Rozważania transferowe (dyskusja)

Do konca okienka mnostwo czasu, wiec poczekajmy z ocenami i przestancie narzekac. Ile mozna tego czytac. Zatruwacie sobie i nam zycie. Wiecej optymizmu ! :wink: jesli skonczy sie nawet na Szoboszlaiu (myślę, że kwestia 2 dni)+ Macallister+ obronca, to będę bardzo zadowolony. Czuje, że duzo sie dzieje. Przede wszystkim musimy postarac sie o pozbycie szrotu, aby zrobic miejsce w skladzie i budzecie na nowych zawodnikow. Dajmy im dzialac. Na pewno duzo dobrego przed nami :slight_smile:

Widzę, że klub pod rządami FSG mocno obniża oczekiwania kibiców w kwestii wzmocnień. Miał być Barella i Bellingham a będzie Mac i Szobo (choć przy jego cenie to awykonalne) i jeszcze niektórzy powiedzą, że druga linia została ogarnięta :smiley:. Przydałoby się więcej optymizmu, ale to musi iść w parze z działaniami klubu, żeby potem nie zostać jak ten Lucass dający uciąć sobie jaja, że zima przyjdzie Enzo a latem Jude

3 polubienia

Optymizm? Czym jest optymizm? Ten klub wyleczył mnie z optymizmu :skull:

4 polubienia

Jak ściągniemy Węgra i obrońcę i na tym się skończy, to w mojej opinii okienko takie 3/4 na 10. W zeszłe lato takie okienko dałbym na 6/10, ale po tak rozczarowującym sezonie po prostu nie wypada żeby to w sumie było tylko tyle. Na szczęście mamy Kloppa i wierzę , że jak przyjdzie prawy obrońca i w środku będzie śmigał Mac, Szabla i TAA to z Niemcem za sterami po słabszym sezonie znowu będziemy mieli ten dobry.

1 polubienie

Mac Szobo i obrońca poziomu Matipa ale mniej szklany i okienko naprawdę dobre. Nie wiem czego oczekujecie… Wydatku 200mln £? Można zapomnieć.

Podoba mi się w tym klubie to, że nie szastamy pieniędzmi, których nie mamy. Faktem jest też niestety to, że w zeszłym sezonie całkowicie przespaliśmy temat transferów.

3 polubienia

Patrząc jak słabo defensywnie działała pomoc i jak wiele więcej roboty miała obrona, przez co obnażyła się słaba forma VVD, to dla mnie priorytetem jest Thuram, skoro nie planujemy kupić KLASOWEGO DM. Z przodu wypracują przy pomocy Trenta, a i mając lepsze zabezpieczenie, to i Mac Allister coś tam zdziała na pewno. W Barellę nie wierzę, Szoboszlai to IMO zagraniczna wersja Mounta, są między nimi nieco różnic, ale ogólna charakterystyka podobna i możliwe, że jako ta ofensywna 8ma to się spisze (ponadto nie wiadomo czy nie planujemy jakiejś zmiany taktyki na dłuższą metę). Tylko pytanie czy po Węgrze zostaną odpowiednie fundusze na dalsze wzmocnienia.

Mac Allister - Thuram - Szoboszlai - Inacio
W miarę spoko czwórka, fakt faktem bez tego pierdolnięcia jakie byłoby przy Bellinghamie, ale patrząc na braki kadrowe dobrze taki zestaw by uzupełnił skład. No i zostaje miejsce w razie W na 6 wpuszczać dalej Bajceticia, bo Thuram może grać spokojnie 6/8, Mac i Szoboszlai 8/10, Inacio może być backupem dla Robertsona (coś jak Gomez dla Trenta) gdyby zbierali fundusze na sprzedaży rezerwowych i sprzedali Tsimikasa.

1 polubienie

a kogo sprzedajemy, Matipa, Thiago, Salaha?
bo miejsce jest tylko dla dwóch jeszcze.
Szoboszlai, Lavia, Inacio. jak juz chcesz obrońce i nie sprzedając nikogo.

Ja to rozbijam na to jak powinno wyglądać, ale jest nierealne, czego oczekuję i jak zapewne będzie :slight_smile:

  • nierealne, ale jak powinno wyglądać pozbyć się szrotu i podatnych na kontuzje ( hehe, Fab, Thiago, Gomez, Matip) w ich miejsce dwóch dobrych pomocników Barella, Bellingam i jeden solidny jak Mac, środkowy obrońca na poziomie i solidniak na prawą.

  • czego oczekuję 3 bardzo dobrych pomocników czyt właśnie Barella, Szabla, Mac i Obrońca który może grać na prawej i środku. Szrot zostaje na jeszcze jeden sezon.

  • co zapewne będzie : Mac, jeszcze jeden solidny pomocnik do 60mln i jakiś ogóras na obronę którego wypożyczymy, albo kupimy na jakieś promocji (standardowe nasze okienko). Szrot zostaje do końca kontraktów.

3 polubienia

Adrian niezgłoszony, ale trenujący z nami (tak - wiem jaki ma kontrakt - i co z tego, skoro piłkarsko dużo nie da?). W jego miejsce młodzian jako trzeci/szkoda że Zieler się nie udał? Nie wiem, ale Thuram>Lavia, mimo że Thuram to nie jest DM. Fakt, że moim trochę mokrym marzeniem na to okienko był Ugarte, ale nie sądzę by dobrym planem B był tu Belg. Tchouameni to 100% bajkopisarstwo, bo też się często przewijał. Nie pozostanie nic innego, jak znowu dać szanse Bajcetićiowi/wierzyć kolejny rok w powrót Fabinho do formy.

Dlatego żałuję stratę Mounta, bo dobry Anglik/HG w składzie to spory plus. Stąd też jego cena mimo rocznego kontraktu (podobnie u Rice cena mocno zawyżona przez to).

tylko po co byl z nim przedluzany kontrakt, skoro ma byc niezgłoszony? to dopiero bylby hit. Podpisac kontrakt z bramkarzem non HG a potem go nie zgłosić :smiley:

1 polubienie

35+40+70+40mln. Ciekawe skąd nadzieja, że FSG sypnie prawie 200 mln na transfery :smiley:

Nigdy nie było mowy o ściągnięci ich obu. Chyba, że o czymś nie wiem.

gorzej jeśli faktycznie sobie dał. Szkoda byłoby chłopaka.

Łączona nas z około 30 pomocnikami, więc każde zestawienie mogło być prawdopdoobne dla dziennikarzy

Nie po to dają mu nowy kontrakt, żeby nie zgłaszać go do rozgrywek

a co ci się podoba w nie szastaniu pieniędzmi, jeden Rice da Arsenalowi więcej niż Kone, Thuram, każdy z nich jest dużo słabszy niż anglik, lepiej kupić jedneg seata Arrona niż 2 ople astra, lepiej wygląda Rice i Hravetz niż Thuram, Grevenberch, nie zależy ci i takim co się jarają ochłapami rzucanymi przez FSG, na klubie i wynikach. Chytry 2 razy traci, będziemy się bujać z tymi graczami przez 5 lat bo nikt ich nawet nie kupi gdy nie wypalą a ich poziom i tak nie będzie wyższy niż przeciętnego Jonesa.

Swoją drogą, to czy Liverpool przypadkiem nie będzie miał problemu z zawodnikami o statusie HG? Przecież został tylko Gomez, TAA i Hendo (Kelleher i Phillips raczej odejdą). Dojdzie do nich Jones, to mamy 4 + van den Berg, ale on też pewnie pójdzie na wypożyczenie/odejdzie. Ilu trzeba mieć, nie pamiętam, 6 czy 8?

𝗡𝗘𝗪: Liverpool are working under very tough financial restrictions this summer which could potentially rule them out of a deal for Dominik Szoboszlai. #lfc [football daily]

Jakim cudem w ogóle to by miało być możliwe?
To musi być bs.

Edit:
@Edum Nie, rozumiem tekst po angielsku, tym bardziej taki, który wrzucam.

Ja nie rozumiem, jak po tylu latach oszczędzania, gry w LM i zgarniania kasy za transmisje, gdzie nasze wydatki netto leża w drugiej dziesiątce Premier League, my możemy mieć jakiekolwiek tough financial restrictions.

No w skrócie że nie ma LM i nie ma kogo sprzedać więc nie ma pieniędzy.

Te restrykcje to nie że ligowe jakieś czy coś tylko nałożone przez nas samych. Swoją drogą ten football daily to dobre źródło?

Zależy czy Henry da kasę czy nie.

Kolega pewnie myślał, że mamy nałożone jakieś restrykcję. xD

Co prawda mamy - restrykcję FSG xD.

1 polubienie

Żadnych dużych transferów nie będzie, są tylko duże zainteresowania, w tym jesteśmy najlepsi. Jesteśmy tak mierni, że ja się tylko dziwie Kloppowi, że to znosi cierpliwie.

3 polubienia