Rozważania transferowe (dyskusja)

pobawiłem się w skauta i trafiłem na świetnego obrońcę na pierwszy rzut oka przynajmniej, mianowicie Brazylijczyk Tuta
w statystykach wygląda dobrze

po kompilacji jutubowej widać, że jest niesamowicie szybki, do tego silny fizycznie i agresywny( w dobrym tego słowa znaczeniu)

problemów z kontuzjami nie ma
image

Ma 6 ligowych bramek w 106 spotkaniach, to przy stałych fragmentach może się przydać. Do tego 24 lata w lipcu skończy, może warto się zainteresować. Na dziś wart 15 mln, według transfermarktu.

Tak z nadzieją na lepsze jutro, nudząc się w pracy, szukam odpowiednich zawodników :smiley: Ktoś kojarzy gościa z gry?

1 polubienie

wątpię, że Eintracht odda swoich dwóch podstawowych stoperów w jednym okienku.

Dopóki nie rozwiąże się sytuacja z właścicielami to nie ma sensu dyskutować o transferach. Czy FSG zostanie, sprzeda część albo całość - w każdej z tych opcji będziemy rozmawiać o innych pieniądzach i innych wariantach transferów. Tutaj dyskusja się już powtarza po raz x ta sama. Nie męczy was gadanie o tym samym w koło co drugi dzień?

3 polubienia

Henry mówił, że nie sprzedaje ponoć. Poza tym to jest jakaś nadzieja na lepsze jutro, bo poza tym pozostaje smutna teraźniejszość :stuck_out_tongue:

@MG75
image
kursy nadal dające sporo nadziei :smiley:

Jude zachwycony perspektywą dołączenia do Liverpoolu? Po wczorajszym meczu? :thinking:

Dwóch klasowych pomocników i klasowy stoper to jest konieczność. Bez tego to w ogóle nie ma o czym myśleć przed rozpoczęciem przyszłego sezonu

Ja o poranku miałem pewne przemyślenie - a może warto by wcisnąć przycisk “RESET”?

Mam w głowie tabelkę, którą ktoś wrzucał z wynagrodzeniami - jesteśmy w czubie tabeli. Mamy stare, wysokoopłacane “gwiazdy” z długimi kontraktami. Mam wrażenie, że już z tego nic nie wyciśniemy.

Oprócz piłki nożnej oglądam NBA i tam nikt się nie patyczkuje. Gdy widać, że jakiś setup roostera nie wypalił, wyprzedaje sie nawet gwiazdy. Przykłady z tego sezonu Utah czy Nets…

Może w tym szaleństwie jest metoda? Pozbycie się gwiazd uwolni nam sallary i będziemy mogli oferować dobre pieniądze młodym perspektywicznym graczom. I w ten sposób zbudować kolejną dobrą drużynę.

Oznacza to znów popadnięcie w przeciętność na pare lat ale może potem zbów kilka w absolutnym topie?

Oczywiście mamy masę szrotu (Ox, Keita, Gomez, Philips, Curtis) oraz dziadków (Milli, Hendo) ale też sporo graczy już tylko - w mojej ocenie - odcina kupony i chce dojechac jak najdłużej na fajnym kontrakcie (Fabs, Thiago, VVD). Może trzeba spieniężyć podstarzałe gwiazdy wtedy gdy ktoś chce ich kupić za porządne pieniądze.

Patrząc przez pryzmat tego sezonu - oprócz młodych (Fabio, Bajcetic, Eliot) nowych (Nunez, Gakpo, Diaz, Jota, Konate) i powiedzmy takich, którym dałbym szansę bo są absolutnym topem (Salah, Alli, TAA, Robbo) - wszyscy są na sprzedaż jeżeli pojawi się dobra oferta. A i nad Salahem bym się zastanowil w tym sezonie a Alim i TAA (jeżeli nie przypomni sobie jak grać w ofensywie lub nauczy bronić) po następnym.

Obawiam się, że nawet dodanie tu kilku nowych graczy niewiele zmieni. Flaco, VVD, Hendo to są twarze miniionej epoki i tłuste koty. W szczególności VVD.

Wiem, że Arsenal guzik jeszcze zdobył - i może nie zdobędzie - ale oni mają mega młodą i zbalansowaną drużynę. Nawet jak w tym roku przegrają to mają doświadczenie. Przypominają sie nasze przegrane finały LE i LM oraz przegrane Mistrzostwo o pare centymetrów. To nas wzmocniło i ukształtowało.

Czeka nas budowanie od nowa drużyny, tak jak w Arsenalu. Tylko oni robili to od przyjścia Artety w cztery okienka transferowe. Jedno okienko to za mało na odbudowe.

image

1 polubienie

Niesamowite, absolutnie NIKT nie spodziewał się takiej narracji xD

6 polubień

2 lata temu jak wisiało widmo braku Ligi Mistrzów też były takie głosy. Dzięki zabójczej końcówce sezonu wskoczyliśmy do pierwszej czwórki i kupiliśmy… jednego Konate. Więc jak nic się nie zmieni w kwestiach właścicielskich to kupimy może jednego kota do środka pola i tyle w temacie.

Takie informacje podnoszą tylko ciśnienie. Nie dlatego, że jest taka możliwość a dlatego, że takie za przeproszeniem pi**lenie było już w 2021. Nie mieli kasy na wzmocnienia kiedy była ligi mistrzów więc nie będą mieli kasy na wzmocnienia jeśli ligi mistrzów nie będzie. Żarty z kibiców ale części się to podoba. Jest Ok, wszystko cacy :innocent:

11 polubień

Brak Lm=słabe transfery=przeciętność na kilka lat. Niestety do tego to zmierza

Brak LM to wcale nie równa się słabe transfery (patrz MU w to okienko). Kwestia hajsu.

Liverpool have opened preliminary talks over signing Colombia Under-20 defender Kevin Mantilla.


Dla wszystkich którzy wierzą w Bellingama i Gvardiola, nie zapominajcie jeszcze o nim

2 polubienia

“Liverpool monitoruje sytuację zawodnika X”

Proponuję stworzyć jakąś ligę albo inne rozgrywki monitorowanych zawodników, tam na pewno rozwalimy wszystko i wszystkich, dalibyśmy radę wystawić nawet ze trzy jedenastki i zająć każde miejsce na podium.

1 polubienie

Gdy Liverpool kwalifikuje się do Ligi Mistrzów to nie wzmacniają kadry bo jest kompletna, a jak się nie kwalifikuje to nie wzmacniają bo nie mają pieniędzy z Ligi mistrzów. Czego nie rozumicie?

13 polubień

Screenshot 2023-02-22 at 18-19-49 Anfield Edition na Twitterze

@Ralf088 info od Ornsteina wrzucałem w innym temacie.

Kwalifikacja do Ligi Mistrzów na następny sezon będzie miała ogromny wpływ na letni budżet Liverpoolu. [David Ornstein dla Sky Sports]

Także módlmy się żeby nasi złapali formę, bo trzeba wygrywać mecze. Inaczej jak nie będziemy w TOP 4 to będzie równia pochyła w dół…

Przecież każdy fan Liverpoolu mógłby napisać to samo, przecież to żadne odkrycie Ameryki, jeszcze tylko poczekać na informacje latem, że nie było nikogo dostępnego na rynku, a Jude wybrał inny klub :rofl:

1 polubienie