06.12.2023 Sheffield United - Liverpool

6 grudnia 2023, godzina 20:30
Stadion: Bramall Lane
Pojemność: 32 050

Sędzia główny: Simon Hooper.
Asystenci: Simon Long, James Mainwaring.
Czwarty sędzia: Tony Harrington.
VAR: Michael Oliver.
Asystent VAR: Richard West.

1000030703



1. ZAPOWIEDŹ MECZU

Liverpool FC podejmie Sheffield United w kolejnym spotkaniu Premier League, mając na uwadze utrzymanie się w czołówce ligowej tabeli. Spotkanie zapowiada się ekscytująco, ale może być również bardzo jednostronne, w zależności od poprzednich wyników obu drużyn w rozgrywkach.

Sheffield United przystępuje do meczu po fatalnej porażce 5:0 z Burnley FC. Z drugiej strony, Liverpool FC zanotował imponującą wygraną 4-3 nad Fulham na Anfield, dzięki czemu deptają po piętach Arsenalu .

2. GRACZE, KTÓRYCH WARTO OBSERWOWAĆ

Gustavo Hamer (Sheffield United)

Sheffield United brakuje siły gwiazd, której klub taki jak Liverpool ma pod dostatkiem. Walczą o punkty z powodu braku liderów w składzie. Gustavo Hamer jest jednak jednym z graczy, którzy nie poddają się pomimo swojej ostatniej formy. Trzymał głowę wysoko w przegranym 5:0 meczu z Burnley i zagrał pozytywny futbol. Atakujący pomocnik jest obecnie najlepszym strzelcem klubu w lidze z dwoma bramkami.

Trent Alexander-Arnold (Liverpool FC)

Trent Alexander-Arnold był rewelacyjny dla Liverpoolu przeciwko Fulham. Zdobył zwycięską bramkę w samej końcówce, a także odegrał kluczową rolę w pierwszym golu LFC z rzutu wolnego. Miał 102 dotknięcia piłki podczas meczu i stworzył niezliczone okazje dla drużyny. Można śmiało powiedzieć, że odegra ważną rolę w meczu Liverpoolu z Sheffield United.

3. FAKTY MECZOWE

• Liverpool i Sheffield United dzieli przed tym meczem 26 punktów.
• The Blades są jedyną drużyną w PL, która wygrała mniej niż dwa mecze po 14 spotkaniach.
• Mohamed Salah jest drugi w wyścigu o króla strzelców z 10 golami, cztery za Erlingiem Haalandem (14).
• Sheffield United ma najgorszą obronę w Premier League, tracąc 34 bramki.
• Sheffield United nie wygrało żadnego z ostatnich 17 meczów Premier League, zaczynając dzień od dna tabeli.
• Liverpool jeszcze nie zachował czystego konta poza Anfield w tym sezonie.
• Mohamed Salah zdobył bramkę lub asystował w czterech z sześciu ligowych meczów wyjazdowych Liverpoolu w tym sezonie.
• Liverpool wygrał pięć ostatnich meczów ligowych z Sheffield United.

4. KONTUZJE i INFORMACJĘ O DRUŻYNACH

W składzie Sheffield United zabraknie Ollie’ego McBurnie, który w poprzednim meczu obejrzał dwie żółte i jedną czerwoną kartkę.

W Liverpoolu z powodu kontuzji zabraknie Andrew Robertsona, Alissona i Diogo Joty, a także Bajcetica i Thiago.

5. PRZEWIDYWANE SKŁADY NA MECZ Sheffield United vs Liverpool

Przewidywany skład Sheffield United (3-4-2-1)
Foderingham (GK); Ahmedhodzic, Robinson, Trusty; Baldock, Norwood, Fleck, Thomas; Hamer, Archer; Traore

Przewidywany skład Liverpoolu (4-3-3)
Kelleher (GK); Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Tsimikas; Gravenberch, Mac Allister, Endo; Salah, Nunez, Gakpo

Kto powinien zagrać w obronie?
  • TAA
  • Gomez
  • Van Dijk
  • Konate
  • Quansah
  • Tsimikas
  • Chambers
0 głosujących
Kto powinien zagrać w pomocy?
  • Szoboszlai
  • Mac Alister
  • Endo
  • TAA
  • Jones
  • Elliot
  • Gravenberch
0 głosujących
Kto powinien zagrać w ataku?
  • Doak
  • Salah
  • Nunez
  • Gakpo
  • Diaz
0 głosujących

CO DO MECZU:

W teorii gramy z tak słabym przeciwnikiem, że bez różnicy jakim składem wyjdziemy to powinniśmy zgarnąć 3 punkty. W praktyce drużyna lubi nas negatywnie zaskakiwać z beniaminkami.

Ja już standartowo liczę na brak nowych kontuzji i odpoczynek dla niektórych graczy. Byle 3 pkt , styl nie ważny.

Skład jaki chciałbym zobaczyć pewnie mało realny.
W obronie oprócz raczej oczywistej trójki chciałbym zobaczyć Gomeza na prawej żeby TAA mógł zagrać w pomocy.

A co do pomocy właśnie to być może trochę kontrowersyjne, ale dałbym odpocząć i Szoboszlaiowi i Alisterowi. Trójkę jaką chciałbym zobaczyć to Elliot (Jones ewentualnie), Endo i TAA.

Gramy teraz co 3 dni i dla mnie to ten mecz gdzie możemy dać trochę odetchnąć naszym podstawowym pomocnikom.

W ataku chciałbym zobaczyć Doaka, ale jest to mało prawdopodobne, to chociaż na drugą połówkę.
W środku mimo wszystko Nunez I na skrzydle Gakpo.

Latynoska dwójka zasługuje na ławkę, ale jednak Darwin daje tej drużynie więcej od Diaza, więc wybieram mniejsze , zło ".

Wynik?

1:2 dla nas biorę z pocałowaniem ręki.

1 polubienie

Istnieje szansa że po tym meczu będziemy mieli lidera. O ile wygramy. Luton może napsuć krwi u siebie Arsenalowi. Kolejna strata punktów dla City bardzo prawdopodobna, dużo bardziej wg mnie niż z Tottenhamem czy Chelsea.

Wykorzystać szansę że gramy ze słabym rywalem, poprawić bilans bramkowy i nie forsować tych najbardziej eksploatowanych. Szobo i Mac powinni zagrać max 45 minut.

:rotating_light::red_circle: Sheffield United have sacked the manager Paul Heckingbottom. It’s over as he’s the first PL head coach to be fired.

Chris Wilder, set to return on Sheffield Utd bench — as @JPercyTelegraph has revealed.

Tymczasem przed meczem z nami następuje zwolnienie trenera Sheffield, zodyn się nie spodziewał.

1 polubienie

Oby nie było efektu nowej miotły jak to często bywa w naszych spotkaniach. Sheffield jest bardzo słabe, przegrało 0:5 z Burnley ale… Luton też dużo przegrywało, miał być spacerek, a tymczasem mało co wyszło.

Szkoda, że to Jurgen nie zwolnił go. Kluby z nowym trenerem nam mocno nie leżą, nawet jak to jest beniaminek z taką formą.

Jeśli Gakpo nie zagra od początku po takim meczu jak wczoraj w wykonaniu Diaza i Nuneza to zostaje mu liga europy i angielskie puchary

To będzie jedno z najtrudniejszych spotkań w tym sezonie, dlaczego?

  • Jesteśmy Robin Hoodem Premier League, uwielbiamy zabierać bogatym, by rozdawać biednym, a któż inny jest biedniejszy niż ostatnia drużyna w tabeli

  • Nasza forma na wyjazdach, na 7 meczów wygraliśmy zawrotne 2, ostatnio we wrześniu…

  • Zmiana trenera, efekt nowej miotły, chęć podniesienia się po blamażu z Burnley, zagrają na 200% zaangażowania

  • Kellher w bramce - w sumie tyle by wystarczyło, ale chłopak jest strasznie nieporadny i pokraczny w swoich interwencjach, w dodatku nie wychodzi do dośrodkowań, brakuje mu zdecydowania, każde dośrodkowanie w nasze pole karne będzie sytuacją bramkową dla rywala

  • Sheffield dotychczas w każdym z 14 spotkań straciło bramkę, lubimy bić różne rekordy, ale mam nadzieję, że nie skończymy tej pięknej serii

1 polubienie

Co do naszej formy na wyjazdach to jest to trochę wypaczone, bo biorąc pod uwagę sama Ligę gdzie gramy najmocniejszym składem, zaliczyliśmy wpadkę z Luton ale remisy na city i Brighton to raczej nie powód do wstydu, a jak było z totkami każdy wie.

Ja też ogólnie nie linczowalbym aż tak Kellehera, hejt jaki na niego się wylał jest przesadzony, owszem powinien wyjąć przynajmniej 1 bramkę wczoraj, ale my po prostu jesteśmy przyzwyczajeni że Alisson wyjmuje “bramki” i przez to Kelleher tak blado wygląda, bo on jest po prostu średniakiem, ale to zmiennik i ma HG, a poza tym zdarzy mu się coś tam wyjąć, wczoraj miał też sporo pecha.

Chciałbym zobaczyć Gakpo i Elliotta w podstawie w środę, sheffield pewnie będzie próbowało murować A oni są dobrzy w małej grze, myślę że po zmianie trenera na 2 dni przed meczem to będzie bardziej dezorganizacja niż efekt nowej miotły, a i hooper nie powinien bardzo przeszkadzać bo to przecież nie totki :slight_smile:

2 polubienia

To już dziś xD

3 polubienia

Po naszym meczu z Tott nie było decyzji że Hooper nie będzie sędziował spotkań LFC do końca sezonu?

Wydaje mi się że to chodziło o Englanda który był na Varze. Nie wierzę, nie wierzę że znowu będę musiał oglądać tego parodystę o mimice dziecka zagubionego we mgle.

1 polubienie

Dzisiaj jestem pewny , że wygramy z 3:0 minimum .

Jak wczoraj Arsenal by zremisował i do tego City by zremisowało z Villa to pewniaczek, że Liverpool by wtopił przy kolejce która by się ułożyła pod nas . :roll_eyes:

Teraz jestem już spokojny o wynik.

Mac Allister w końcu na swojej pozycji, jestem ciekawy :smile:

Powtórka z ostatniego meczu? Chętnie.

Kelleher
TAA Konate VVD Gomez
Endo Szoboszlai Mac Allister
Salah Gakpo Diaz

Adrian Pitaluga Quansah Bradley Tsimikas Jones Elliott Gravemberch Nunez

Blancik po zobaczeniu, że nie ma w składzie Nuneza:

Liczyłem na Gakpo po lewej stronie, ale ważne że dostaje swoją szansę

Nareszcie będzie nam dane zobaczyć Maca na swojej pozycji :smiley: Oj chciałbym żeby Endo nagle złapał formę i żebyśmy tak wychodzili co mecz.

2 polubienia

Gakpo lubi takich przeciwników także jego bramka dzisiaj to tylko formalność

Albo strzelimy w miarę szybko albo może być męczenie buły.

Wnioski pozostawiam sobie i Wam xD