Rozważania transferowe (dyskusja)

Co oni widzą w tym Lavi? On nic do przodu nie gra, to nie jest gracz na teraz i za taką kwotę.

1 polubienie

Za to do tyłu, miał najwięcej wygranych pojedynków w lidze. Przy naszej ofensywie i transferze MacA i Szobo, to my wcale nie potrzebujemy DM, który będzie coś grał do przodu. Potrzebujemy DM, który przede wszystkim będzie wygrywał pojedynki w środku pola. A Lavia nie dość, że jest młody, to świetnie sobie radzi w tym aspekcie, On może być tylko lepszy.

50 mln na obecnie czasy, to nie jest wygórowana cena, jak za 19latka z dużym potencjałem. Thuram to też nie jest gracz na teraz, a mówi się o 40 mln.

Zresztą patrząc na występy tego Thurama ma ME U21, to może i lepiej, że go sobie odpuszczamy. Francuskie media okrzyknęły Go symbolem słabego występu Francji.

Dodam jeszcze, że transfer Lavi miałby sporo plusów - anulowalibyśmy Jego klauzule powrotu do City + zawodnik za 2 lata osiągnie status HG.

4 polubienia

image
Lynch tez potwierdza, czyli skupiamy sie na typowym zawodniku do betonowania :smiley:

W takim razie co z Bajceticiem. Czyżby wiara w nasze talenty się skończyła? Bo nie wierzę w odstrzelenie Fabinho. Zarówno Belg jak i Hiszpan to ten sam rocznik.
Dziwne mi się to wydaje, chyba że Hiszpan jednak nie ma takiego talentu jak wielu nam się wydaje.

No, ale Fabinho kiedyś odejdzie :slight_smile: Zostaniemy wtedy z Bajceticiem i Lavia.

No, ale nic na to nie wskazuje by to było teraz, a Bajcetić jak przyjdzie Lavia nie będzie grał bo gdzie?
Czyli zmarnujemy mu kolejny rok. No nic nie zdziwię się jak za rok Bajceticia tutaj nie będzie i Fabinho jak się Brazylijczyk nie ogarnie.

Nie jest pewne, że Fabinho zostanie to po pierwsze. Jeśli będziemy mieli większa rywalizacje, to dobrze dla drużyny będzie grał ten co będzie w lepszej formie, czy to Bajcetić, czy to nowy nabytek. Moze to wcale nie będzie Lavia…

Brak rywalizacji w składzie zawalił nam zeszły sezon.

@ManiacK ja byłbym za opcją, aby Fabsa opchać i kupić kogoś na poziomie właśnie Maca czy Szobo, tylko właśnie na 6. Rice byłby idealny :smiley: Jednak sam Lavia też nie będzie złą opcją, do rywalizacji z Fabsem i Bajceticem. wolałbym jednak porządna 6tke i tylko Bajcetića zostawić, wtedy i Stefan dostawałby szansę i byśmy mieli pewną 6.

1 polubienie

Gramy w LE, jest dużo opcji, żeby grali obaj. Poza tym, Bajcetić może grać i na 6, i na 8. Od przybytku głowa nie boli.

1 polubienie

Szkoda… oby tylko teraz nie wzmocnił Newcastle czy inne Chelsea. Może za rok, gdy odejdzie Thiago (jeśli nie teraz) i może Fabinho/Henderson zrobi się miejsce dla niego? Jeśli oczywiście wierzyć w to, że przestajemy się nim interesować, bo kto wie co się dzieje w klubie. Tego co się działo prawdopodobnie dowiemy się dopiero na koniec okienka.

image

Myślę, że zainteresowanie powróci jak Thiago zostanie sprzedany (o ile Thuram będzie wtedy dostępny).

Dokładnie, nawet rzekłbym, że Bajcetić to bardziej 8 niż 6, chłopak umie ładnie kierunkowo przyjąć piłkę (coś ala Thiago, którego ja wogóle nie uważam za najlepszego naszego pomocnika, bo po prostu nim nie jest i nigdy nie był, ale akurat to potrafi doskonale) i ma ciąg do przodu, a i bramkę umie strzelić co już u nas udowodnił, to nigdy nie będzie typowy DM.

Tylko na 8 mamy teraz Jonesa, Maca i trochę jakby Thiago i Szobo :smiley: Raczej Bajcetic nie przeskoczy ich :stuck_out_tongue:

@grypka dlatego, jeśli chcemy żeby się rozwijał to musimy sprzedać Fabsa, bo i tak kupujemy DM, a będąc 3. w hierarchii dużo nie pogra. Więc myślę, że albo popchniemy Fabsa, albo wypożyczymy Stefana. Coś musi się ruszyć w ich temacie, aby właśnie nie zatrzymywać rozwoju Bajcetica, czy też nie przyspawać Fabsa do ławki na stałe.

1 polubienie

DMF : Lavia, Fabinho, Bajcetić
ŚP : Mac, Hendo, Thiago, Jones
ŚPO : Szoboszlai, Elliott

ze wszystkich też naszych pomocników, Bajcetić według mnie w hierarchii znajduje się też najdalej. Nie jest powiedziane nawet, że by grał w LE.
Tzn, chciałbym by grał i się rozwijał, po prostu nie widzę u niego miejsca w tym przepychu, a Liverpool to nie jest miejsce do ogrywania.

I może grać na 8, ale to nie jest 8 tylko 6. Wychodził ze środka obrony. Mimo wszystko to defensywny gracz.

Może by warto było go wypożyczyć? Hmm…

Jasne, nie będzie miał łatwo, nie mam pojęcia co z tego Klopp ulepi, podejrzewam , że Mac u nas będzie grał w większości meczy niżej, albo będzie totalna rozpierducha w środku i będą się w kółko rotować, dlatego bierze takich wszechstronnych zawodników, żeby przeciwnikowi się w głowie zakręciło.

Właściwie, wg Internetu, Bajcetić to boxtobox, a nie DM. XD

Zresztą czas pokaże, czy coś z Niego będzie. Chłopak ma dopiero 18 lat.

image

2 polubienia

Dlatego nie chcę by się zmarnował talent przez niegranie. Szczególnie, że LFC to nie klub do ogrywania młodych.

Już wiadomo co z kontuzją Kone?

Wy już zapomnieliście że Bajcetic w zeszłym sezonie wskoczył na miejsce Fabinho i gbyby nie kontuzja to pewnie dokończyły sezon w pierwszym składzie ? Widać było jaką w wieku 18 lat ma łatwość poruszania się z pilką i dobry odbiór.Wszyscy liczyliśmy że następny sezon będzie dla niego kolejnym dużym krokiem . Jak dla mnie meczów jest dużo i nikt nie powinien go wypożyczać bo napewno będzie miał szansę się znowu pokazać. Nie trzeba go ogrywać bo udowodnił już że może grać w Liverpoolu w pierwszym składzie . Trzeba mieć nadzieję że dobre przepracuje okres z trenerami po kontuzji . Niewiem jak wy ale ja zdania nie zmieniłem z poprzedniego sezonu i dalej na niego mocno liczę w nowym sezonie.

7 polubień

Ja mam podobnie, Bajcetić zrobił na mnie ogromne wrażenie, jedyny minus to to, że ma posturę nastolatka, oby grał jak najwięcej i się dalej tak rozwijał, a i Curtis pod koniec sezonu ładnie sobie radził, chłopaki, żeby trzymać poziom musza więcej grać, mam nadzieję, że Klopp wszystkich jakoś pogodzi, inaczej szkoda im blokować kariery.