Złota Piłka

Dokładnie, tez uważam ze złota piłka dla Messiego zasłużona. Gdzie on na mundialu a gdzie Haaland w najważniejszych meczach. Modrić tez dostał zasłużenie, chociaż przegrał w finale Mundialu. Dla mnie ta gala najbardziej się ośmieszyła, kiedy została odwołana przez COVID, a nagroda miała pójść do Lewandowskiego

4 polubienia

Wy wiecie wgl jakie liczby miał Messi w tamtym sezonie? Czy tak dla zasady piszecie bo jesteście uprzedzeni? Poza tym że wygrał mundial i bardzo dobrze tam grał to dostarczał też liczb i pucharów na poziomie klubowym, było zresztą wiadome że w sezonie mundialu wygra go zawodnik który grał na mundialu, a Haalanda tam nie było.
W ostatnich latach moim zdaniem jedyni którzy mogą czuć się pokrzywdzeni w erze Messi/Ronaldo to Ribery i trochę Van Dijk, choć wiadomo że obrońcy trudniej to wygrać. Na siłę można powiedzieć też że Iniesta/Xavi w sezonie mundialu, ale właśnie który? Ich problemem był brak wyraźnego lidera w Hiszpanii, jeśli może to być problem, ale pisze w kontekście ZP. Oczywiście Lewy też jest pokrzywdzony, ale nie przez Messiego czy Ronaldo, a głupotę działaczy.

PS dyskusja powinna być bardziej nad niezrozumiałym zupełnie brakiem Alissona wśród najlepszych bramkarzy, niż w pełni zrozumiałym wybraniu Messiego.

2 polubienia

Martinez najlepszym bramkarzem świata.

xD

Tak samo jak Messi - nie trzeba być najlepszym w klubowych rozgrywkach, jak wyjdzie jeden turniej. MŚ/ME>>cała reszta sezonu.
Przecież np Rodri to na tym najwięcej traci, jak i na fakcie że głosujący w 90% nie ogarniają jaką robotę w zespole Guardioli on robi, wg mnie porównywalną z Haalandem.

1 polubienie

Akurat Martinez to jest pomyłka, mimo udanego mundialu.

@ManiacK tu masz racje. Zasady głosowanie są do bani. W głosowaniu powinni brać udział dziennikarze z Europy związani z tutejszą piłką, a nie goście, którzy coś tam słyszą o europejskiej piłce. Nadal jednak uważam, że Messi zasłużył. Świetny mundial i udany sezon ligowy. Niech ma na pożegnanie z wielką piłką.

Za to co Messi? Świetne liczby w lidze francuskiej (IMO na równi, jak nie lepsze od Messiego) i przecież świetne mistrzostwa świata, IMO był lepszy na nich od Messiego, a na pewno nie gorszy. Więc skoro bardziej się chcesz czepiać trzeciego miejsca Kyliana, to tym bardziej trzeba się czepiać pierwszego Messiego. No i na dokładkę Martinez, który jak Messi leci na hype z MŚ, a reszta sezonu do wyjebania.

Tak samo jak wygrana Messiego. Sorry, ale gdyby nie gównozasady o głosowaniu przez jakichś zjebów z gównokrajów, którzy często w wywiadach wprost mówią, że dla nich Messi/CR7 najlepszy i basta (z Ronaldo to jeszcze jak rywalizowali) i mało co patrzyli na suche fakty - to razem z Ronaldo mieliby kilka ZP mniej, ale no konkurs popularności, bo przez parę lat Barcelona z Realem zdominowała scenę piłkarską swoimi pojedynkami i przede wszystkim rywalizacją LM10 vs CR7. I fakt, mieli kosmiczne sezony i byli Top2 na świecie długie lata, ale pojedyncze sezony byli zawodnicy, którzy wchodzili na ich poziom lub nawet ich przewyższali, kiedy z tą formą było nieco gorzej, a i tak jej nie zdobywali, tylko ktoś z tej dwójki.


W ogóle to ten plebiscyt od paru lat to gówno - VVD wchodzi na KOSMICZNY poziom jak na obrońcę, wg mnie był prime Messim w obronie, a przegrywa z nim po wtedy mimo wszystko jak na Lionela średnim sezonie. Potem Lewy wyruchany bez mydła. Zasady głosowania niejasne albo po prostu te tępe łby z jakich wiosek na zadupiu świata głosujący wprost z lepianek z gówna jak im się widzi (czyli jw napisałem wg upodobania, bo obejrzeli parę meczów Barcelony czy Realu będąc gdzieś poza swoim krajem, a nie wg obiektywnego osądu) zakłamując totalnie wynik plebiscytu… rozumiem, że musieli jakieś zasady ustanowić, ale to nie mogą wymagać jakichś większych kompetencji od głosujących? No nikt mi nie powie, że nie mogą tego zweryfikować.

1 polubienie

No strzelanie jakimś farmerom, gdzie taki Carlos Vela strzelał ponad 30 goli w sezonie, to wyczyn niesamowity xd. Wyszedł mu mundial, ale ZP dostawać się powinno za całokształt, a nie jeden turniej prawda? Prawda?

Ronaldo i Messi grali na innym poziomie i nie rozumiem czemu niektórzy się oburzają, że zgarniali te złote piłki seryjnie. Wystarczy spojrzeć na ich liczby i liczby „zwykłych” piłkarzy. Na szczęście, bo te jęki mnie już trochę denerwują xD, to ostatnia złota piłka, która ten duet zgarnął.

A Benzema zwyczajnie na swoją złota piłkę zasłużył. Bardziej się można czepiać Modricia - ten sam case co Messi teraz, czyli złota piłka za mundial.

@LiverpoolJestCzerwony pisałem ogólnie o okresie ich wielkich karier. Faktycznie ostatnie ~5 lat w ich wykonaniu było już wyraźnie słabsze i jak najbardziej wg mnie w 21 ZP (w 20 tez, wiadomo) dostać Lewy a w 23 Haaland czy nawet Rodri.

Messi to może grał na innym poziomie 5 lat temu, a nie teraz. Dziś jest po prostu dobry, ale szału nie robi patrząc na wyczyny innych. Są bardziej przebojowi zawodnicy w obecnym czasie, Salah jest jednym z nich.

Może Ci umknęło ale od kilku dobrych lat złota piłka jest przyznawana za sezon, a nie za rok więc gra Messiego w mls nie była tu wcale uwzględniana.

Złotą piłkę za rok 2023 dostał piłkarz, który zakończył poważną przygodę z piłką w 2022 roku. Niezły cyrk

2 polubienia

Najgorszy w tej nagrodzie jest fakt że Messi dostał ją niesłusznie tyle razy, że gdy w końcu na nią najbardziej zasługuje przez MŚ to Złota Piłka interesuje chyba tylko jego turbofanów z DNA Barcelony.

Każdy rozsądnie myślący wie, że w tej nagrodzie brane pod uwagę są albo osiągnięcia indywidualne albo klubowe/reprezentacyjne i tak na przemian. Raz się liczą liczby, raz zdobyte trofea. Ostatecznie sprowadza się to do tego, że w tych kryteriach w których wypadł lepiej Messi, one są decydujące tak by wcisnąć mu ZP.

1 polubienie

Może Ci umknęło, ale mistrzostwa świata były rozgrywane w czasie sezonu xdd

Ciekawostka że Emiliano Martinez jest najlepszym bramkarzem sezonu ale nie jest najlepszym bramkarzem w rankingu Złotej Piłki. W sumie to sami się zaorali.

1 polubienie

?
No jest i myślisz że to świadczy za tym co napisałeś czy przeciw?
Kuczq też 200 IQ post wyżej ma napisane że złota piłka jest za sezon to pisze, że dostał za rok 2023.

Ja też to ‘mls’ najpierw przeczytałem jako ‘mś’, pewnie chłopu tak samo się pomyliło.

To jest chyba clou problemu. Mnie już przez lata absurdalnych wyborów ta ZP tak zmęczyła, że teraz ani mnie to ziębi ani grzeje. Nie jestem zaskoczony takim wyborem, bywały już gorsze plebiscyty, chociaż nadal uważam że to Rodri powinien wygrać.

Ale z tego Martineza z nagrodą Jaszyna to kisnę do teraz xD

1 polubienie

20 goli i 20 asyst w PSG w sezonie. 7 bramek + 3 asysty na mundialu + MVP turnieju i wygrana Jego reprezentacji.

Moim zdaniem złota piłka Messiego się broni.

2 polubienia

Ehhhhh Mi to szkoda Haalanda.
Taki debiut zdarza się raz na 50 lat.
Ta nagroda popularności jest nastawiona na francuskich piłkarzy tak jak była debata kto jest lepszy lewy czy Benzema to chłopy tak nakręcili żeby mu nie dać 2 złotych piłek , że na koniec anulowali nagrodę :joy::joy::joy:

Jak teraz jest debata kto lepszy Norweg czy Donatello.
To dali nagrodę piłkarzowi który w lidze mistrzów tak specjalnie nie pograł, niedawno grał w 5 lidze świata, a teraz dogrywa na urlopie.
Jakby to była nagroda za najlepszego piłkarza mistrzostw świata to chyba bym jeszcze przełknął.

To jest po prostu nagroda popularności którą się otrzymuje , a nie wygrywa.

Od wałków z Van Dijkiem, Lewym taka kontrowersja w sumie już po mału nikogo i już nawet osoby nie zainteresowane footballem z nagrody śmieszkują.

Jak na siłę szukali kontrowersji żeby był rozgłos to choćby mogli dać De Bruyne czy Rodriemu.
Czy dać już nawet spóźnioną nagrodę dla Lewego za całokształt kariery.

2 polubienia

Ano tak, faktycznie tam przeczytałem MŚ :stuck_out_tongue: