Optymalny/podstawowy skład

Ciekawy jestem czy podstawowym trio w naszym środku pola będzie trio z dnia dzisiejszego, więc Jones - Mc Allister - Szoboszlai. Niby brakuje typowego defensywnego pomocnika ale dzisiaj pokazali, że to może działać, wydaję się że będzie się to sprawdzać przeciwko zespołom, które będą chciały się bronić głęboko.

Nie będzie. Gravenberch nie po to przyszedl za 40 milionow by siedziec na lawce.

1 polubienie

Jones bardzo słaby mecz. Ryan-Alexis-Dom to będzie podstawa trójka.

1 polubienie

Jest jeszcze Thiago i Bajcetic. Mega liczę na rozwój tego drugiego i regularną grę. Jeśli ominą nas kontuzje, to druga linia wyglada dobrze. Za rok będzie trzeba dołożyć 1/2 graczy i środek będzie przebudowany. Ale ten rok muszą spędzić na szukaniu zastępstwa dla Mo, Matipa i Van Dijka (chyba, że Quansah się mega rozwinie to wtedy nie).

Pojawiają się głosy , że Arabia dalej będzie chciała ściągnąć Salaha do siebie . Wiadomo już , że Jurgen odchodzi po sezonie, dlatego taką ofertę jeśli się pojawi (mówi się o kwotach 150-200mln) trzeba wtedy poważnie rozważyć . Do klubu przyszedłby nowy trener z nową wizją , być może będzie potrzebował funduszy na nowych graczy , dlatego proponuję zabawę z cyklu jeśli sprzedaż Salaha stała by się faktem jak chcielibyście , żeby wyglądała kadra , biorąc pod uwagę , że nie będzie to więcej niż 3 transfery + ewentualnie nowy bramkarz jeśli odszedłby Kelleher + Adrian.
Odemnie mało realne , ale za pieniądze z Salaha rozbiłbym Bank na Fodena + chciałbym żeby Xabi Alonso ściągnął ze sobą Wirtza

----Jota —Nunez— Foden
---------Wirtz - Szobo
-------------MACA
Robo—Dijk ---- Konate—TAA
-------------Alisson

--------Diaz — GAKPO — ELLIOTT
--------------Jones — Rayan G
-------------------ENDO—
Tsimikas-Quanasah-Gomez-Bradley
-----------------NOWY GK

OUT: SALAH, KELLEHER, MATIP, ADRIAN
IN: FODEN, WIRTZ, NOWY GK, NOWY ŚO

Po pierwsze, to Xabi a nie Xavi, w tym przypadku różnica jest istotna xd a po drugie to żeś Pan popłynął z tym Fodenem, jak ścieki w Wiśle w Warszawie. I po co robić tu jakiś dziwny koncert życzeń, jak nic jeszcze nie wiadomo.

3 polubienia

Foden xD to już Mbappe jest realniejsza

3 polubienia

Od razu dodałem , że mało realna opcja z tym Fodenem , po prostu lubię tego gracza i uważam , że jest wart dużych pieniędzy . Jeśli City zostanie adekwatnie ukarane ( co też jest mało prawdopodobne) wtedy taka opcja myślę , że mogłaby być brana pod uwagę , na ten moment to raczej moje marzenie a nie rzeczywistość , a temat 4fun jak wy przeznaczylibyście te pieniądze ;D

Alison
Robertson/gomez, vandajk , konate , Bradley/TAA

Maka , Endo , TAA/JONES

DIAZ NUNEZ, JOTA

TAKI SKŁAD AKTUALNIE NA NASTĘPNY MECZ.
Oczywiście z tego co będzie dostępne.

Jak wróci salah i szobo to jota na środek , Nunez za Diaza i salah na prawo i Szobo za Jones

jak bym jednak spróbował z Trentem na prawej a Robertsonem na lewej, ale faktycznie można tak zaskoczyć rywala.

JEŚLI Salah odejdzie latem to widziałbym to tak:

OUT:

  • Salah (200m)
  • Diaz (60m)
  • Carvalho (15m)
  • Gravenberch, Kelleher ??
  • Adrian, Thiago, Matip (0)
  • 50m od FSG

∑ = 325m

Wolne HG (min. +5)

Jeszcze chętnie bym wymienił Robertsona na kogoś innego.


IN:

  • Wirtz (100-120m?)
  • Olise (50m)
  • Kamara (ponoć ma klauzulę, jeśli Villa nie wejdzie do CL ~ 50m)
  • Yoro (60-70m)
  • Archie Gray (30-40m)
  • Lamine Camara (15m)
  • Nowy bramkarz ??

∑ = 305-345m

Wolne HG (min. -3)


SKŁAD:

------------------Darwin-----------------

-----Wirtz—Szoboszlai—Olise-----

--------Mac Allister—Kamara--------

Robertson—VVD—Konate—TAA

------------------Allison------------------

ŁAWKA:

Kelleher ??, Yoro, Gomez, Quansah, Tsimikas, Bradley, Endo, Bajcetic, Gravenberch ??, Jones, Elliott, Camara, Gray, Jota, Gakpo

2 polubienia

Już w przyszłym sezonie.

#alonsomusisz

Czyli autostrada dla rywali w środku? Obok Maca musi być DM. Czy to będzie Endo, czy sprowadzimy kogoś młodego to inna sprawa. Ktoś za Robbo, no i trzeba spróbować przedłużyć umowę z Mo.

Mbappe na ławce? Odważnie.

7 polubień

Razem z Mo czyli duet M/M jako super rezerwowi :rofl:

1 polubienie

A właśnie jak to jest z Wirtzem? Bo widzę że on w teorii może grać na lewym skrzydle ale najczęściej ustawiany jest jako ŚPO. Czy to nie będzie marnowanie jego potencjału na lewej flance? Albo czy w meczach Leverkusen zaczyna jako ŚPO ale schodzi na te lewa stronę?

Jeśli ktoś ogląda Bundes to byłbym wdzięczny za odpowiedź :smiley:

W sumie mógłbym porównać Wirtza do Coutinho. Wirtz ma bardzo dobry drybling, trudno mu odebrać piłkę i gdyby miał grać na skrzydle w 433 to raczej nie trzymałby się linii bocznej, tylko schodził do środka i grał za między napastnikiem a środkowymi pomocnikami. Wtedy potrzebowalibyśmy ofensywnego lewego obrońcy, który oskrzydlałby akcję i dodawał szerokości po lewej stronie.

Tak wygląda jego heatmapa z Bundesligi. To jest ruchliwa dziesiątka z dobrym dryblingiem. Według mnie, dla takich zawodników najlepszy system to właśnie ten, w który gra Bayer.

obraz

Sezon dla LFC się skończył, wiec można spojrzeć w przyszłość i trochę pospekulować co do tego w jakim kierunku może/powinna pójść budowa tego zespołu. Klopp odchodzi i to jest dobre rozwiązanie zarówno dla niego jak i klubu. Niemiec ewidentnie się wypalił i nie ma pomysłu na tą drużynę co widać w końcówce sezonu.
Za chwilę zostanie ogłoszony nowy menadżer. Dla mnie może to być menadżer pokroju Slota/Amorima/De Zerbiego, czyli młody i głodny sukcesów, elastyczny taktycznie i grający fajna piłkę, stawiający na młodych i uwaga taki, który będzie współpracował z Edwardsem i Hughesem.
Uważam, że menadżer nie powinien mieć decydującego głosu w sprawie transferów czego przykładem jest Klopp. Wystarczy przeanalizować transfery przeprowadzone za Edwardsa vs te za Kloppa.
Wracając do tematu kadry to w najbliższych 2 latach czeka nas robienie porządków i podejmowanie trudnych, ale koniecznych decyzji ws. niektórych zawodników. Duet Edwards i Hughes będzie miał bardzo dużo pracy w najbliższych miesiącach.

Kluczowi zawodnicy, liderzy na których można budować przyszły zespól:
Allison, Van Dijk, Trent, Maca. Tu nie ma co się rozpisywać, bo wiadomo, że panowie są kozakami. Gwiazdka tylko przy Trencie, bo chciałbym żeby nowy menadżer znalazł pomysł na Anglika aby nie kisić go na PO.

Młodzi i perspektywiczni zawodnicy aspirujący do pierwszego składu:
Quansah - ja w nim widzę partnera dla Van Dijka w przyszłym sezonie i stopera na najbliższe 10-12 lat. Niestety na Konate ze względu na kontuzje nie można polegać a w formacji defensywnej potrzebna jest stabilizacja.
Bradley - materiał na PO na najbliższe 10 lat. Młodsza i lepsza technicznie wersja Robertsona w primie.
Elliott - nadal bardzo młody a już z ogromnym doświadczeniem, świetny rezerwowy w tym sezonie z potencjałem na więcej.
Gravenberch - prawie nie grał przez ostatnie dwa mecze, ale to nadal bardzo młody zawodnik i za wcześnie żeby go skreślać. Może nowy menadżer będzie miał na niego pomysł.
Bajcetic - ciężko określić jak będzie wyglądał po tych problemach zdrowotnych, ale w zeszłym sezonie pokazał, że ma ogromny potencjał.
Fabio Carvalho - dodałem go ze względu na dobre występy w Hull. Klopp go skreślił, ale nowy menadżer może mieć z niego pożytek.

Zawodnicy, którzy mogą być ważnymi zawodnikami i warto na nich stawiać:
Szobo - na razie słaby, ale duża winę ponosi tu nasz sztab nie potrafiąc go odpowiednio wykorzystać.
Diaz* - mimo iż nie jestem jego fanem to biorąc pod uwagę nasze braki na niektórych pozycjach powinien zostać na najbliższy sezon. Z drugiej strony gdyby przyszła oferta + 70 mln sprzedałbym bez żalu.

Zawodnicy do rotacji:
Gomez - uniwersalny zmiennik, który obskoczy wszystkie pozycje w defensywie.
Konate - ciężko polegać na na tym zawodniku ze względu na zdrowie.
Jones - wychowanek, status HG i uniwersalny pomocnik. Fajny zawodnik do wpuszczenia przy korzystnym wyniku, żeby pobiegać i utrzymać się przy piłce.
Gakpo* - nadal mnie nie przekonuje i podobnie jak w przypadku Diaz’a gdyby pojawiła się dobra oferta to bym go sprzedał. Na ławkę może być.
Nunez* - nawet mi się skończyła cierpliwość. Zawodnik do rotacji albo do sprzedania, jeśli ktoś się nabierze :slight_smile:
Robertson* - do rotacji albo do sprzedania max za rok. Nasz waleczny szkot bazuje na wydolności, dynamice i fizyczności a te już nie dojeżdżają. Nie chciałbym, żeby skończył jak Hendo i z legendy stał się pośmiewiskiem dla co niektórych.
Endo - do rotacji na puchary krajowe
Kelleher - mam nadzieje, że zostanie i będzie grał w krajowych pucharach.

Zawodnicy do sprzedania:
Salah - z bólem serca, ale trzeba go zastąpić młodszym zawodnikiem.
Jota - świetny zawodnik, ale w ogóle nie można na nim polegać w najważniejszych momentach sezonu.
Tsimikas - grek jest sympatyczny, ale powinien odejść.
Phillips - nie rozumiem dlaczego nie został sprzedany, kiedy dawali za niego te kilka/kilkanaście milionów. Do sprzedania.
Van de Berg - do sprzedania
Morton - do sprzedania. Niby niezły na wypożyczaniu, ale w środku pola jest ogromny ścisk.
Rhys Williams - bez komentarza, co On jeszcze robi w tym klubie?

Wypożyczenia:
Te wszystkie Clarki, Chambersy, Doaki i Dannsy.

Transfery do klubu (nie będę bawił się w typowanie nazwisk):
SO - do walki o pierwszy skład
LO - do pierwszego składu
DP - do pierwszego składu
PS - do pierwszego składu
N - do pierwszego składu

1 polubienie

SO - Inacio
LO - Ait Nouri
DP - Bruno G.
PS - Kudus
N - Isak

marzenie :smiley:

Joty bym nie sprzedawał, sprzedałbym Darwina - ma takie nazwisko, że w tym jeszcze momencie na pewno znajdą się kluby, które zaryzykują, po kolejnym słabym sezonie będzie już Andym Carrollem.

PS. Diaz jest czasem ok, czasem nie. Statystycznie jednak za często zatrzymuje grę. Szybsze granie = wiecej okazji na gola. Tutaj też poszukałbym następstwa lub (co może wydawać się dziwne) grałbym nim na prawej stronie częściej - tam mniej kombinuje i gra szybciej.

1 polubienie

Na listę “do sprzedaży” dodałbym Jonesa (przeciętny zawodnik i niedający liczb) i Kellehera (marnuje się na ławce).

Przy tych wszystkich potencjalnych odejściach warto się zastanowić, czy nie za szybko ukrzyżowujemy Salaha (wiem, dość kontrowersyjna opinia na tle większości negatywnych na jego temat). Nadal jest naszym najlepszym strzelcem. Jeśli uda się spieniężyć pozostałych wymienionych zawodników, klub powinien mieć wystarczające środki do kupienia nowych piłkarzy, bez konieczności sprzedawania Egipcjanina.

Wtedy do kupienia “tylko” ŚO, LO, DP i N.