Darwin Núñez

Bardzo wątpię żeby w lecie pojawił się temat sprzedaży Darwina z kilku powodów, a te powody to Jones, Gravenberch, Tsimikas, Endo, Gakpo którzy nie są piłkarzami z którymi można rywalizować z $ity Pepa. Konate, Jota na których nie można liczyć przez połowę sezonu. Diaz, Salah których sprzedaż wydaje się lepszym biznesem dla Liverpoolu. Wiadomo że nie da się wymienić połowy drużyny więc sądzę że Edwards z Amorimem będą zaczynać od tych pierwszych i Nunez będzie tu grał w przyszłym roku

Taki mecz jak wczoraj z CP zdarza zawsze przynajemniej raz w sezonie. Te gole które widzieliśmy a które nie padly…tego nie da sie wytłumaczyć. My wcale nie zagraliśmy złego spotkania. W tym sezonie czesto jedna połowa jest gorsza od drugiej i wczoraj było nie inaczej.

A ja uważam że jak pojawi sie dobra oferta za Darwina to go pogonią bez żalu. Pytała o niego Chelsea pytał podobno Real. Darwin niestety nie jest game-changerem.

W punkt. Może i Darwin zawodzi i nikt by nie płakał gdyby odszedł za dobre pieniądze. Ale sprzedaż kraktycznie każdego innego napastnika z naszej talii, z różnych powodów wydaje się lepszym interesem.

1 polubienie

Tylko kto na jego miejsce? Na rynku brakuje typowych 9-tek. Wątpię aby Lautaro był do wyciągnięcia z Interu.
Ktoś silny fizycznie z dobra technika w stylu Evanilsona? Może ten Gimenez z Feyenordu?
Za wielu kandydatów nie widać.
Chodź i tak pewnie zostaniemy z jakimś Gyokeresem jeśli spieniężymy Darwina.

A obecny Lautaro to =/= Lautaro z reprezentacji Argentyny

Lautaro z reprezentacji Argentyny to ~ Narwin :rofl:

Edit @ynwa19 w sumie… to popis niechlujstwa w pisaniu komentarza. Absolutnie idealnie pasujące określenie właśnie od wykończenia Darwina xD

Czy ten “Narwin” to gra słów i połączenie narwany Darwin? :rofl:

1 polubienie

Real bierze Mekambe, a Chelsea chyba ostatnie co potrzebuje to chimerycznego napastnika. Myślę że najlepiej by pasował do Atletico, język hiszpański, gra z kontry, Simeone lubi walczaków, tylko u nich chyba problemy z finansami a za mniej niż 60-70 milionów to Edwards nie podejmie nawet tematu

Niestety ale ostatnie występy Darwina są makabrycznie słabe. To jest poziom League 1. Nie nazywajmy tego pechem lub że Darwin jest spoko bo tworzy chaos. Ta jego nieskuteczność (najgorszy wskaźnik w Europie sic!) powoduje że wypuszczamy mistrza z rąk. Po sezonie podziękować, nie wypożyczać ale sprzedać gdziekolwiek.

1 polubienie

Gdyby Jurgen zarządzał drużyną jeszcze rok pewnym by było, że zostawi Darwina, bo on nie skreślał graczy po jednym sezonie (nie kupionych za duże pieniądze). Jednak jeśli przyjdzie ktoś nowy to być może dni Nuneza będą policzone, jeśli nie w lato to w zime jeśli się nie ogarnie. Wszystko jest w jego głowie, taki Palmer wykorzystuje swoje sytuacje na zimno, skutecznie. Nunez jest mocno nabuzowany, bo musi udowodnić swoją przydatność. A na chwilę obecną nie ma wymagającej konkurencji.

“Jeżeli odejmiemy gole samobójcze to Newcastle i Liverpool mają po 68 ligowych goli w tym sezonie. Liverpool oddał 179 strzałów więcej od Newcastle“

I to by było na tyle w kwestii krytyki Darwina. Jasne, Diaz, Gakpo i Salah nie pomagają swoją skutecznością, ale to Núñez jest najdroższym piłkarzem w historii klubu, to on gra jako najbardziej wysunięty zawodnik i to on zmarnował najwiecej dogodnych sytuacji.

Ktoś kiedyś pisał, że prędzej czy później spektakularne pudło przytrafi mu się w jakimś ważnym meczu w stylu finał LM i będziemy wtedy żałować. Według mnie, nie trzeba będzie na to tyle czekać. W sezonie jak ten gdy walka o mistrzostwo jest na żyletki, wszystkie te pudła (zwłaszcza jak w meczach z Luton czy CP, które przełożyły się bezpośrednio na stratę punktów) mogą nas kosztować tytuł.
Nie mówię, ze to tylko jego wina, ale jeśli nie uda się zdobyć mistrzostwa, to w głównej mierze przez brak skuteczności.

1 polubienie

Z drugiej strony, gdyby nie jego bramki z Newcastle i Nottingham mielibyśmy 4 pkt. mniej. Jak narzekać to na cały przód, bo każdy zawodzi skutecznością ostatnio. Trzeba dać mu jeszcze jeden sezon, szczególnie jakby przyszedł Amorim.

1 polubienie

No tak, bo to on sobie taką cenę za siebie wyznaczył i to on jest winny tego, że tyle za niego zapłaciliśmy.
Logika jest bezbłędna.

Przecież jak wiemy każdy piłkarz kupiony za wielkie pieniądze oznacza, że musi być dobry, przynajmniej tak jak Kepa, Caicedo czy Antony :wink:

No tak, nie pomagają, ale to tam taki detal, nie zwracajmy na to uwagi - Darwin jest winny wszystkiemu :wink:

4 polubienia

Za Gyökeresa ze Sportingu, który jest starszy niż Nunez i robi znacznie gorsze liczy w porównaniu do Nuneza w Portugalii trzeba zapłacić 100 milionów. Jeżeli napastnik nie ma dobrej klauzuli odstępnego lub nie kończy mu się kontrakt to trzeba sięgnąć głęboko do portfela. W piłce nożnej jest kryzys topowych napastników i ceny są wywindowane. Dlatego Nunez finansowo to dobry transfer

Najlepszy sezon Nuneza w Portugalii:

26 goli, 4 asysty. Bez żadnego szału w pucharach krajowych. 6 bramek w LM.

Gyokeres w tym sezonie:

22 gole, 10 asyst. 6 goli w 5 meczach pucharu Portugalii. 3 gole w dwóch meczach pucharu ligi. 5 bramek, 2 asysty w LE.
W lidze jeszcze 6 kolejek do końca.

To fajne znacznie gorsze liczby xd.

Od Nuneza jest starszy o raptem rok.

1 polubienie

Ale ja porównuję Nuneza kiedy odchodził z benfici do Gyökeresa w tym sezonie, więc trzy lata. Liczby podobne, ale ja zwracam uwagę na gole w lidze mistrzów które jednak najbardziej ważą.

Nigdzie nie napisałem, że jest wszystkiemu winny. Wręcz przeciwnie.

Ktoś kto nie rozumie, ze kwota transferu jest bezpośrednio skorelowana z oczekiwaniami, ten nie rozumie piłki nożnej. Albo pali glupa, bo mu coś akurat nie pasuje do narracji.
Mi by wystarczyło żeby był dobry jak Ronaldo, Zidane, Bellingham czy Mbappe. To że nie każdy drogi pilkarz spełnił pokładane w nim nadzieje, to tylko dowód na to co piszę o Nunezie.

I jak chcesz dyskutować, to cytuj cała wypowiedz. Musisz mieć wybitnie małą fujarkę, żeby dla poklasku pisać jakże kąśliwe odpowiedzi do fragmentów wyrwanych z kontekstu :wink:

Na czym? Na zmarnowanych setkach Nuneza?

1 polubienie

Oczekiwania to wymysł kibiców, część z nich rozumie, że to nie ma znaczenia czy zapłacisz 10 mln,20 czy 100, zawodnik może tak samo wypalić jak i nie.
Druga część kibiców niestety nie do końca chyba rozumie piłkę nożną i nie potrafić analizować prostych tematów dotyczących negocjacji i podstaw biznesu w piłce nożnej.

Oczekiwania kibiców nie powinny NIGDY powodować publicznego hejtu na zawodnika, tylko dlatego, że jeden jest droższy od drugiego. Zawodnicy nie biorą udziału w ustalaniu ceny transferowej, a niektórzy się srają na te tematy przynajmniej tak, jakby te 80 mln mu z funduszu emerytalnego zabrali.

Jeśli ktoś chce rozliczać kogoś za niewypały, to jest to manager i cała zgraja w garniturkach.

Ja rozumiem, jakby chłop pressował jak Rashford - czyli w ogóle, czy pokazywał, że mu się nie chce, bądź coś mu nie pasuje. Tak nie jest, daje z siebie zawsze 100% i jestem pewny, że jeszcze nam da chłop dużo radości.

1 polubienie

Nie wiedziałem, że mamy tu na forum samego Edwardsa :smiley: pochwal się nam swoim doświadczeniem w tym wielkim piłkarskim biznesie skoro tak wszystko rozumiesz.

Faktycznie wielki z ciebie piłkarski filozof skoro uważasz, że transfer Mbappe czy Bellinghama za 150 mln daje takie samo prawdopodobieństwo sukcesu jak transfer jakiegoś Christiana Poulsena za 10 mln. Istotnie taka sama szansa, ze wypali lub nie. A oczekiwania będą tu tylko i wyłącznie chorym wymysłem kibiców.

Ale to właśnie ty nie rozumiesz, ze wydanie 80 mln na jednego piłkarza powoduje, że nie wydasz tych pieniędzy na innego zawodnika. Budżet nie jest z gumy. Skład nie jest z gumy. Jako manager możesz wydać tylko określona kwotę, a na boisku możesz wystawić maksymalnie 11 zawodników. Na tym polega cała ta transferowa gra, żeby możliwie jak najmniej wtopić i jak najwiecej zyskać. Po to do klubu wrócił Michael Edwards, bo od jego odejścia głównie topiliśmy hajs na transferach. Ale przyjdzie ci tu beol i będzie wmawiać, że to nie ma żadnego znaczenia.

Gdzie ty widzisz hejt w mojej wypowiedzi, co?

Ale my nie mówimy o profesjonalnej ocenie gracza jaka ma miejsce w klubie tylko o wyrażeniu swojej opinii na forum kibiców. Po to jest ten temat także zluzuj i pozwol ludziom mieć swoje zdanie.