Jürgen Klopp

Ale w ten sposób to w zasadzie kibicować można tylko kilku najlepszym drużynom. Po co kibicować takiej Belgii czy Grecji albo Blackburn czy Leicester. Tekst o byciu nikim nie wygrywając jest głupi. Różne drużyny mają różne możliwości i potencjał. My zwyczajnie nie mamy zaplecza finansowego jak kluby zabawki (City, Chelsea) czy kosmicznie dużej bazy fanów (Real, Man Utd). Przy aktualnych (niezłych i mających głowę na karku) właścicielach Nasz potencjał to gra w LM i jakieś sporadyczne wyskoki. Choć uważam, że bez Jurgena raczej byśmy na mistrzostwo jeszcze czekali.

4 polubienia

no wiele na to wskazuje, ale jakbysmy w pore wymienili parę trybikow to moze bysmy mieli 2-3 i 2 LM.
Mnie w Kloppie najbardziej denerwowalo, że naszym głownym pomyslem na gre była laga i wrzutki. I jak druzyna byla dobrze przygotowana fizycznie, to pressing ,laga, miniecie przeciwnika itd to dzialalo. Jak druzyna siadała fizycznie to mielismy takie okresy jak mamy teraz. Przeciez to nie jest tak, że ktos ma słabsza formę, tu cała druzyna gra tragicznie i zawsze tak było.
Nigdy nie potrafilismy grać z autobusami i jak sie nie udał rożny albo jakas inna wrzutka, to wiecznie był problem i tracilismy głupio punkty.
Osięgnielismy wiele, ale można było wiecej. Trzeba mu oddać, że znowu zaczęlismy się liczyć i można lepiej patrzeć w przyszłośc. Bo juz zaczynalismy wypadac z czołowki.

Klopp miał/ma trzy wady: sentymentalizm do zawodników, betonowa taktyka 4-3-3 i brak umiejętności gry pozycyjnej. Jak rywal się okopał i postawił podwójne zasieki w polu karnym, to zwykle kończyło się to strata punktów.

6 polubień

jeszcze jedno bym tu dodał, my wymieniamy milion podań miedzy CB i potem przegranie piłki po obwodzie i czesto powrot pilki do obronców i nic z tego nie wynikało. A przeciwnik wykonywał 3-5 podań i był w naszym polu karnym z sytuacja na strzał.

1 polubienie

Ale przecież tak właśnie to wygląda. Poza lokalnymi fanami kto dziś kibicuje takim klubom jak Hoffenheim, Feyenoord, FC Basel, Atalanta czy właśnie Leicester? Kibiców na świecie mają tylko wielkie firmy, które wygrywają. Nawet mówi sie o tym, jako o problemie małych lokalnych klubów, które tracą kibiców na rzecz gigantów. Oczywiście, jak wszedzie, są wyjątki.

OK, ja tylko zacytowałem Shankly’ego - jeśli to dla Ciebie głupi tekst, nic nie poradzę. Myśl jest przewrotna, jak to u niego, ale ma swój sens.

Dodałbym kolejną, czyli fatalne transfery. Wraz z odejściem Edwardsa przestaliśmy sięgać po właściwych zawodników.

5 polubień

Niezłe kwasy w zespole.

@Pete2172 kiedy nasza trójka miała wejść na boisko, padła bramka i pokazane było jak Salah wyzywa się z Jürgenem, a Nunez odciągał na zasadzie daj spokój

O co chodzi? Bo śledzę niestety mecz na flashscore

Spięcie między Kloppem a Salahem podczas zmiany (padła wtedy bramka na 2:2)
Dosyć srogo się kłócili aż Darwin uspokajał Mo

pilkarze jak kibice maja dosc debilnych decyzji i zalozen taktycxznych kloppa, dobrze ze odchodzi bo zaraz by go zwolnili. zenujaca koncowka, mam nadzieje ze unikniemy juz calkowitej kompromitacji i memow i nie bedzie zadnej parady ani ten dokument nie wyjdzie bo znowu wstyd

Ale to Klopp marnuje setki czy gwiazdeczki na boisku ?

W ktorej to minucie była ta spina , chcialbym zobaczyc

Trzymaj @staskiel7

2 polubienia

Chwile przed strata bramki.
Co do zmian to moim zdaniem zrobilismy te kilka minut za pozno.
Prowadzilismy, ale nie rokowalo na strzelenie na 3-1.
Napewno dopuscilismy do mniejszej liczby syruacji, ale i tak Alisson wyjal 3 trudne pilki, no ale i tak stracilismy 2 bramki

To jest końcówka tego spięcia.

Byle ten sezon się już skończył. Żal patrzeć na to co się dzieje. Rozsypka totalna…

Salah zawsze zasłaniający ręką usta aby chociaż ktokolwiek słowa nie rozszyfrował z ruchu ust jak z kimś gada na boisku ,tutaj ręce szeroko i z pretensjami, dziwna akcja.

Przykro mi, że liczby nie oddają tego co zrobił Klopp, ale dla mnie to jest najlepszy menadżer jakiego widziałem. Rywalizował z najsilniejszym zespołem w historii PL (zbudowanym na krzywym hajsie) i wielokrotnie dotrzymywał mu tempa. Wyjmując Guardiolę Klopp ma trzy najwyższe wyniki punktowe w historii PL. Mówimy naprawdę, o rzeczach typu piłka wybita z linii o 12 mm czy grube kontrowersje - no umówmy się, to, że od lat brylujemy w statystykach zespołów najbardziej poszkodowanych przez pomyłki sędziowskie nie jest bez znaczenia. W LM Kloppowi trafił się historycznie najmocniejszy Real, który zdominował rozgrywki na kilka lat. Przy minimalnie innych okolicznościach Jürgen miałby 6-7 dużych dzbanków po 8 pełnych sezonach. Ta ekipa(y) praktycznie zawsze walczyła(y) do końca o najważniejsze puchary i dostarczały mnóstwo emocji. W swoim peaku w fazie pucharowej Ligi Mistrzów odpalała praktycznie każdego i mówiła następny. Wyczerpało się to, zobaczymy co będzie dalej, ale ja tych kilku lat nigdy nie zapomnę.

18 polubień

Jestem w stanie sie zalozyc, ze do niczego takiego nie dojdzie. Nawet jezeli zarzuty sie potwierdza to odebranie mistrzostw stworzy takie zawirowania i komplikacje zwiazane z premiami, bonusami i dziesiatkami innych rzeczy, ze nikt takiej decyzji nie podejmie. Trzeba sie pogodzic z tym, ze EPL jest jaka jest i rządzą w niej pieniadze, po prostu.

Ale to jedynie domysl, ze to Klopp zabronil zrobic transfery. Fakt, ze jest sentymentalny, ale nie wiemy do konca jakim dysponowal wsparciem i budzetem. Sytuacja, w ktorej musisz sprzedac by kupic jest nieprawdopodobnie trudna i naprawde zmusza do nieomylnosci na rynku, ktora - niech mu sam Bog blogoslawi - Edwards musi zapewnic.

Tez to mam. Totalny brak planu B, innego pomyslu na gre. Najgorsze, ze nadal to meczymy mimo, ze taki Robertson zgubil forme jakies 25 lat temu.

Taaaaa, zwlaszcza, ze to tu na forum wlasnie najczesciej padaja te chore pomysly “usadzenia Salaha bo jest cienki”. xD Smieszny bylby taki eksperyment spoleczny gdzie to kibice decydowaliby o wyjsciowym skladzie.

Pelna zgoda. Pomimo wszystkich swoich wad - Klopp to absolutnie topowy trener i najlepsze co moglo nas spotkac. Jestem przekonany, ze w kolejnych latach bardzo nam tego bedzie brakowac i sam prognozuje powrot do miejsc 4-7, a nie regularnej walki o trofea. Sama mala liczba zdobytych kubków totalnie nie oddaje sposobu w jaki gralismy i co powinnismy osiagnac w tych latach. Same przekrety sedziow odebraly nam co najmniej 1 majstra. Nasza kadra, wydatki, wlasciciele - nic z tych rzeczy nie jest na takim poziomie na jakim byly przez ostatnie lata nasze wyniki.

2 polubienia

Nie wiem czy bym się zgodził z takim twierdzeniem- bo wszystko rozbija się o to, że wcale nie musisz być perfekcyjny, żeby wygrywać- a jedynie hmmm bardziej pragmatyczny.

W obu przegranych finałach w LM byliśmy piłkarsko lepsi, mieliśmy porównywalny albo nawet lepszy skład- można debatować nad poszczególnymi pozycjami, spadkiem formy co poniektórych- ale mimo wszystko czegoś tam zabrakło i to nie był element stricte sportowy.

Kiedy przegrywaliśmy mistrza (nie pierwszy raz) to też brakowało więcej pragmatyzmu, planu B.

Dzisiaj kadra piłkarsko jest słabsza, ale wtedy- pomimo braku takich wydatków- potrafiliśmy stworzyć zespół prawie, że perfekcyjny.