Rozważania transferowe (dyskusja)

No tak, jeszcze tylko Mbappe i można zamykać okienko :grin::joy:. Mamy 10 celów a finalnie nie ściągniemy nikogo

5 polubień

Talks between Liverpool and Nice for Khephren Thuram are advancing, with the two clubs hoping to strike a deal for €40/45m. There is no problem with personal terms. [

@RudyGaletti]

Dominik Szoboszlai’s release clause must be triggered by tomorrow night. After that, a fee can be negotiated but RB Leipzig will be in the driver’s seat. [

@philipphinze24]

It is “very true” that Dominik Szoboszlai wants to go to Liverpool and he would choose a move to Anfield over Newcastle. [

@schfer_g for @TheAnfieldWrap]

Czas ucieka. Decyzja w sprawie Węgra musi zapaść niebawem.

To są jakieś gówno źródła. Mogli pisać takie newsy wcześniej, a nie dopiero po artykule The Athletic stali się takimi mędrcami. Przyczepiło się gówno do okrętu i mówi płyniemy.

1 polubienie

Dlaczego niby ? #znaki

Bo jego klauzula 70 mln przepada wraz z końcem czerwca.

klauzula wykupu wygasa jutro. Później rozpocznie się licytacja, bo wątpię, że RB puści go po okazyjnej cenie.

Przecież Liverpool na to czeka, żeby klauzula wygasła i mogli negocjować w dół. Przecież to akurat jest logiczne, Liverpool w życiu nie zapłaci 70 mln za Niego.

Poza tym, mamy tylko dwa wolne miejsca dla piłkarzy non HG - imo Thuram i Barella (choć nie jestem jakimś Jego wielkim fanem) pasują do LFC bardziej niż ten Węgier.

Albo zadziałamy raz ciach pach w ciągu dwóch dni (a klub to potrafi) albo poliżemy szybę.

No tak, tylko że Lipsk nie ma powodu negocjować w dół, bo w sumie czemu? Mogą sobie dzięki wygasającej ofercie wołać za niego ile dusza zapragnie.

Tym bardziej ze Dominik ma kontrakt do 2026 a Lipsk biednym klubem nie jest.

3 polubienia

Akurat Lipsk ma dobre relacje z LFC. Jakieś 50/60 mln + bonusy można byłoby utargować. Teraz musisz jednorazowo wpłacić 70.

1 polubienie

dodatkowo w grze jest Newcastle, a im jest obojętna cena.

Albo Liverpool aktywuje wykup, albo Węgra nie zobaczymy na Anfield.

Powiem tak ja trzymam kciuki, żeby to, co mówisz się sprawdziło (50mln i bonusy), ale gdy w grę wchodzą pieniądze i to duże to rzadko patrzy się na dobre relacje.

Tutaj by się zdziwił. Właśnie Newcastle też nie chce płacić 70. Poza tym skoro cena jest im obojętna, to dlaczego jeszcze nie jest ich piłkarzem?

I tak jak wspomniałem - wolę Thurama i Barelle.

A przy okazji Newcastle - czytałem parę dni temu, że Oni wcale nie mają nieograniczonych środków na transfery w to lato. Ponoć ich budżet na to okienko to max. 150 mln.

z plotek wynika, że Szobo woli Liverpool.

No, ale zainteresowanie LFC pojawiło się wczoraj, a o Newcastle mówi się od maja.

O zainteresowaniu Liverpoolu mówi się od wczoraj, a pojawić się mogło już dawno temu. Bez sensu trochę argumenty :stuck_out_tongue:

O Gakpo też może była jedna plotka i nagle transfer.

@Edum po prostu co pojawia się w mediach, a co się dzieje za kulisami to inna sprawa. Więc podawanie, że wczoraj się pojawiła plotka o naszym zainteresowaniu jest bez sensu, ale widzę to dla Ciebie zbyt trudne, aby pojąć…

@Edum napisałem, że może być od dawna, a nie że jest…

1 polubienie

Bez sensu to jest Twój komentarz. Ponadto, ja odpowiadałem co do tego, że Węgiel woli LFC. W dodatku już wczoraj było podawane, że Newcastle nie chce płacić 70 mln.

Tak samo bez sensu jest podawanie, że zainteresowanie było od dawna, skoro niewiadome co się dzieje za kulisami. Ale widzę to dla Ciebie zbyt trudne.

Czy tylko ja widzę bezsens kupowania do nas zawodnika, który jest typowym ofensywnym pomocnikiem grającym za napastnikiem, który od biedy może zagrać na skrzydle? Przecież to jest sytuacja identyczna do Carvalho ( oczywiście Szobo jest zawodnikiem jakościowo lepszym ). Gdyby tu przyszedł, to Klopp na siłę pchałby go na lewe skrzydło, a tam mamy akurat wiele lepszych możliwości, a gość na pozycję ósemki w naszym 4-3-3 się nie nadaje. Ja nie rozumiem w ogóle na ten moment naszych działań na rynku transferowym. Mac Allister na 100% jest wartością dodaną do naszego składu, ale my w pierwszej kolejności powinniśmy się rozglądać na defensywnym pomocnikiem, którego atutem jest fizyczność, bo jak na tej pozycji gra obecnie Fabinho czy Henderson to sami widzieliśmy. Mac Allister tej fizyczności nam nie da, i skoro Rice od początku chciał zostać w Londynie i iść do Arsenalu to powinniśmy według mnie w pierwszej kolejności ruszyć po Caicedo. Oj słabo na ten moment widzę naszą linię pomocy w przyszłym sezonie, słabiutko…

1 polubienie

Dziwi mnie czemu klub nie zdecydował się spojrzeć w kierunku Tonaliego. Zawodnik o potrzebnej nam charakterystyce dostępny za stosunkowo dostępne dla Liverpoolu pieniądze. Szobo zdecydowanie nie pasowałby do Lfc, a szkoda bo zawodnik bardzo ciekawy.