13.08.2023 Chelsea - Liverpool

Niedziela, 13 sierpnia, godz 16:30 (UK) / 17:30 (PL) - dla kibica bardzo fajna godzina na mecz. Liverpool rozpoczyna Premier League starciem wyjazdowym z Chelsea.

Cztery ostatnie mecze z nimi (w tym dwa wyjazdy na Stamford Bridge), to remisy po 0-0. Piąty ostatni pojedynek to remis 2-2. Wówczas wyszliśmy na prowadzenie po bramkach Mané ('9) i Salaha ('26), żeby później dostać dwie bramki do szatni (Kovacić '42 i Pulisić '45+1 - na szczęście tych dwóch w CFC już nie ma) i zremisować obiecująco zapowiadające się spotkanie.

Czy tym razem będzie inaczej? Siłą rażenia z przodu dysponujemy dosyć mocną, więc trudno nie spodziewać się jakiejś bramki z naszej strony. Gorzej natomiast jest z obroną. Zbyt łatwo pozwalamy przeciwnikom posyłać podania za linię obrony, czy wyprowadzać kontry lub zagrywać prostopadłe podania ich lewą stroną. Ile razy wyciągniemy piłkę z siatki? Czy ktoś wierzy w zachowanie czystego konta? Czy Jones wcieli się w rolę Dysona? No, nawet jakby czyścił w roli def pomocnika niczym klasyczny Henry, to byłoby całkiem nieźle.

Moim zdaniem pozwolić TAA latać gdzieś w środku pola i odsłaniać prawą flankę, to zwyczajna głupota i zachęcanie przeciwnika do tańca. Mam nadzieję, że Klopp nie podejdzie do tego meczu tak łatwą do rozszyfrowania taktyką. Już sam brak defensywnego pomocnika może być trudny go ogarnięcia. Także po co prosić się o więcej kłopotów?

Sytuacja kadrowa
Po stronie Chelsea kontuzjowani są dwaj środkowi obrońcy - Wesley Fofana i Benoit Badiashile. Ten drugi ma wrócić w okolicy 25 sierpnia. Do tego wypadł im Nkunku przez kontuzję kolana. Spodziewany powrót to dopiero początek listopada.

U nas wciąż do zdrowia wracają Bajcetić i Thiago, którzy nie wystąpią w meczu otwierającym sezon. Okres przedsezonowy w Niemczech i Singapurze na szczęście odbył się bez kontuzji, także dla uszczuplonej kadry Liverpoolu to naprawdę duży plus. Obecnie mamy 22 zawodników pierwszego składu - licząc Nata Phillipsa, który pewnie odejdzie. Natomiast osobiście spodziewam się regularnego włączania do tej grupy Bena Doaka + przed końcem okienka być może dołączy do nas Lavia (oby tak się stało).

Poza Nkunku Chelsea sprowadziła w letnim okienku dwóch środkowych obrońców (Axel Disasi z Monaco i Nicolas Jackson z Villareal), def pomocnika Ugochukwu ze Stade Rennais, Roberto Sancheza z Brighton jako konkurencję dla Arrizabalagi i młodego (18 lat) prawego skrzydłowego z Brazylii - Angelo z Santosu. Jednak najważniejszym transferem Chelsea jest oczywiście Mauricio Pochettino w roli managera. Pojedynki z nim zawsze były ciekawe i wymagające, więc można się spodziewać bardzo trudnego meczu.

Myślę, że bardzo prawdopodobne jest, że zobaczymy taką samą wyjściową jedenastkę, jak z Darmstadt. Tym bardziej, że zestawienie pomocy z dwoma nowymi nabytkami + niedoświadczonym w roli def pomocnika Jonesem lub Alexisem, to trochę jak dwa samobójcze postrzały po jednym w każde kolano z nadzieją, że może jakoś to będzie. A już z pewnością w meczu z wymagającym przeciwnikiem.

Chelsea vs LFC Lineup

Składu Chelsea nie będę przewidywał, bo aż tak dogłębie ich nie analizowałem.

Dla urozmaicenia oczekiwania na mecz klasycznie ankieta i aż pięć pytań do publiczności:

Jaki obstawiasz wynik?
  • Remis - 1 pkt
  • Chelsea - 3pkt
  • Liverpool - 3 pkt
0 głosujących
Wybierz max dwóch atakujących z podstawowego składu, którzy nie zawiodą w tym meczu?
  • Salah
  • Jota
  • Díaz
  • Darwin
  • Gakpo
0 głosujących
Ile pkt uzbieramy w sierpniu w meczach z Chelsea (A), Bournemouth (H) i Newcastle (A)?
  • 9 pkt
  • 7 pkt
  • 6 pkt
  • 5 pkt
  • 4 pkt
  • 3 pkt
  • 2 pkt
  • 1 pkt
  • 0 pkt
0 głosujących
Kto zagra w roli defensywnego pomocnika (pomijam obecnie leczących urazy Thiago i Bajcetića)??
  • Mac Allister
  • Jones
  • TAA
  • Szobo
  • Lavia (jeśli w końcu przyjdzie)
  • Ktoś inny
0 głosujących
Czy Klopp powinien znaleźć miejsce dla Bena Doaka na ławce rezerwowych?
  • Tak
  • Nie
0 głosujących
4 polubienia

Zapowiedź jak zwykle na bardzo dobrym poziomie, co do samego spotkania wydaję mi się, że zaczniemy z Jonesem w środku pola, a Gakpo przesunięty zostanie do linii ataku za Jote. Zapowiada się ciężki początek sezonu ale i tak nie mogę już się doczekać! Mam nadzieję, że zostanę pozytywnie zaskoczony i uda się wyjść zwycięsko z niedzielnej potyczki.

1 polubienie

Nie powiem, że nie czekałem na powrót PL. W czasie spotkania będę w pracy, może uda się gdzieś tam jednym okiem spoglądać na mecz.

Martwi na pewno u nas pozycja DM, nawet jak pozyskamy Lavię, to na pewno nie zagra w inaugurującym spotkaniu. O obsadę bramki jestem spokojny, dwa poprzednie spotkania w minionym sezonie nie przyniosły wielu emocji, słabe spotkania w wykonaniu obu zespołów. Liczę na zwycięstwo, niech będzie nawet wymęczone 1:0.

Martwi robienie porządków w Chelsea i zatrudnienie Pochettino, uważam, że jeżeli dostanie trochę czasu (2-3 sezony), to Chelsea wróci na właściwe tory. Kepa coś zawali, będzie miał słabsze spotkania to jest drugi dobry bramkarz, który na pewno będzie rywalizował z Hiszpanem. Pożyjemy zobaczymy.

Napewno obydwie drużyny będą niezgrane i zapewne ujrzymy chaotyczny futbol. Ja myślę, że bedzie jakaś hokejówka i myślę, że kto pierwszy strzeli to wygra. Bo obydwie drużyny wyglądają na słabe mentalnie na ten moment i strata bramki może wprowadzić panikę i próby szybkiego odrobienia strat za wszelką cenę. Myslę, że kto pierwszy strzeli ten wygra, ale bramek będzie coś czuje z 5, albo lepiej :smiley:

Patrząc na ostatnie nasze mecze z Chelsea to oczywiście śmierdzi klasycznym 0:0. Jednak ta nasza dziurawa defensywa nie napawa optymizmem w kwestii zachowania czystego konta… Mimo to liczę (jak zwykle) na zwycięstwo. Nieważne, czy 1:0 czy 5:3. Mam też nadzieję, że Klopp choćby na końcówki, na tzw. podmęczonego rywala będzie wpuszczał Doaka. W tych sparingach robił niesamowite wrażenie pod względem motorycznym, w pojedynkach 1na1 dawał radę i jedyne czego mu brakowało to odpowiedniej decyzyjności, ale od tego jest Klopp, żeby popracować z nim nad tym, a przede wszystkim dawać mu szanse w meczach. Zresztą Jurgen już na początku okresu przygotowawczego w wywiadzie dla LFC TV wspominał m.in. o Benie, że widzi spory progres u niego względem poprzedniego sezonu i fizycznie nie jest już dzieckiem. W każdym razie uważam, że Doak wyróżnia się swoją charakterystyką na tle pozostałych piłkarzy z przodu, a to zawsze element zaskoczenia dla rywali.

Możliwe że nie jestem obiektywny ale odczuwam niesamowitą satysfakcję, że Chelsea nosa utarliśmy przy transferach. To wejście z butami w Lavię było w ich stylu.

3 polubienia

Oni bez DM zagrają w niedzielę, bo ten Adams jest kontuzjowany.

Mecz sie jeszcze nie zacząl ale wyglada na to, ze juz prowadzimy 1:0 po golu strzelonym przez 73 letniego Johna Dablju Henrego i to strzelonym od razu przewrotką z 30 metrów.

1 polubienie

Wygląda jednak na to, że wbiegł czarnoskóry kibic z trybun i wjechał sankami w kolana JWH. Mecz przerwany. Pucharu Mosa Sasedo Liverpool nie zdobędzie.

5 polubień

Zrobiliście mi dzień tymi postami :joy::joy::joy:

Kepa wypożyczony do Realu, a więc okazuje się, że w jutrzejszym meczu w bramce stanie… Sanchez. Zobaczymy czy dobrze broni strzały z dystansu. Szobo go przetestuje. :slight_smile:

Dzieje się :slight_smile: Zapowiada sie soloweczka Henry v Todd :smiley:
F3Wnjc8W4AAXMo-

Oznacza to, że atmosfera w sali konferencyjnej Stamford Bridge i loży dyrektorów może być napięta, gdy amerykańscy właściciele obu klubów staną twarzą w twarz.

9 polubień

To on chyba nie wie, że nic z tego. Może wracać do Bostonu

Może nie uda się zakontraktować Caicedo i Lavi ale ja na to patrzę z innej strony.
Wjechali Henremu na ambicję i jeżeli faktycznie w/w zawodnik do nas nie trafi to wydawać by się mogło że LFC pozyska watosciowych pilkarzy.

Mnie zastanawia czy thiago wyjdzie jako trzeci pomocnik bo oprocz niego tylko bajcetić ma jakaś doświadczenie by grać a szóstce

Thiago, który ostatni raz kopał piłkę podczas meczu pół roku temu miałby wyjść w pierwszym składzie? Ryzykowne, spodziewam sie II linii Mac - Szobo - Jones.

@bespin co nam z tego, że Chelsea będzie musiała wydać dodatkowe 30 baniek na Caicedo, skoro oni będą mieli topowego DM, a my zostaniemy bez żadnych wzmocnień, poza Szobo i Makiem?

Jeśli tylko Thiago będzie zdrowy to Jurgen go wystawi

Jota za Diaza wg. mnie

Diaz Gakpo Salah

Szoboszlai

Mac Allister Thiago

Robbo VVD Konate Trent

Allison

To moim zdaniem najlepsza 11 na jutro.

Moim zdaniem Jones za Thiago oraz Jota za Diaza i jest perfekcyjnie

W linii ataku kto nie wyjdzie powinno być dobrze, ale zagrałbym Thiago (jeśli jest gotowy), bo gra lepiej w obronie.