18.04.2024 Atalanta - Liverpool

Każde pudło Nuneza będzie jeszcze bardziej wkurzać niż normalnie. Dla jego dobra życzę mu dzisiaj ławkę rezerwowych.

Jest większa szansa, że odrobimy trze trzy gole dzisiaj niż wygramy premier league z Man City. Taka jest niestety smutna rzeczywistość.

1 polubienie

Wrzucić 4 gole Atalancie na ich terenie? Patrząc na nasze ostatnie wyczyny to niemożliwe. Może szybki gol sprawi, że cały plan Atalanty się posypie? Może jakaś czerwona kartka? Tylko czy my jesteśmy w stanie szybko strzelić gola? Należy pamiętać że oprócz strzelania, nie możemy nic stracić

Kto jak nie Liverpool jest w stanie zapisać się kolejny raz w historii wielkich powrotów ? Pozostaje pytanie jak Jorguś wyjdzie na ten mecz ? Moim zdaniem należy się rzucić do gardła rywalowi od początku dlatego uważam, że powinien zagrać na PO Gomez :scream: a TAA w środku razem z MacAalisterm i Szobo lub Eliottem. Trzeba szukać szansy zza pola karnego, a i Trent i Alexis mają ku temu możliwości. Atak to co mamy najlepsze Jota, Nunez/Gakpo :scream: Salah. Na lewej obronie obowiązkowo Robbo z wiadomych powodów. Jeśli zagramy “na remis”, czyli będziemy się czaić to nic nam to nie da, jeśli nie strzelimy bramki w pierwszej połowie, będzie ciężko coś ustrzelić w drugiej (a muszą paść 3). Dobry początek da nam wiarę w końcowy sukces. Być może będzie powtórka z Barcą, ale chłopaki muszą zagrać najlepiej jak tylko mogą. Nie ma miejsca na półśrodki i kombinacje, to ostatni taniec.

3-0 i gol zwycięstwa w dogrywce.

Najważniejsze żeby nie grał Nunez.

1 polubienie

Aby dzisiaj wydarzyl sie “Miracle of Bergamo” to trzeba wcisnac pedal gazu do dechy od pierwszej…sekundy meczu!
Nie moze byc “pinkania” Virgil do Ibou i z powrotem tylko cala naprzod!
Postawilbym na taki sklad:
Ali
Trent;Ibou,Virgil,Andy
Maca,Harvey,Sobo
Mo,Darwin,Diogo

Prosze o strzaly z II linii mamy przeciez chlopakow co to potrafia i to znakomicie.
Plan na mecz prosty: szybki gol,poprawka tuz przed albo po przerwie a potem to juz…Konstantynopol :rofl:

Ja to po prostu liczę na pewne zmiany w składzie, które pozwolą pożegnać Jurgena jako drużyna walcząca. Chciałbym żeby w obronie zagrał Quansah za Konate, który ostatnio jest słabieńki. W ataku totalne przetasowanie, Jota(o ile jest gotowy) Gakpo, który ostatnio jest w lepszej formie, może być nawet Danns oby nie Salah. Mam nadzieję, że Klopp przerotuje nieco składem i wróci ekipa walczącą a nie ta banda flaków, których ostatnio oglądaliśmy.

1 polubienie

Serio chcesz przetasowań ? Quansah, który być może nie podniósł się po akcji z United, Danns, który nie grał w pierwszym składzie od nie wiadomo kiedy w miejsce Salaha ? I to w takim meczu, gdzie młody może kompletnie nie podołać ? Nie ma miejsca na kombinacje jeśli sytuacja zdrowotna tego nie wymaga.

Czuje w kościach, że możemy to dziś zrobić.

Taki skład ja bym zaproponował.
Dosyć odważnie ale nadal jest szansa zbierać większość drugich piłek i chronić się przed kontrami.

Wiemy, że Jota jest świetny w presingu więc mógłby robić przewagę + zebrać dużo piłek.
Szoboszlai musi czyścić jak buldożer dzis. :slight_smile:

Diaz i Elliott największy potencjał z ławki. Jeśli uda się strzelić 2 bramki to wtedy zameldować się musi Endo :slight_smile:

Gakpo z lewej strony - nie mamy nic do stracenia - dajmy mu zagrać na jego pozycji. Myślę, ze to się może udać.

Atalanta raczej będzie dużo bronić więc trzeba spróbować robić przewagę z przodu Jotą, a w środku Trenterm, próbując też trochę rozciągnąć ich pomoć poszerzającym z lewej strony Robeertsonem.

Do dzieła. :stuck_out_tongue:

1 polubienie

Byle nie czerwona, bo wtedy to napewno nie strzelimy. A Atalanta ostatnio stracila 2 bramki w 4 min, wiec kto wie, kto wie.

Wlasnie. Juz Jurgen tydzien temu przekombinowal ze skladem i mamy teraz klops.

Niektórzy niezłą odklejkę zaliczyli z tym pchaniem Salaha do pierwszego składu. Przecież na tą chwilę jest to równoważne graniu w 10-ciu.

Skoro tak to kogo proponujesz na prawy atak ? Kogoś kto potrafi zrobić coś konkretnego i czuje się dobrze na tej pozycji, a nie musi eksperymentować ?

ok, teraz zerknąłem, wystarczy mi Twój komentarz w tym temacie:

1 polubienie

Salah moze grać słabo i strzelić 2 gole. Nie raz tak było. W tym sezonie na przykład z Evertonem.
Potrzebujemy dziś Salaha i koniec.

Z resztą dla drużyny to idealny mecz na przełamanie. Presja niska bo brak wyniku dziś jest w pełni do zaakceptowania. Więc mogą jedynie tym meczem zyskać.

1 polubienie

Nie ma lepszego skrzydłowego niż Salah. Nawet jak słabo gra przez 88 minut to przez 2 ostatnie minuty może odmienić wynik mecz. Może nie ma już tak szybkich nóg, ale jest szybszy od Elliotta.

Diaz - Nunez - Salah

Magiczne trio, które da nam awans.

Na prawe skrzydło postawiłbym Diaza albo Elliotta, na lewo Gakpo a na środek Jota. Wolę Dannsa w składzie bo młody przynajmniej będzie robił jakiś wiatr na boisku. Salah po prostu partaczy wszystko co może, jest w tak tragicznej formie, że ma problem z przyjęciem piłki i taki ktoś jest w pierwszym składzie niepotrzebny. A jeszcze na swoje i wszystkich nieszczęście trafi nam się karny.

Jakiś remis, może bramkowy i tyle. Zawsze wierzę ale odkładając kibicowanie na bok nie widzę tutaj szansy na odrobienie strat

Trzeba wyjść ofensywnie, ja bym chciał 442
Ali
Trent,Quansah, VVD,Robbo
Harvey, Endo, Mac, Diaz
Jota, Gakpo
Salah, Nunez i Szobo są w słabej formie a jest jeszcze PL więc odpoczynek dobrze im zrobi

Połowę by mógł zabrać na skrzydle, w przerwie wchodzi Mo i ci mają pełne gacie

Elliott juz grał tydzien temu, stworzylismy całą jedną sytuacje przez pierwszą połowę

1 polubienie

Widzę, że niektórzy nie śledzą naszych meczy, albo swoje opinie opierają na flashscore. Eliott w ataku nic kompletnie nie daje, on fajnie się sprawdza w drugiej linii, tam może stworzyć przewagę i moim zdaniem powinien zagrać. Diaz od kilkunastu nawet meczy gra źle. Nie podaje, notuje straty, źle gra w kontrze. Jeśli zdrowy jest Jota to on powinien rozpoczynać mecz.
Wiatr to mamy za oknem, a Danns nie ma robić wiatru we włosach tylko zdobywać gole. Wg mnie za wcześnie dla niego na ten etap rozgrywek.

3 polubienia

Elliott jest za wolny na skrzydło. Salah jest od niego szybszy, jest bardziej doświadczony, może zrobić coś z niczego. Nic nie przemawia za Elliottem.