Rozważania transferowe (dyskusja)

Pomijając fakt, że to niemożliwe żeby zrobić taką rewolucje to ja bym większość sprzedał. Albo starzy albo słabi. Niestety.

W mojej ocenie kontrowersje dot. De facto kilku osób: Thiago, Hendo i Flaco.

Z tej trójki zostawilbym Flaco - jeżeli wróci do formy - będzie mimo wieku bardzo dobra opcja z ławki. Jeżeli nie, to po roku albo w zimie sprzedać. Znajdą się chętni a kontrakt będzie miał bodajże 1.5 roku i ktoś z Hiszpanii czy Włoch sypnie.

Niedoskonałości Hendi były przesłanianie ogólna dobra gra drużyny. Kapitanem ponoć był dobrym ale nie tylko to powoduje, że masz miejsce w drużynie. Podziękować i sprzedać.

Thiago - najlepszy - aktualnie - nasz pomocnik ale wg. Mnie nie pasuje do tej ligi. Hamuje akcje. Dodatkowo, kasuje wysoka tygodniówkę a często niedostępny. Ostatni moment na sprzedanie go i uzyskania jakichś sensownych pieniędzy. Thiago nadal ma renomę.

Niestety - pewnie odejdzie jeden z nich + Ox i Keita. Millera, Curtisa zostawia bo HG.

Mason Mount’s representatives have been in direct contact with Liverpool since January and will not be signed in place of Jude Bellingham, with FSG providing enough money to Klopp to bring both in if he wanted.

[Jacque Talbot]

Trzy razy na nie. Nie widziałbym ani jednego powodu dla którego mielibyśmy po niego sięgnąć. Transfer ten byłby zdecydowanie strzałem w kolano i już chyba upadkiem Liverpoolu Kloppa.

Mam wrażenie, że Jurgen kupując m.in. Thiago chciał zmienić styl Liverpoolu - od zabetowanego środka pola do technicznego, kreatywnego co jak widać nie przekłada się na sukcesy Liverpoolu. Jestem zdania, że aby ponownie włączyć się do walki o najwyższe cele musimy z powrotem “zabetonować” środek pola piłkarzami którzy dużo biegają i skupiają się głównie na defensywie.

Jeśli dalej widzimy Jurgena jako długoterminowego menedżera Liverpoolu to zarząd powinien zastanowić się co zrobić z takimi piłkarzami jak Thiago, Elliott czy Carvalho, którzy kompletnie nie pasują do słynnego skutecznego gegenpressingu.

Także moim skromnym zdaniem transfer naszego rodaka pogłębiły tylko ten problem, bo ani on wybiegany ani defensywnie usposobiony.

info sprzed paru dni. Wrzucałem.

Tyle, że kreatywność Thiago to się kończy na 30 metrze. On przez te 2,5 roku strzelił 3 bramki i dał 6 asyst, do Hendersona czy Milnera to mu bardzo daleko, procentowo to jest to słabszy wynik niż Naby’ego Keity a tych obydwu zjada Charlie Adam, który był zwykłym szkockim przecinakiem, grał dużo krócej i na dodatek na bardziej cofnięty. Ktoś w tym klubie już dawno powinien zacząć zadawać jakieś pytania.

4 polubienia

Przewinęło mi się, że przyszłość Fabio Carvalho nie jest jasna.
Problemem jest jego charakter i ogólne niezadowolenie.
W szatni dojdzie do sztormu dokładnie chodzi o przyszłości Milnera, Jonesa, Matipa, Gomeza czy wyżej wymienionego Fabio
Taką informacje podaje Daily Mail

no to szybko podzieli los Sakho. Klopp bardzo nie lubi takich piłkarzy.

@CzerwonyBartek przypomnij.

Po cyrkach z reprezentacją już była czerwona lampka

3 polubienia

Obraził się

3 polubienia

Włożyć go do tej walizki z gotówką dla BVB i wszyscy beda zadowoleni.

5 polubień

Fabio przychodził jako potencjalna przyszła gwiazda zespołu, miał za sobą świetny sezon w Fulham, zmiana na wielki Liverpool… może sodowka? Zastanawia długotrwały brak Fabio w kadrze LFC i to pomimo natłoku kontuzji. Może powodem są właśnie kwestie dyscyplinarne i Klopp w ten sposób pokazuje młodemu miejsce w szeregu? Może nie chce pozbywać się całkiem utalentowanego zawodnika, widząc w tym wszystkim błędy młodości.

Co do Jonesa, Matipa czy Gomeza - ich forma od dawna nie daje podstaw do tego, by byli podstawowymi zawodnikami, na których można budować wielki Liverpool, więc nie dziwi ich pozycja w drużynie. Joel powinien odejść dla dobra swojego i klubu, Gomez to max stoper nr 4-5, Jones w najlepszym razie na wypożyczenie na następny sezon.
Nie wiem o co chodzi z Milnerem, on zawsze daleki był od obrażania się na otoczenie, może chce po prostu wyjaśnić swoją przyszłość na kolejny sezon.

W każdym razie żaden z tej piątki nie jest graczem, ktorego brak byłby szczególnie odczuwalny.

Nie wiem czy Harvey Elliott, który mało co grał w zeszłej końcówce sezonu też miał problemy wychowawcze chyba było coś z Social Mediami, imprezowaniem i tym odepchnięciem Havertza w finale.
A po kontuzji grał bo i strzelił bramkę w fa cup i wyszedł w podstawowej 11 na Inter w LM i nagle też dłuższy brak miejsca w szerokiej kadrze.
Jak widać Jurgen się nie pierdzieli w tańcu

Z Milnerem może być ten problem, ze on ciagle chce grać, a Klopp nie widzi już dla niego miejsca w druzynie, ale chce go zatrzymać w sztabie. Ponoć przed tym sezonem Jorgus był zdziwiony, że James chce nadal grać.

1 polubienie

Skąd masz te dane?
Z chęcią bym się dowiedział.

Jorgus gdzieś się wypowiadał na jakies konferencji co do właśnie przyszłości Milnera i mówił o tym, że on go widzi jako członka sztabu. Za to Millie chce nadal grać. Ciężko teraz będzie znaleść, ale jak było pytanie o wygasające kontrakty.

1 polubienie

Ooo dzięki w takim razie.
Dzięki Tobie sobie o tym przypomniałem.
Że była taka wzmianka.

1 polubienie

Klopp powiedział, że ma kilka opcji dla Jamesa. Nic nie mówił o sztabie. James chce dalej grać, a temat jego przyszłości wyjaśni się pod koniec sezonu. Faktem jest, że Milner robi uprawnienia trenerskie i już nawet prowadził treningi w akademii.

@Loku64 ale to jest tylko twoje zdanie przyjacielu. Nic Klopp nie powiedział o sztabie i trenowaniu.

@Loku64 jest możliwe. Może James jest wybitnym kucharzem i zostanie szefem kuchni? Nic na razie nie wiadomo o jego przyszłości, a to są tylko twoje interpretacje.

@Loku64 oczywiście. Wtedy to jest fakt, a nie domysły czy interpretacja. Prywatne wycieczki sobie daruj.

Aż znalazłem
Powiedział dokładnie
„Mamy na niego inne plany, ale on chce wciaz grać”
Moim zdaniem inne plany oznacza wdrożenie do kadry trenerskiej, ciężko to inaczej interpretowac. Jak chcesz mnie poprawiać, to chociaż sprawdzaj co piszesz :crazy_face:

@Lucass a jakie mogą być inne plany niż granie? Jak maja inne plany znaczy, że w klubie chcą go zostawić, ale nie chcą żeby grał . Wiec co będzie woźnym, czy kucharzem?

@Lucass bez urazy, ale zauważam, że Ty i kilku użytkowników tutaj musicie mieć coś powiedziane w słowo w słowo, aby uznać, że to jest fakt. Tak jakby to była jakaś rozprawa w sądzie. Mam wrażenie, że z dziewczynami/chlopakami(jak kto woli, nie oceniam) średnio się wam musi powodzić :joy:

2 polubienia

Manuel Ugarte today vs FC Midtjylland
78 mins
86% pass accuracy
2/3 successful dribbles
2/3tackles won
8/10 duels won
8 ball recoveries

A 19 year old DEF MF to keep an eye on
Lucas Gourna-Douath vs Roma

91% pass accuracy
9 passes into final third
2/2 successful dribbles
2/3 tackles won
3 clearances
3 recoveries
8/9 ground duels won
3 times fouled

2 fajnych młodych śpd z dobrym potencjałem za rozsądne pieniądze.

3 polubienia

My się takimi graczami zainteresujemy jak będą grali w jakimś RB czy Porto i będą kosztować 10 razy więcej

1 polubienie