13.08.2023 Chelsea - Liverpool

Ciężki orzech ma Jurgen, ale to on prowadzi treningi i myślę, że już wie jak wyjdzie jutro na mecz. Mam nadzieje, że wyjdziemy z nastawieniem 120%

A ja tam na “9” widzę Nuneza dziś, i jak będzie to coś w kościach czuję że się odpali Ursus w tym sezonie… Ta saga z tym Ekwadorczykiem już się robi męcząca jeszcze niech go dziś na ViaPlay pokażą jak Sobie na trybunach siedzi… ale o Belgu też cicho…

Ali
TAA-Konate-Virgil-Robbo
Mac-Thiago
Szoboszlai
Salah-Gakpo-Jota

Dla mnie najlepsza 11 na dzisiejszy mecz.

@Smuggler7 skoro wrócił do zdrowia, trenuje, to znaczy, że jest gotowy do gry. To że opuścił ostatnie mecze minionego sezonu nie ma obecnie znaczenia. Moim zdaniem Thiago dziś zagra, bo lepiej ogarnia grę w obronie i taktykę Kloppa niż reszta.

W ataku kto by nie wyszedł będzie dobrze moim zdaniem. Reszta składu tez uważam, że to najlepsza opcja.

Jaki Thiago w pierwszym składzie? Przecież on dopiero wrócił do treningów i na pewno dzisiaj nie zagra. Jak usiądzie na ławce, to będzie dobry prognostyk.

Przecież chłop wypadł przez kontuzję biodra, opuścił 6 ostatnich meczów sezonu i całe lato pracował na powrót do zdrowia.

Sezon jest długi, więc Klopp nie będzie podejmował aż takiego ryzyka. Nie z tą linią pomocy, która obecnie nie ma żadnej głębii składu.

Edit: @Hanys Thiago w formie i zgrany z Mac Allisterem i Szobo, to pewnie i byłby materiał na pierwszą 11nastkę. Rozumiem, że Klopp miałby go wprowadzić do pomocy z jednym lub dwoma nowymi piłkarzami i zobaczyć, jak to będzie funkcjonować? To nie jest mecz przedsezonowy na testowanie różnych ustawień. Wrócił to treningów tydzień temu, więc jeśli znajdzie się na ławce i dostanie 15-20 min, to będzie dobrze. Na nic więcej nie liczę.

2 polubienia

Nie wiem co musiałoby się stać, żebyśmy tego meczu nie wygrali.

Alisson

Gomez - Konate - VVD - Robertson

TAA - Mac Allister

Szobo

Salah Gakpo Diaz

Ile bylo takich meczów w zeszłym sezonie, których “nie mogliśmy nie wygrac”?
Nie lekceważmy Chelsea.

2 polubienia

Ja też nie wiem. Może musielibyśmy nie mieć defensywnego pomocnika? Na szczęście jest Jones i Mac Allister, więc 2-1 lub 3-2 dla przyjezdnych gwarantowane. W końcu to tylko Chelsea, a ich managerem jest jakiś no name Pochettino.

Piszesz tak, jakby Liverpool nie miał swoich słabych stron i grał z jakimiś ogórkami. Obyś się nie przejechał w swoich oczekiwaniach. Ja tam mam lekkie obawy o to, jak będzie funkcjonowała pomoc i czy nie zostawimy dziury po stronie TAA zapraszając gospodarzy do kontrataków. Mam nadzieję, że Konate nie będzie zmuszony ogarniać dwóch pozycji w obronie widząc Trenta gdzieś w pomocy.

6 polubień

W preseazonie każdy rywal robił nam z obrony jesień średniowiecza, łącznie ze spadkowiczem PL i beniaminkiem Bundesligi. Po Trencie zostawała dziura której Konate nie był w stanie zaasekurować, pomijając tradycyjne wrzutki za linię obrony, po których rywale mieli 1 na 1 z bramkarzem.
Chelsea ma dziurawy i niepełny skład, ale z przodu mają zawodników niebezpiecznych w szybkim ataku, zdziwię się, jeśli zakończymy mecz z czystym kontem.

Chelsea na ataku ma tylko tego gościa z Valencii i na tym tam się chyba kończy… brak Kepy bo poszedł do Realu… w pomocy Enzo… i też nie mają dobrej 6 na dzień dzisiejszy… ja w ciemno zakładam, że będzie Heavy Metal. I wynik typuje 2-4 dla LFC. Abonament ViaPlay kupiony, więc tylko czekac do 17:30, pasy bezpieczeństwa dla TV też kupione!

2 polubienia

Czyste konto raczej nie będzie możliwe. Brak nominalnego DMa i ogarniętego w obronie PO to duże braki. Poza tym nie wiem czego się spodziewać po tym meczu. Oba zespoły są zasadniczo w przebudowie, oba zespoły mają ewidentne braki, nawet w wyjściowej 11. Remis wydaje mi się optymalnym typem, ale może Mo Salah zrobi różnicę i da nam zwycięstwo 1, może 2 bramkami.

2 polubienia

Zastanawiam się nad takim składem:
Alisson
Joe-Konate-VvD-Andy
Mac
Trent-Szobo
Salah-Gakpo-Jota

Nie podoba mi się perspektywa hybrydowego Trenta przy braku prawdziwej ‘6’, grajac przeciwko drużynie mającej spory potencjał ofensywny.
Wiem, że Gomez to nie jest najpewniejszy obrońca, ale lepiej mieć czwórkę w obronie zajmująca się defensywą niż dziurę po schodzącym wyżej A-A.

1 polubienie

Podpinam się do takiej 11

Alisson
Joe-Konate-VvD-Andy
Mac
Trent-Szobo
Salah-Gakpo-Jota

Ogólnie liczę ze chociaż ten pkt wywieziemy xD

Szybka, długa piła na Ukraińca, więc wcale nie tak dużo musi się wydarzyć :stuck_out_tongue:

Co wy wszyscy z tym Gomezem w składzie xD Chcecie, żeby LFC wyszedł na CFC w 10?

Będę bardzo zdziwiony, jeśli środek pomocy nie będzie wyglądał Szobo - Mac Allister - Jones.

Jeśli Thiago zdrowy, to pewnie on wyjdzie na 6. Obstawiam w sumie, że nie mając typowego DM, to zagramy na 2x6 z Maciem jako wspomagającym Thiago/Jones. Szobo na wolnym elektronie przed nimi i Trent uzupełniający z przodu rozgrywanie. Boję się Mudryka, że wykorzysta wolne przestrzenie. Oby piłkarsko pokazał tyle, co zwykle pokazywał w zeszłym sezonie i wtedy będzie po prostu Usainem Boltem w niebieskiej koszulce.


Coś taka XI mi się pojawiła na TT

Mecz już niedługo i szczerze jaram się !
Mimo, że mecze z niebieskimi zazwyczaj są nudne to ostatnie wydarzenia co do Caceido dodało przynajmniej dla mnie pikanterii.

Co do składu, chciałbym zobaczyć coś takiego.

Wiem, że Gomez może szokować, ale zapłaciłbym tę cenę żeby TAA grał w pomocy.

Niemiec pewnie i tak postawi na swoje i środek to będzie Mac, Sobo, Jones. Arnold niestety wtedy na prawej Arnold I w ataku sądzę, że mimo mojej sympatii do Darwina to Gakpo zacznie od pierwszej minuty.

I tak naprawdę kto by nie wyszedł to nie będę miał za złe Kloppowi, bo każdy z naszych zawodników z przodu pokazał się z dobrej strony w przygotowaniach.

Byle tylko presowali i oddali serducho na boisku, a nie jak niektóre mecze w poprzednim sezonie gdzie graliśmy na chodzonego.

Starych grzybów w pomocy się pozbyliśmy to oby była ta tak zwana energia.

Wynik ?

1:2 dla nas.

@AleksanderFa zgadza się , problem, że żaden z naszych pomocników i tak w grze obronnej nie jest lepszy od TAA. No chyba, że Thiago, ale nie wiadomo w jakiej on jest dyspozycji.

Żadnych Gomezów czy Nunezów, bo przez taki sabotaż może skończyć się to katastrofą. Mecze z Chelsea zawsze są “śmierdzące” i na remis, ale tym razem nie wyobrażam sobie tego nie wygrać, są cholernie ciency.

Trent na DM? Przecież tam musi grać ktoś kto jest dobry przede wszystkim w defensywie.