09.12.2023 Crystal Palace - Liverpool

Marokańczyk dobrze się pokazywał w lidze mistrzów do tego stopnia że ludzie zastanawiali się kiedy będzie miał zjazd jak każdy po transferze do United pod wodzą ten Haga. Kiedy dołączy do grupy gdzie prym wiedzie Casemiro czy Varane.

A co do piłkarza gra okej. Jak United szło to grał dobrze a jak grali słabo to on też grał słabo.
Świetny występ w lidze mistrzów przeplatał przeciętnymi w lidze. Potem nie grał w dwóch spotkaniach z powodu kontuzji i nawet nie miał kiedy się rozkręcić. Przyzwoicie gra Sofyan

Ten Hag to przeciwieństwo Kloppa i piłkarze którzy do niego przychodzą mają zjazdy zamiast się rozwijać.

Mam wrażenie, że wyśmiewany nawet przeze mnie pary razy Anthony pod skrzydłami Niemca dawałby u nas radę.

@LiverpoolJestCzerwony może być w tym sporo racji

Nie. To Manchester United jest przeciwieństwem Liverpoolu. Tam wszyscy mają zjazd czy to trener czy zawodnicy. Ten Hag stworzył wielu grajków w Ajaxie. To nie przypadek że w United żaden trener sobie na dłuższą metę nie może poradzić.

Akurat ten Hag nic nie osiągnąl oprócz półfinału gdzie przegrał z Tottenhamem. Wygranie ligi holenderskiej z Ajaxem to nie jest wyczyn, a w szczególności piłkarzami których miał ten Hag. I możnaby się spodziewać, że ryzykownym posunięciem jest zatrudnienie go w Manchesterze, ale zastanawiający już jest zjazd Mourinho czy van Gaala.
Za Solskjera też piłkarze grali bardzo dobrze jak przyszedł, można powiedzieć, że ponad stan. Za ten Haga też było to widać w poprzednim sezonie. Teraz piłkarze się skarżą, że muszą dużo biegać xD, chociaż rok temu nikt nie narzekał.

Co do Holendra, to śmiałem się z jego przyjścia do United. Głównie po wypowiedziach współpracowników jakim jest człowiekiem. Broniły go wyniki w poprzednim sezonie. W sumie United za wyszydzanie wszystkich należy się taka posucha i taki zjazd. Nawet mi ich nie żal. Eriku trenuj ich tam dzielnie.

A jeszcze przypomniałem sobie. Erik zrobił mnóstwo transferów do swojego składu. Grało ostatnio 6 jego piłkarzy, którzy wyglądali jakby nie wiedzieli co mają robić. Kolejny pstryczek w jego stronę, że ściaga sobie piłkarzy za bajeczne kwoty. Onana, Anthony, Casemiro czy Mount za około 300mln euro, a nawet nie grają albo nie powinni grać w tym przypadku mówię o Andre Onanie.

Malacia to jego transfer, który wszedł jak z nut w drużynę. Salaha tak wsadził do przysłowiowej kieszeni, że praktycznie solo wygrał im mecz, a po czasie zaczął w połowie grać ogony, a w drugiej połowie nawet nie podnosił się z ławki. Teraz “podobno” kontuzjowany. Nie rozumiem o co chodzi. Jak Arteta Guardiola czy Pep sobie kogoś kupują to nim grają. Nawet Hevertz ostatnio był kluczowy. Erik wygląda na kogoś kto kupuje, żeby kupować i piłkarze mają sami grać. Wygląda na kogoś bez planu.

A Ten Hag chyba nikogo nie stworzył, bo złoty Ajax to bardziej przypadek niż jego dzieło. Odkrył Hallera. Bo transfery Kudusa, Martineza, Tagliafico czy Alvareza to nie jego sprawka, tylko sztabu transferowego, który zachwalał dyrektor generalny van der Sar.

Straszny tam kwas w tym United.

W ogóle prosiłbym o przeniesienie tej dygresji do odpowieniego wątku. Bo to temat o Crystal Palace

Gdyby umiał tworzyć piłkarzy to by nie ściągnął do United tylu zawodników z tego Ajaxu. Klopp nikogo z BVB nie kupił, bo wiedział, że w lfc może zrobić to samo, albo nawet więcej.

To ETH wprowadził Garnacho na stałe i teraz wprowadza Mainoo.

CP u siebie to trzecia najgorsza drużyna ligi, tylko Sheffield i Burnley zdobyli mniej punktów na własnym terenie.

Trzeba rotować. Konate w 3 dni 2 razy po 90 minut, to zaraz będzie mięśniówka. Za niego postawiłbym Jarella. W czwartek mamy mecz o nic, więc mam nadzieję że chłopaki będą ładnie gryźć trawę. Oby bez kontuzji i po wygraną, bo ostatnio w każdym meczu są jakieś urazy.

Skład:

Alisson - TAA - Quansah - VVD - Tsimikas - Endo - Jones - Szoboszlai - Diaz - Nunez - Salah

Screenshot_20231209-110153~2
Na trzech stoperów i Trent wyżej?

Że się tak zapytam czym cię ostatnio przekonał Diaz żeby go pchać do składu ?

A Salah Cię czymś ostatnio przekonał ? Strzelanie po trybunach, nie podawanie do kolegów którzy byli w lepszych pozycjach? A Gakpo Cię przekonał czymś? Kompletnie niewidoczny w ostatnich meczach o ‘coś’. Nie mamy tylu zmienników żeby móc rotować w ofensywnie, Diaz przynajmniej robi trochę szumu na boku.

2 polubienia


Liczyłem że po ostatnich meczach Diaza Gakpo w końcu dostanie szanse na swojej nominalnej pozycji ale niestety się nie zanosi

Też bym wolał Gakpo od początku ale może Jurgen chce rozruszać Diaza tak jak zrobił to z Tsimikasem. Grek rozbujał się po paru spotkaniach. Zobaczymy.

Salah przekonuję 10 bramkami i 6 asystami w tym sezonie.

1 polubienie

Wyraźnie piszę że OSTATNIO. W ostatnich meczach i Egipcjanin nie prezentował się nad wyraz wybitnie, więc czepianie się że czemu Diaz a nie Gakpo to trochę bez sensu. Cody też wybitnie ostatnio nie grał, więc Holender i Kolumbijczyk grają dosyć przeciętnie - więc na kogoś Klopp musiał postawić. Wejdzie Holender w drugiej połowie i również pokaże swoje umiejętności - Daj Boże takie problemy!

Joachim Andersen vs Darwin Nunez.

Wiemy jak ostatnio ich pojedynek wyglądał, a na pewno Duńczyk wiedząc że Urugwajczyka łatwo sprowokować dzisiaj będzie robił to samo. Oby Nunezowi nic się dzisiaj nie odkleiło, żeby nie kończyć meczu w 10, i osłabiając sie na United.

Salah to nawet nie ma zmiennika w klubie na prawą stronę, a Diaz po ostatnich meczach powinien usiąść na ławce i szansę powinien dostać Holender na swojej pozycji

Pytanie, które mi się nasuwa po zobaczeniu składu, to czy aż tak Klopp dmucha i chucha na Konate żeby nie grał nawet 2 razy z rzędu, czy on jest po prostu ciągle niedoleczony na 100%. A może po prostu chcemy pokazać że mamy już swojego obrońcę i transfery są niepotrzebne. Wszystkie potencjalne odpowiedzi które mi się nasuwają są złe.

Myślę że Kloppowi chodzi o to że za tydzień United a za dwa Arsenal. Więc najlepiej żeby do tego czasu Ibu nie grał bo wiadomo jak z nim jest

A druga sprawa wygląda tak, że Jarell w każdym meczu co gra, to prezentuje się bardzo solidnie, więc chłopak też zasługuje na swoją szansę. Nie wiem czemu przez Kloppa jak traktowany jako 3-4 obrońca, bo od takiego Gomeza na pewno jest solidniejszy, co do Francuza to pewnie jeszcze nie, aczkolwiek no wiemy że Konate zaraz będzie kontuzjowany.

2 polubienia

Wiem, ale nawet jakby pół roku grał słabo, to i tak będzie grał, bo to zawodnik, który może cały mecz grać piach, a na koniec ma gola i asystę. Zresztą, praktycznie każde Jego spotkanie w tym sezonie tak wygląda.