Tyler Morton

Brawo za debiut.

Nie wiem czy odnosicie to samo wrażenie co ja, ale chłopak jeszcze odstaje budowa fizyczna. Wyglada jakby miał z 14 lat, a chłopak to już dziewiętnastolatek. Przy wzroście 178 wyglada to naprawdę nieciekawie i niezdrowo. Warto mieć na uwadze, ze chłopak to CM, więc nie ma mowy o tym by ktoś przy takiej wadze występował na tej pozycji.

Oglądam właśnie Barcelonę i gra tam Gavi, który jest o 2 lata młodszy od Mortona i moim zdaniem jest budowy fizycznej jak na swój wiek.

Nonsens. Dobry wiek, właśnie żeby tej masy zacząć nabierać. Każdy genetycznie jest inny. Ja byłem dość dobrze nabity już w wieku 16 lat i co z tego :smiley: Teraz niektórzy moi kumple zgnietli by mnie w dłoni (oczywiście przesadzam).

Zgadzam się, on dopiero 2 tygodnie temu skończył 19 lat i pewnie jeszcze rośnie, muskulatury zawsze można nabrać na siłowni ale nie ona jest najważniejsza w piłce nożnej.
N’Golo Kante to chuchro a jest jednym z najlepszych DM na świecie.

Dokładnie Trent, też jak zaczynał nie był osiłkiem, dopiero teraz nabiera masy, Owen to było dopiero chuchro, i w wieku 18 lat takie chuchro przestawiało Adamsa, a w wieku 22 lat zdobyło Złotą piłkę bo poprzestawiało całą armię Adamsów, albo co powiedzieć o Insignie wiem, że to inne pozycje, ale jak ktoś jest dobry to jest po prostu dobry i sobie na pewno poradzi, masa przyjdzie z czasem.

Dopóki będzie panował nad piłką na tyle, by wkręcać pozostałych w ziemię, to dla mnie może być lekki jak latawiec :smiley: O ile warunki pozwalają mu robić robotę na boisku, to jego waga zupełnie nie ma znaczenia.

Spokojnie. Chłopak jeszcze rok, dwa i będzie miał warunki jak Fabinho. Nie trzeba być nabity jak Kessie, Goretzka czy Hojbjerg by zajebiscie grać w srodku pomocy. Jak pisałem wyżej na pewno jeszcze nadrobi warunki fizycznie by wyglądać jak choćby Fab.

Rzuciło mi się w oczy, ze jak otrzymywał piłkę to nie panikował i był z nią bardzo pewny przy nodze.

Z Porto liczę, ze wyjdzie w pierwszym składzie, razem z Gordonem i Kelleherem.

Muskulature zawsze mozna wyrobic niezależnie od wieku, a z umiejętnosciami czysto piłkarskimi jest wręcz odwrotnie, wazne zeby pokazywał że coś potrafi zrobić z piłką, a reszta przydzie z czasem

Debiut Mortona w CL od pierwszej minuty uważam za całkiem udany. Co prawda Porto miało swoje szanse, no chociaż uważam że Neco, Konate, Tsimikas i Morton w jednej 11stce to i tak niezły eksperyment i całkiem dobry wynik jak na to zestawienie. Co do Tylera to podobało mi się, że nie panikował w trakcie wychodzenia spod presingu. Zagrał 41 podań z czego 34 było celne, czyli skuteczność na poziomie 83% - napewno do poprawy. 54 kontakty z pilką, 6 starć wygranych, 5 przegranych. 1 kluczowe podanie - i w sumie o to podanie rozchodzi mi się najbardziej. To była piłka posłana nieco sprzed naszej 16stki do Salaha, bezpośrednio przed golem na 2 - 0. Naprawdę niezła. Występ objecujący, dla mnie na plus

2 polubienia

Mi się rzuciło w oczy, że zagrywał całkiem szybko oraz nie miał problemu z wychodzeniem z pod presji. Przede wszystkim nie podawał do tyłu jak to ma miejsce często w przypadku młodych piłkarzy którzy skupiają się na tym, żeby nie stracić. Może mocno przesadzę ale w grze kombinacyjnej trochę przypominał mi naszego rekonwalescenta Harveya.

Ciekawy zawodnik, ale trzeba się zastanowić na jakiej pozycji miałby w dalszej perspektywie występować (czy bardziej stanowić alternatywę i łapać minuty). Na defensywnego pomocnika w Premier League wydaje mi się zbyt słaby fizycznie. Oczywiście można mówić, że Kante jest jeszcze niższy, ale to wyjątek jeżeli mówimy o topowych klubach. Fabinho, Rodri, McTominay, Partey - wszyscy ci zawodnicy są silni i mają w okolicy 190 cm wzrostu. Oczywiście może nadrabiać techniką, ale czy jest pod tym względem aż tak dobry? Jones w tym aspekcie (i nie tylko) wydaje się dużo lepszy, a jest tylko rok starszy.
Wydaje mi się, że najlepiej by się sprawdzał w roli takiego regulatora tempa w stylu Joe Allena, czy ostatnio może trochę Thiago, ale nie wiem czy potrzebujemy w nowoczesnej i dynamicznej piłce kolejnego zawodnika o takim profilu. W każdym razie zobczymy jaki plan ma na niego Klopp :slight_smile:

1 polubienie

McTominay’a stawiasz w jeden lini z Fabinho, Kante i Rodrim? Ten koleś to poziom zespołu pokroju Evertonu. Środek tabeli.

A odnosząc się już do stricte warunków fizycznych Mortona to masę mięśniową i siłę może zbudować w ciągu najbliższych lat. Poza tym nasz Fabinho jakimś koksem też nie jest i silny jakos ekstremalnie też nie koniecznie. U niego robotę robi głowa, mądre ustawianie się i przewidywanie.

Ja tam się cieszę, że kolejny wychowanek dostaje szansę.

1 polubienie

Mi się Morton bardzo podoba, przypomina Thiago z tym że jest bardziej dynamiczny i wydaje mi się nawet że podejmuje szybciej decyzje co zrobić z piłką.
Przy Hiszpanie ten chłopak wiele zyska, to pewne

Fajnie zagrał, niech tylko się nie połamie to dostanie jeszcze co najmniej kilkanaście szans w Lidze i Pucharach. Każda kontuzja to okazja dla kogoś innego, żeby wskoczyć do składu i walczyć o swoją karierę.