19.08.2023 Liverpool - Bournemouth

Sobota 19 Sierpień, godzina 16:00
Stadion: Anfield Road

Sędzia główny: Thomas Bramall.
Asystenci: Simon Bennett, Dan Robathan.
Czwarty sędzia: Anthony Taylor.
VAR: Paul Tierney.
Asystent VAR: Constantine Hatzidakis.



STATYSTYKI CO DO MECZU:

• Liverpool zachował tylko jedno czyste konto w swoich pięciu przedsezonowych meczach towarzyskich, tracąc 11 bramek.
• Liverpool strzelił dziewięć goli, gdy te strony spotkały się na Anfield w zeszłym sezonie.
• Mohamed Salah strzelił osiem goli w ośmiu meczach Premier League przeciwko Bournemouth.
• Tylko trzy drużyny wygrały więcej meczów u siebie niż Liverpool w Premier League w poprzednim sezonie.
• Bournemouth przegrało 12 z 19 meczów wyjazdowych w Premier League w poprzednim sezonie.

LIVERPOOL vs BOURNEMOUTH - wiadomości o drużynach

Oczekuje się, że Stefan Bajcetic i Thiago nie wystąpią z powodu kontuzji, ten drugi według plotek jest kuszony przez saudyjski klub Al-Ahli.

Menedżer Liverpoolu Jurgen Klopp prawdopodobnie wystawi formację 4-3-3 przeciwko Bournemouth na Anfield w meczu Premier League w najbliższy weekend. Możliwe , że odbędą się jakieś zmiany w składzie po rozczarowującym meczu z Chelsea.

Dla Bournemouth na mecz spodziewanie nie będą dostępni Taverniera i Antoine’a Semenyo.

Bournemouth prawdopodobnie ustawi się w formacji 4-2-3-1. Neto będzie bronił bramki The Cherries. Linię pomocy poprowadzi Dominic Solanke. David Brooks, Ryan Christie i Jaidon Anthony będą trójką atakujących pomocników.

MECZE TYCH DRUŻYN W w POPRZEDNIM SEZONIE:

Mohamed Salah spudłował rzut karny w przegranym 1:0 meczu Liverpoolu z Bournemouth w zeszłym sezonie i, co zaskakujące, nie miał udziału przy ani jednym golu podczas lania 9:0 na początku kampanii. Egipcjanin ma jednak dobry rekord przeciwko The Cherries. W sumie Salah strzelił osiem goli w ośmiu meczach Premier League przeciwko Bournemouth, w tym trzy w czterech meczach na Anfield.

KLUCZOWE STATYSTYKI DRUŻYN W ICH PIERWSZEJ KOLEJCE PL

• Liverpool miał tylko 35% posiadania piłki przeciwko Chelsea.
• Liverpool oddał tylko 1 celny strzał przeciwko Chelsea.
• Liverpool miał 4 rzuty rożne przeciwko Chelsea.
• Bournemouth oddało 5 celnych strzałów przeciwko West Ham United.
• Bournemouth miało 63% posiadania piłki przeciwko West Ham United.

Co do meczu:

Przeciwnik nie najmocniejszy to i liczę, że Klopp nie będzie tak uparty i znowu wystawi 11 która nie wyglądała najlepiej w naszych spotkaniu z Chelsea.

Liczę, że na szpicy zagra Nunez, a na skrzydle Gakpo.
W środku pola również wolałbym od początku Jonesa, razem z Mac Alisterem, a na lewą Tsimiskasa. Reszta bez zmian.
Mniej więcej coś takiego

Liczą się tylko 3 pkt. Słaby przeciwnik i Anfield.

Obawiać się można tylko klauna na Varze i możliwych kontrowersji.

Wynik 3:1 dla nas

Kto powinien wyjść w ataku od 1 minuty?
  • Gakpo
  • Jota
  • Salah
  • Nunez
  • Diaz
  • Doak
0 głosujących
Kto powinien zacząć w pomocy od 1 minuty?
  • Mac Alister
  • Jones
  • Elliot
  • Gakpo
  • Szoboszlai
  • Thiago ( jeżeli zdrowy)
  • Bajcetic ( jeżeli zdrowy)
  • TAA
0 głosujących
Lewą obrona ?
  • Tsimiskas
  • Robertson
0 głosujących
1 polubienie

Brakuje pytania kto na prawej obronie jeśli TAA miałby grać w środku. A nie czekaj, przecież nie mamy prawego obrońcy, a Milner już u nas nie gra. Ale to nic. Mamy Ramsaya. … Yyy, a nie czekaj.
Wracając do meczu ciężko mi pomyśleć o czystym koncie. Jakbyśmy wyszli z Jota na lewym i Nunez na środku można trochę postrzelać, ale jak znowu zagrają na nie swoich pozycjach to ciężko widzę strzelanie na bramkę. A wystarczy jedno podanie nad głowami lub stały fragment i mamy ciepło.

Fajne duo na VAR #znaki

Po spotkaniu z Wisienkami czekają nas dwa ciężkie spotkania ze Srokami i Aston Villą, więc liczę, że w końcu maszyna ruszy.
Gramy u siebie i w ofensywie wyglądamy przyzwoicie, więc o zwycięstwo raczej się nie martwię. Grunt to wyjść z możliwie jak najbardziej zrównoważonym środkiem pola. Nie chcę widzieć tam po raz kolejny Gakpo. Wobec braku klasowego defensywnego pomocnika wyszedłbym Alexisem i Jonesem jako dwoma pivotami. Przed nimi na pozycji 8/10 Szabo. Z przodu wymieniłbym cienkiego z Chelsea Jotę na kogoś z pary Cody-Darwin.

Skład:
Alisson
TAA-VVD-Konate-Robertson
Jones-Mac Allister
Szabo
Salah-Gakpo-Diaz

Data w tytule wątku chyba niepotrzebna, zwłaszcza na początku.

Fajnie, że dodałeś opcje z głosowaniem nad składem.

1 polubienie

Datę dodałem, bo widziałem, że moderator tak czy siak te daty dodaje , a ta można oszczędzić komuś czas na edycji.

A sam pomysł dla mnie ok, bo zdarza się sytuacja gdzie w ciągu 2 tygodni zagramy z City 2 razy czy innym klubem.

Tak można szybko odnaleźć wątek z przeszłości który nas interesuje.

@Kijoraptor Gomez może grać na prawej :joy::joy:

A tak serio to my jakąś głębię składu to chyba mamy tylko w ataku , reszta formacji dramat i tak naprawdę nie ma kogo wstawić do składu bez spadku jakości.

2 polubienia

Data jest bardzo potrzebna, ponieważ wątki powinny się od siebie różnić tytułami. Mecze pomiędzy Liverpoolem a drużynami takimi jak np. Bournemouth, co roku się powtarzają, dlatego tytuł powinien wskazywać, o który mecz konkretnie chodzi.

Ponadto, tak jak wspomniał @Lapaino, z perspektywy moderacji, która musi czasem edytować posty lub je przenosić, takie oznaczenie jest mega pomocne. Zresztą, myślę, że wszystkim użytkownikom korzystającym z forum ułatwi to wyszukiwanie konkretnych tematów :wink:

6 polubień

Dziwnie to wygląda ale uważam, że data jest potrzebna bo jak zostało to wcześniej wspomniane, mecze z zeszłego sezonu nie miały dat.
Co do spotkania to nie spodziewam się fajerwerków z poprzedniego spotkania na zlocie i wyniku 9:0, Bournemouth dość okrzepło w PL, nie jestem ich fanem, ich los jest mi w sumie obojętny, uważam, że czegoś w tym klubie brakuje aby wznieść się wyżej. Liczy się zwycięstwo :slight_smile:

1 polubienie

Alisson
robo,vvd,konate,taa
bajcetic mac szobo
diaz nunez salah
na paradoksalnie słabszy zespół wystawienie Bajceticia nie powinno być mocno ryzykowne a myślę że odciąży Maca w kwestii defensywnej

Bajcetic chyba wciąż nie trenuje z zespolem

a to przepraszam za niedopatrzenie

Myślicie, że po oficjalnym dopięciu Samuraja można liczyć na jego grę w podstawie na mecz z Bournemouth?

Ja szczerze tego bym chciał, już niedługo ponownie mocniejszy rywal, więc dobrze od razu wiedzieć czy się nada na premier league.

1 polubienie


Możliwe, że mamy już odpowiedź.

1 polubienie

Dobor skladu jest dosc latwy - poza atakiem brakuje jakichkolwiek sensownych zmiennikow. W srodku Mac i Szabla to 100% pewniaki, bezwzgledu na wszystko (totalny brak konkurencji), jedynie co do 3 zawodnika jest “problem”. Natomiast to nie jest przyjemny problem w postaci bogactwa wyboru… Raczej braku wyboru wiec obojetne kto tam zagra. To i tak granie jednym mniej w srodku.

W obronie jest podobnie. Kwartet Robertson - VvD - Konate - TAA to obowiazek, nie mamy tam zadnych zmiennikow. Tsimikasa trudno liczyc jako powaznego pilkarza, podobnie z Matipem i Gomezem. Nawet jesli uznac, ze to pilakrze to sa to zawodnicy na 2 polowe tabeli. TAA zmiennika nie ma w ogole.

Tragicznie wyglada glebia tego skladu. Niby nie gramy w wielu pucharach, ale wystarczy kontuzja VvD (ktory i tak jest slaby juz od roku), kontuzja Maca i jeszcze jedna kontuzja/zawieszenie w ktorejkolwiek formacji i lezymy na amen.

Tutaj obstawiam 1:1.

Z Bournemouth na Anfield po prostu muszą być 3 punkty. Każdy inny rezultat będzie porażką i niezbyt dobrym prognostykiem przed tym, co nadchodzi dalej, czyli dużo trudniejsze wyzwania: Newcastle (A), Aston Villa (H), Wolves (A) i WHU (H).

Z tego, co widziałem w meczu z WHU, to rywal nie gra zbyt kombinacyjnie, preferuje proste rozwiązania, np długą piłkę do napastnika lub atak skrzydłem i zgranie do wysuniętego Solanke. Gol wyrównujący na 1-1 strzelony po niefortunnym błędzie WHU - nieprzygotowany strzał po ziemi, rykoszet od obrońcy, piłka wpada pod nogi Solanke, 1 na 1 z bramkarzem, ominięcie golkipera prostym zwodem i gol do pustej bramki.

Zwróciłem uwagę na jeden aspekt. Mianowicie oddali aż pięć strzałów z dystansu na bramkę WHU, w tym dwa groźne uderzenia (Brooks) + Rothwell poprzeczka + raz Philip z wolnego. Tutaj nasza obrona powinna zachować czujność. Wydaje mi się, że większość niebezpiecznych ataków z ich strony możemy zobaczyć prawą flanką, czyli tam gdzie grają w/w Brooks i Rothwell.

W obronie nie wyglądali na szczególnie zwartych. West Ham miał co najmniej 4,5 groźnych akcji wypracowanych środkiem boiska. Po jednej z nich Bowen zapakował ładną bramkę z dystansu. Także zdecydowanie postawiłbym na Gakpo na środku ataku i Díaza po lewej. Nunez mimo teoretycznie słabszego przeciwnika powinien zacząć na ławce.

W paru akcjach Bournemouth mieli szczęście, że nie przegrywali 0-2 dużo wcześniej.

Stawiam na 2-1, w porywach 3-1 dla LFC. Choć na pewno stać nas na wygraną bez straty bramki, ale jak zwykle istnieje obawa o to, że pozwolimy sobie na jakiegoś babola. Jak nas Anfield poniesie, to powinno być dobrze.

Po meczu z Chelsea kibice mieli prawo być bardzo niezadowoleni tym, co zobaczyli w drugiej połowie. Ja mało nie usnąłem ze znużenia naszą grą, więc oczekuję solidnej poprawy. I o ile punkt na Stamford Bridge można usprawiedliwić wyjazdem na trudny teren, tak na własnym stadionie po prostu musimy punktować niemal za każdym razem, jeśli chcemy powalczyć o Top4.

1 polubienie

Nunez jest obecnie najsłabszy w formacji ofensywnej i na pewno bym na niego nie postawił. Gakpo i Salah to pewniaki, a z lewej Jota/Diaz. Środek Mac-Elliott-Szobo. Reszta bez zmian. Trzy punkty to obowiązek i musimy wygrać ten mecz.


Pomocnicy dostępni na mecz, Wataru jest tu niezbędny…

@jaszyn to była informacja z wczoraj, może udało się jeszcze coś wykombinować naszym.

Czyli nie zdążyli ze zgłoszeniem Endo…szkoda.

I jesteśmy w dupie, w sensie środek pola jest w dupie.

To znaczy, że pewnie wyjdziemy w pomocy Mak,Szobo,Gakpo tak jak na chelsea.