Rozważania transferowe (dyskusja)

Tak, wszystko. Przeczytałem komentarz i czuje się, jak bym go znał od wielu lat, niesamowite.

Operacja pod tytułem Timo Werner kosztowała Chelsea grubo ponad 100 mln Euro (z tego co pamiętał to może dojść do 140 mln) - kwota odstępnego + prowizja dla agenta + wartość kontraktu. Skoro daliśmy sobie spokój z Timo przy takich liczbach, to zasadniczo nie rozumiem, jak można mieć w ogóle jakies złudzenia, że ktoś w Liverpoolu chociaż pomyśli o ściągnięciu Haalanda. Tym bardziej, że Raiola jest jego agentem. City / Chelsea / United / PSG - stawiam, że Haaland wyląduje gdzieś tam, inne opcje chyba raczej nie mają racji bytu.

Gdzieś mi się rzucił nagłówek że Liverpool FC i Nike sprzedali trzecią największą liczbę koszulek. Analitycy branżowi wyceniają transakcję nawet na 70 milionów funtów rocznie w rezultacie.
Ale uważam że nagłówek powinien brzmieć: FSG i Nike mają ogromny wzrost sprzedaży.
Nie ma to nic wspólnego z Liverpool Football Club.

1 polubienie

Co do samego agenta a raczej agentów od nowego sezonu wchodzą nowe zasady, Agent nie może pobrać więcej niż 5% kwoty transferu

Ja nie mówię, że chciałbym Haalanda w LFC. Przywołałem ten komentarz, tylko żeby pokazać co inni właściciele top klubów sądzą o FSG.

Jeśli to prawda, to widzę trzy wyjścia. Albo będą wyższe kontrakty dla piłkarzy, aby wyższe mogły być gaże agentów za “prowadzenie interesów” zawodnika, albo agenci będą podjudzać kluby do wyższych kwot transferu zawodnika, żeby % się zgadzał, albo będą porozumienia między klubami i agentami odnośnie dodatkowych bonusów realizowanych przy transferach. Agenci niechętnie pozbędą się takich kwot.

A czy przepisy te mają wejść wyłącznie w Premier League? Bo jeśli tak, to skończy się tym, że agenci chętniej będą transferować zawodników do innych lig.

Luis Díaz will leave FC Porto and head to Liverpool in this winter market. The 25-year-old Colombian prompted an offer of 45 million euros from the Reds, in addition to 15 million euros in goals, and the club from the north of England already has the player’s agreement, recorded.

https://www.ojogo.pt/futebol/1a-liga/porto/noticias/luis-diaz-vai-ser-jogador-do-liverpool-14535134.html?utm_source=dlvr.it&utm_medium=twitter Ojogo backing it too

Third source the reliable Colombian Psierra



Pearce zaraz sie obudzi i wszystko zdementuje, to pewnie jakies gry agenta na podbicie ceny czy tam pensji

1 polubienie

Coś jest na rzeczy:

Edit: jescze jedno poważne źródło potwierdza zainteresowanie

Ręka w gaciach, oby się udało.

Kolejny dowód, ze Pearce to szmata dziennikarska.

Zakontraktowanie Diaza to faktyczne ruszenie w stronę walki o tegoroczny tytuł Mistrza Kraju.

1 polubienie

:rotating_light: Liverpool on course to sign Luis Diaz from Porto before transfer window shuts. Sources expect fee of around €60m including add-ons to be agreed. 25yo Colombia winger also targeted by Tottenham but is believed to have opted for #LFC @TheAthleticUK #THFC https://theathletic.com/news/liverpool-on-course-for-60-million-deal-for-porto-winger-luis-diaz/qzALDFoKE08b/

David Ornstein, The Athletic

Panowie, dzieje się!!!

1 polubienie

Haha. Wielbiciele Pearce i propagandy pochowani do nory. :grinning: Cudowne uczucie.

1 polubienie

Więc chyba mamy to!!!
Ale pięknie. Mamy backup dla skrzydeł, a może i gość złapie 1 skład. Można z czystym sumieniem teraz sprzedać Divocka (jakby znalazł się ktoś teraz w zimie, bo kontrakt chyba do czerwca) i Minamino. Za obydwu może udałoby się zarobić +/-20mln

Tak jak pisałem na początku okna transferowego. Świetny piłkarz i cudowny człowiek. Dodatkowo bardzo związany ze swoją rodziną. Tylko takich szuka Jurgen Klopp.

Spokojnie Panowie Szlachta :grinning:
Niech najpierw on przynajmniej pojawi sie w Liverpoolu (ale nie tak jak Reus!) to wtedy powoli bedzie sie mozna emocjonowac.

Media podają, że Tottenham był bardzo napalony i można było zamknąć deal już wcześniej, jednak sam piłkarz chciał zagrać dla nas.

Takie wieści z rana? No nie wierzę, że to jest prawda🙆🙆🙆.

Tutaj macie film z kombinacjami jego najlepszych zagrań:

Nieszablonowy, bardzo szybki i w końcu będziemy mieć gościa, który potrafi dryblować na lewym skrzydle. Bo Mane się zapomniało.

Niech oni Salaha podpiszą to będę spokojniejszy.