Rozważania transferowe (dyskusja)

Tym razem jedno się zmieniło: narracja Kloppa, który otwarcie mówi o konieczności przebudowy zespołu i sporej aktywności na rynku transferowym.

1 polubienie

jesteś gotowy na to postawić własną głowę?

to nie FSG żydziło, tylko Klopp nie chciał niepewnych transferów. Wolał jedno konkretne wzmocnienie niż 10 byle jakich, jak to robi Chelsea. Dodatkowo dochodzi to o czym pisze kolega wyżej. Klopp chce zmienić ten zespół.

Mam dla kogo żyć, więc aż tak drastycznie się nie postawie, ale trzeba mieć jaja żeby nagle swoich pupilków dać na drugi plan, a wydaje mi się że Klopp to z biegiem czasu zatracił.

1 polubienie

Należy do tego dodać, że raczej nie byłby to wygórowany cenowo transfer jak w przypadku transferów z Anglii. Do niego dorzucić Bellinghama i N’Dicka z Eintrachtu i myślę, że te transfery podniosłyby znacznie poziom naszego składu w dodatku nie jest to wcale Science Fiction jeśli chodzi o pieniądze, bo raczej więcej niż 150/170 mln byśmy za nich nie zapłacili.

Też wcześniej pisałem, że chciałbym zobaczyć u nas Kone. Powinien kosztować koło 30-40mln. Razem z Jude’m i jakimś śpd dobrze mogłoby to wyglądać.

To w sumie zależne od władz niemieckiego klubu i samego zawodnika. WSZYSCY wiedzą, że jesteśmy na musiku z transferem pomocnika. Mogą spokojnie zażyczyć sobie 50-60mln, bo raczej wiedzą, że za koło 30-40 to pójdzie dosyć szybko, więc ryzyko upadku całkowitego transferu im nie grozi (jak nie my, to kto inny). Nie powiem jednak byłby to fajny transfer, a nie ma co patrzeć że w BL i na to, co “zrobił” u Nas Keita, bo i z włoskiej ligi o dziwo wyciągnęliśmy diament w postaci Salaha, a rzadko kiedy ktoś w PL sprawdza się sprowadzony z tamtych rejonów.

N’dicka to byłby genialny transfer za darmo, jednak jego pozycją jest lewy środkowy obrońca lub nawet bardziej ze względu na system gry Eintrachtu lewy obrońca w 3osobowym bloku. Jako ten lewy preferują granie zarówno VvD, jak i Konate. Oczywiście pewnie mogą i by musieli się dostosować, a ja nie wiem na ile ważna jest to kwestia w ustawieniu w obronie, ale nieprzypadkowo jednak czołowe drużyny próbują dostosować obrońców silniejszą nogą. Pytanie czy przyzwyczajenie z ustawienia też jest aż tak ważne (chociaż jeśli wyrażamy na poważnie zainteresowanie Gvardiolem, który podobnie jest lewonożnym zawodnikiem, to raczej nie będzie z tym problemu).
Druga kwestia, myślę ważniejsza jest to, że jest nim spora część topowych klubów zainteresowana, w tym m.in. Barcelona i jak dla zawodnika ważne będą warunki życia w nowym klubie, to możemy mieć ciężko (śmiejąc się lub nie, spędzenie paru lat w Barcelonie, a w Liverpoolu to jest spora różnica i nie każdy zawodnik nawet kosztem sportowym wybierze Liverpool - pomijam fakt, że obecnie sportowo stoimy poniżej hiszpańskiego klubu, który idzie obecnie po mistrza, a my prawdopodobnie stoczymy do ostatniej kolejki bój o Top4 i przez zawirowania ze zmianą właściciela, to dla zawodnika i jego agenta może być niepewny grunt - i nie patrzcie na to ze strony kibica Liverpoolu).
Ciekawe czy wyrażamy jakieś zainteresowanie Kimem z Napoli, bo obecny sezon ma świetny, a do tego chodzą pogłoski o niskiej klauzuli wykupu, 42mln. Silva z Benfici to kolejne nazwisko, które może w lato być gorącym tematem, chociaż nieco upadł hype na niego ostatnio.

Wracając do pomocy, Jude to jest na pewno marzenie Jurgena, tylko pytanie czy 250mln mamy do wydania na czysto czy planujemy sprzedaże (z których pewnie mało wyciągniemy, bo bez Edwardsa dużo gorzej nam idzie, poza tym zamiast zaakceptować 10-12 za Phillipsa, to nie dość że tego nie dostaliśmy, to płacimy mu pensję i nie wykorzystujemy wcale na boisku - podobnie pewnie będzie z Matipem czy Fabinho), by osiągnąć tyle ze sprzedaży plus dołożyć. Wtedy rewolucja kadrowa, która pewnie marzy się Kloppowi nie będzie za bardzo możliwa… chociażby w marzeniach jako przykłady, jeśli byśmy skierowali się ku Kone i Mountowi i udałoby nam się ich ściągnąć w granicach 80-90mln obu, do tego Jude w granicach 120-130, to obrońcę odpowiedniego za te 30-40mln będzie ciężko dorwać.

Jeśli będziemy mieli ograniczony budżet, to dobrze będzie wziąć Tielemansa jest za darmo do wzięcia. Potrafi uderzyć z dystansu i dobrze rozegrać, do tego pracuje w defensywie. Jak dla mnie idealna opcja, jak wypsztykamy się z kasy na Jude, czy podobny transfer/transfery.

@ManiacK ogolnie lisy słabiej grają, a on nadal strzela/asystuje w przeciwieństwie do naszych pomocników.

@ManiacK Ciężko powiedzieć u nas i tak większość ma 0/0😂. W każdym razie rozważam go jako trzeci transfer na poszerzenie kadry, nie jako wybór do pierwszego składu.

Kiedyś go chciałem, ale zaliczył taki zjazd, że za darmo się go nie opłaca. Są lepsze opcje.
@Loku64 ale my nie jesteśmy Leicester, gramy inaczej, inną rolę mają pomocnicy - u Nas miałby 0/0 zapewne przy tym poziomie, którzy utrzymuje.

To wybitne ma te liczby. 3 gole i asysta. :slight_smile:

Ale ten trzeci transfer pomocnika to przecież właśnie też musi być transfer do pierwszego składu skoro gramy 433. Jako czwarty transfer na poszerzenie składu może być git, ale przed nim musi przyjść nowa trójka do podstawowego składu, a taki Tielemans może z Thiago jak akurat zdarzy mu się być zdrowym walczyć o numer 4.

Jakie 170, jak sam Jude kosztuje 150?

Wiesz, że wszyscy nasi pomocnicy razem wzięci maja 5 goli i 2 asysty. Licząc Fabio, Oxa i Harveya jako pomocników.

@Lucass patrząc na grę to oni są tylko do statystowania na boisku.
W ogóle to jest słaby argument, asysty i bramki to jest konsekwencja dobrej gry. Co u nas nie występuje.
@Lucass nie robili oszomialajacych liczb jednak te 5 bramek/asyst średnio przypadło na zawodnika. Dziś tyle nie ma na cała pomoc.

Właśnie liczę 2 do składu podstawowego plus, o trzecie miejsce walka między Thiago, Elliottem, Bajceticem i właśnie np Tielemansem.

nasi pomocnicy nie są od goli i asyst. Tielemasn jest za cienki na ten klub.

@Loku64 przecież nawet w najlepszych sezonach za Kloppa, nasi pomocnicy nie robili liczb.

@Loku64 dziś nasz zespół ma problemy i statystki z tego sezonu nie są miarodajne. Nawet po przyjściu nowych pomocników nie spodziewam, że nasi pomocnicy będą robić po 20 goli co sezon.

Transfery Kone i Bellinghama to najlepsze co mogłoby się wydarzyć
Wtedy nasza pomoc była by totalna demolka
Na mecze z rywalami z niższej części tabeli przy tej dwójce ustawiłbym Elliotta grającego wyżej od nich mającego swobodę i lekko go odciążyć zadaniami defensywnymi, często w takich meczach męczyliśmy się aby strzelić bramkę rywalom.
Z kolei na te większe mecze trójka fizycznie nie do zajechania chłopaków (Kone Jude i ?) I jesteśmy nie do przejścia
NA THIAGO NIE MA OPCJI OPIERAĆ NASZEJ POMOCY może być jedynie spoko wartością dodaną
Nie ma co do niego czy nie połamie się na odprawie niestety
Zamiana Wijnalduma na Thiago to najgorsze co było choć większość powie że to głupstwo

Nie pisałem, że 170. Natomiast nikt nie da za Jude’a 150 od razu. Jeśli tyle będzie kosztował to kwota na pewno będzie rozbita.

To będzie o jednego kozaka w pomocy za mało, bo znów jedna kontuzja dzielić nas będzie od oglądania Milnera/Hendersona na najważniejsze mecze, bo nie ma wątpliwości, że jeden z nich, a może i obaj będą tu jeszcze minimum 2 lata. Każdy z pomocy z obecnego sezonu musi zrobić 2/3 kroki w tył w hierarchii, czyli Fabinho, Milner, Jones, Keita, Ox, Henderson powinni odejść bez żadnych negocjacji z nimi, a taki Thiago i Bajcetić z liderów środka pomocy powinni być 4/5 pomocnikiem na przyszły sezon. Idealnie byłoby mieć pomoc w takiej kolejności: trzech zdecydowanych nowych liderów, czwarty trochę słabszy z mniejszymi oczekiwaniami do niego, dalej Thiago, Bajcetić i ewentualnie Elliott, chociaż to nie jest i nie będzie pomocnik przy 433.

Chelsea może mieć inne zdanie xD.

1 polubienie

Myśle, że Milner nie zostanie u nas, przynajmniej jako zawodnik. Chce wierzyć, że Hendo tez odejdzie, albo zostanie zdegradowany do sporadycznych epizodów w lidze i grze w krajowych pucharach.

Ja tam będę uparcie twierdził, że powinniśmy się skupić na 3 transferach - dwóch pomocnikach i 1 stoperze. I to muszą być klasowi zawodnicy którzy będą pewnie dużo kosztować. Na rewolucję w składzie nie ma co liczyć bo im więcej zawodników kupimy tym będą tańsi i słabsi - bo budżet będzie ograniczony. Dlatego tych trzech zawodników to powinien być nasz cel. Chociaż uważam że i w takim wypadku to ciężko będzie bo FSG nie chce wyłożyć kasy , szuka inwestora a z tym może być różnie…

2 polubienia