Nowy trener Liverpoolu 2024

Uważam podobnie jak większość, że wybór Arne Słota to porażka i kompromitacja Liverpoolu, a przede wszystkim Edwardsa.

1 polubienie

Smieszy mnie jak probojecie udawac ekspertow i probojecie cokolwiek mowic o trenerach typu amorim czy slot. Prawda jest taka ze gowno o nich wiecie laczenie ze mna. Dopoki nie dostana wiekszego klubu to sobie tutaj mozecie teorytyzowac i miec faworyta ale to nie jest ani troche merytoryczne. Mam wrazenie ze najwiekszym tutaj kryterium jest wyglad trenera. Amorim przystojny mlody charyzmatyczny z wygladu, lepszy klub- super kandydat, slot- troche starszy, gorszy klub, z wygladu mniej charyzmatyczny i tyle wystarczy by juz krytykowac slota, a zaden z was nie oglada ani sportingu ani feynoordu. Kazdy wielki trener musial sie kiedys nim stac i tyle, nie wszysyc od razu wskoczyli na medialna topke tak jak xabi czy zidane. Tak samo z de zerbim, zaden z nas nie wie jak jakis trener dopiero wchodzacy na topke sobie poradzi w danym klubie

2 polubienia

Dzisiaj i tak taki dzień z tym natłokiem info to pozwolę sobie dorzucić jeszcze 3 grosze

Obecna nasza wyjściowa jedenastka posiada 5 zawodników z wyjściowej jedenastki z lat 2018-20. Są to odpowiednio Van Dijk(32), Salah(31), Alisson(31), Robbo(30), Trent (25) - czwórka z nich ma 30+ i niestety trzeba zakładać że, pomijając kwestie kontraktowe itp, mają w perspektywie do zagrania jeszcze max 2-3 lata u nas + Trent czyli najlepszy środkowy pomocnik grający na prawej obronie :wink: najmniej pasujący do kloppowskiego stylu gry. Patrzę na resztę zawodników i oprócz wybitnego Macci to każda pozycja to jest mniejszy bądź większy downgrade (pod względem dostosowania do taktyki Jurgena) w porównaniu ekipy zdobywającej mistrzostwo i LM. Możemy dyskutować ale w moim przekonaniu i Matip pasował lepiej niż Konate, i Mane niż Diaz czy Bobby niż Darwin.

Ja tutaj na prawdę widzę idealną okazję na transformację tego zespołu, również pod względem taktycznym. Wraz z odejściem Jurgena organicznie skończy się obecna drużyna i musi się przekształcić w coś nowego. Nie jestem przekonany że w obecnym kształcie choćby kadrowym kontraktowanie drugiego taktycznego Jurgena to must-have. Wręcz przeciwnie, uważam że Slot tutaj przychodząc i tak musi mieć koncept na nowy post-kloppowski Liverpool. Ta drużyna już taka sama nie będzie i albo wymaga nowych piłkarzy pod obecną taktykę, albo zmianę taktyki pod obecnych piłkarzy. Tak czy siak gorąco trzymam kciuki jeśli to Holender okaże się następnym trenerem i kibicuje żeby i nawet przebił Jurgena.

6 polubień

Przecież wizualnie Slot wygląda jak szef. Mnie martwi jego postawa w tym sezonie. W lidze mistrzów zajęli niższą pozycję niż Lazio, nie ma szans na mistrzostwo Holandii choć w tym roku Ajaxu nie ma. Poprzedni sezon miał dużo lepszy

To wyglada jak typowa zasłona dymna. Nagle każdy pisze, że to Slot. Być może było zbyt głośno o Amorimie to chcieli uciszyć nieco temat.

A jeśli faktycznie będzie to Arne, to oby się okazał najlepszym łysym w Anglii :joy: :stuck_out_tongue_winking_eye:

1 polubienie

Nic nie wiadomo, miał być koniec z Amorime, a tu bęc - podobno średnio się dogadał z Londyńczykami i nie zamyka się na inne kierunki, w tym Liverpool. Sam Liverpool dalej ma kilku kandydatów, z którymi przedstawicielami rozmawia. Tu myślę nie ma po prostu w biurze Hughesa i Edwardsa jednego faworyta i o wszystkim zdecydują kwestie współpracy, na ile pozwolą sobie “wejść na głowę” nowi trenerzy, jaką wizję mają już na obecną kadrę (czyli pewnie czy nie będą chcieli zbyt mocno ingerować w nią i transfery) itd, to może być długa saga pt “Nowy trener w Liverpoolu - wakacje 2024”.

1 polubienie

To jak tam Mosci Szlachta nowy dzien,nowy trener na wokandzie? :rofl:

Dorzucam nieoczywistego kandydata! skoro mamy mode na “ogorkowe ligi” Poniewaz mamy w talii Portugalie oraz Niderlandy to musi znalezc sie tam i miejsce dla przedstawiciela 8 panstwa w Rankingu UEFA , a w tym sezonie bedacego nawet 6 przed dwoma wyzej wymienonymi czyli Belgii.
A tam szkoleniowcem lidera Anderlechtu jest niejaki Brian Riemer obywatel Danii lat 45.
To bylby fajny wybor bo facet zna PL gdyz 4 lata byl asystentem Thomasa Franka w Brentford :smiley:

Chyba musze zadzwonic do Edzia i podsunac mu moja propozycje :joy:

czyli nie tylko ja miałem takie skojarzenie

Jeszcze Amorim w Chelsea będzie od nowego sezonu :laughing:

1 polubienie

Na 99% chodzi o kasę. Amorim chciał, więcej kasy niż zostało mu zaoferowane i dłuższy kontrakt. Slot nie ma takiej pozycji jak Amorim, więc zgodzi się na ochłapy rzucone za stołu.

4 polubienia

Widać, że mamy 2 listy na kandydatów na trenera. Pierwsza lista jest dla mediów, czyli Alonso, Amorim, Slot i jeszcze paru innych jak pewnie DeZerbi. A druga rzeczywista znacznie węższa z poważnymi kandydatami, pewnie znacznie bardziej doświadczonymi i takimi, którzy mieli styczność z prowadzeniem wielkich klubów. Wypisz wymaluj Tuchel. Nie obserwowałem jego dokonań po przejęciu Kloppowych drużyn, ale może siedzi mu kontynuowanie jego projektów. Z drugiej strony konflikt charakterów na wyższych stanowiskach wysoce prawdopodobny. Jak tu żyć, zawsze coś.
Pozostaje jeszcze jeden chytry plan, który zaskoczy świat. Edwards zostanie samozwańczym trenerem i zatrudni gościa od PR na ławkę trenerską i na konferencje prasowe.

Nie udawaj, że wiesz czym kieruje sie Edwards, bo skompromitujesz sie tak jak z tym Wolves wczoraj. Może po prostu bardziej pasuje, bo preferuje grę w podobnym stylu i systemie co Klopp? Może Edwards wyszedł z założenia, że sama zmiana menadżera to ogromna zmiana a dodatkowa zmiana formacji i stylu jak byloby w przypadku Amorima jeszcze bardziej zwiększa ryzyko, że to sie nie uda. Może w klubie wzieli pod uwagę, że w przypadku przyjscia Amorima kadra wymagałaby gruntownej przebudowy, bo brakuje nam zawodnikow do gry w formacji preferowanej przez Portugalczyka?

6 polubień

Moim zdaniem chodzi o decyzyjność odnośnie kadry - Edwards nie będzie chciał pozwolić wejść sobie na głowę, jak to miało miejsce w przypadku Kloppa. Równocześnie z plotkami o Amorim, pojawiły się plotki o zawodnikach Sportingu. W artykułach o Amorim również dało się wyczytać, że ma swoich “wiernych żołnierzy”…

To może niech ten Edwards zrobi papiery UEFA Pro

1 polubienie

Nie rozumiem niektórych komentarzy. Co osiągnął Amorim czego nie osiągnął Slot? Ludzie piszą że liga holenderska jest słaba, ale czy portugalska jest od niej jakaś dużo mocniejsza? Mam wrażenie że ludzie mają złe skojarzenie głównie przez Ten Haga i dla tego nie chcą tutaj Slota.

4 polubienia

Jeszcze kurz nie opadł po zatrudnieniu Edwardsa oraz Hughesa, bazujemy obecnie wciąż na spekulacjach a już osądy na forum że kompromitacja klubu etc. Serio?

1 polubienie

To akurat factos. Amorim ze swoim ustawieniem spowodowałby, że nasza kadra byłaby jeszcze bardziej wybrakowana. Gra na 3 ŚO wymagałaby transferu minimum 2 dodatkowych stoperów w tym 1 na poziomie pierwszego składu. Na ten moment transfer śpd oraz bramkostrzelnego napastnika to są moim zdaniem priorytety na lato. Dlatego ważne żeby zmiana trenera nie wiązała się ze zmianą formacji. Biorąc pod uwagę, że w Liverpoolu wszystkie drużyny od seniorów do juniorów grają w jednym systemie, to byłaby zdecydowanie za duża rewolucja. Poza tym 3-5-2 nie sprawdza się zbytnio w Anglii (chyba tylko Conte raz wygrał mistrzostwo grając tą taktyka) i jest to też mniej uniwersalne ustawienie. Jak już wspominałem, robienie przemeblowania składu pod nową formacje gdy istnieje ryzyko, że nowy trener spędzi tu rok albo mniej to byłaby zbyt pochopna decyzja.

Ogólnie cały rynek trenerów wygląda teraz tak, że dostępni są albo młodzi, którzy mają sukcesy na niższym szczeblu, ale brak doświadczenia na najwyższym poziomie lub starzy trenerzy, którzy wydają się być już wypaleni. Nie ma kogoś takiego jak Jurgen 9 lat temu - trener w wieku 45-50 lat, ze sporym doświadczeniem i sukcesami w lidze top 5, LM etc.

3 polubienia

Ale Amorim nie gra 352, tylko 343. Potrzebowalibyśmy min. 1 środkowego obrońcy (lewonożnego do podstawy). Jeśli Sepp wróci to 2 nie byłby potrzebny od razu. DMa potrzebujemy bez względu na taktykę i trenera. Potrzebujemy nowego lewego obrońcy/wahadłowego. Dobrze by było sprowadzić kogoś do ataku, ale pewnie najpierw musiałby ktoś odejść.

Initial contacts between Arne Slot and Liverpool, very positive. New contact to follow soon with Slot keen on #LFC job.

Sorry, ale nie widzę nic nadzwyczajnego, że rozmawiamy z różnymi kandydatami. Jakby nie było Oneil wykonuje dobrą robotę w Wolves, wiec nie rozumiem dlaczego klub miałby go nie przesłuchać. A na finał pewnie przyjdzie De Zerbi. I dobrze, bo najbardziej pasuje pod strategię FSG.

1 polubienie