Rozważania transferowe (dyskusja)

Jeden z ciekawszych skrzydłowych młodego pokolenia, na którego jest gigantyczny hype po turnieju. W zasadzie to każdy klub z tier1 można wpisać, że się nim interesuje i to będzie żaden breaking news. My się każdym interesujemy, rozmawiamy, “podziwiamy”, a finalnie mamy końcówkę lipca i nic się nie wydarzyło.
Ja rozumiem, że Slot musi z bliska zobaczyć, że niektóre miernoty z perspektywy telewizji są naprawde miernotami na żywo, ale mam wrażenie, że najzwyczajniej w świecie marnujemy czas.

2 polubienia

My rozważamy jakie kroki podjąć a Barcelona juz prowadzi rozmowy z agentem Williamsa

Wg. Bena Jacobsa klub jest absolutnie spokojny jeśli chodzi o przyszłość Trenta i czeka aż wróci z wakacji (ma wrócić do klubu na początku sierpnia)

“Trent Alexander-Arnold will hold talks with Arne Slot. The Liverpool manager has already decided on where he will play and wants to make him part of the players’ leadership team, which will help with any new deal discussions.
Slot is expected to share more details about Trent’s role after they have spoken face-to-face, but has remained coy for now. Liverpool are calm despite Real Madrid’s interest. They are not planning for an Alexander-Arnold exit, and Real are not actively working on a transfer at this stage.”

2 polubienia

Kupowanie takiego Nico czy Gordona troche przypomina kupowanie mebli do domu, gdy nie masz jeszcze dachu, a zasoby są ograniczone. Ogólnie jestem zdania, że jeszcze parę lat będziemy cierpieć i ponosić konsekwencje niezbyt udanych transferów ostatnich lat. Tacy gracze jak Gravenberch, Nunez, Diaz, Gakpo będą grali tak długo aż odpalą albo skonczy im się kontrakt, a do tego czasu na ich miejsce raczej nikt nowy sie nie pojawi, chyba że wczesniej znajdzie się na nich jakiś jeleń, ale na pewno dużej straty na sprzedaży ich FSG nigdy nie zaakceptuje. Takie są smutne realia LFC. Teraz bedziemy przez 2-3 okienka obronce kupować. Im czlowiek to szybciej zaakceptuje tym mniejsze będzie rozczarowanie naszym oknem transferowym.

5 polubień

Byliśmy pół dnia czy tam jedna decyzje napalonego ma wizje wieprza piłkarza od porządnego okienka. Zamiast tego dostaliśmy 2 miernych piłkarzy :clown_face:

Może dziwnie to zabrzmi, ale ja transfery united nie wierzę. Dlaczego? bo przez ostatnie 12 lat trafiali raz na 10. Osobiście powiem że mi się ten ugarte podobał, ale chyba odpalenie po jednym sezonie z PSG mimo tego że tam Śródkę pola nie jest wybitny mówi mi że coś może być z tym graczem nie tak.

Ja nie panikuje od zarządu oczekuje 3 transferów do pierwszego składu
LB, DmF, cb/lmf
I jednego młodego zmiennika na skrzydło który za rok za 2 przejmie pałeczkę

Tego można oczekiwać od właścicieli takiego klubu jak Liverpool. I ja wcale nie oczekuje z będą płacić za graczy po 70 baniek bo transfery takie jak macca czy robbo pokazuja że dobry gracz nie musi być drogi.
Nie obawiam się też tego że przy każdym zawodniku pisze się niby że Liverpool się nim interesuje, a konkretów brak bo mam w nosie to co pisze Prasa. Wiem jak to działa. “po owocach ich poznacie”. Jeśli fsg nie wesprze nowego managera to pierwszy w nich uderzę, ale póki co zachowam spokój. Pamiętajcie że united zajęło 8 miejsce. Nie dziwne że kupuje.

Właściciel Liverpoolu, gdy okienko transferowe jest otwarte:
IMG_9361

Właściciel Liverpoolu dzień, po zamknięciu okienka transferowego:

16 polubień

Klub wyżej ceni Gordona i to on będzie celem. I dobrze, bo będzie dla nas lepszym zawodnikem.

a co powiesz o kupnie Gravenbercha, czy on był right playerem a ugarte nie i coś z nim nie gra ? Ugarte chociaż klasę pokazuje w urugwaju, podobno ma odejść bo chcą DM który rozegra i da coś z przodu.

Dlatego właśnie nie jestem przekonany czy Ugarte to odpowiedni zawodnik dla nas. Pewnie nie będzie przesadnie drogi ale znowu, MU zaproponuje mu 150k/week i weź tu się licytuj jak nie masz pewności, czy to “ten”.

Idealny dla nas byłby jednak faktycznie ktoś kto zapewni spokój w odbiorze (Endo umie odbierać) ale do tego faktycznie da pełne zaufanie w rozegraniu piłki i nie wymięka przed pressingiem (coś jak Rodri czy Zubimendi).

Dlatego uważam, że jeśli istnieje coś takiego jak strategia szukania “right playera” w rzeczywistości, a nie tylko dla propagandy to musimy pójść bo Bruno G. To byłby zawodnik, który z miejsca wciąga Liverpool o poziom wyżej bo daje coś, czego ciągle brakuje. Takie jest moje zdanie.

Alternatywy? Wcześniej wspomniany Zubimendi, Bajcetic, Palacios.

Ederson i Ugarte to fajni piłkarze ale niekoniecznie w pełni dla nas. Jeśli miałbym wybrać kogoś z tej dwójki to Brazylijczyk.

Gdybyśmy mieli jakieś priorytety transferowe to do 19.07 ten zawodnik byłby już w klubie. Oni czekają na cotygodniową gazetkę lidla żeby sprawdzić co jest na promocji i jeśli takie coś będzie miało miejsce to wezmą, nieważne, że Dm potrzebny na wczoraj.

1 polubienie

Kolego, ja pisalem w odniesieniu do postów wyżej komentujących że ManU AV czy Spurs nas mina. Oni mają swoje problemy, o których pisałem.

A co do Arsenalu i City to podobnie - oni też póki co zakupów nie robią. Arsenal wykupiła Raye i próbuje ściągnąć Kalafiora a City Savio. No to póki co nie są jakieś wzmocnienia pierwszego składu.

Spokojnie.

1 polubienie

Teraz mają nowego właściciela i jest to pierwsze okienko Ineos, trudno żeby mieli odpowiadać za błędy Glazerów. Jeśli zgarną Ugarte to jak na początek idą imponująco i zamiast wypalonych Varanów czy Eriksenów biorą młodych i obiecujących

3 polubienia

60 milionów (plus 20 milionów dla agenta) za 18 latka z rocznym kontraktem to akurat debilizm. Real nie chciał dać więcej niż 25 mln, a Ci rzucili ponad dwa razy tyle. Nic w tym klubie się nie zmienia.

7 polubień

Yoro to fantastyczny talent, ale tak jak piszesz, taka kwota za zawodnika z 1 poważnym sezonem i rokiem do końca umowy to zdecydowana przesada. Nawet PSG tyle nie dało. Oprócz kwoty transferu, wysokiej tygodniówki, bonusu dla agenta niewykluczone, że sypnęli rodzinie.

Mi się osobiście ugarte podoba i ten argument podań progresywnych nie przekonuje bo jak wiemy my goli strzelamy sporo, problemy są w obronie a taki pitbull by się mega przydał. Natomiast ja nie skreślam ryana. Chłop jest jeszcze bardzo młody a na kilka cech bardzo pożądanych i rzadkich na tej pozycji(kapitalne warunki fizyczne, zwinność i technika). Pierwszy sezon miał słaby/przeciętny. Jednak jaka backup macca chyba nie ma wstydu.

Przy starej ekipie De Light już by tam grał.

1 polubienie

Masz rację że ich transfery pierwszy raz od dawna wydają się sensowne. Tylko boisko czasami brutalnie weryfikuje nasze przewidywania. Napewno nie jestem zadowolony z naszej opieszałości i nie przekonują mnie gadki że slot chce się każdemu przyjrzeć. Sam przecież mówił na konferencji że mnóstwo myślał o lfc i już wie czego chce itp.

1 polubienie

Liverpool padł ofiarą cyberatakow. Podobno skradziono wszystkie pieniądze z lokaty podpisanej Na Transfery. Całe 100 funtów

17 polubień

Jeśli to prawda to w United za dużo się nie zmieniło.

1 polubienie