Czwarty sędzia: Tom Bramall.
VAR: John Brooks.
Asystent VAR: Adam Nunn.

1. ZAPOWIEDŹ MECZU

Liverpool ponownie wyrusza w podróż w ten weekend, odwiedzając Crystal Palace w uwielbianym przez Jurgena Kloppa sobotnim meczu w porze lunchu.

Wczesny start nie przeszkodził the Reds zbytnio po międzynarodowej przerwie, gdy zdobyli punkt na wyjeździe z Manchesterem City, ale Liverpool wygrał mniej niż połowę swoich sobotnich spotkań w porze lunchu z Niemcem na czele.

Niemniej jednak, pretendenci do tytułu byli w stanie wykonać zadanie w połowie tygodnia, pokonując Sheffield United 2: 0 na Bramall Lane, aby zmniejszyć dystans do Arsenalu na szczycie do dwóch punktów.

W międzyczasie Crystal Palace doznało kilku kluczowych kontuzji i przystępuje do tego meczu bez zwycięstwa od czterech spotkań. Bournemouth pokonało Orły w połowie tygodnia, a Roy Hodgson zaczyna odczuwać gniew Selhurst Park przed przyjazdem The Reds do stolicy.

Crystal Palace vs Liverpool (ostatnie pięć meczów)

• Crystal Palace: 0 zwycięstw
• Liverpool: 3 zwycięstwa
• Remisy: 2

2. INFORMACJĘ O DRUŻYNIE CRYSTAL PALACE

Wyniszczająca kontuzja Achillesa Cheicka Doucoure oznacza, że prawdopodobnie opuści on resztę sezonu, podczas gdy gospodarze wciąż pozostają bez rozgrywającego Eberechi Eze. Zwinny rozgrywający powinien jednak wrócić do zdrowia po kontuzji kostki przed końcem roku.

Nathan Ferguson jest kolejnym długoterminowym nieobecnym, podczas gdy Dean Henderson, Jesurun Rak-Sakyi i Rob Holding pozostają poza grą.

Lewy obrońca Tyrick Mitchell został zmuszony do zejścia z boiska z problemem z biodrem w pierwszej połowie przegranego przez Palace meczu z Bournemouth w środowy wieczór, przez co jego udział w spotkaniu trzy dni później stanął pod dużym znakiem zapytania.

Przewidywany skład Crystal Palace (4-4-2): Johnstone; Ward, Andersen, Guehi, Clyne; Olise, Hughes, Lerma, Ayew; Mateta, Edouard.

3. INFORMACJĘ O DRUŻYNIE LIVERPOOLU

The Reds stracili Joela Matipa na resztę sezonu z powodu zerwania ACL, więc Klopp będzie polegał na sprawności Ibrahimy Konate w dającej się przewidzieć przyszłości.

Alisson i Diogo Jota prawdopodobnie ponownie nie wystąpią, a także hiszpański duet pomocników Stefan Bajcetic i Thiago Alcantara.

Zastępujący Andy’ego Robertsona Kostas Tsimikas powinien zastąpić Joe Gomeza na lewej obronie, podczas gdy Wataru Endo prawdopodobnie pozostanie w składzie po tym, jak Alexis Mac Allister doznał paskudnego rozcięcia kolana w środowy wieczór.

Przewidywany skład Liverpool (4-3-3):

Kelleher; Alexander-Arnold, Konate, Van Dijk, Tsimikas; Endo, Gravenberch, Szoboszlai; Salah, Darwin, Diaz.

4. CIEKAWOSTKI MECZOWE

• Jurgen Klopp wygrał 12 ze swoich 16 meczów Premier League przeciwko Crystal Palace.

• Roy Hodgson przegrał każdy z ostatnich ośmiu meczów Premier League z Liverpoolem.

• Liverpool przegrał tylko jeden z ostatnich 26 meczów w Premier League.

• Od początku października żadna drużyna nie wygrała mniej spotkań w Premier League niż Crystal Palace.

CO DO MECZU:

Gramy znowu z teoretycznie bardzo słabym przeciwnikiem z którym mamy bardzo dobre statystyki bezpośrednich spotkań.

W teorii śmiało można stawiać domy na Liverpool.

W praktyce ostatnie 2 mecze trochę męczyliśmy, do tego wypadło nam paru kolejnych graczy przez kontuzje. Atak ostatnio coś nie domaga, a przeciwnik wydaje się , że będzie mocno cofnięty czekając na kontrataki.

To wszystko wskazuje na kolejne męczarnie Liverpoolu o 3 pkt.

Ważne żeby wyjść skoncentrowani od 1 min i nie stracić szybko jakiegoś szczura, pomimo, że Liverpool ma najwięcej zdobytych punktów w całej lidze w meczach gdzie pierwsi tracili gola, to moje serducho po ostatnich meczach byłoby wdzięczne gdybyśmy szybko zdobyli komfortową przewagę bramek.

Co do składu to w miarę zgadzam się z przewidywanym powyżej.

Nie wiem jak głębokie było to rozcięcie kolana Argentyńczyka, ale jak nie jest w 100 % sprawny to dajmy mu odpocząć.

W środku poproszę Nuneza, bo Gakpo na środku się zupełnie nie sprawdza.

Holender jest mile widziany w miejsce Diaza , który ostatnio jest najgorszym ofensywnym piłkarzem w naszym zespole.

Proponowany przeze mnie skład prezentuje się tak.

Wynik: znowu 0:2 dla nas

4 polubienia

Pory naszych meczów to tragikomedia. Albo niedziela, albo sobota 12:30. Szansę daję 25/50/25.
Liczę, że Roy w przerwie powie swoim piłkarzom Slow down, gentleman i pójdzie nam na rękę.
Uważam, że jesteśmy drużyną skrojoną na 3/4 miejsce w tym sezonie.
Skład zaproponowany przez autora mi się podoba. Gakpo lepiej rokuje od Diaza. Virgil już top level, więc 3 muszkieterów z przodu będzie miało sporo do myślenia, jeśli znowu nie strzelą nic.

Dałbym odpocząć Konate z uwagi na jego zdrowie, wariant Trent/VvD/Quansah/Tsimikas wydaje się optymalny.
W drugiej linii bez Maca, więc Endo + Szobo + Elliott.
W ataku postawiłbym na szybkość Darwina, Salah nie do ruszenia i pytanie czy Diaz, czy Cody.

Kiedy wraca Jota? Bo bardzo mi go brakuje

Koniec grudnia/początek stycznia

Bardzo ważny mecz. Po nim mamy dwie kolejki z mocnymi ekipami które uważam za pewnego rodzaju egzamin w jakim miejscu jest obecna ekipa. Dobrze byłoby w końcu wygrać z kimś uważanym za stabilny top ligi. Oczywiście mecz z Arsenałem to będzie inny kaliber niż z Manu.

Niemniej dobrze byłoby przystępować do tych meczów po zwycięstwie z potencjalnie słabsza drużyną.

A pamiętacie kiedy Liverpool oferował duże pieniądze za tego gościa, a CP powiedziało: nie? Cwaniactwo nie kończy się dobrze.

Z szóstek, które latem były do wzięcia tylko Rice gra zgodnie z oczekiwaniami. Lavia również szpital, Amrabat dopiero w środę zagrał pierwszy przyzwoity mecz, a Caicedo gra przeciętnie.

Marokańczyk dobrze się pokazywał w lidze mistrzów do tego stopnia że ludzie zastanawiali się kiedy będzie miał zjazd jak każdy po transferze do United pod wodzą ten Haga. Kiedy dołączy do grupy gdzie prym wiedzie Casemiro czy Varane.

A co do piłkarza gra okej. Jak United szło to grał dobrze a jak grali słabo to on też grał słabo.
Świetny występ w lidze mistrzów przeplatał przeciętnymi w lidze. Potem nie grał w dwóch spotkaniach z powodu kontuzji i nawet nie miał kiedy się rozkręcić. Przyzwoicie gra Sofyan

Ten Hag to przeciwieństwo Kloppa i piłkarze którzy do niego przychodzą mają zjazdy zamiast się rozwijać.

Mam wrażenie, że wyśmiewany nawet przeze mnie pary razy Anthony pod skrzydłami Niemca dawałby u nas radę.

@LiverpoolJestCzerwony może być w tym sporo racji

Nie. To Manchester United jest przeciwieństwem Liverpoolu. Tam wszyscy mają zjazd czy to trener czy zawodnicy. Ten Hag stworzył wielu grajków w Ajaxie. To nie przypadek że w United żaden trener sobie na dłuższą metę nie może poradzić.

Akurat ten Hag nic nie osiągnąl oprócz półfinału gdzie przegrał z Tottenhamem. Wygranie ligi holenderskiej z Ajaxem to nie jest wyczyn, a w szczególności piłkarzami których miał ten Hag. I możnaby się spodziewać, że ryzykownym posunięciem jest zatrudnienie go w Manchesterze, ale zastanawiający już jest zjazd Mourinho czy van Gaala.
Za Solskjera też piłkarze grali bardzo dobrze jak przyszedł, można powiedzieć, że ponad stan. Za ten Haga też było to widać w poprzednim sezonie. Teraz piłkarze się skarżą, że muszą dużo biegać xD, chociaż rok temu nikt nie narzekał.

Co do Holendra, to śmiałem się z jego przyjścia do United. Głównie po wypowiedziach współpracowników jakim jest człowiekiem. Broniły go wyniki w poprzednim sezonie. W sumie United za wyszydzanie wszystkich należy się taka posucha i taki zjazd. Nawet mi ich nie żal. Eriku trenuj ich tam dzielnie.

A jeszcze przypomniałem sobie. Erik zrobił mnóstwo transferów do swojego składu. Grało ostatnio 6 jego piłkarzy, którzy wyglądali jakby nie wiedzieli co mają robić. Kolejny pstryczek w jego stronę, że ściaga sobie piłkarzy za bajeczne kwoty. Onana, Anthony, Casemiro czy Mount za około 300mln euro, a nawet nie grają albo nie powinni grać w tym przypadku mówię o Andre Onanie.

Malacia to jego transfer, który wszedł jak z nut w drużynę. Salaha tak wsadził do przysłowiowej kieszeni, że praktycznie solo wygrał im mecz, a po czasie zaczął w połowie grać ogony, a w drugiej połowie nawet nie podnosił się z ławki. Teraz “podobno” kontuzjowany. Nie rozumiem o co chodzi. Jak Arteta Guardiola czy Pep sobie kogoś kupują to nim grają. Nawet Hevertz ostatnio był kluczowy. Erik wygląda na kogoś kto kupuje, żeby kupować i piłkarze mają sami grać. Wygląda na kogoś bez planu.

A Ten Hag chyba nikogo nie stworzył, bo złoty Ajax to bardziej przypadek niż jego dzieło. Odkrył Hallera. Bo transfery Kudusa, Martineza, Tagliafico czy Alvareza to nie jego sprawka, tylko sztabu transferowego, który zachwalał dyrektor generalny van der Sar.

Straszny tam kwas w tym United.

W ogóle prosiłbym o przeniesienie tej dygresji do odpowieniego wątku. Bo to temat o Crystal Palace

Gdyby umiał tworzyć piłkarzy to by nie ściągnął do United tylu zawodników z tego Ajaxu. Klopp nikogo z BVB nie kupił, bo wiedział, że w lfc może zrobić to samo, albo nawet więcej.

To ETH wprowadził Garnacho na stałe i teraz wprowadza Mainoo.

CP u siebie to trzecia najgorsza drużyna ligi, tylko Sheffield i Burnley zdobyli mniej punktów na własnym terenie.

Trzeba rotować. Konate w 3 dni 2 razy po 90 minut, to zaraz będzie mięśniówka. Za niego postawiłbym Jarella. W czwartek mamy mecz o nic, więc mam nadzieję że chłopaki będą ładnie gryźć trawę. Oby bez kontuzji i po wygraną, bo ostatnio w każdym meczu są jakieś urazy.

Skład:

Alisson - TAA - Quansah - VVD - Tsimikas - Endo - Jones - Szoboszlai - Diaz - Nunez - Salah

Screenshot_20231209-110153~2
Na trzech stoperów i Trent wyżej?

Że się tak zapytam czym cię ostatnio przekonał Diaz żeby go pchać do składu ?

A Salah Cię czymś ostatnio przekonał ? Strzelanie po trybunach, nie podawanie do kolegów którzy byli w lepszych pozycjach? A Gakpo Cię przekonał czymś? Kompletnie niewidoczny w ostatnich meczach o ‘coś’. Nie mamy tylu zmienników żeby móc rotować w ofensywnie, Diaz przynajmniej robi trochę szumu na boku.

2 polubienia

Liczyłem że po ostatnich meczach Diaza Gakpo w końcu dostanie szanse na swojej nominalnej pozycji ale niestety się nie zanosi

Też bym wolał Gakpo od początku ale może Jurgen chce rozruszać Diaza tak jak zrobił to z Tsimikasem. Grek rozbujał się po paru spotkaniach. Zobaczymy.