Rozważania transferowe (dyskusja)

Nie wiem kiedy będę miał czas ją zacząć czytac, bo jeszcze nie zacząłem czytać underdoga od Bocsaka.

Nie oceniaj książki po okładce, ale okładka wygląda jak instrukcja do telewizora xD

1 polubienie

Liczę, że wrzucisz jakieś smaczki :smiley: może nawet założyłbyś jakiś osobny temat do tego?

Jak chodzi o wzmocnienia, no to na razie chyba trzeba się pogodzić z tym, że nie jesteśmy planowani na najlepszy klub na świecie tylko takie top 10/15 ocierające się o trofea. Jeszcze nie jednych Van Dijków i Salahów ery “zmarnujemy” i Jurgenów. Sprzedaż klubu? Niewiele droższe United będące jeszcze niedawno niekwestionowanie największym klubem w Anglii znalazło zaledwie udziałowca. Koło Liverpoolu rzekomo kręcił się koncern BMW czy inny książę z Dubaju a skończyło się na jakiejś relatywnie małej firmie która wzięła ile 2% udziałów?

A te transfery… jestem ogromnie rozczarowany co nie zmienia faktu, że wymieniony pion sportowy jest tu wcale nie długo. Ostatecznie chyba wolicie transferów trafionych jak Salah czy MacAllister a nie przepalenia kasy na DMa typu Darwin Nunez? Czyli np. z reguły świetny pomocnik, silny szybki z dobrym odbiorem ale robiący koszmarne babole prowadzące do straty bramki w kluczowych momentach? Bo tak właśnie opisałbym Darwina środka pola…

1 polubienie

Nawet ja się wypowiem tutaj. Śledziłem każdą wiadomość na forum z nadzieją że dokonamy kilku istotnych transferów i nic z tego nie wyszło. Jeszcze na początku okna ludzie pisali, że transfery będą później bo trener musi poznać zespół (jakby nie miał asystentów i technologia na to nie pozwalała żeby wiedzieć przed przyjściem do klubu jakie pozycje wymagają wzmocnień). To akurat nie było trudne, gdyż od co najmniej 2 sezonów mamy takie same braki, które tylko będą się pogłębiać starzejącą się kadrą, nieprzedłużaniem kontraktów z najlepszymi zawodnikami. Patrzę na to wszystko i nie wierzę co się wyprawia w tym okienku. Gdzie się podziali Ci wszyscy którzy wieszczyli transfery 2-3 na pewno będą i jeszcze niedawno ktoś się chwalił że idealnie wytypował zubimendiego jako pierwszy transfer do klubu co jak wiemy skończyło się totalną klapą. Gruzina na bramkę też nie kupimy nie ma co się łudzić. Takie działanie klubu aspirującego do najwyższych celów nie powinno mieć miejsca.

2 polubienia

Daj znać czy warto kupić.

No my wielu cenimy, obserwujemy, monitorujemy, dyskutujemy…

Efekt będzie taki, że na CB będziemy mieli 3 zawodników (VvD, Konate, Quensah)… na 6 będziemy mieli 1 (Endo) na RW będziemy mieli 1 (Mo). Tylko czekać do 10-15 kolejki jak Konate się połamie, Jota coś naderwie, Mać zachoruje i będziemy grali 15- latkami na 4 frontach.

Czy na prawdę jest ktoś na forum kto uważa powrót Edwardsa za plus? To jest chyba najgorsze co nas spotkało od czasów Gilleta i Hicksa.

Koleś ma manie wielkości i jest żądny władzy. W powiązaniu z przeświadczeniem własnej nieomylności i otoczeniu się gronem kolesi to recepta na katarmstrofe.

2 polubienia

Nie wiem po co byłby nam taki gość. Wygrywa mało pojedynków powietrznych a przy pomyśle na technicznego DM to raczej powinniśmy celować imo w dominatorów w defensywie a nie gościa 1,82 m. Z tego samego powodu kolejny w mojej opinii nietrafiony pomysł to Inacio. Fajny techniczny obrońca ale gdzie wtedy centymetry i wygrywanie wysokich piłek? To też powód dla którego przyklaskuje plotką o sprzedaży Gomeza.

Wiele razy powtarzałem, że uważam te dane za nieścisłe i mylące jednak coś tam pokazują:

Guehi i Inacio nie nadają się do Liverpoolu. Po stracie Yoro moim wymarzonym młodym obrońcą byłby Diomande :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Znowu ten bezsensowny argument ad “no right players available” i bajki o transferach w stylu Liverpoolu - ze no lepiej poczekac na tego wlasciwego, a nie kupowac byle kogo jak jaka Chelsea. Od 3 lat nie ma sensownego DP na rynku, tak? Oczywiscie, ze nie.

Generalnie noz sie w kieszeni otwiera jak sie cos takiego czyta.

9 polubień

Omijałem ten wątek, szczegółowo parę dni. Jak tam ruszyły transfery?

Naprawdę ktoś wierzy że Guehi może tu przyjść, przecież co dopiero Newcastle oferowało 65 milionów a Crystal i tak odrzuciło, a sknery mają dać więcej, ehh

Coś mi się wydaje że skończy się na “próbie wewnętrznego rozwiązania problemu”

Na pewno nie, ale nie z powodów które opisałeś a z powodu ceny

3 polubienia

Guehi na pewno jest zawodnikiem wartym uwagi ale chyba nie pod LFC. Dlaczego?
Niech odpowiedzią będzie pierwsze 45min z Ipswich. Potrzebujemy kogos kto będzie choć trochę pewny nogami ale bedzie wygrywał pojedynki 1 na 1 przede wszystkim.

Bastoni to oczywiście idealne rozwiązanie ale wiemy jakie są władze klubu dlatego z takich budżetowych rozwiązań postawiłbym na Zabarnyia :smiley:

A czy ja ich bronie? Natomiast oczekiwany przeze mnie Ugarte miałby jakiś sens przy Slocie z tego co do tej pory widzimy? 60 mln funtów i z Nunezem stworzyliby najdroższy duet zmienników w lidze xD

Ja się nie znam zbyt dobrze, na chłopski rozum Varela czy Ederson pasowaliby tu jak cola do whisky. Ale skąd wiemy czemu nie idziemy po taki ruch? Może chłopaki dostali sygnał, że nie będą mieli pewnego placu gry i nie chcą odchodzić albo ich kluby zawołały zaporowe pieniądze? Nie wiemy o tym. Nie sądzę aby ktoś umyślnie sabotował nasz klub… zwyczajnie FSG nie chce przepłacać bo może wiedzą, że nie udźwignęliby na dłuższą metę modelu przed IOSowego Manu i spuchliby prędzej czy później w wydawaniu rywalizując z arabami albo Toddem.

oby nie, czemu napisałem wyżej

Zaczęło się w końcu robić poważnie. Klub zdążył monitorować skrzydłowego Matiasa Fernandeza-Pardo z Gent oraz docenić talent Guehiego. W międzyczasie wciąż brak porozumienia z Valencią o Gruzina, ale to dopiero 2 tygodnie negocjacji o 5 milionów euro, także zrozumiałe biorąc pod uwagę, że ostatni sezon skończyliśmy na 15 miejscu ligi hiszpańskiej i trochę ciężko z finansami.

11 polubień


Ale kupią stopera za 70, Hiszpana za kolejne 70 i Gordona za 100, na pewno. To jest obecny obraz zarządzania tym klubem

4 polubienia

Prawda jest taka, że Henry pinu zapomniał do karty.

8 polubień


Można zacząć odliczać dni do końca okna :one::zero:

Spokojnie, wszystko pod kontrolą.

3 polubienia

To się nazywa innowacyjne podejście, 131 ze 132 klubów się myli. Transfery są niepotrzebne.