Rozważania transferowe (dyskusja)

No Chelsea będzie groźna pod Poche, tym bardziej, że będą grać co tydzień. Dobrze, że mecz na SB mamy za sobą.

1 polubienie

Może przynajmniej ten parodysta odpadnie.

Premier League rozważa zmianę zasad po tym, jak Chelsea pokonała Liverpool przy transferze Moisesa Caicedo o wartości 115 milionów funtów.

Chelsea stosuje taktykę oferowania dłuższych kontraktów, w celu obniżenia rocznych kosztów amortyzacji.

Wydatki Chelsea, dzięki którym dwukrotnie pobili brytyjski rekord transferowy w tym roku, nie są pozbawione ryzyka, pomimo dużej liczby sprzedaży zawodników, których dokonali tego lata, ponieważ prawdopodobnie zostaną poddani surowej kontroli, jeśli chodzi o potencjalne naruszenia przepisów dotyczących zysków i zrównoważonego rozwoju Premier League.

Chelsea zastosowała taktykę oferowania nowych kontraktów na siedem, osiem i dziewięć lat, przy czym dłuższe warunki pozwalały im na amortyzację kosztów opłaty transferowej w dłuższym okresie. Gwarantowane opłaty transferowe, niezależnie od sposobu ich zapłaty, są amortyzowane przez cały okres obowiązywania umowy dla celów księgowych, przy czym im dłuższa transakcja, tym mniejsza roczna opłata w bilansie.

Ten sposób działania został wyparty przez UEFA, organ zarządzający europejską piłką nożną, na początku tego lata, a kluby rywalizujące w europejskich rozgrywkach mogą teraz amortyzować opłaty transferowe tylko przez maksymalnie pięć lat, chociaż oferowanie kontraktów dłuższych niż ten okres pozostaje dozwolony.

4 polubienia

O poł roku za poźno nawet jak przegłosują to to wejdzie od kolejnego sezonu czy w zimę bedzie kolejne eldorado todda

A możliwy transfer sangare do bayenu moze otworzyć możliwość transferu gravenberga do liverpoolu

Hahaha jeszcze powrotu do tej sagi mi brakowało :joy:

7 polubień

Bayern Munich are in talks with Ibrahim Sangaré over personal terms. An official proposal will be submitted in the next few days. Bayern want to reach an agreement with the midfielder before triggering his €37m release clause.

To jedno nazwisko odpada w kontekscie wzmocnienia LFC.

Zrodlo:
Transfer News Live

Jego piękna asystę do Joty w zeszłym sezonie, to aż szkoda gadać.

Ja z tego meczu pamiętam jeszcze piękniejszą asystę Hendo do Adama Armstronga.

Lavia to zwykły pech, a Jordan chyba dostał porażenia mózgowego

1 polubienie

Żeby był tak chociaż ze dwa lata młodszy, to pewnie byłby super opcją. Ciężko mi uwierzyć, że sięgniemy po 28 letniego zawodnika na ŚPD.

Najlepsi to są Ci co piszą na okrągło o tym FFP które niby nic nie robi, no ale co maja zrobić? Przecież Chelsea rozkłada kontrakty na 7-9 lat co w praktyce oznacza to, że taki Caicedo który kosztował 115 mln rocznie będzie ich kosztował około 15 mln przez 8 lat. Kluby rozliczają się co roku więc oni nie będą się rozliczać z całej kwoty, a dokładnie z tych 15 mln - tyle musza za niego zapłacić w tym roku.

Z perspektywy samego piłkarza jest to tez bardzo korzystna opcja, bo załóżmy że Caicedo łapie kilka poważnych urazów albo zwyczajnie mu nie idzie i grzeje ławę, ale ma kontrakt na 8 lat i jest co roku zabezpieczony siedząc na ławie czy w szpitalu wypłata mu wpływa. Dla piłkarzy jest to dobre zabezpieczenie, lepsze niż kontrakty na 3-4 lata, ale z drugiej strony pewnie maja mniejsza możliwość negocjacji później podwyższenia pensji, bo jednak maja długi kontrakt.

Czyli podsumowując FFP tak naprawdę nic nie może zrobić, tym bardziej że zarobili bardzo dużo w tym roku na sprzedaży piłkarzy. Problemy Chelsea dopiero mogą się zacząć jakby z 2 kolejne lata z rzędu nie dostali się do LM czy LE, wtedy sporo kasy im przejdzie koło nosa, i pewnie będą musieli się ratować sprzedażą któregoś z piłkarzy żeby się zmieścić w normie.

Także ich właściciel Amerykanin Boehly który wcześniej nie miał żadnego doświadczenia z piłka nożna koncertowo to rozegral, i robi co chce na rynku transferowym. Warto dodać, że maja od tego roku podpisany kontrakt partnerski z Strasbourgiem z Ligue 1, będą im wypożyczać piłkarzy, a na dodatek przelali im 20 czy 25 mln na transfery(ten klub tyle nie wydał przez 5 lat) - Boehly chce cos stworzyć podobnego do koncertu RedBulla - Lipsk, Salzburg itd.

1 polubienie

Przeczyałem rano na Twitter że kupiliśmy Marcus Thuram . Ktos coś wie czy zwykła plotka?

No jak z Marcusem to na pewno plota bo chłop od miesiąca już w Interze jest :stuck_out_tongue:

6 polubień

Marcusa na pewno nie. Chodzi o jego brata Kheprema, ale i tutaj nie sądzę żeby się coś zadziało, choć chętnie bym go u nas widział razem z Kone

1 polubienie

Szanowni,

Ani Thuram, ani Kone tutaj nie zawitają. Pokazuje to jasno saga z Romeo Lavią.

Dlaczego?

Używaliśmy Thurama i Kone jako zasłony dymnej do przeprowadzenia innych ruchów w ciszy. Gdy nie udało się sfinalizować transferu piłkarza marzeń wracamy do “zainteresowania” Thuramem i Kone.

To samo było z Lavią, który uznał, że go nie chcemy. To najprawdopodobniej był fakt.

Rzucimy pieniądze na jakiegoś DM - czy przyjdzie? Tego już nie wiadomo :smiley:

Była na Twitterze taka lista dostępnych jeszcze SPD.
Jedyne sensowne ruchy to Doucoure i Pahlinha wg mnie :slight_smile:

ok pomyłka wiadomo że chodzi o Kheprema

Etam, bzdury. Dawno był Thuram zdementowany, zanim zaczęła się zabawa z Lavią.

No właśnie. Poszlismy po Szoboszlaia i nagle temat Thurama upadł.

1 polubienie

Panowie nie kupimy thurama bo to bez sensu. Na jego pozycji kupiliśmy szobo. To nie jest def. To typowo 8 box to box a na tej pozycji mamy 5 zawodników(a nawet 6 licząc gakpo) my potrzebujemy defa na już i stopera. Myślę że kupimy jednego a drugiego wypożyczymy( raczej stopera bo to ma być rezerwowy). Ciężko być kibicem lfc teraz.

1 polubienie

Przy takim zarządzie? Owszem. Thuram i Kone mogą uratować sezon.

Tak patrzę na ten wykres i tylko ja dostrzegam tu pewnego Niemca, który by się nadał?

@Siffredi zgadza się. Też o nim wcześniej nie słyszałem, ale staty ma całkiem dobre.