Optymalny/podstawowy skład

Z tego, co pamiętam, kiedyś był na forum podobny wątek, ale nie mogę go znaleźć.

Jak Waszym zdaniem powinien wyglądać skład LFC od nast. sezonu, a jak, patrząc realnie (pomni doświadczeń z ostatnich lat w kwestii działań Liverpoolu na arenie transferowej) będzie wyglądał?

Zapraszam do zabawy :slight_smile:

Przez wzgląd na fakt, że mamy Carvalho, Klopp może uznać, że nie potrzebujemy już żadnych wzmocnień w środku pola (choć chciałbym się mylić). Dodatkowo odpada zawodnik, na którego LFC podobno polował, bo Tchouaméni prawdopodobnie przejdzie do Realu (link).

Najbardziej obawiam się, że skoro Firmino zostanie na kolejny sezon (wypowiadał się w mediach, że chciałby zostać), klub nie kupi żadnej “dziewiątki”, a rolę tejże będzie pełnił Jota. Mimo obaw, wierzę, że jednak mądre głowy w LFC nie popełnią błędu i zrobią jeden hitowy transfer, który tchnie nowego ducha w zespół. Zatem in Núñez and Klopp we trust.

Przewidywany skład na następny sezon:

Subs: Kelleher, Gomez, Matip, Tsimikas, Keita, Carvalho, Elliott, Firmino, Jota (+ w odwodzie Milner i Minamino)

Jeśli chodzi o moją wymarzoną jedenastkę, to nie różni się ona wielce od tej przewidywanej. Jedyna zmiana na ŚP, bo tu jest zdecydowanie za mało polotu. Z całym szacunkiem do Hendo. Plus nie jestem fanem Keity, ze względu na jego nijakość i skłonność do kontuzji. Jak dla mnie Keita out, wartościowy i przyszłościowy ŚP in. Wybrałem Jacoba Ramseya, bo: przebojowość, wiek i jeszcze niezbyt wysoka cena rynkowa. Do tego Anglik, których u nas trochu mało. Co do zmienników dla TAA, to imo Gomez jest idealny, a dodatkowo może grać na dwóch pozycjach.

Wymarzony skład na następny sezon:

Subs: Kelleher, Gomez, Matip, Tsimikas, Henderson, Ramsey, Carvalho, Elliott, Jota (+ w odwodzie Firmino, Milner i Minamino)

1 polubienie

moim zdaniem musimy kupić napastnika(bo Sadio raczej odejdzie), dwóch pomocników(jeden uniwersalny, drugi zastępstwo dla Fabsa), kogoś młodszego za Salaha, i to w zasadzie wszystko. Ten młody Ramsey też może przyjść i uczyć się fachu.

Tej drużynie dużo nie trzeba, aby wskoczyła na wyższy poziom.

Licząc, że RamsAy wskoczy do szerokiego, pierwszego składu i będzie sensowną opcją rezerwową na PO, to wymarzony, REALNY skład to podobny do Twojego, ale z kimś sensownym na rezerwie na DM (lub ktoś, kto potrafi pokryć zarówno 6, jak i 8) - Neves/Bissouma. Do tego Tielemans (lub marząc, ale pewnie nie ma szans na to - Bellingham), takie dwa transfery do środka pola potrafiłyby odmienić losy wielu remisów z obecnego sezonu. Mam nadzieję, że jak ściągnęliśmy van Dijka i Allisona, tak teraz zadbamy o odpowiednie wzmocnienie środka pola, który przy całej zdrowej kadrze nie jest problemem, jednak jak zobaczyliśmy - jedna kontuzja, brak formy u drugiego i cierpimy.

Nunez lub ktoś (tylko kto?) inny na 9 - potrzebujemy kogoś, kto potrafi zagrać typową 9tkę, wykorzystać pół sytuacji z dziesiątek wrzutek, przeciwny nauczyli się grać z nami, nie dają się wyciągać tak do przodu, by któryś z naszych skrzydłowych mógł wbiec na głęboką wrzutkę któregoś z obrońców, co zresztą było często widać w tym sezonie, bo nie miał wtedy kto zbierać tych wrzutek, bo Salah/Mane/Jota/Diaz są za niscy do tego. Wiązałoby się to na pewno ze zmianą docelowej gry, ale dalej mielibyśmy w odwodzie zagranie po staremu, czyli Jota na szpicę (co by się na pewno mogło sprawdzać grając z innymi, równie ofensywnymi klubami, w lidze m.in. rywalizowali z nami tak City i “próbował” Arsenal). System gry z typową 9tką na pewno pomógłby w rozwoju Carvalho, który przy 2x6 mógłby mieć dużo więcej luzu w grze do przodu, może wyrośnie nam nowy Coutinho? Lub jeszcze lepszy Carvalho :heart_eyes:

Tielemans miał słabszy sezon i trochę przestałem być zwolennikiem jego transferu. Chociaż potencjał ma. A Nunez to marzenie, nie ma chyba lepszej opcji na rynku

Całe Leicester miało słabszy sezon, choć to na pewno nie tłumaczy Belga. Natomiast to może obniżyć jeszcze bardziej jego cenę, a w cenie 20-25mln to myślę jest warty ryzyka, gorszy od Keity z obecnego sezonu raczej nie będzie (na pewno częściej dostępny).

Jeśli ostatecznie podpiszemy Nuñeza to może w przyszłym sezonie będziemy częściej używać 4-2-3-1 z Lucho na lewej, Momo z prawej, Darwinem na szpicy i Bobbym/Carvalho za nim? Na papierze wygląda to bardzo dobrze.

Na autobusy na pewno 4-2-3-1, a cięższych meczach wyjazdowych i meczach w Top 6 w lidze na pewno 4-3-3.

Przy czym do 4-2-3-1 na pewno ściągniemy jakiegoś DP w stylu Fabinho w razie kontuzji tego pierwszego, bądź do zabezpieczenia środka pola po objęciu prowadzenia.

Cóż, jeśli chodzi o sposób gry to Torres od zawsze był moim ulubieńcem pomimo przykrego końca jego historii z Liverpoolem. Nunez wygląda na kogoś o bardzo podobnej specyfice, dajcie mi go!

1 polubienie

ej, ale wiecie, że tak naprawdę ta cała formacja to tylko po to, żeby była do grafiki przedmeczowej? Tak na prawde gramy jakie 1-2-1-4-3

Wy serio myślicie, że Klopp zmieni ustawienie na 4-2-3-1, bo kupiliśmy Nuneza ? XD

Klopp grał, gra i dalej będzie grał 4-3-3 w LFC.

Alisson - TAA, Konate, VVD, Robbo - Fabinho, Thiago, Henderson - Diaz, Nunez, Salah. To jest NA TEN MOMENT I skład.

W BVB z Lewandowskim na szpicy grał właśnie 4-2-3-1. Teoretycznie musiałoby to wyglądać tak:

Nunez
Diaz Carvalho Salah
Fabinho Thiago
Andy VVD Konate TAA
Becker

1 polubienie

W środku mam wrażenie, że sporo pogra Harvey.
To co Klopp wymyślił z ustawieniem go w pomocy na początku ubiegłego sezonu do momentu kontuzji było ciekawe i przyjemnie się to oglądało, później wiadomo ciężko było mu się wbić do składu w momencie, w którym był Liverpool i nie było miejsc na błędy, do tego doszły problemy wychowawcze.
Teraz na u-21 zebrał masę pochwał a z Kosowem był jednym z najlepszych jak nie najlepszy na murawie.

2 polubienia

Na ten moment wiele wskazuje na to, że w nowy sezon wejdziemy mniej więcej z taką kadrą:

Bramkarze: Alisson, Kelleher
Prawa obrona: Alexander-Arnold, Ramsey
Środek obrony: Van Dijk, Konate, Matip, Gomez
Lewa obrona: Robertson, Tsimikas
Środek pola (śp i śpd): Thiago, Fabinho, Keita, Henderson, Jones, Milner
Ofensywni pomocnicy (śpo mogący grać na skrzydle): Carvalho, Elliott
Skrzydłowi: Salah, Diaz, Jota
Napastnicy: Nunez, Firmino

Wydaje mi się, że oczywiste powinno być wzmocnienie środka pola. Jeżeli na Bellinghama polować będziemy w przyszłym roku to i tak powinniśmy kupić kogoś chociaż reprezentującego solidny poziom (nie chcę rzucać tutaj nazwiskami, ale przynajmniej 30-40 mln powinniśmy na to przeznaczyć). Dodatkowo brak nam trochę głębi w ofensywie (odjeście Mane, Origiego, Minamino, OX) i może nie starczyć pary na walkę na 4 frontach. Liczę jeszcze, że przyjdzie ktoś młody kto zgodzi się grać tylko w pucharach (chyba, że będziemy bardzo stawiać na Gordona czy Stewarta, ale to raczej nie wróży nam poczwórnej korony).

Optymalny skład na ten moment widzę tak:
Alisson
TAA, VVD, Konate, Robertson
Thiago, Fabinho, Henderson (Keita)
Salah, Darwin, Diaz

Poza tym, że oczywiście liczę na kolejny krok do przodu Diaza i dobre wejście do zespołu Nuneza, to dodatkowo sporo szans dostawać powinna nasza utalentowana młodzież: Elliott, Carvalho i Jones. Dużo w następnym sezonie będzie od nich zależeć.

Dodam może dodatkowo jakie oczekiwania “liczbowe” mam od nowych nabytków w najbliższej kampanii (taki plan minimum, który zakłada, że zdrowie im dopisze).
Diaz: 10+ bramek, 5+ asyst w lidze
Darwin: 20+ w klasyfikacji kanadyjskiej w lidze (czyli np 15 bramek i 6 asyst)
Carvalho: 20+ spotkań w lidze, 5+ w klasyfikacji kanadyjskiej
Ramsey: liczę, że w pucharach będzie się solidnie prezentował i odciąży trochę Trenta w czasie najbardziej napiętego grafiku.

Apetyty są widzę potężne :smile:
Moim zdaniem nie ruszymy już po pomocnika w tym okienku(obym się mylił) i jest co najmniej 3 powody, dlaczego. Po 1 moim zdaniem wydaliśmy nasz dostępny budżet na Nuneza, Carvalho i ciągle niewiadomo jak będzie z Ramseyem+nie wiem czy transfer Diaza nie miał być po części zamortyzowany w tym sezonie. Po 2 sam Carvalho moim zdaniem będzie sprawdzany jako pomocnik na wzór Elliotta w poprzednim sezonie i po 3 przedłuzenie Milnera.
Ciekawi mnie, czy w przyszłym sezonie Konate wygryzie Matipa z 1 składu i mam też nadzieję, że Elliott po przepracowaniu okresu przygotowawczego wróci do swojej formy, bo bardzo podobał mi się pomysł Jurgena ze stworzeniem trójkątu na prawej stronie Trent-Elliott- Salah, a pamiętajmy że podobną charakterystykę ma też Carvalho. Może okazać się po tym sezonie, czy Curtis ma u nas przyszłość, bo to już chyba ostatni gwizdek dla niego. Moim zdaniem mamy odpowiednią głębię składu na ten moment, choć brakuje ciągle tego 1 pewnego pomocnika, żebyśmy nie musieli się zastanawiać kto zagra obok Fabinho i Thiago.
Co do pucharów to na początku i tak pewnie będa grali młodzi, nasze dotarcie do dalszych etapów jest bardziej zależne od drabinki, którą wylosujemy niż samej głębi składu, bo nawet jakby został Minamino czy Origi, to gdybyśmy wystawili ich na początkowej fazie pucharu trafiając na przykładowo Tottenham czy Chelsea to pewnie byśmy odpadli, bo Jurgen musi dać odpocząć podstawie na takim etapie.

@omnia jasne zrozumiałem o co Ci chodzi, ale tak jak wspomniałem wyżej moim zdaniem bardziej zależymy od drabinki niż głębi składu. Wydaje mi się też, że w tym sezonie będziemy bardziej rzucać Carvalho/Elliotta na różne pozycje z przodu + Gordon na pierwsze etapy jest jak znalazł. Pamiętajmy też, że teraz w obwodzie jest też Jota, który pewnie będzie pierwszym rezerwowym i Firmino czyli nasz 5 wybór. Naszym numerem 5 w 1 części sezonu był Minamino/Origi, bo nie mieliśmy jeszcze Diaza, więc na dobrą sprawę można powiedzieć że mamy tylko 1 zawodnika mniej w tym momencie, ale mamy większą jakość niż wtwdy. Ciężko też będzie sprowadzić “nowego Minamino” który będzie szczęśliwy grając same mecze pucharowe, które czysto w teorii mogą się skończyć bardzo wcześnie.

Apetyty są widzę potężne :smile:

Miałem na myśli bardziej to, że wystawianie samej młodzieży (Gordon. Morton, Stewart itp.) na mecze z rywalami nawet z Championship jest równoznaczne z odpuszczeniem pucharów krajowych i całkowitym skupianiu się na lidze i LM. Inaczej wygląda to jednak gdy do dyspozycji ma się Origiego czy Minamino, którzy są rozpoznawalną i międzynaodową marką. Mając tak równy i szeroki skład jak w zeszłym sezonie możliwa była walka do końca na czterech frontach. Za Mane przyjdzie Nunez, a za OXa Carvalho. Póki co jednak nie ma informacji o potencjalnych graczach w miejsce np. wspomnianej dwójki.

Po transferach Nuneza i Ramseya, klub powinien ruszyć po dwóch pomocników, bo w środku pola jest bieda z nędza. Mamy tylko trzech klasowych pomocników(Fabs, Thiago, Keita) i solidnych wyrobników(Hendo, Milner, Jones). Fabs, Thiago i Keita nie dają rady ujechać całego sezonu, zwłaszcza, że Thiago i Keita nie są okazami zdrowia. Defensywny pomocnik i typowy box-to-box z wydolnością są nam bardzo potrzebni.

Tak widzę kadrę na przyszły sezon:

Bramkarze: Alisson, ? (Kelleher raczej odejdzie)
Prawa obrona: Alexander-Arnold, Ramsey, Gomez, Milner
Środek obrony: Van Dijk, Konate, Matip, Gomez
Lewa obrona: Robertson, Tsimikas, Milner
Defensywni pomocnicy: Fabinho, Henderson, ?
Środek pola: Thiago, Keita, Henderson, Jones, Milner, ?
Ofensywni pomocnicy: Carvalho, Elliott, Firmino, Keita, Thiago
Skrzydłowi: Salah, Diaz, Jota
Napastnicy: Nunez, Firmino, Jota

Skończyłem czytać na " [ Kelleher raczej odejdzie ] " .

2 polubienia

przecież sam się wypowiadał, że nie jest pewny swojej przyszłości.

Nie no nie przesadzajmy, gdzie tam chcesz wcisnąć jeszcze dwóch środkowych pomocników? Musiałby odejść oprócz Oxa jeszcze Keita i Milner, a jak wiemy Milner przedłużył kontrakt, a Keita raczej zostanie. Według mnie potrzebujemy jednego solidnego środkowego pomocnika z zadaniami głównie defensywnymi, bo ofensywnych to my mamy w postaci Jonesa, Elliota czy od biedy Keity. Wtedy nasz pomoc wyglądałaby tak: Nowy śp, Fabinho, Henderson, Thiago, Milner, Keita, Jones, Elliot. 8 zawodników na trzy pozycje zupełnie powinno wystarczyć, a i to nie wiem czy to nie za dużo choć biorąc pod uwagę zdrowie Keity czy Thiago i lata Milnera to powinno być okej.

1 polubienie

Tylko człowiek :blush: