Harvey Elliott

Myślę, że @omnia wyczerpał temat. Nie mam nic więcej do dodania.

1 polubienie

Przecież ludzie piszą o hajpie na nich, niewspółmierym do ich umiejętności, a nie o ich grze. I co z tego, że zagrał 75 spotkań, jak z 5 było dobrych i to przed kontuzją? Skąd wiesz, że Elliott się rozwinie jak Sterling czy Foden? Jak na razie stoi w miejscu. No i nie nadaje się na żadną pozycję, na której gra w taktyce Jurka.

Dodałbym, że ma w mojej opinii najlepsze piłki na małej przestrzeni. Niby banał ale zobaczcie jak on błyskawicznie odgrywa. Przez tego chama z Leeds (ale chama z klasą bo chociaż żałował tego co się stało, nie to co szmata z evert0nu) coś mu się pogorszyła umiejętność oddawania finezyjnych strzałów i ogólnie dynamika.

Panie juz tu wrzucałem filmik z bramek i asyst w Blackburn. On nigdy nie miał dynamiki, on ma umiejetnosci na futsal. Porownanie do Sterlinga? Przeciez tamten to mial dynamike, drybling - tylko strzału nie miał.

tu jest największy problem, że w futbolu 11na 11 nie ma za bardzo dla niego pozycji, moze 10- ale to juz lepiej by sie tam spisywał Szoboszlai a podejrzewam, ze Gakpo a nawet Jota.

pokaż mi jakieś filmiki, gdzie on miał dynamikę

3 polubienia

Wtrącę swoje trzy grosze, od lat nie jarałem się tak młodym zawodnikiem jak Harveyem. Sęk w tym że to było przed kontuzją po której to nie jest ten sam zawodnik, według mnie stracił swój główny atut czyli dynamikę i to już jest ciężkie do nadrobienia

Wg. Mnie był bardzo dynamiczny, nie mylić z szybki

Dynamikę to miał Mane, kiedy niby Elliott był dynamiczny?

Odróżniam i wg mnie nie był/jest ani szybki, ani dynamiczny. Potrafi grać na małej przestrzeni, ma nawet dobry strzał, ale to byłoby na tyle z Jego zalet. On nie ma nic wspólnego z szybkością i dynamiką.

1 polubienie

Harvey to na pewno bardzo dobry chłopak i mocno mu kibicuję - jak każdy na tym forum. Opinie jak widać są podzielone, jedni wierzą w jego większy sukces, niektórzy wątpią w to, że zostanie gwiazdą pokroju Sterlinga, Arnolda czy Gerrarda.

W mojej opinii, obecnie nic nie zapowiada jakiejś nagłej eksplozji umiejętności u Elliotta. Fizycznie nie wydaje się, że wejdzie na wyższy poziom. Wspomniana już dynamika, czy szerzej biorąc - poziom atletyczności, mocno go ogranicza. Harvey sam to widzi i pracował nad swoją szybkością, jednak są pewne ograniczenia i przyzwyczajenia ciała i umysłu, które wydaje się, że mogą być u niego nie do przeskoczenia. Może to zabrzmieć śmiesznie (uwaga), jednak Harvey ma krótkie nogi, raczej nastawione na bycie długodystansowcem, a nie sprinterem. Wiele osób już słusznie zauważyło, że wygląda jak zawodnik futsalu. Ma za mało szybkości na skrzydło, a na granie na 10 obecnie jest po prostu za słaby - co do wizji gry nie będę oceniał, wydaje się dostateczna, jednak nie jest wystarczająco dobry technicznie, nie potrafi chronić piłki w odpowiedni sposób i nie jest w stanie wchodzić w wolną przestrzeń, bo jest za wolny, przez co nie może też odpowiednio dryblować.

Wydaje mi się, że to dobry chłopak i mocno stawia się na niego w klubie, bo wygląda jak ulubieniec lub wpychany na siłę młodzieżowiec. Ma dopiero 20,5 lat, ja nie wierzyłem w Lewandowskiego gdy miał 22 lata, jednak Lewandowski włożył olbrzymią pracę, był bystry i miał duży sufit w zakresie fizyczności. Osiągnął olbrzymi sukces, choć każdy widział na pierwszy rzut oka jego ograniczenia. Życzę tego samego Harveyowi - jednak obecnie nic nie zapowiada takiego scenariusza. Jeżeli do 23 r.ż. nie wejdzie na wyższy poziom, zawsze LFC może go sprzedać.

Mówienie, że obecnie Harvey jest na poziomie którego wymagamy jak na nasze kibicowskie ambicje, jest dla mnie zabawne. Obecnie nie jest to zawodnik na poziomie, na którym chciałbym aby znajdował się zawodnik Liverpoolu. Jeżeli mamy zdobywać trofea i być potęgą - Elliott w obecnej formie nie może być zawodnikiem składu, jak mocno bym go nie lubił. Jest na poziomie, który po prostu nie pozwala na złudzenia - tak jak forma Fabinho i Hendersona z poprzednich 3 sezonów. Wszyscy idą do przodu, a słabe ogniwa w najlepszych klubach odpadają i dzięki temu składy ewoluują. Oby Harvey nie był taką kulą u nogi w przyszłości. Na szczęście, wszystko w jego nogach - powodzenia.

PS: Sterling, Mane? Ludzie :).

1 polubienie

Harvey dał dzisiaj bardzo dobrą zmianę moim zdaniem

Odnośnie ostatniej dyskusji tutaj

11 polubień

Szkoda tego końcowego gwizdka, gdy wychodził na czystą pozycję. Mógł zaliczyć asystę przy hattricku Salaha. Wracając jednak do samego Elliota, to dzisiaj świetne wejście. Fajnie współpracował z trójką z przodu, odgrywanie na jeden kontakt jak już ktoś w temacie wspominał ma wyśmienite. Gdyby częściej tak grał z Salahem i Nunezem, to mógłby mieć dużo lepsze liczby z przodu.

1 polubienie

Świetne wejście Harveya. Kilka raz ładnie poklepał i przyśpieszył akcje. Szkoda wyżej wspominanego gwizdka na koniec i tej bomby, która cudem nie wpadła, a miała potencjał na jedną z ładniejszych bramek sezonu.
Z ciekawostek - Harvey miał 100% celność podań.

Oby tak dalej, bo widać, że forma idzie do góry.

@Kijoraptor szukasz dziury w całym. Harvey ma ostatnio naprawdę dobry czas - dobre występy w u21, zostanie kapitanem tejże drużyny i teraz dobry mecz ligowy, a że akurat zbiegło się to w czasie z derbami? To bez znaczenia.

2 polubienia

Harvey zawsze motywuje się na derby. W każdych gra na maksa, zawzięcie, z charakterem. To dla niego widać osobiste podejście. Co innego w innym meczu, o innej randze, tam raczej znikał niestety. Zobaczymy co pokaże w następnych meczach.
@Hanys dlatego poczekajmy do kolejnego jego występu. Może znowu zaskoczy in plus.

Spokojnie. Nie każdy jest jak Jude, Fabregas, Gerrard, Rooney czy tym bardziej Messi. Popatrzcie na takiego Xaviego albo Iniestę nie od razu widziano w nich geniuszy. Wypatrzył ich Van Gaal, który ma oko do młodych graczy, ale byli oni graczami szerokiego składu Barcy. Nawet za Rijkaarda pierwsze skrzypce w pomocy Blaugrany grali Van Bommel, Deco, Giuly czy Edmilson. Rozkwitli na dobre dopiero jak Xavi miał 28 a Iniesta 24 lata. Więc taki Harvey i Curtis mogą wejść jeszcze na wyższy poziom. Wiadomo też, że takiej pewności nie ma bo mogą być talentami jak Ceballos, który już kilka lat stoi w miejscu, ale ja w nich wierzę. Może przyjść jeszcze ich czas. Ważne by teraz omijały ich poważne urazy.

3 polubienia

Co dzisiaj gra ten chłopak to poezja.

Bardzo fajny mecz Harveya. Forum zbyt szybko go skreśliło.

Fajnie gra w Carabao, inaczej w premier league niestety.

Z Evertonem wejście miał też akurat kozackie. Nieco gorzej z NF, ale to w sumie pokazuje że dobrze sprawdza się jako joker, kiedy przeciwnik zmęczony i łatwiej go “porobić” na krótkie podania na małej przestrzeni, by wyjść z szybką kontrą. To już niejedna osoba tutaj wspominała i chwaliła ten aspekt gry. Brakuje jednak szybkości i fizyczności jak na pomocnika (nie żeby był pierwszym takim pomocnikiem, ale finezji D/B Silvy to mu brakuje jednak).

Kolejne fajne wejście Elliotta z Luton. Jak wchodzi na boisko, mam wrażenie, ze nasza szansa na gola wzrasta o 50%. Jeśli poprawi się w defensywie mógłby być starterem w niektórych meczach PL (w meczach z dołem tabeli).
Widzę w nim pewne podobieństwa do Bernardo Silvy. Ta sama łapczywość na połykanie przestrzeni, skanowanie w nadziei na dobry ruch napastników, ta sama pasja i podobny sposób mijania/nawijania przeciwników.
Oby doszedł tam gdzie Bernardo :slight_smile:

https://www.youtube.com/watch?v=dBUGfs9rwms ( ͡° ͜ʖ ͡°)

1 polubienie

Kolejne dobre wejście. Harvey jest ostatnio w gazie, a i tak musi gnić na ławie. To przykre.

Czemu przykre? Mi się wydaje, ze dobrze, znaczy ze rywalizacja w drużynie jest. Na ta chwile raczej widzę go poza składem kosztem Ryana czy Dominika. Niech walczy to może będzie grał więcej.