Rozważania transferowe (dyskusja)

Z jednej strony tak. Z drugiej strony trudno uwierzyć, patrząc na nasz środek, ze poza Tchouamenim i Bellinghamem na całym świecie nie ma nikogo innego kto by pasował do układanki i dawałby więcej niż Henderson

1 polubienie

oczywiście, że są i klub na pewno ma listę pomocników, którzy pasują do tego wszystkiego. Na dzień dzisiejszy jednak Bellingham jest priorytetem i dopóki ta sprawa się nie zakończy, to klub nie będzie kupował “półśrodka”.

Chciałbym, żeby Kelleher został następca Aliego w bramce ale nie wiem czy to możliwe:( chłopak pewnie chce grać i się rozwijać bo ma talent, a Ali jeszcze parę lat pobroni

Ja jestem niemal pewie, że Jones zostanie, bo jest jedynym wychowankiem w pierwszej druzynie obok TAA, Kellehera i Gomeza. Musi się nam zgadzać ilość wychowanków ze względu na puchary europejskie. Kelleher coś mówi o odejściu, wiec raczej napewno dwóch nie puścimy w jedno okno.

„Chelsea i Liverpool zawsze śledziły Moisesesa Caicedo. Teraz sytuacja jego nowego agenta wyjaśni się w ciągu kilku dni. Będzie to ważny krok, aby przedyskutować przyszłość”.

[FabrizioRomano]

https://twitter.com/AnfieldEdition/status/1613493182179774464?ref_src=twsrc^google|twcamp^serp|twgr^tweet|twtr^true

Z Jonesem są dwa problemy:

  1. przestał się rozwijać
  2. zaczynają go dobijać kontuzje

Jeśli będzie problemy z liczbą wychowanków, to zawsze można sięgnąć po Mortona czy Daviesa(który podejrzewam dostanie awans do pierwszej drużyny po odejściu Kellehera).

Raczej mimo wszystko Jones jest dużo lepszym i bardziej doświdczonym zawodnikiem, poza tym przekroczyl 21 lat i musimy go zgłaszać, mówię Ci zostaje on :smiley:

Coś czuje, ze może nawet wyjdzie w pierwszym składzie na następny mecz.

1 polubienie

Ja jestem bardzo rozczarowany Curtisem, może to nieodpowiedni temat do tego, ale akurat o nim wspomnieliscie to się podepnę. Wiązałem z nim wielkie nadzieję, upatrywałem w nim kogoś do zastąpienia Giniego w wersji 2.0 przez swoje świetne utrzymanie przy piłce + moim zdaniem lepsza grę w ofensywie. Miałem nadzieję że będzie takim regularatorem tempa, że Klopp nauczy go odpowiedniego zachowania na boisku i że poprawi swoją grę w defensywie. Jak wyszło? Nawet nie wiem bo ciągle jest kontuzjowany, ale domyślam się że na rehabilitacji ciężko nauczyć się gry w defensywie, doskoku i rozumienia kiedy przytrzymać piłkę a kiedy przyspieszyć akcje. Też jednak jestem przekonany, że zostanie u nas, po 1 dlatego że nie możemy się pozbyć 4 pomocników w 1 okienku, po 2 jak kolega wyżej wspomniał to wychowanek. Mam nadzieję że coś jeszcze z niego będzie choć jak dalej będzie ciągle u lekarzy to może być ciężko.

4 polubienia

Niezależnie od ruchów transferowych Jones, Hendo i chyba również Milner zostaną, bo mają status HG, a Curtis dodatkowo wychowanka LFC. Curtis oczywiście rozczarowuje, ale jako szeroki skład może być, bo o ile nie zrobi sporego progresu to na więcej nie ma co liczyć.

Nie, no dajmy już spokój Millie ma już 37 lat, za rok to kolejny rok dochodzi. Dajmy już chłopowi odpocząć na zasłużonej emeryturze, czy też w jakiś ciepłych krajach :smiley:

@lucass trudno, zeby pilkarzowi w takim wieku dawac podwyzki, to normalna kolej rzeczy.

1 polubienie

też popieram zostanie Jamesa na kolejny rok. Jego rola jest już marginalna, ale nadal potrafi zagrać dobry mecz i odciążyć podstawowych zawodników. Kondycyjne nadal trzyma się rewelacyjne, a przy poprzednim podpisaniu kontraktu zgodził się na obniżkę wynagrodzenia, co też trzeba docenić. Póki sam nie będzie chciał odejść, to raczej nikt go z klubu nie wywali. Swoją drogą, za dwa dni wraca do treningów z drużyną i będzie gotowy na następny mecz. Może i z Brighton będzie już w kadrze.

@Loku64 owszem, ale mało który zgodziłby się na obniżkę wynagrodzenia. Gdyby Milner był bardziej przywiązany do kasy niż do klubu, to wybrałby MLS czy jakaś inną turystyczną ligę.

@Loku64 miał lepsze oferty na stole:

Jak podaje “The Athletic”, weteran woli jednak pozostać w Liverpoolu. Milner ma podpisać nowy, roczny kontrakt, jednocześnie zgadzając się na sporą obniżkę zarobków względem tego, co zarabia obecnie.

Co więcej, 36-latek odrzucił bardziej korzystne finansowe, dwuletnie propozycje umów z dwóch innych drużyn Premier League oraz jednej z amerykańskiej MLS.

Jego obecny kontrakt to 60 000 per week. Wcześniej miał 150 000.

edit: a to jest oczywiste, że nigdzie nie dostałby już 150 000. Faktem jednak jest, że miał lepsze oferty, a i tak wybrał Liverpool.

@Loku64 teoretycznie tak, ale w praktyce wielu piłkarzy dałoby się zabić za te ekstra 5%. Po za tym część piłkarzy w tym wieku ma już, za przeproszeniem, w dupie grę i chcą odcinać kupony.

Jak nie podpisze kontraktu(a moim zdaniem podpisze), to pewnie wróci do Leeds. Sam kiedyś mówił, że chciałby wrócić do miejsca gdzie wszystko się zaczęło i tam zakończyć karierę.

Ewidentnie nie zdajesz sobie sprawy jakiego formatu pilkarzem jest Milner i ile placa w MLS.
Milner to nie jest gwiazda i nigdy nia nie byl. Milner w peaku to twardy, ciezko pracujacy zawodnik, ktory w kazdej druzynie mialby miejsce, ale w zadnej nie bylby gwiazda.
W MLS wiecej niz Millie ma u nas po obnizce placa tylko najwiekszym nazwiskom, a tyle co mial przed obnizka to ma moze kilku zawodnikow w lidze.
Tyle co ma u nas, moze nieco wiecej by mogl dostac w innym klubie EPL(oczywiscie raczej z tych mniej renomowanych) ze wzgledu na doswiadczenie. Mysle, ze poza nasza liga nigdzie by podobnych pieniedzy nie dostal.
edit :Moze minimalnie i jak widac mialem racje co do EPL :smiley:
Znam stawki, bo sprawdzilem to stad mysle ze wiecej niz 60 k wlasnie mogl miec obiecane z jakiegos Notts czy cos, a w MLS moze rzeczywiscie jeden klub mu wiecej sypnal ale na pewno nie blisko 150k

@Lucass tylko jak masz gdzies dostac te 5-20% wiecej, a juz jestes do miejsca przywiazany i dobrze sie w nim czujesz, do tego jestes ustawiony do konca zycia. To po co zmieniac :smiley:

Ogolnie nie zdziwie sie, jak jeszcze po sezonie nie pojdzie do Leeds za pol darmo pokopac pilke. Zeby zatoczyc kolo ponoc jest przywiazany do klubu i do tego miejscowy chlopak.

Jeśli rzeczywiście ktoś dałby za Salaha 100 baniek to dla mnie mogą go sprzedać. W lipcu będzie miał 31 lat a dla zawodników bazujących głównie na motoryce to dużo. Po drugie w Liverpoolu nigdy nie było kominów płacowych a ten jest gigantyczny, kto wie czy nie mialo to wpływu na atmosferę w szatni bo z tego co kojarzę to w lipcu chyba przedłużył i od tego czasu się nic nie klei

4 polubienia

Który klub chciałby czy byłby w stanie wydać 100 baniek na Salaha?
Chyba tylko PSG… i Barcelona.

Też mi się wydaje że nie znajdzie się taki klub, tylko odpowiadałem koledze który twierdził że taka ewentualna oferta byłaby czymś złym bo wg. mnie odwrotnie

NUFC? Chelsea? ManU? Juve? Na Real raczej za stary ale who knows.

Brałem pod uwagę kluby do ktorych realnie mógłby przejść, stąd MU czy CFC raczej odpada. Juve nie będzie miało środków na taki transfer, biorąc pod uwagę kwotę transakcji i tygodniowkę.

1 polubienie


19 dni

Dobry znak. Może to zmusi Liverpool do działania.

Już podchody pod Gakpo zmusiły Liverpool do przyspieszenia planów sprowadzenia Holendra. Nie sądzę, by w jedno okienko klub wykonał 2 takie ruchy i to w dodatku zimą.