Tottenham - Liverpool

W niedzielę 19.12.2021 r. o godzinie 17:30 (być może) rozegramy spotkanie z Tottenhamem.

Aktualnie “Koguty” zajmują 7 miejsce w lidze z 25 punktami mając 3 mecze rozegrane mniej. Ich ostatni mecz to 5 grudnia, wygrana z Norwich City 3:0. Wrócili już do treningów ale znowu w naszym zespole trzech graczy jest zarażonych koronawirusem. Mnóstwo spotkań we wszystkich angielskich ligach jest przekładanych. Ciężko powiedzieć, czy mecz się odbędzie, sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie.

Jeżeli mecz się odbędzie to widziałbym taki skład:

Alisson - Trent - Matip - Konate - Robbo - Ox - Milner* - Thiago - Salah - Jota - Mane

*pojawiają się jakieś plotki o covidzie Hendo, stąd spodziewałbym się jeżeli plotki się potwierdzą występu naszego vice - kapitana. Alternatywą pozostaje Tyler Morton i tak szczerze nie panikowałbym jeżeli zobaczyłbym go w wyjściowym składzie, jednak raczej szykowany jest na potyczkę w Carabao Cup z Leicester. Wiadomo jeżeli Fabinho i Virgil mogą zagrać to wychodzą w pierwszym składzie w miejsce Konate i Milnera.

Co do mojej wytypowanej jedenastki, para środkowych obrońców w meczu z Newcastle wyglądała solidnie i jestem spokojny o poziom ich jutrzejszego występu. Bramka i boczni obrońcy to nie mam żadnych wątpliwości. Rotacji na pozycji lewego obrońcy można się spodziewać po żółtej kartce Robbo (ma 4) i oczywiście w spotkaniu z Leicester (Carabao Cup). Co do środka pola Thiago zaliczył kiepski występ jednak uważam, że Keita jest jeszcze bardziej ofensywnie usposobiony, co przy braku Fabinho jeszcze bardziej burzy balans w środku pola. Spodziewałbym się w przypadku Gwinejczyka wejścia z ławki w celu odbudowania kondycji meczowej. Ox uważam, że powinnien zachować miejsce w wyjściowym składzie, tak jak Klopp powiedział ostatnie mecze są bez fajerwerków ale dobrze kontroluje tempo gry. Ofensywna trójka bez zmian, Bobby pewnie zmieni Jote, gdzieś w okolicach 65 -70 minuty.

Odnośnie wyniku, nie wiem czego się spodziewać po Tottenhamie, jednak mam nadzieję na zwycięstwo dwoma bramkami, przy zachowaniu czystego konta. Liczę na bramkę Mane, który pomimo dobrych występów, liczb ostatnio nie notuje.

Serio stawiasz absolutnego świeżaka, zielonego juniora, przed Keitą albo Minamino? W meczu PL, do tego z teoretycznie jednym z silniejszych rywali?

Chodziło mi o konkretnie pozycję numer 6, Minamino jak już mógłby zagrać na 8, a co do Keity to nie kojarzę go z występów na 6. Jeżeli grał na tej pozycji, to mój błąd i na pewno byłby w hierarchi przed Tylerem. Thiago niby też jest alternatywą ale on sam potrzebuje zabezpieczenia. Co do Mortona

w mojej wypowiedzi chodziło mi o to, że jakby był już awaryjną opcją to uważam, że mógłby sobie poradzić na miarę przyzwoitym poziomie. W końcu byliśmy wstanie z Totkami wygrać z Rhysem na środku obrony. Osobiście mam wielkie nadzieję odnośnie tego chłopaka, ale tak jak napisałem wyżej prawdopodobnie zagra w meczu z Leicester w Carabao.

Najważniejsze to złapać 3 punkty, zastanawiam się nad Mortonem w miejsce Fabinho, trochę źle że jednocześnie brakuje Fabinho i Virgila.

Ktoś wie jakich zawodników zabraknie w Tottenhamie ?

W sumie ciekawy test by mógł być dla Mortona, aczkolwiek wątpię w taką decyzję. Moim zdaniem:

                    Ali

TAA - Matip - Konate - Robertson

Ox - Henderson - Thiago

Salah - Jota - Mane

Czyli właściwie tak jak ostatnio.

Dobre pytanie. Myślę, że wszyscy się nad tym trochę zastanawiamy. Ciężko stwierdzić, jakim składem wyjdzie Tottenham, ale biorąc pod uwagę to, że Conte niewiele mówi, ale też i nie narzeka na obecną sytuację, to można spodziewać się po nich mocniejszego składu niż pewnie byśmy sobie życzyli.

Z oficjalki Spurs (link):

  • Lo Celso wrócił po kontuzji.
  • CB Cristian Romero nie zagra, ponieważ leczy uraz ścięgna udowego.
  • Najlepsi strzelcy, czyli Harry Kane, Son Heung-Min i Lucas Moura trenują normalnie z resztą zespołu, jak widać na załączonym filmiku.
  • W składzie mają już tylko dwa przypadki Covida, ale nie ma info o jakich piłkarzy chodzi.

W tym sezonie Premier League Tottenham u siebie jak dotąd przegrał z Chelsea i Man United, oba mecze po 0:3. Oby do tej kolekcji mogli dołożyć również Liverpool. :wink:

1 polubienie

Remis będzie akceptowalny jeżeli zagramy bez VVD i Fabino. Ważne, żeby City nie uciekło na więcej niż 3 oczka.

Remis będzie akceptowalny tylko wtedy, jeśli po 90 min uznamy, że Tottenham grał zbyt dobrze i podział pkt to sprawiedliwy wynik.

Natomiast przed meczem trzeba celować w wygraną, bo City najprawdopodobniej pokona Newcastle (choć mam nadzieję, że Eddie Howe jak najbardziej uprzykrzy Guardioli życie), a Chelsea ma niełatwy wyjazd do Wolverhampton, więc są jakieś szanse na to, że nie zdobędą dzisiaj 3 pkt. Trzeba też wziąć pod uwagę to, że CFC w tym sezonie nie zdarzyło się jeszcze stracić pkt w dwóch meczach PL z rzędu, więc równie dobrze mogą wyjść mocno zmotywowani i walczyć o pozostanie w wyścigu o wygranie ligi, bo na tym etapie sezonu właściwie tylko to powinno mieć znaczenie dla trzech zespołów z czołówki.

Tylko i wylacznie 3 pkt. Kazdy inny wynik to podknięcie.

Na tym etapie nie może nas interesować nic innego jak 3 punkty.
Remis w ciemno?? :face_with_raised_eyebrow:
Spurs niby wypoczęte, ale nie grali ostatnio, więc nie wiadomo w jakiej będą dyspozycji meczowej.

1 polubienie

Bez siania fermentu bo to narazie forma plotki, Salah i Hendo podobno pozytywni

Podobno Son i Moura również pozytywy. Zobaczymy jak to będzie wyglądać za ok godzine.

Mecz pod znakiem wirusa, każdy wynik jest możliwy w zależności od tego ilu i którzy gracze będą niedostępni. Kurczaki i tak mają przewagę bo są wypoczęci i grają u siebie, oby nie było jeszcze tak że oni wystawią optymalną XI a my półrezerwowy skład przez zarażenia. Nerwowe oczekiwanie na składy, szczególnie że City spokojnie punktuje.

Dzisiaj bez Thiago i Hendersona.

Jednak Tyler Morton w pierwszym składzie, ależ jestem ciekaw jak się zaprezentuje na tle solidnego przeciwnika w Premier League. W lidze mistrzów dawał radę, oby dzisiaj było podobnie.

1 polubienie

Typowo totki odwołane 3 mecze, mogli potrenować z Conte kto zdrowy, wypoczęci. My teraz 5 zakażeń i to ważnych zawodników, praktycznie podstawowa pomoc i akurat teraz gramy taki mecz. Irytujące, obysmy to wygrali.

1 polubienie

Jamie Carragher nt. Mortona:

“Tyler Morton udowodnił na San Siro, że jest na to bardziej niż gotowy. Jest bardzo gotowy. Na tej pozycji grał w meczu w Mediolanie. Zawsze wyróżniał się w akademii. On naprawdę rozumie grę”

“Klopp mógł dziś wybrać spośród bardziej doświadczonych i bardziej ugruntowanych zawodników, ale chciał kogoś z nich w roli siedzącej. Jest więcej niż gotowy.”

Morton do zmiany. Robią z nim co chcą