Rozważania transferowe (dyskusja)

Ja wiem i odnoszę się do takiego scenariusza. Wydaje się nieprawdopodobny w swoim braku realizmu (brak nakładów, który ma przynieść inny wynik niż ostatnio). I oby tak było. :slight_smile:

Angielskie drużyny mogą zagrać w LKE tylko wskutek odpadnięcia z LE pp fazie grupowej. Liga z uwagi na wysoką pozycję w rankingu ma tylko przedstawicieli w LM i LE. Bodajże :blush:

Edit

Mea culpa - zwycięzca EFL cup ma miejsce w LKE. Jeżeli MANU przypadnie miejsce w innym europejskim pucharze, kolejne miejsce w tabeli kwalifikuje się do LKE (zapewne #6).

Dokładnie każdy wie jak wiele nam dał salah i jakm super jest zawodnikiem i nawet teraz jest jednym z najlepszych. Jednak w biznesie pilkarskim trzeba wyczuc moment kiedy jest najlepszy na sprzedaz. Aa co jeśli mimo prowadzenia sie salah bd z roku na rok co raz slabszy? Ludzie widzacy go na treningu dzien w dzien powinni to ocenic i zadecydowac czy warto sprzedac i zainwestowac te pienindze czy zaufac w zdrowie salaha. Ja tylko po prostu mowie ze trzeba rozwazyc warianty wszytskie a zycie tym ze ktos kiedys dobrze gral sprawilo ze joe gomez 3 rok jedzie na dobrym jednym sezonie

2 polubienia

Scenariusz że w naszej obecnej sytuacji i przy realnym zagrożeniu nie tylko brakiem trofeów ale nawet Top4, przez 2 okna transferowe nie sprowadzimy żadnego pomocnika też wydawał się nieprawdopodobny. A 2 sezony wcześniej to samo z obrońcami. A jednak się spełnił na naszych oczach więc ja optymistą nie jestem.

Ja jeszcze dodam, że forma może być ok ale założenia taktyczne mogą się zmienić i Salah może już nie pasować do układanki.

Podobnie było z Cou. On grał b.dobrze ale nie bronił. Jego wkład w defensywę był znikomy i Klopp nie potrzebował takiego gracza aż tak bardzo.

Mam wrażenie, że aktualne ustawienie Salaha na skrzydle sprawia, że część jego potencjału nie jest wykorzystywana.

Wiem, wiem. Ale ja liczę na to, że ktoś się na błędach czegoś się jednak nauczy. To juz ostatni raz. Jeśli historia się jeszcze raz powtórzy - stracę wszelką nadzieję.

Romano powiedział w podcascie, że jeśli Katarczycy sfinalizują kupno United, Jude Bellingham i Victor Osimhen będą priorytetami MU na letnie okno. Gdyby nie udało im się ściągnąć Jude (spora konkurencja, z Liverpoolem na czele, Romano 3x powtórzył, że Liverpool jest faworytem) celem nr 2 będzie Rice. MU musi ściągnąć zawodnika ze statusem HG, ponieważ w lecie najprawdopodobniej odejdzie Maguire i McTominay oraz umowa z Greenwoodem ma zostać rozwiązana. W grze jest również Harry Kane, ponieważ o podpis Osimhena Czerwone Diabły mają walczyć z Chelsea, który potrzebuje napastnika.

Poruszył tej kwestię Salaha - cytuje “Salah stays 100%”. O Liverpoolu wspomniał, że nic się nie zmieniło od jego ostatniego komunikatu - 3/4 transfery w lecie i spora rewolucja kadrowa.

A wspomniał coś z czego sfinansujemy te 3/4 transfery?

1 polubienie

Nie martw się, Romano na pewno wie więcej niż lfc257.

Apeluje o utworzenie osobnego wątku dla niektórych użytkowników tego forum, np. Liverpool w kryzysie - lament room.

9 polubień

Sam napisałeś, że United będą mieli takie priorytety transferowe jak ich kupią Katarczycy - tak Romano stwierdził .Nas raczej (niestety) nikt nie kupi, stąd moje obawy

Co ma piernik do wiatraka ? Bo za bardzo nie rozumiem.

1 polubienie

Nie próbuj zrozumieć. Lament na brak bogatego właściciela musi być.

Co do nowości od Romano, to trochę nie cieszy mnie informacja, że Rice ma być alternatywą dla JB… To inny typ piłkarza. Zarówno jeżeli chodzi o styl gry jak i skalę talentu.

Nadal mam problem z Declanem - czy to będzie typowy wyrobnik i gwiazda przeciętnej drużyny czy jednak gracz z potencjałem na wielki format.

Ale to alternatywa dla MU, mój wpis to w sumie 90% jest o United.

3 polubienia

Sami siebie nie rozumiecie, to jak mają was inni zrozumieć ??

3 polubienia

Cóż za błyskotliwa myśl, tam na Śląsku to jest jednak kopalnia intelektu xd.

Czekamy na zdanie o finansach Liverpoolu.

no to ma, że do tej pory właściciele finansowali nowe transfery ze sprzedaży zawodników, dokładali raczej niewiele. a teraz jest potrzebne 250 mln i to bez oglądania się na to kogo sprzedamy; zwolni się miejsce w budżecie płacowym po odejściu Oxa, Keity i pewnie Milnera, ale to transferów nie sfinansuje. sprzedaż Matipa czy ewentualnie Fabihno - wielkim kwot nam nie wygeneruje


Tu nie chodzi o kupno Juda i będzie dobrze jak niektórzy myślą

1 polubienie

Jasnym jest, że Jurgen od długiego czasu gra starsza kadrą. Ale ma przecież do dyspozycji Fabio Carvalho, Doaka, ale po prostu nie daje im szansy. Pytanie dlaczego ? Czy to brak zaufania do nich ?

Pytanie czy JK zechce wrócić do taktyki dającej nam tyle korzyści w ostatnich latach. Zostawić ustawienie 4-3-3, kontrpressing oraz granie Gakpo lub Jota na fałszywym napastniku? On musi wiedzieć jak chce głównie grać i pod schemat wybierać transfery. Nie pasuje mi jakoś Mount do tej opcji. Chyba że miałby on z Gakpo rywalizować o jedno miejsce, ale wtedy mamy walkę między Nunezem, Jota i Diazem o napad. To już jest bezsensu.

         Nunez - Gakpo - Salah

Bellingham - Thuram/Kone - Barella
Robertson - VVD - Konate - Arnold
Alisson

Ewentualnie za Barelle jakaś tańsza opcja

Ławka wtedy też dobrze wygląda: Diaz, Jota, Elliott, Thiago, Henderson, Bajcetic, Gomez + SO( nowy z potencjałem na Top), Tsimikas.

Opcje ciekawe, zapewniające chęci i siły do gry w środku pola i chyba przy takim zestawie można wrócić do gry ze swoich najlepszych czasów za Kloppa :slight_smile:

Kolejne zaś okienko to kolejny, ale już delikatniejszy retusz i praktycznie kadra wówczas po dwóch letnich okienkach jest ulepiona na lata. Co jakiś czas jeden klocek +/- bez wielkich nakładów do uzupełnienia.