Rozważania transferowe (dyskusja)

@Tadeck Bellingham to najlepszy pomocnik nadchodzącej generacji. Jeżeli pójdzie do Realu to drugi taki piłkarz zagra tu może za kolejne 20 lat :slight_smile:

2 polubienia

Jeszcze jest Pedri, Musiala ale oni są nie do wyciągnięcia

Bellingham to taki Gerrard tych czasów. Musimy go mieć.

1 polubienie

Musiala raczej jest do wyciągnięcia ale nie dla nas. Bayern to jeden z najbogatszych mądrze zarządzanych zespołów. Gdyby ktoś zaproponował im kuriozalne warunki to napewno by go puścili.

1 polubienie

https://twitter.com/AnfieldEdition/status/1633606403263700993?t=TGPCVWOT2Guz2kN_Hfv5ng&s=19

3 nazwiska, ale żaden z nich nie jest tak dobry jak Van Dijk kiedy do nas przychodził. Gvardiol fatalny w powietrzu. Ndicka odcina mózg co jakiś czas. Timber analizy mówią. Może być jak cena będzie niska, ale nie stawiaj go w jednej linii z Gomezem, bo będzie katastrofa. Gvardiol chyba z nich najlepszy, ale na pewno nie za 100 mln euro.

Serce mówi Gvardiol, rozum Ndicka. Oba? Przy dobrej negocjacji Antonio Silva z Benfici.
Ciekaw jestem również, czy obserwujemy kogoś z: Kim Min-Jae/Schlotterbeck.

Pytanie czy zarząd bierze możliwość ściągnięcia Chorwata, Bellinghama i… jeszcze jakiegoś pomocnika pokroju Mount/Neves/Nunes. Przy okazji nie pozbywając się znowu kogoś z pierwszego składu, by w sporym stopniu sfinansować te transfery. Dlatego rozum mówi Ndicka, bo finansowo pozwoli na pewno więcej środków przeznaczyć w pomoc.

To nie jest żaden Gerrard, proszę was, nie róbice z niego niewiadomo kogo, bo jak do nas przyjdzie to będzie wielki lament.

Gerrard miał kopyto, strzał z dystansu i genialne wejścia w pole karne dryblingiem wykończone strzałem. Jude to zupełnie inny typ zawodnika, który ma zajebisty marketing mediowy, on jeszcze nic wielkiego nie osiągnął, nic nie udowodnił.

Gra fajnie, tak samo jak grał Sancho w BVB, który też grał tam fajnie. Tyle w sumie.

Talent jakich było wiele w ostatnich latach, pamiętam jak Rossitier miał być kolejnym Gerrardem, Jones miał też być czymś w ten deseń. Ibe miał być crackiem na skrzydło, czy dla starszych był kiedyś taki napastnik Morgan, strzelał w młodzieżówce dziesiątki bramek, nowy Torres, nowy Owen. I mówie tu tylko o chłopakach od nas z młodzieżówki, a o takich gościach jak Keita, który też miał być nowym Gerrardem nie będę nawet wspominał.

Co będzie to się okaże, jeśli w ogóle do nas przyjdzie.

5 polubień

żeby otrzymać takiego piłkarza jak Gerro trzeba byłoby wymieszać najlepsze cechy paru świetnych piłkarzy których obserwujemy. Jedyny obecnie pomocnik na jego poziomie w PL to KdB w mojej opinii.

1 polubienie

Hype na młodzików, którzy nic nie pokazali w seniorskiej piłce nakręcają debile. Musiałowski świetnie pokazał, to co piszą m.in. media w porównaniu z rzeczywistością. Pewnie na naszą ekstraklasę ma warunki, by być gwiazdą, ale nic poza tym (mogę się mylić i wtedy odszczekam, ale o ile wybuch formy po latach na pozycjach defensywnych to reguła, bo poza talentem jest bardzo ważne nabycie doświadczenia i automatów w ustawieniu, tak pozycje ofensywne mają to do siebie, że talent widać już u młodszych zawodników w sporej większości).

Nie musi grać 1:1, by robić z niego nowego Gerrarda. Bardziej chodzi o walecznego Anglika ze środka pola, który pomoże wzbić się zespołowi na wyżyny. Poza tym topowe zespoły mają to do siebie, że żeby zachować miejsce w topie, to trzeba ryzykować z transferami najlepszych. Real świetnie na tym wychodzi, City na transferze KdB też mocno poszedł do przodu, ale ryzyko po epizodzie w Chelsea również było wysokie. Jeśli chcemy być wymieniani regularnie rok w rok w jednym rzędzie z nimi, to IMO musimy zaryzykować z Jude. Porównania z Sancho już pominę, bo każdy zespół tego pokroju, jak BVB/Ajax/Porto/Benfica ma sprzedaże zawodników, które wyszły lepiej lub gorzej dla kupującego i to nie zniechęca przed dalszymi zakupami.
Myślę właśnie, że skoro Jurgen zachwyca się jego fizycznością (bo wiele przecieków było, że szukamy atletycznego pomocnika), a w Niemczech sobie radzi od strony taktycznej, gdzie ta liga mocno na ten aspekt stawia, a technicznie jak jest każdy widzi, to ma spore szanse zabłyszczeć po transferze do Nas. Nie będzie może błyszczał liczbami (choć kto wie? może nie sam system Jurgena zostanie przekształcony pod niego, a to on ewoluuje jeszcze bardziej i pomimo rzadszych szans będzie tych goli i asyst nabijał), ale Thiago też nie błyszczy, a większość docenia jego wkład w grę środka pola, gdy Hiszpan jest w formie.

Zacznę od dołu, Thiago uznawany w pewnym momencie za najlepszego pomocnika na świecie, nie jest żadnym porównaniem dla Jude’a, który poza tym, że fajnie gra w BVB nie osiągnął jeszcze nic. Chłop się trochę starzeje, miał gorszy okres ostatnio, jak cały nasz zespół, ale to jak gość porusza się z piłką jest nie do podrobienia. Demonem prędkości nie jest, więc pewnych rzeczy nie przeskoczy, ale to co on dawał i dalej będzie dawał nam w środku, no to nie ten poziom co młody Anglik.

Waleczny? Nie oglądam wielu spotkań Bundesligi, ale w LM tego nie widzę, ostatnio z Chelsea jego waleczność kończyła się w momecnie nie udanego dryblingu/podania, gdzie truchtał sobie z powrotem powoli, bez pośpiechu.
Bardzo mało odbiorów, generalnie oba mecze bez szału, Chelsea miała autostradę w środku pola i tylko ich beznadziejność spowodowała, że nie wygrali pierwszego meczu.

I na koniec, jeśli ktoś nazywa kogoś “nowym Gerrardem” to wypadałoby, żeby łączyło go coś z naszym byłym kapitanem więcej niż to, że oboje grają w środku pola. A on ani nie jest naszym wychowankiem, ani raczej królem dryblingu nie jest, asyst też nie ma zbyt wiele, raczej taka średnia krajowa, o strzale z dystanu nie wspomnę, bo to była specjalizacja Stevena.

Ja widzę o wiele więcej podobieństw do młodego Hendersona, który grał w podobnej roli i wnosił podobne atuty, może nie w pierwszym roku, ale później w swoim prime.

Już mamy nowego Gerrarda w wersji kompaktowej i go nie doceniamy tu często, zapominając, że chłopak 20 lat nie skonczyl i stracił prawie cały sezon przez kontuzje :upside_down_face:

@CzerwonyBartek chocby to co pisal @perelka do tego pamiętaj o wieku, chłopak właśnie wydaje się być coraz silniejszy i daje radę 90 minut grać na wysokiej intensywności. Gerrard wszedł w prime jakoś w wieku 22-23 lat zobaczymy jak Harvey będzie grał za kilka lat.

Robić transfery jak Brighton…oczy mi krwawią. Nie obraź się stary, ale jak mamy brać za przykład transferowy klub którego sufitem jest bitwa o górna połowę tabeli? To przecież absurd…kupowanie na rynku polodniowo amerykańskim to totalne ryzyko. Zobacz na Real, który w ostatnich latach płacił krocie za zawodników z Brazylii. Wypalił im tylko Vini. Rodrygo, który kosztował podobne pieniądze jak narazie nie ma nawet pewnego placu, nie mówiąc o wpływie na grę…Rainier, czy jakoś tak, przepadł na wypożyczeniach. Teraz wywalili kupę kasy na jakiegoś 16 latka i też nie ma pewności że odpali, zwłaszcza że pozycja środkowego napastnika w Realu jest mocno eksponowana i presją od razu będzie wysoka.

4 polubienia

Jurrien Timber ciekawe nazwisko na pewno posiada dobre wyprowadzenie piłki (w końcu Holender), jest w miare szybki, może zagrać na prawej obronie. Profil piłkarza całkiem podobny do Edera Militao i Julesa Kounde. Jednak mankamentem może byc wzrost (179cm) co na Premier League może okazać się niewystarczające aczkolwiek mamy przykład Lissandro Martineza (175cm), który potrafi zagrać dobry mecz. No może nie z nami :smiley:

Ja cię proszę. Nie bluźnij. Harvey fajny chłopak ale co on ma wspólnego z Gerro?

Na pewno charakter i to ze poszedłby w ogień za Liverpoolem
Umiejętności ? Potencjał jest ogromny zobaczymy co czas pokaże

2 polubienia

Alexis Mac Allister

Alexis Mac Allister był jakby łączony z Liverpoolem w zeszłym tygodniu. Kilka punktów sprzedaży twierdziło, że ojciec zawodnika był na Anfield na meczu Realu Madryt jako gość klubu. Więc to musi oznaczać, że jest zainteresowanie rozgrywającym z Brighton, prawda? rozgląda się niezręcznie dookoła

To nie znaczy, że the Reds nie są zainteresowani 24-letnim zdobywcą Pucharu Świata, ale przypuszczam, że klub jest w dobrych stosunkach z wieloma agentami i przedstawicielami. To ułatwia życie, jeśli mają kiedykolwiek robić z nimi interesy. Jeśli był tam, nie musi to oznaczać, że letnia przeprowadzka jest na kartach. Być może chciał po prostu zobaczyć, jak dwaj ciężcy zawodnicy europejskiego futbolu idą łeb w łeb.

Jednak reakcja na te doniesienia mnie zaskoczyła.

Nie jestem pewien dlaczego. Ludzie na Twitterze wypowiadają się z taką pewnością siebie, że można by pomyśleć, że spędzili wiele godzin na oglądaniu materiału o zawodniku, aby wyrobić sobie taką opinię. W rzeczywistości, zwykle widzą dziwne highlight w Match of the Day, a następnie czytają komentarze online.

W każdym razie, kilka osób zadeklarowało, że nie będą zadowoleni, jeśli Mac Allister będzie prawdziwym celem w środku pola, ponieważ jest kolejnym zawodnikiem, który nie robi zbyt wiele. Ostatnio napisałem artykuł o Brighton dla Opta Analyst i byłem zdumiony tym, jak wiele Argentyńczyk zrobił dla Mew.

On robi wszystko. Ustawiony w podwójnym pivocie obok Moisesa Caicedo, zakłada się, że Mac Allister jest rozgrywającym, podczas gdy Ekwadorczyk jest niszczycielem w nieco oldschoolowym podwójnym pivocie. Ale to nie jest wcale taka dynamika. Obydwaj gracze wykonują swoją pracę bez piłki - średnio po 3,6 ataku i przechwytu na 90 minut - i obydwaj są dość postępowi, gdy są w posiadaniu piłki.

Powyższa grafika pochodzi sprzed kilku tygodni, ale w momencie pisania tego artykułu Mac Allister był na szczycie tabeli zaangażowania w sekwencje ataku dla Mew pod wodzą De Zerbi.

Może i ma tylko 5 stóp 9 i nie jest biegaczem o wielkiej mocy, ale jest kimś, kto nie zatrzymuje się przez cały mecz. Odegrał kluczową rolę w ich zwycięstwie 3-0 nad nami kilka tygodni temu i wykazał się wielką inteligencją w wykonywaniu pułapek pressingowych przez cały mecz. Chodzi mi o to, że Caicedo nie daje rady w defensywie.

Mac Allister jest wszechstronnym zawodnikiem.

Nie doceniłem jego wszechstronności, dopóki nie obejrzałem jego materiałów filmowych. Grał jako część trójki i dwójki w Brighton. W trakcie swojej kariery był ustawiany jako atakujący pomocnik, na lewej i prawej stronie, a nawet jako środkowy napastnik.

24-latek nie tylko dobrze spisuje się w tych rolach, ale w większości z nich wygląda jak naturszczyk.

To, co naprawdę zaimponowało mi podczas oglądania jego materiału, to to, jak dobrze radzi sobie z piłką. W Brighton nie był w stanie zaprezentować swojego zasięgu podania, po prostu nie potrzebowali go do tego, ale ma to w zanadrzu. Zebrałem kilka przykładów i dodałem je do tego filmu, abyście mogli na nie spojrzeć.

Nie mówię, że go podpiszę, on tylko podpisał nową umowę z klubem w zeszłym roku i ma kontrakt z Brighton do 2026 roku bez klauzuli zwolnienia, więc nie będzie tani. Zrozumiałbym jednak, gdyby klub był zainteresowany, zwłaszcza jeśli byłby on przeznaczony do długoterminowego zastąpienia Thiago. Idealnie byłoby, gdybym chciał kogoś o nieco większym wzroście w środku pola, ale zdecydowanie rozumiem, dlaczego Mac Allister może być dla nas celem tego lata, zwłaszcza jeśli opłata jest rozsądna.

(By Sam)

4 polubienia

Jesteśmy wśród ekip (Liverpool,Arsenal, Man Utd, Newcastle), którę obesrwują środkowego pomocnika Lille - Carlosa Balebę

Może meczami takimi jak z Bournemouth zbieramy kasę na transfery? Nie będzie LM, nie będzie bonusów za transfery Nuneza, Diaza, Gakpo :laughing:

Coraz bardziej przekonuje się, że podstawową cechą u potencjalnych wzmocnień powinna być chęć gry i gryzienia trawy jesli zajdzie taka potrzeba. Bo na razie mamy VvD któremu nie chce się pobiec za rywalem i ten zalicza asystę czy TAA, który mówi, że rywalom bardziej zależało na punktach.

Sorry panowie piłkarze, ale skoro kasujecie co tydzień więcej niż lekarze przez rok to zapierd*lanie przez 90 minut to obowiązek, a nie dobra wola.

3 polubienia

A może chłopaki grają tak źle, bo boją się sprowadzenia kogoś komu się będzie więcej chciało i zostaną odsunięci od składu ? Im gorzej grają tym niższa pozycja i tym samym mniej kasy na transfery ? :thinking: Oczywiście żartuje, ale postawa piłkarzy po sukcesie 7:0 z odwiecznym rywalem to jest kpina. Tu powinna być kompletna dominacja i spokojne 3:0 do przerwy. Jasny sygnał, że idziemy po top 4. A jaki dali sygnał ? Spadkowicze grajcie dalej swoje, my i tak nie mamy pomysłu na autobusy.

Diogo Jota could be sold by Liverpool this summer, with the Reds aware they have too many left-sided forwards on the books. A fee of £62m would be enough to get a deal done. (Football Transfers)

Newcastle United are interested in Spain international Marco Asensio, whose contract with Real Madrid will come to an end in the summer. (Jacque Talbot)

Liverpool have also reignited their interest in Watford winger Ismaila Sarr, who will have 12 months left on his own deal at the end of the season. (Fichajes)

Barcelona have lodged an enquiry with Manchester United over right-back Diogo Dalot, who remains in talks with the Red Devils over a contract extension. (Mundo Deportivo)

Leaving Barcelona could be winger Raphinha, who is wanted by Newcastle and could be let go if the Magpies match the £55m paid to sign him from Leeds last summer. (El Desmarque)

Paris Saint-Germain are looking to recruit Newcastle centre-back Sven Botman at the end of the campaign. (iNews)

Mnie wcale by nie zdziwiło odejście Joty skoro często tam grywa Nunez a zaraz wróci Diaz.

1 polubienie