Rozważania transferowe (dyskusja)

na co nam 31 letni Brozovic? jeszcze niech mu dadzą 4 letni kontrakt :smiley:

4 polubienia

Bo 25 letni Neves jest za stary. Proste :rofl:

A tak serio fajny piłkarz. Ale tak ma wyglądać nasza przebudowa? Opcje uwaga uwaga KRÓTKOTERMINOWA? Myślałem że za samo to słowo w klubie wieszają na szubienicy.

Tutaj nie ma znaczenia wiek. Brozo to klasa światowa i w tą półkę mamy celować.

1 polubienie

Ja tam bym się cieszył z Brozo, bardziej niż z Arthura :stuck_out_tongue:

Dla jednego Brozo to klasa światowa, dla innego niekoniecznie, przeciętny grajek, który już dawno przekroczył " kwiecie wieku", jednego Hendersona już mamy, ja podziękuję za taką półkę.

6 polubień

Jednego Hendersona już mamy i już go mieć nie powinniśmy, dlatego piszę o wyższej półce?
A że dla Ciebie to ,przeciętny grajek’’ to nie moja sprawa :).


Oj taki Barella się marzy. Dać Keite i nawet dopłacić za takiego grajka. W dodatku spożytkować do czegoś Keite, że tak brzydko napisze :stuck_out_tongue_winking_eye:

6 polubień

Poza tym trzeba Chorwata mieć, by Ligę Mistrzów wygrać ( ͡° ͜ʖ ͡°).

10 dni, a tu oprócz corocznego next summer cisza okropna. Dramat

1 polubienie

A coś Pan myślał? Transfer Gakpo pojawił się ponieważ zaraz kogoś sprzedamy.

1 polubienie

W zeszłym roku nikogo do pomocy nie kupiliśmy, bo był cel “albo Tchuameni, albo nikt”, w tym roku nikogo nie kupimy, bo mamy cel “albo Jude, albo nikt”.
Z jednej strony niby potrzebujemy pomocnika (ów), z drugiej strony - czekamy, aż nasz cel zostanie kupiony przez inny klub i możemy spokojnie zakończyć operację pt. “wzmocnienie pomocy”.

Tym bardziej, że jeszcze w grudniu media donosiły, że przebudowa środka pola zacznie się w styczniu, a zakończy latem transferem Bellinghama. Jeśli oni całą przebudowę odłożą na lato, to znaczy, że działają bez mózgu, bo nie biorą pod uwagę ważniejszego czynnika, jakim jestem niewątpliwie zgranie nowych nabytków z resztą składu. No nic… zobaczymy. Może kupią kogoś rzut na taśmę przed końcem okienka.

3 polubienia

Ja będę załamany jeżeli my serio nikogo nie kupimy w zimowe okienko. My potrzebujemy 2/3 dobrych grajków do pomocy. Uspokoiło by mnie jakby klub wydał komunikat jak z swego czasu z Keitą, to znaczy, że mamy już kogoś tam zaklepanego, a w wakacje będziemy starali się kupić następnych pomocników. Najgorsze co może być to czekanie do lata i kupienie tylko jednego pomocnika, gdzie przy kontuzji Thiago znowu zostaniemy z jednym ogarniającym gościem. Oczywiście o ile w ogóle kupimy kogoś w lato do środka.
Trzeba też zwrócić uwagę na to, że u Kloppa piłkarze potrzebują czasu , na start Fabinho czy Thiago kopali się po czole, dopiero później wskoczyli na odpowiedni poziom. Powodzenia jeśli u nas będzie w lato wymiana całej formacji :joy: . Lepiej byłoby już kogoś przez te pół roku ogrywać.
Też na ten moment nie jest dla mnie zrozumiały transfer Gakpo w momencie kiedy atak wygląda ( przy wszystkich zdrowych piłkarzach) najlepiej z naszych formacji.
To wygląda jakby nam pękały fundamenty, a zarząd kupuje panele słoneczne na dach, gdzie w ostatnie lato wymieniliśmy dachówki na nowe.

2 polubienia

Jak dla mnie to okienko jest już zamknięte. Mozemy tylko pomarzyć i popatrzeć jak sianem szasta Chelsea ( jak dla mnie mega glupota tylu zawodników kupować ale to nie moj interes. Niech kupia każdego a i tak nic im to nie da)

Ok, to w nawiązaniu do naszej dyskusji (z wątku FSG). Podczas naszej rozmowy naszło mnie, żeby sprawdzić pewną rzecz.

Wiecie kiedy ostatni raz kupiliśmy gracza w przedziale 20-30 milionów funtów? Czyli powiedzmy jest to suma, w którą zespoły jak nasze powinny celować szukając porządnych rezerwowych.

Był to… Gini Wijnaldum w 2016 roku. A wcześniej Lovren i Markowic w roku 2014. Przepaść. My kompletnie nie kupujemy takich graczy.

Kupujemy
albo drogo: Jota, Keita, Salah, Konate, Diaz,
albo bardzo drogo: Alisson, Van Dijk, Nunez,
albo za kompletne grosze: Minamino, Ramsay, Tsimikas, Shaqiri

W przedziale 20-30 mln funtów mamy ogromną lukę i dziś te problemy wychodzą.

P.S. Thiago według transfermarktu 22 mln euro, czyli nieco poniżej 20 mln na funty.

Przeciez Thiago nas kosztowal jakies 25 milionow funtow. Nawet troche mniej chyba.

Keita nie byl drogim ale bardzo drogim transferem. Wtedy taki koszt 65 milionow to byl hit transferowy. Ogromna kasa za wielki talent. Walczylismy o niego z Barcelona, a on sam byl objawieniem Bundesligi. Gdyby wypalil i sie nie lamal to wlasnie on mial byc gwiazda srodka pola u nas przez wiele lat…

No to i tak Thiago powinien spokojnie znalezc sie w przedziale takim co chociazby Wijnaldum.

Dodaj do drogich transferow Oxlade’a. Gosc kosztowal nas naprawde duzo z Arsenalu. Razem z Keita to okolice 110 milionow euro tak +/-

Widocznie w klubie stwierdzili że takie transfery są nieopłacalne. Dlatego z nich zrezygnowali. Skoro uważasz, że to takie dobre rozwiązanie to przedstaw że 3 nazwiska ale moglibyśmy kupić za takie pieniądze

Już za pozno ta kupowanie takich za 20-30. Na to był czas kiedy mieliśmy żelazną jedenastkie i wysztarczyło dokładać tylko klocuszki a my się kompromitowaliśmy nikogo nie kupując. Pisze o tym od 2019. Teraz są nam potrzebni pewni gracze. Niestety za gruby chajs. Mane Salah Firmino to teraz byłby wydatek 60mln najmniej. Czasy się zmieniły.

Na teraz (czyli ceny już wyższe niż te 3-5 lat temu) Trossard i Tielemans. Patrząc na nasz środek pola na pewno by nie zaszkodzili. Chociaż przed sezonem, nie byłem zwolennikiem tego drugiego (były plotki łączące nas z nim).

To tak na szybko jakie przychodzą mi do głowy.

@Nero właśnie dlatego to takie zaskakujące. My nie kupiliśmy takiego gracza od 2016 roku. To aż 7 lat. W piłce nożnej cała epoka.

A ja się pytam Pana Panie Radbug.
Czy będziesz Pan zadowolony z właścicieli jak następny sezon skończymy w okolicach 10 miejsca tak jak ten?
A skończymy chyba że Klopp znowu coś genialnie wykrzesa.
Spodziewaj się sprzedaży kogoś z przodu w miejscu Gakpo i nie licz na transfer pomocnika - zapewniam

1 polubienie