Rozważania transferowe (dyskusja)

Jest jeszcze jeden kozak do wyjecia, nawet daleko by sie nie musial przeprowadzac, Amadou Onana. Wyrozniajacy sie zawodnik żalosnego Evertonu w ostatnim sezonie. Nawet im go troche zazdroscilem. Blisko 22 letni reprezentant Belgii. Mocno łaczony z Arsenalem byl w zimie, a w lecie podobno mial tam trafic, ale kupili Rice’a. Teraz plotki łaczą go z Chelsea i WHU. Potencjalny wydatek 55-60 mln funtow. Byl juz z nami łaczony gdy gral w Lille, jako opcja rezerwowa wzgledem Czułameniego. Tylko somsiady nam go po zlosci nie sprzedadza.

1 polubienie

To wielkie ryzyko opierać grę na tak młodym zawodniku. Z drugiej strony jeśli alternatywą jest zostawienie będącego cieniem dawnego siebie Fabihno albo kupno przeciętnego Kalvina Phillipsa - to Belg daje większe nadzieje na sukces

LUDZIE. Declan Rice to nie pierdolony DM. Ta cena to oszołomstwo. Declan grał w 2-pivot z tym lamusem Souček’iem. NIe potrzebujemy go. Mamy Szobo. Kupimy DMa. Opanujta sie, on jest średni, to Henderson 2.0

5 polubień

Lavia młody, niedoświadczony, ale dzięki temu można go ukształtować zgodnie z potrzebami i filozofią Kloppa.

Oczywiście nie wiadomo, czy będzie umiał utrzymać formę przez cały sezon, pewnie będą mu się zdarzały słabe mecze i irytujące zagrania… czyli może mieć momenty do których przyzwyczaił nas Fab w minionym sezonie, ale za to ogromny potencjał na przyszłość, którego Fabinho nie ma i cechy, ktorych Brazylijczykowi brakuje - dynamika, gra 1 na 1 i umiejętność gry również do przodu.

Wg mnie brać i dać pracować z Kloppem i zespołem.

4 polubienia

Lavia to top3 młoduch defensywnych pomocników w Europie

7 polubień

Gościu - zachowajmy powagę.

A od kiedy pisanie prawdy to brak powagi?

Zubimedi, Caicedo, Lavia

gdzie błąd?

2 polubienia

Gdybyśmy mieli kupić Lavie nie wiem z jakiego powodu znowu czekamy aż ktoś włączy się do licytacji. Liverpool jak kogoś chce to zazwyczaj w mediach jest szybka piłka, a tutaj już trzeci miesiąc o tym czytam. Potrzebujemy kogoś w typie Tchouamieniego, czyli silny i dobry technicznie. Fofana propaganda.

2 polubienia

Może właśnie nie mamy go kupić, bo właśnie odchodzi Fabs, więc potrzebujemy gotowy produkt :smiley:

1 polubienie

1 polubienie

Tchou to 80-100mln, Lavia ma 19 lat i kosztuje 40-50mln. To Inwestycja. Poza tym home-grown.

1 polubienie

Tchouamieni chce zostać w Realu, a nie przechodzić do Anglii, więc po co nam się starać o takiego gościa, cierpiącego na ‘chorobę Realu’?
Lavia młody, ma potencjał, a już na teraz poziomem nie będzie słabszy niż Fab, którego miałby zastąpić. A o perspektywach rozwoju nawet nie ma co wspominać :wink:

Mam też takie odczucie, że przyjdzie ktoś inny. Cały czas mówi się o pomocniku niezależnie od odejścia Faba i Hendo, a kiedy realną sytuacją jest że mogą odjeść, nadal nie kupiliśmy Lavi to coś mi tu nie gra.

1 polubienie

a ja bym brał Thurama, byłaby to naturalna wymiana 1-1 za Fabsa patrząc mniej więcej na pozycję i kasę.

A ja myślę że Lavia jest przez nas “przyklepany” po rozmowie z Kloppem i sam zawodnik preferuje nasz kierunek ponad alternatywne kluby i po prostu inne czynniki nas na razie powstrzymują przed finalizacją transferu - a ich może być wiele, głownie na lini Liv - Sou. Poczekajmy cierpliwie. Ja jestem dobrej myśli i sądzę że Romeo będzie u nas przed 1 września.

“Liverpool fans float outrageous theory that Romeo Lavia and Khephren Thuram are set to sign after tracking a globe-trotting private jet heading to their training base in Stuttgart.”

Uwielbiam tego typu teorie… xDD

A tak na serio, to pisałem w zeszłym tygodniu, po wypłynięciu na wierzch informacji o ofertach dla Fabsa i Hendo, że w ich miejsce powinniśmy sprowadzić Caicedo i Thurama. Owszem, trzeba byłoby dopłacić, bo fundusze ze sprzedaży wspomnianej dwójki to wystarczyłyby może na samego Caicedo, nie na oby, ale teraz myślę, że dwójka Lavia i Thuram też powinna wystarczyć.
Wciąż mamy Thiago, jest nowy (ale doświadczony już!) Mac Allister, jest nowy bardzo perspektywiczny Szoboszlai, są Bajcetic, Elliot i inni młodzi pomocnicy. Gdyby do tego dodać Lavię i Thurama to myślę, że nasza pomoc da radę powalczyć o top4. Nie ma się co bać City, United, Arsenalu czy Chelsea. Gorzej niż w zeszłym sezonie na pewno nie zagramy. :muscle:

1 polubienie

Myślę, że gdyby dołączyli do nas Thuram i Lavia, to byłbym umiarkowanie zadowolony ze wzmocnień pomocy - oczywiście przy założeniu, że Hendo i Fabinho odchodzą.

Natomiast rewelacyjnym ruchem byłoby zostawienie Fabinho i sprowadzenie tych dwóch. Wówczas moglibyśmy być spokojni o zabezpieczenie pozycji defensywnego pomocnika (Fabs, Lavia, Bajcetic).

przecież już 100 razy inni użytkownicy tłumaczyli że Thuram to nie defensywny pomocnik, to nie pozycja Fabsa, Kone to DM a Thuram gra wyżej, box to box, środek pomocy

to go przekształcimy z box to box na DM albo przejdziemy na 4-2-3-1 gdzie 2 pomocników może być BTB.