Rozważania transferowe (dyskusja)

Po co komu zmiennik dla Salaha jak i tak nie będzie grał? Salah na ławce będzie roznosicielem złej energii i będzie psuł szatnie. On tu zostaje bo wie że będzie cały czas grał.

Jeżeli chodzi o piłkarzy z ataku, to bez sprzedaży lub jakiejś wyjątkowej okazji na rynku, nie spodziewałbym się transferu. Kwestie Tsimikasa i Gomeza klub pewnie chce załatwić nowym środkowym obrońcą, który będzie mógł grać również na lewej stronie.
Jak dla mnie, to jeżeli bez jakiś większych sprzedaży The Reds wyłożą pieniądze na klasowego defensywnego pomocnika i środkowego obrońcę z dużym potencjałem, to ja będę zadowolony. Nie powiem, że nie chciałbym wymiany takiego Diaza na Williamsa, ale takie ruchy są bardziej skomplikowane ze względu na to, że najpierw trzeba znaleźć kupca gotowego wyłożyć ogromne pieniądze na zawodnika o wątpliwej jakości, a dopiero potem można myśleć o ewentualnym kupnie kogoś w jego miejsce. Sytuacja, w której mielibyśmy do gry na jednej pozycji zarówno Gakpo, Diaza jak i nowy nabytek nie jest brana pewnie pod uwagę, bo z perspektywy tych piłkarzy każdy by chciał grać jak najwięcej minut, a z perspektywy włodarzy nie chcieliby płacić tylu pieniędzy na obsadzenie jednego skrzydła.

1 polubienie

Przecież oni prawie nie mają zmienników i muszą liczyć, że ich podstawowa 11 wytrzyma sezon. U nas przynajmniej mamy dwóch zawodników na każdą pozycję, którzy są w stanie dać jakość.

Chiesa jest dostępny za 25 mln euro. Mega okazja myślę, że stylem gry by się dobrze sprawdził w Premier League.

1 polubienie

Serio nie macie dosyć tego typu piłkarzy? Chcecie kolejnego Thiago, Oxa, Keite, Jote czy Konate?
Przecież to nie może skończyć się dobrze biorąc pod uwagę intensywność w PL i w futbolu jaki preferuje Slot. Powinniśmy unikać takich zawodników jak ognia.

Ederson nie byłby znaczącym wzmocnieniem. Zresztą Atalanta nie będzie skłonna oddać kolejnego zawodnika. Ugarte to w ogóle nie typ zawodnika, którego powinniśmy szukać. On jest świetny w defensywie, ale w rozegraniu i z piłka przy nodze jest mocno przeciętny. To jest dobry przecinak, ale nie zawodnik dla nas. Może Kimmich by się nadał, ale tu przeszkodą będą wymagania finansowe i wiek a także duża konkurencja.

2 polubienia

Zgadzam się. Ederson, Ugarte, Kimmich: każdy z nich byłby tu bardzo miłe widziany.

To, że gość miał jedną poważną kontuzję to nie znaczy, że się nadaje do śmietnika. Szybki, dobry drybling, bardzo pracowity bez piłki, obskoczy kilka pozycji. Za 25 mln euro świetna okazja biorąc pod uwagę dzisiejsze ceny.

Dobrze, skoro Ugarte to pet w rozegraniu, Ederson nie byłby “znaczącym” wzmocnieniem, a Kimmich jest za drogi w utrzymaniu to wskaż kogoś, kto:

  1. Ma dobre rozegranie
  2. Będzie znaczącym wzmocnieniem
  3. Nie będzie zbyt drogi w utrzymaniu / nie jest rozchwytywany na rynku.

@PonuryGrabarz czyli zamiast ściągnąć Edersona np. wolałbyś zostać z Endo i niejako z automatu spisać sezon na straty?

Załóżmy, że facet się rozwinie, będzie go chciało City, Real, Bayern. Co dalej, ile lat będziemy czekać na right playera?

1 polubienie

Poważną jedną za to tych drobnych bardzo dużo. Przy czym grał w lidze i systemie, który jest zdecydowanie mniej intensywny. O czym my tu mówimy. Dopiero co uwolniliśmy się od Thiago, Keity i Oxa.
image

Nie ma takiego zawodnika w na rynku obecnie. Nie takiego, który z miejsca by wszedł i odmienił naszą grę jak to zrobił Fabinho. Nie chciałbym żeby klub kupował, bo musi kogoś kupić. Tak jak to miało miejsce z Endo. Chciałbym żeby kupił zawodnika, którego naprawdę chcemy i który wzniesie nas na wyższy poziom. Moim zdaniem za 1-2 lata takim zawodnikiem może być Wharton z Palace.

1 polubienie

Jak bardzo dużo jak rozegrał 33 mecze w lidze czyli bardzo dobry wynik, a w poprzednim masz zaległości treningowe i przemęczenie mięśni czyli oszczędzali go i powoli wprowadzali po długiej kontuzji.

Mam nadzieję że się zlituje i podpisze z nim kontrakt jeszcze w tym miesiącu, chłopak chce tylko Realu a ci się będą za nim uganiać jak za Bellinghamem przez co stracono ze trzy okienka. Najgorszym rozwiązaniem będzie jak zostanie w Lille

Jakie straty? Przecież w tym sezonie realnie nie walczymy o więcej niż top4, dobry występ w LM i może jakiś krajowy Puchar. Spokojnie jesteśmy w stanie to zrobić tym co mamy, ale ja jestem przekonany, że będą wzmocnienia tylko nie wiem czy akurat w pomocy.

City ma Rodriego a Real Camavinge i Tchouaméniego, wiec raczej nie będą konkurencją.

A popatrz na wynik minutowy. Jak wzrośnie mu intensywność to się będzie łamał regularnie. Taki Thiago przecież miał gorsze statystyki kontuzji- ale nie aż tak drastycznie.

W ostatnich 5 sezonach przed wejściem do nas- wypadł na zaledwie 50 meczów (wcześniej miał 2 poważne kontuzje z więzadłami, ale wydawało się, że ma to względnie ustabilizowane.)

I przeskok do PL go zniszczył.

2 polubienia

Trochę z innej beczki, bo transfer z klubu. PSV poważnie zainteresowane sprowadzeniem Van Den Berga. Źródło top, jeśli chodzi o PSV.

https://x.com/AnfieldSector/status/1809198084548874648

Że co kurva XD @administratorzy zróbcie coś z tym trollem…

W sumie jakby dać ładny % od sprzedaży, to świetny ruch w kierunku budowania współpracy z klubem z Eindhoven. Regularnie wyskakują im perełki, więc dobrze byłoby wykorzystać ten fakt.

2 polubienia

Może dopłacić parę baniek i wziąć Bakayoko?

1 polubienie

Jesteś lekarzem, że wiesz iż będzie się ciągle łamał? Co ma do tego przypadek Thiago, który miał problemy z inną kontuzję i do tego jest starszym graczem?

Jakoś np. Hudson Odoi po takim samym urazie jak Chiesa zaliczył wielki przeskok minutowy w tym sezonie i się nie połamał.

Hazard jakoś w tej wielce wymagającej Premier League był nie do złamania, a w La Lidze się wysypał. Każdy przypadek jest indywidualny.

Czyli w tym sezonie walczyliśmy o puchary, byliśmy w grze o mistrzostwo, a w przyszłym realnie walczymy o top 4? :smiley: Bez DM’a zdecydowanie tak. Właśnie przez takie myślenie ten klub nigdy nie utrzyma się na topie, na jakim był jeszcze kilka lat temu. Wiesz, że za rok trzeba będzie myśleć o zastępstwie za Van Dijka, Salaha i pewnie Robbo? Ściągnięcie obecnie DM to jest absolutne MINIMUM

No dobra ale napisałeś dać jakość. Gakpo mimo dobrego EURO to dalej niewiadoma (w poprzednim sezonie często przechodził obok meczu). Nunez narazie też nie pokazuje tego co powinnien a na Jote nie mozna polegać bo mimo jakości się łamie.

Elliott na PS to żart nie oszukujmy się. Natomiast co do DM to ani Endo nie da jakości ani Stefan a nowy DM nie wiadomo nawet czy będzie.

Nie mówię że skład mamy na poziomie Fulham ale na pewno jest tutaj miejsce na upgrade i kompletnym nazwać go nie można.

1 polubienie

Ja uważam, ze obaj pokazali, ze mogą być solidnym wsparciem głównego DM.

Z innej beczki, Kalafior już prawie w Arsenalu, zostały szczegóły do dogrania:

https://x.com/FabrizioRomano/status/1809220851650207918