktoś młody najlepiej Bajcetić.

No to Endo powinien być do odstrzału. On co chwile się gubi i robi straty.

Inny ważny aspekt Endo to że zajmuje miejsce piłkarzy spoza wysp.

Myślę że w jego przypadku nie ma co patrzeć na innych. Dużo do zespołu nie wnosi, perspektywy zerowe. Rozwój, zerowy. Lepiej młodego jakiegoś na jego rolę postawić.
Czytałem, ale nie mogę znaleźć obecnie źródła, że ma być na sprzedaż bo Edwards i nowi dyrektorzy nie są jego fanami.

Endo zostanie, tygodniówka niewysoka, chęc do walki no jednak skuteczność w destrukcji daje realnie naprawdę dobre poszerzenie składu. Umówmy się jednak, że jeśli chcey wygrać coś więcej niż puchar myszki miki i to jeszcze majac ogrom szczęścia to musimy mieć na “6” gościa, który nie gubi się pod odrobiną pressingu.

Dla potwierdzenia mojej tezy, że typ się gubi pod nawet odrobiną pressingu można spojrzeć na pierwszą akcję z tego skrótu. W którą stronę i w jaki sposób przyjmuje piłkę pomimo naprawdę ODROBINY pressingu.

@Ziaja
zgodze, że ze jest do odstrzału ale chyba do tego nie dojdzie ze względu na niski koszt utrzymania - nonHG zwolnią też Thiago, Matip czy Adrian. + może Darwin/Diaz.

1 polubienie

Prawda jest taka że Ugarte to taki sam przypadek jak ten urugwajski DM co grał w Arsenalu, też się nim cała Anglia zachwycała. Żadnego Ugarte. My kupimy kolejnego przereklamowanego urusa bo ma fajne statystyki, a PSG to co zarobi dorzuci do Bruno. Mentalność niektórych kibiców jest na środek tabeli i ciepłą wodę w kranie dlatego tyle wiary w Jonesa, Endo, Gravenbercha, zaiste środkowi pomocnicy na miarę mistrzostwa.

4 polubienia

To nie od mentalności kibica zależy, czy przyjdzie Bruno czy Ugarte czy może znowu jakiś wymysł. Staramy się być realistami. Każdy by chciał tu Bruno zamiast Ugarte ale prawie każdy z nas wie, że takie transfery do Liverpoolu jeśli się dzieją, to raz na X lat :smiley:

Wrzucałem kilka miesięcy temu zestawienie piłkarzy z najwyższym współczynnikiem przechwytów w top5 lig europejskich. Dopóki Ugarte grał w XI PSG, był numerem 1 w zestawieniu. A mówimy tu o PSG, które w swojej lidze najczęściej przeważa w posiadaniu piłki, więc okazji do przechwytów jest troszkę mniej.

Nieprawda. Ja bym chciał ich obu, by wykorzystać inklinację Bruno do podpinania się do akcji ofensywnych. Mieć środek MacAllister - Ugarte - Bruno to byłby środek pola godny mistrzowskich aspiracji.

2 polubienia

To, +1. Takie tłumaczenie przypomina mi czasy Hodgsona-Rodgersowe. Jak sobie tłumaczyliśmy że Poulsen, Jovanović, Marković czy tam Charlie Adam na pewno odpalą tylko trzeba czasu.

A co do Ugarte to nie wiem skąd się te plotki w ogóle biorą. Skoro jest on podstawowym zawodnikiem PSG. Może nie dogaduje się z Ernique. Ale w każdym razie to zarówno on jak i Bruno byli by dla nas gigantycznym wzmocnieniem.

Dlatego ja zawsze lubię patrzyć na skuteczność. I np. taki Endo ma jak na DMF z natury bardzo niską skuteczność. Bo poniżej 60% wygranych pojedynków.

1 polubienie

Zgadzam się z tobą że warto się pozbyć tsimikasa i kupić kogoś na LO, ale Henry ma zerwane więzadła i zagrał tylko 5 meczy. Mitchell to klasyczny przecietniak za którego crystal sobie sporo krzyknie. Zgadzam się za to z ait nouirim dorzucił bym jeszcze kerkeza który mógłby się rok przy robbo rozegrać i przejąć pałeczkę. Cunha to gwarant braku goli. Tak naprawdę tylko w tym sezonie strzela.

Najlepiej dwóch w pakiecie :rofl: a Endo pogonić

Firmino królem strzelania też nie był. Zastanawiam się czy taki profil napastnika nie będzie poszukiwany latem. Ktoś kto zrobi miejsce czy zagra na ścianę. Zirkzee wydaje się być przyszłością na taką pozycję. Cunha jest ok moim zdaniem.

Endo- zgoda, nawet bym dopłacił, żeby odszedł
Gravenberch- dałbym mu jeszcze jeden sezon
Jones- niektórzy chyba zapominają, że jacyś Angole w kadrze muszą być. Gdyby Jones nie był wychowankiem to już dawno grałby w jakimś Sheffield

2 polubienia

Ufff jak dobrze że za transfery będzie odpowiadać Edwards i spółka a nie nasi eksperci na forum bo już byśmy grali w Championship

2 polubienia


image

Mam nadzieję że albo przedłużymy chłopaków albo sprzedamy (jak będą konkretne oferty). Zostawienie na rok i oddanie za darmo to chyba najgorsze co możemy zrobić.

1 polubienie


Bardzo bym się cieszył z tego Gordona, wprawdzie w bramkach i asystach przegrywa z naszymi jeźdźcami apokalipsy bo ci razem mają 31 G/A ale już w meczach z Big Six statystyka jest zdecydowanie na jego korzyść, oni obaj mają 4 punkty, dwie bramki i asysta Diaza z Chelsea i “honorowa” asysta Nuneza z United. Szkoda tylko że gra u szejków


Czy jest ich kibicem to tego nie wiem

1 polubienie