Rozważania transferowe (dyskusja)

No dlatego jeden obrońca powinien przyjść. A jeśli sprzedamy Matipa albo Gomeza to nawet dwóch.

To, że Liverpool się wgl pojawi w plotkach o Gvardiolu czy Barelli od rzetelnych dziennikarzy, bardzo mocno cieszy. Daje jakiś promyk nadziei na naprawdę duży transfer w tym okienku.

1 polubienie

Ostatnio oglądałem Holandie i w parze z Van Dijkiem grał Geertruida. Jest ktoś w stanie coś więcej o nim powiedzieć? 22 lata. Nie oglądałem całego meczu ale rzuciło mi się w oczy, że kopiował Stonesa. W fazie obrony grał na SO a w ataku szedł do środka pomocy. Wydaje się ciekawym zawodnikiem. Ciekawe czy dziś zagra.

Zobaczycie że ani Thuram, ani Kone, ani Veiga tutaj nie będą grać. Już słychać że taka Chelsea przygotowuje ofertę za Veige, bodajże 40 mln wynosi klauzula, i Hiszpan zawita na Stamford Bridge. My będziemy negocjować, rozmawiać a koniec końców pocałujemy klamkę. Za 3 tygodnie zaczynamy przygotowania do sezonu, i zaczniemy z problemami kadrowymi, bo przychodzi tylko Alexis, bo na takich graczy jak Morton czy Bradley to chyba nie ma co polegać. Zero konkretnych informacji od przyjścia Argentyńczyka. Albo działamy potajemnie, albo po prostu nie ma kasy i próbujemy coś znaleźć za okazyjną cenę (co bardzo prawdopodobne).

No jak mamy ściągnąć któregoś z tych graczy którymi się interesujemy skoro aktualnie przebywają na Euro U-21? Ja stawiam, że kogoś z tych młodych ściągniemy jednak. Czy dołączy obrońca? Nie wiem. Jedno jest pewne. Nie będzie to takie okienko jak to zapowiadano przed zakończeniem okienka… Nie wydamy na transfery kwoty w granicy tych 200mln… Wydamy w okolicy 100 i sprzedamy tak, żeby jak najwiecej się zwróciło. Ot zwykłe okienko transferowe w Liverpoolu od kilku dobrych lat. Nie ma kogo sprzedać w okolicy 100mln to i nie ma dodatkowych 100mln na transfery… Jedynie, że trochę miejsca w budżecie płac się zrobiło.

1 polubienie

Podobny charakterystyką do Timbera, lecz trochę tańszy i jest to raczej boczny obrońca mogący grać na środku.

Skończcie te wywody. Póki jie będziemy mieć normalnych właścicieli, to nie będzie kompletnego składu. Zapomnijcie o walce o czołowych graczy i głośne transfery. Były głosy ze Singapur chce nas kupic ale podobno zrezygnowali.

1 polubienie

Dzieki za odpowiedz

Gerrtruida, Timber, Pavard. Zawodnicy ogarniający i PO i SO. To powinny być nasze cele a nie jakiś lewonożny stoper. Myśle, że Timber prawdopodobnie też mógłby się bawić w Stonesa.
Taki transfer jednego z Holendrów to byłoby połączenie przyjemnego z pożytecznym, gdzie Trent mógłby spokojnie grać w pomocy, a my dalej to co graliśmy w ostatnich meczach sezonu tylko z jednym z Holendrów na obronie.

1 polubienie

Proszę bardzo :slight_smile:
20 znakuufff

Ponoć Inter chce 80 mln£ za Barelle, wiec spokojnie możemy o nim zapomnieć :stuck_out_tongue_winking_eye:

Nie. To zwykle okienko dla każdego poważnego klubu, dla Liverpoolu szczyt rozrzutności.

2 polubienia

Gość na dzisiejsze standardy jest właśnie mniej więcej tyle warty… Może gdyby zbili do 70-75 to Inter zgodziłby się go puścić. Przecież początkowo właśnie tyle miał kosztować MacAllister. Ostateczny koszt to trochę kradzież :stuck_out_tongue: Założe się, że np. Man United dałby nawet i 100 mln a za Barelle, jeśli my go nie weźmiemy, Toddi spokojnie sypnie tyle co za Enzo.

Ze względu na jakieś tam mniejsze czy większe problemy finansowe Interu, Barella jest chyba najlepszym dostępnym dla nas pomocnikiem na rynku. Bo nie wierzę, że jego się nie da wyciągnąć z Włoch.

Edit@



Tak powinna wyglądać nasza 3ka w środku pola w przyszłym sezonie :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: wspierana przez Thurama, Fabinho, Pokrzykiwacza i liverpoolską młodzieży.
Thiago z najmniej zdolnymi lekarzami wysłać do Interu w rozliczeniu.

https://twitter.com/GFFN/status/1670349536374452226?s=20

Lyon robi wyprzedaż. Jeżeli to prawda to Cherki powinien być naszym głównym celem transferowym, a nie jakieś Thuramy czy ciemniaki Kone. Cherki na pewno jest na radarze Liverpoolu, ale o tym się głośno nie mówi. Przytuliłbym również Lukebe po przyjacielsku.

To po pierwsze ofensywny zawodnik 10-skrzydłowy.
Do tego nawet często nie jest podstawowym zawodnikiem w Lyonie, wiec może mniej FM na przyszłość

Mamy już Eliotta i Carvalho, który jak widać za wiele szans nie dostał. Cherki jest w wieku Harveya i gra mniej od niego w wiele słabszym klubie/lidze.

2 polubienia

Ostatnio się nauczyłem jednej rzeczy - póki nie dojdzie do transferu, to cena jest tylko spekulacją (tzn rzadko kiedy jest ona informacją publiczną, ale po transferze informacje są już dużo bardziej wiarygodne). O Mac Allisterze pisali nawet o 60-70mln FUNTÓW, skończyło się jak skończyło, bo nikt do niemal końca sagi nie miał info o klauzuli. Często w ogóle u Nas przewijają się zawyżone ceny, zwłaszcza przez fakt, że wg mediów my MUSIMY (w sumie na logikę też, ale na logikę to też powinniśmy się wcześniej za to wziąć) wzmocnić pomoc, więc to automatycznie sprzedającym daje pozwolenie na podbijanie ceny, z której będziemy zbijać, więc w artykule można zapodać wyższą cenę - wyższe cyferki lepiej się sprzedają.

No to jest najgorsze, gdy czyta się o naszym zainteresowaniu (fakt, że często to wymyślone bajki, ale wyobraźnię uruchamia przy wymyślaniu składu na kolejny sezon), a potem wjeżdża kto inny, rzuca odpowiednią kasę i mówi nam baj baj. Mnie osobiście bardzo ukuło, że Mount nas skreślił, bo jeśli by wrócił do formy sprzed roku/dwóch, to byłby kozakiem u Nas na 8/10.

Mógłbyś coś napisać o jego pracy w defensywie/pressingu? Wg tego co czytam w opisach o nim, to akurat zbytnio się w to nie angażuje, więc pytanie czy przy obecnej taktyce m.in. wysuniętego do pomocy Trenta potrzebujemy kogoś o profilu dawnego Coutinho? Może nie byłby to problem, gdybyśmy posiadali światowej klasy DM o profilu zbliżonym do Kante, ale nie posiadamy niestety, więc ciężko mi to jakoś wyobrazić. Oczywiście nie jestem przeciwny ściąganiu takich talentów, bo podobnież jest to jeden z większych we Francji, ale nie chcę tu potem casusu Fabio Carvalho.

Lukeba już lepiej, chociaż zawodnik o niskim wzroście jak na CB (tak wiem… Martinez sobie radzi, ale ja osobiście bym go u Nas nie chciał, z MU wolałbym 10x bardziej Varane) i słabą grą głową (Micky przynajmniej ma zadatki, by się tego nauczyć przy swoim wzrośnie), ale lewonożny jak chcemy. Jeśli mamy ściągnąć tylko jednego ŚO, to jednak na niego bym nie postawił - ale to wszystko z tego, co wyczytałem z jego opisu, może na żywo wygląda lepiej.

Agent Konate nadal pracuje. Szkoda go będzie, jak go FSG rozczaruje.

Thuram tez tam likuje posty o Mac Alisterze i Trencie, wiec może coś mocno jest na rzeczy😅

Klopp zawsze chciał wrócić do taktyki z BVB, ktorą najlepiej ogarnia, ale zawsze coś mu stawało na drodze. Okazało się, że wkrótce może używać naprzemiennie taktyki stosowanej dotychczas w Liverpoolu oraz taktyki, której używał w BVB. Rzadko spotykana okazja. Kiedyś już chciał kupić Fekira, poza tym musisz wiedzieć, że współczesna 10 nie jest tą samą 10 kilka lat temu. Od destrukcji to będzie podwójny pivot przede wszystkim czyli Mac Allister i Fabinho, a trzeci nie musi być genialny w obronie. Różnica między Cherkim a Carvalho jest jak różnica pomiędzy Pumą, a Pumbą. Ponoć Liverpool nigdy miał nie mieć już napastnika, a tu patrzcie… Nunez. :slight_smile:
Poza tym nikt nie mówił, że Liverpool 2v powstanie w ciągu jednego okienka. Celem następnego sezonu jest powrót do LM. Ale spokojnie… to zapewne tylko plotki i wątpie, żeby Lyon chciał sprzedawać swoją największą perełkę w drużynie.

Co do obrońców to lista powinna byc uporządkowana wg ważności zawodników:

1.Pau Torres - to powinien być priorytet
2. micky
3. reszta

Już niejeden taki Cherki przepadł i czuje, że ten przepadnie tez.

Twoje teorie są niczym niepokryte i wyrażasz je z taka pewnością, to jest częste na forum i nie wiem skąd się wam to bierze .
Wcześniej De Zerbi teraz Cherki, jeszcze wcześniej Susic.

Co do Pau Torresa to nie widziałem plotek z nim, a z pewnością tani nie będzie, dodatkowo coraz starszy się staje.

Temat Nevesa też można chyba zamykać.