Takumi Minamino

Gołym okiem widać, że Taki dobrze się rozwija w Liverpoolu. Świetną bramkę wczoraj załadował. Czy tylko ja odniosłem wrażenie, że emanowała od niego duża pewność siebie? To naprawdę ważne, kiedy wchodzi się do pierwszego składu pierwszy raz od 2 marca.

Wszystko będzie zależeć od jego osobistych ambicji. Myślę, że o ile Liverpool nie zapoluje na klasowe zastępstwo dla Salaha, to nikt Minamino na siłę z klubu nie będzie wypychał.

Na chwilę obecną powiedziałbym, że zdecydowanie powinien zostać, jeśli nie planujemy dodatkowych wzmocnień w ofensywie.

Bo Taki jest dobrym grajkiem i myślę że sufit ma na tyle wysoki żeby byc solidnym zmiennikiem ale do tego potrzeba dość regularnej gry a nie ze wejdzie raz na 10 meczow. Nie grasz - jestes slaby. Moglby w sumie zostać na kolejne sezony. Dużo nie kosztował.

Jeszcze nie tak dawno byłem za tym żeby go sprzedać, ale w tym sezonie zdecydowanie wnosi swoją jakość do drużyny szczególnie w pucharach. Też zauważyłem większą pewność u niego, przedtem jak dostawał piłkę w polu karnym to był wystraszony i przez to często marnował sytuacje. Dużo nie zarabia, charakter też wydaje mi się że ma na rezerwowego odpowiedni

Takumi Minamino has registered 11 shots on target this season. He’s scored 10 goals

4 polubienia

Czytam to i prycham z grymasem: co za bullshit. Po czym wchodzę na Transfermarkt i widzę, że to prawda! Ustrzelił to w 24 spotkaniach, dołożył do tego jedną asystę!

Minamino to nasz najlepszy strzelec w tym roku w pucharach i… zgadnijcie ile już tych pucharów w tym sezonie wygraliśmy? Dziś potwierdzono, że Origi ostatecznie opuszcza nasz klub. Spodziewam się, że latem odejdzie także przynajmniej jeden z naszego dawnego “ofensywnego trio” Salah/Mane/Firmino. Zapewne ściągniemy zastępcę, ale nie jest pewne że odpali on tak samo jak Jota i Diaz. Japończyk powinien więc zdecydowanie u nas pozostać. Oczywiście każdy wie jaki aktualnie poziom prezentuje. Nie jest to gwiazda światowego formatu. Jest jednak nieoceniony w starciach pucharowych, zwłaszcza na początkowym ich etapie. Tacy zawodnicy też są mega potrzebni w każdym składzie walczącym co roku, jak my, na 4 frontach. Do tego znacznie poprawił swoje ustawienie w ostatnich meczach. Wcześniej zdarzało mu się kryć powietrze, bezsensownie biegać i dublować pozycje swoich kolegów. Teraz ustawia się jakby mądrzej i rozsądniej pokazuje się do gry kombinacyjnej czego efektem jest sporo bramek jak na rezerwowego. Problemem może okazać się wiek. Ma na karku 27 lat i droższy już nie będzie, co może skłaniać właścicieli do rozważenia transferu.

2 polubienia

Tak mi się zdaje, że Minamino jest lepszy i przydatniejszy niż się większości z nas wydaje. Wykręcenie 10 trafień będąc bardzo głębokim rezerwowym to nie takie hop siup. Chociażby nasz czerwony specjalista od sytuacji kryzysowych Origi nie strzelił dwucyfrówki od sezonu 2016-17.

Minamino w obecnej roli może być nieoceniony. Pewnie zarabia z połowę tego co Ox a na puchary jest wręcz żelaznym zawodnikiem pierwszej jedenastki (początkowych faz).

7 polubień

“Most of the matches I played in (mainly cup matches) were ones that nobody was really interested in. en if I got a result, it wouldn’t have any repercussions**,” the Japanese international was quoted as saying by Soccer Digest Web (as translated on Reddit).

“I didn’t think about those external things at all, I just pushed myself hard to prove my own worth.

“As a player, I have never had such a difficult period of not being able to compete. I was conscious of how I could maintain my condition in that situation and how I could use my frustration to the next.

“Of course, it was fulfilling as a footballer to be able to fight to the end with the possibility of winning all the titles.

But at the same time, as a player it means a lot to go out and get a result in an important match.

“People say I went out and got a result, but I don’t think I did anything significant. I was just doing the usual things, and it was more frustrating than a good response. I want to be a player who can play in more important matches and leave results.”


Tak jak myślałem, po nie wystawieniu go w obu finałach ligowych, na pewno nie zostanie na kolejny sezon. Origi jak strzelał, to później dostawał minuty, Taki po dobrych występach lądował z powrotem na ławce.

Problem Minamino czy nawet Origiego był taki, że trafili do Liverpoolu gdzie nasza ofensywa była nie do ruszenia. Gdyby taki Japończyk był w Liverpoolu za czasów Dalglisha czy Hodgsona byłby naszym kluczowym zawodnikiem a tak niestety gra ogony. Jurgen też jest znany z tego, że nie robi chętnie zmian w ofesywie więc się nie dziwię Minamino że chce grać niż siedzieć na ławce. I jestem niemal pewny że jakby odszedł do jakiegoś Lyonu czy Monaco grałby tam pierwsze skrzypce, bo papiery na granie ma tylko musi grać regularnie

Przy 5 zmianach mógłby grać więcej ogonów w PL, ale to chyba wszystko.
W sumie szkoda, w natłoku meczów Taku z Divockiem byli na wagę złota.

1 polubienie

" Monaco agree deal for Minamino

Monaco have agreed a deal worth £15.5m (€18m) with Liverpool to sign Takumi Minamino.

The fee is an initial £12.9m (€15m) plus a further £2.6m (€3m) in add ons.

Minamino, 27, signed from Red Bull Salzburg in 2020, and has played 55 times for Liverpool, scoring 14 times."

Źródło: Sky sports
Fabrizio Romano też potwierdza.

Wygląda na to, że żegnamy się z sympatycznym Japończykiem, mimo wszystko uważam ten transfer za udany. Regularnej gry u nas nie doświadczył (choć czasami nie rozumiałem czemu Klopp nie daję mu więcej szans) to i tak przyczynił się do zdobycia krajowych pucharów. Dobry zawodnik szerokiego składu, dodatkowo zarobiliśmy kilka milionów na tym transferze, pozostaje życzyć sukcesów Takiemu we Francji. Mam nadzieję, że będzie miał okazję regularnie występować i pokazywać swoję umiejętności.

8 polubień

Ogólnie Taku dostawał więcej szans na początku kariery z nami i spisywał się bardzo przeciętnie, jednak w zeszłym sezonie mimo niezłych występów w pucharach i zadyszkach naszych atakujących nie był wykorzystywany. Jednak myślę, że trener wie lepiej kto drużynie jest potrzebny, a sam Japończyk też zapewne chcę grać regularnie.

1 polubienie

Takie zdjęcie jest od wczoraj u Minamino na FB. To chyba już oficjalnie? Bo nie widziałem nigdzie oficjalki.

Takumi Minamino deal, completed. He’s joining AS Monaco, permanent move from Liverpool now confirmed by Philippe Clement: “We’re really happy, he was our priority”. :red_circle::jp: #transfers

Liverpool will receive €15m plus €3m in add-ons. https://twitter.com/FabrizioRomano/status/1540742132167692289/photo/1
Człowiek który zapewnił nam puchary w poprzednim sezonie, powodzenia w Monaco.

3 polubienia

No i zarobilismy 2x tyle. a tyle było marudzenia, że bezsensowny transfer. Swoje zrobil, klub zarobil. dobry deal ogolnie

2 polubienia

Mamy oficjalne potwierdzenie odejścia. Z jednej strony szkoda bo jako zmiennik i gracz na lokalne puchary był dosyć cenny.

Cóż pozwolił zdobyć dwa garnki i trochę zarobić. Powodzenia w Monaco Taku.

TEN GOL :smiley:
Arigato Taki :jp:

Nie był to mega ważny zawodnik ale w pucharach i niektórych spotkaniach ligowych potrafił zrobić różnicę, strzelić bramkę czy zaliczyć asystę. Szkoda, że dostawał mało szans, po dobrym meczu siadał na lawce albo wogóle nie łapał się do składu.

1 polubienie