Rozważania transferowe (dyskusja)

Tylko musimy miec fundusze na to. Sprzedaz salaha jesli bylaby to oferta 70+ dalaby nam mozliwosci na wzmocnienia bo jest wtedy jeszcze okolo 30 z kontraktu. Masz racje ze sa wazniejsze pozycje do wzmocnienia tylko jesli teraz nie spieniezymy MS to po kolejnym srednim/ dobrym sezonie odejdzie za drobne jak mane, a wymieniac trzeba bd co roku. Jesli uda nam sie kupic JB to 100 nie nasz co najmniej do a i tak jeszcze ze 1 trzeba. Stoper obawiam sie ze nie przyjdzie bo VvD jest nie do ruszenia a sztab bd liczyl na konate. W najlepszym wypadku wezma kogos na 3 za matipa. Na prawa nie kupimy nikogo bo jest ramsey i JG. Wiem ze myslicie ze bd inaczej ale taka jest rzeczywistosc.

1 polubienie

Screenshot 2023-02-27 at 13-10-50 Anfield Edition na Twitterze

Jeśli miałbym do wyboru dwie opcje dotyczące Salaha, pierwsza to sprzedaż tego lata za sporą sumę, a druga to sprzedaż za rok za mniejszą, to wolę cieszyć się Salahem na Anfield jeden sezon dłużej i sprzedać go trochę taniej, choć nie zgodzę się ze stwierdzeniem, że takie 30 mln funtów, które byśmy mogli za niego wyciągnąć z rocznym kontraktem, to grosze. Niewiele więcej kosztowali Jota, Diaz i Gakpo i pewnie w takich zawodników byśmy celowali, szukając jego następcy. Salah i Mane też zresztą byli transferami podobnego typu.

Salah to ciągle jest zawodnik, który w dobrze naoliwionej maszynie będzie bardzo dobrze funkcjonował i będzie zdolny wygrywać dla nas mecze. Warto też pamiętać, że to po jego świetnej akcji pokonaliśmy Manchester City w lidze, o jego dwóch golach z Tottenhamem na wyjeździe, golu i asyście przeciwko Realowi, czy golu na Old Trafford.

Nie mam pojęcia ile lat będzie grać jeszcze na najwyższym poziomie, ale warto brać pod uwagę, że to wielki profesjonalista, jest bardzo pracowity, dba o siebie, więc może być pod tym względem dobrze. Gdyby to ode mnie zależało, to bym go nie puścił. No chyba że sam by się mocno upierał, wtedy w uznaniu dla jego zasług dla tego klubu powinno mu się pozwolić odejść, tak jak Sadio Mane. Najlepsze lata oddali temu klubowi i należy im się szacunek.

2 polubienia

United dalej nie mają napastnika mimo tylu transferów…

Ale.maja Rashforda to im styknie. My tez nie mieliśmy w sumie przez tyle lat typowej 9

Też uważam że nie mają i myślę że brakuje im jeszcze tego napastnika i prawego obrońcy z prawdziwego zdarzenia a za rok już na poważnie będą walczyć o mistrzostwo. Ale to nie powinien być mój argument że mimo siedmiu transferów brakuje im dwóch?

Jak czytam niektórym, że chcą żeby Salah odszedł z klubu to mnie krew zalewa. Taka prawda że od Salaha się powinno układać ten skład na przyszły sezon, bo pomimo tego że ma nieco gorszy sezon (zresztą jak cały Liverpool) to i tak jest naszym najskuteczniejszym graczem. Wzmocnić pomoc konkretnie, dokupić solidnego ŚO, i jestem pewien że w przyszłym sezonie duet Nunez czy Salah przekroczą liczbę 20 bramek w sezonie. Jak my chcemy sprzedawać naszego najlepszego gracza, i za niego kupować jakiś ogórków z Bundesligi, to na serio spadniemy jeszcze niżej niż w tym sezonie jesteśmy. Taki Diaby z Leverkusen byłby spoko, ale chyba tylko jakby Firmino odszedł, w żadnym innym wypadku ten transfer będzie jakimś nie porozumieniem., No chyba że jako jakieś zastępstwo, ale w sumie to mamy w ofensywie przesyt.

4 polubienia

Alisson i Salah to jedyni zawodnicy którzy w tym sezonie trzymają dobrą formę. Wyjmować z maszyny jedną z niewielu działających części to bardzo ryzykowny pomysł

Kiedyś o Mane pewnie też ktoś napisał ogórek z Austrii a o Salahu ogórek ze Szwajcarii, tak to już jest. Osobiście nie mogłem przeboleć jednego transferu z Liverpoolu i myślałem że po nim to wszystko rypnie, chodzi mi o Torresa do chelsea. Jednak przyszedł w jego miejsce Suarez i wyszło nie najgorzej. Nie ma ludzi nie zastąpionych a przy naszych właścicielach musimy mądrze kupować i mądrze sprzedawać. Czas pokaże który z nas miał rację

1 polubienie

Nie porównuj transferu Torresa do Chelsea z ewentualnym oddaniem Salaha - Torres postawił klub pod ścianą chcąc zmienić klub, zresztą od tego momentu był na rowni pochyłej, jeśli chodzi o wyniki indywidualne.
Salah jako jedyny zapewnia liczby w ofensywie, ostatnie 4 mecze to 5 goli/asyst, w całym sezonie jest najlepszym zawodnikiem ofensywnym, mimo fatalnego wsparcia z drugiej linii.
Zgadzam się z opiniami, że jak pomoc zacznie porządnie funkcjonować i zapewni bilans w grze i mając odpowiednie wsparcie z pomocy i od Trenta Salah znów zacznie pakować masę goli.

1 polubienie

1 polubienie

Screenshot 2023-02-28 at 08-48-50 Anfield Edition na Twitterze

Screenshot 2023-02-28 at 11-31-10 Anfield Edition na Twitterze

3 polubienia

Gdzie my tych wszystkich nowych zawodników, którymi wg Anfield Edition się interesujemy, pomieścimy? :laughing:
Jeśli agent MacAlistera był na meczu z Realem to raczej nie był zachwycony… chociaż zawodnik niezły, ponoć około 60-70 mln.
Z innej beczki - wpadła mi w oczy informacja o zainteresowaniu Rafaelem Leao, w rozliczeniu rozważany był Diaz. Bez źródła o ile pamiętam.

1 polubienie

Lo matko! :person_gesturing_ok:
Barella,Neves;Mac Allister,Mount no i Jude-ale to bedzie “jatka”! na treningach zeby sie pokazac Jürgenowi i wskoczyc do “once de gala”
Do tego jeszcze Thiago,Stefan oraz Harvey :smile:
Curtis wypozyczony,Keita,Ox out a Fab sprzedany.
A “platfusiki” zapytacie? Dostanie cieple bambosze i z wysokosci trybun bedzie darl ryja :joy:

Ale wizja! :muscle:

2 polubienia

Tu nie chodzi o to, że chcę (my). To racjonalne podejście. Klub działa na określonych zasadach. Nie mamy źródła pieniędzy. One muszą skądś się wziąć.

Salah w ostatnich latach był kapitalnym zawodnikiem, który wiele nam dawał. Nie zgodzę się, że w tym sezonie daje tyle samo. daje połowę tego co w ostatnich. Ma na to wpływ zarówno jego niższa forma ale i zmiana ustawienia.

Pragmatycznie do tego podchodząc - sprzedaż Salaha za bardzo dużo pieniędzy oczywiście może oznaczac osłabienie ataku ale patrząc, że mamy jakość z przodu może nie będzie aż tak zauważalny. A dzięki środkom z transferu będziemy mogli sfinansować zakup 2 zawodników. Dodatko pamiętajmy, że Salah ma kosmiczna tygodniówkę.

Ja się obawiam scenariusza, w którym w kolejnych sezonach Salah nadal będzie performowal tak jak w tym sezonie. Taka forma nie uprawnia do takiego wynagrodzenia. A z każdym rokiem chętnych zapłacić za niego >100 mln będzie malała.

Gdy odchodził Suarez czy Coutinho zadziałało to podobnie. Sprzedaliśmy - można by powiedzieć - srebra rodowe. A nie wyszliśmy na tym źle w mojej opinii.

Ważne dwa warunki:

  • kupujący musi przepłacać
  • my musimy dobrze spożytkować środki ze sprzedaży.

Taki jest mój punkt widzenia.

4 polubienia

Na pewno tylu nie przyjdzie. Strzelam, że maks 3 pomocników. Oby Jude, myślę, że Mount i ktoś młody. Wydaje mi się, że Nevesa nie ściągniemy. Gdyby chodził Kloppowi po głowie to już by tu pewnie był od lata.
Razem z Oxem, Keitą i zapewne Milnerem, powinien odejść również Fabinho. Wygląda na człowieka kompletnie zdemotywowanego. W ich miejsce przyjdzie 3 nowych pomocników i wskoczy Bajcetić. To byłoby bardzo pasujące do wizji budowy drużyny FSG.

Bardzo wątpię żeby przyszło nawet 3. Jeden, może dwóch i żaden z nich nie będzie miał inicjałów JB.
Po pierwsze będzie mniej meczów do rozegrania bo nie będzie LM i LE pewnie też nie a na ewentualną LKE i wczesne fazy krajowych pucharów można wystawiać młodzież. Żadnych też superpucharów więc można będzie odchudzić seniorską kadrę.
Po drugie nie będzie pieniędzy na transfery. Do tej pory wydawaliśmy na nie kasę ze sprzedaży i uczestnictwa w LM. Ani tego ani tego w przyszłym sezonie nie będzie - albo będzie znacznie mniej więc i zakupy będą bardzo ograniczone. Pewnie ktoś typu Neves albo Barella i może jakiś młody talent do szlifowania.

3 polubienia

Brzmi to zarazem realistycznie i pesymistycznie, czyli niestety się pewnie sprawdzi :stuck_out_tongue:

Mówisz, że nie będzie trasferów, bo nie będzie pucharów - ale to powoduje wpadnięcie w błędne koło. Bo jesli bez pucharów nie ma transferów, to bez transferów nie będzie pucharów.

Ale ja nie piszę że tak jest dobrze, tylko przewiduję na podstawie dotychczasowej polityki naszych właścicieli że tak będzie. Bardzo bym się chciał mylić, ale sygnalizowane poszukiwanie inwestora mniejszościowego wskazuje że FSG swoich pieniędzy dalej nie chce w klub inwestować a takiego naiwnego znaleźć będzie ciężko. Będą liczyć na to że niewielkimi wzmocnieniami, przy mniejszej ilości kontuzji, rozwoju młodzieży i mniejszej liczbie meczów uda się wrócić do TOP4. Trofea ich specjalnie nie interesują bo z nich nie ma wcale dużo większych dochodów, wygląda na to że wyjście z grupy LM co sezon jak najniższymi nakładami uznali za optymalny scenariusz.

4 polubienia