AC Milan - Liverpool FC

We wtorek ostatni mecz fazy grupowej Ligi Mistrzów.
Na Anfield wygraliśmy 3:2, mogąc zamknąć mecz już w pierwszej połowie, zespół pokazał charakter odrabiając straty po I połowie.
Biorąc pod uwagę natłok meczów ligowych można spodziewać się kilku zmian w składzie, mecz dla nas ma znaczenie głównie prestiżowe, inaczej dla gospodarzy, którzy walczą o fazę pucharową LM lub LE.

Sklad?
Kelleher
Neco-Konate-VVD-Kostas
Ox-Morton-Thiago
Salah-Origi-Jota (Minamino)

Jakie zestawienie przewidujecie? Myślę, że Klopp jednak zostawi Jote w składzie na Milan, po takim meczu jak z Wilkami przyda mu się kolejny mecz na odreagowanie wydarzeń z Molineux.

1 polubienie

Myślę, że zamiast Thiago w podstawie wyjdzie Milner, który w okolicach 60 minuty zostanie zmieniony właśnie przez Thiago. Chętnie zobaczyłbym też Phillipsa nawet w miejsce VVD ale to chyba niemożliwe.

Spodziewam się czegoś takiego:
Alisson (fajnie jakby Kelleher dostał szansę)
Neco-Konate-Gomez(Phillips)-Tsimikas
Ox-Morton-Milner
Taki-Origi-Jota

Również spodziewam się szansy dla Joty na rehabilitacje, jednak myślę że Milnera nie zmieni Thiago ale Keita. Jestem ciekawy czy Klopp faktycznie zdecyduje się na tak dużą rotację, czy jednak kilku zawodników ujrzymy w wyjściowym składzie niezmienionych. Może mieć to na celu podtrzymanie rytmu, po za tym w lm jest aż 5 zmian co pozwala na większą rotację w trakcie meczu.

A ja myślę, że powinien zagrać Allison. Bramkarz nie potrzebuje tak przerwy. A może przyda mu się mecz, w którym przeciwnicy będą częściej szturmować jego bramkę. A to jest możliwe z uwagi na kilka nieuniknionych rotacji w składzie. Ja bym dał skład:

Alisson
Neco-Matip-Konate-Tsimikas
Ox-Milner-Morton
Salah-Origi-Minamino

My nie gramy już właściwie o nic oprócz pieniędzy, pierwsze miejsce w grupie jest wiadome od dawna, świetnie byłoby zakończyć grupę z 18 punktami. Ale nic na siłę, liczę na zmienników, niech zagra ten Kelleher, Minamino, Origi (bramka w spotkaniu z Wilkami, mimo tego uważam, że nadal jest do sprzedania).

Jako, że nie śledzę ligi włoskiej, zapytałem mojego kolegi, kibica Milanu jak wygląda ich gra w tym sezonie. Odpowiedział, że mają za wąską kadrę na walkę na dwóch frontach, zaliczyli falstart w Lidze Mistrzów, choć nie są bez szans na wyjście z grupy. Ostatnio wypadł im Duńczyk Kjaer. Romagnoli przeplata dobre spotkania ze słabymi, brak mu ustabilizowania formy.

We włoskiej drużynie nie zagrają wspomniany już Kjaer, bramkarz Plizzari, obrońca Calabria, napastnicy Castillejo, Giroud (naderwanie włókna mięśniowego), Rebić (zerwanie mięśni uda), Pellegri (uraz przywodzicieli). Mimo to zawsze zostaje Ibrahimović - ile lat by nie miał i grał piach to pod bramką zawsze jest niebezpieczny.

Obecnie Milan zajmuje w swojej lidze 1 miejsce, 38 zgromadzonych punktów, 12 wygranych, 2 remisy, 2 porażki, zdobyte bramki na poziomie czołówki ligi włoskiej (35). Ostatni mecz wygrali w sobotę z Salernitaną 2:0 po bramkach Kessie oraz Saelemaekersa.

Nasze ostatnie spotkanie to wygrana z Wolverhampton na ich terenie 1:0 po bramce Origiego w 94 minucie.

Jak wspomniałem wcześniej, liczę na zmienników, nawet młodych typu Morton.

Teraz to chyba już się doczekamy rotacji, co? Forsa forsą, ale gramy co 3 dni mecze właściwie tym samym składem a do końca roku jeszcze 7 spotkań. Każdego można zajechać, już z Wilkami było widać ciężkie nogi. Z Villą zapowiada się ciężkie spotkanie, wygrali 3 z ostatnich 4 meczów a City też nie miało z nimi łatwo. Oni nie grają w tygodniu więc będą wypoczęci, jak nie zrobimy na Milan 6-7 zmian to ja już nic nie rozumiem.
Albo przynajmniej 3-4 zmiany w przerwie, ale Jurgen takie rzeczy to tylko w towarzyskich.

Rotacja musi być! bo trzeba widzieć całość czyli dotarcie jak najdalej w LM i w związku z tym duuuużą kasę £ :grinning: a nie krótkowzroczne 3 miliony.

Widziałbym to tak:
Caju
Neco,Ibou,Nat,Kostas
Milli,Ox,Naby jeżeli może na 60 minut
Mino,Diiiivock,Gordon

Ławkę można za to mieć zacną ale nie do końca.

Nie obchodzi mnie, że to mecz o nic. Wypieprzenie Milanu z LM zawsze cieszy, nie ważne czy to rok 2007 czy 2021.

Wolałbym wyrzucić Atletico ^.^

2 polubienia

Tak a potem przegrać w lidze z AV bo Milanu sie zachciało wyrzucic…

4 polubienia

Atletico z Porto nie wygra

Milner pauzuje za kartki. Rotacja obowiązkowa, drugi garnitur powinien wybiec od początku spotkania

Nic mnie już nie zaskoczy.

Taa nie wygra. Dadza im 10 minut w doliczonym byleby wcisnęli na sile bramke. Atletico będzie musiało przejść choćby mial się świat zawalić bo kto będzie ratował ranking La Ligi?

Sprawdźmy zmienników na tle Milanu, jak przegrany to nie szkodzi, liga ważniejsza. A wolalbym nawet się podłożyć byleby drwale z Madrytu odpadli, a Milan akurat bardzo szanuję.

Sami geniusze w stylu ‘tych wyrzucić, tamtych wyrzucić’. Prawie jak Kononowicz, jeśli ktoś jeszcze pamięta.
Nie nasza sprawa, kto lepszy ten awansuje do fazy pucharowej.
Na Milan rezerwowymi, mamy ważniejsze rzeczy niż bawienie się w szeryfa.

Istotne w tym meczu są trzy rzeczy:

1. dać odpocząć najbardziej eksploatowanym
  2. nie złapać kontuzji
  3. nie skompromitować się wysoką porażką

O punkt 3) się nie boję nawet jeżeli wyjdziemy mocno zmienionym składem, bo jesteśmy dojrzałym zespołem w dobrym momencie sezonu, a nasi rezerwowi wcale nie są tacy słabi jak niektórzy tu myślą. Co do punktu 1) to nie liczę na całkiem rezerwowy skład, bo Klopp takiego na pewno nie wystawi. Raczej mam nadzieję na taki skład 50/50.

Chciałbym zobaczyć taką jedenastkę:
Kelleher - Neco, Konate, Matip, Tsimikas - Milner, Henderson, Chamberlain - Origi, Jota, Mane

NIe wiem jak wygląda sytuacja z Jonesem i Keitą, ale może uda im się złapać kilka minut jak są już sprawni.

Wydaje mi się że Salah zagra, jest strasznie głodny bramek i ewidentnie idzie po ZP, wydaje mi się ambicja nie pozwoli mu nie zagrać, najwyżej zmiana w drugiej połowie

Milner pauzuje za kartki, jak kolega wyżej wspomniał. Także środek pola może być tym najbardziej eksploatowanym elementem. OX, może Keita i kto ? Fab ? Hendo ? Thiago ? Każdego szkoda, aby się męczył mając w zanadrzu mecz z Aston. Klop powinien więcej w tym meczu rotować minutami danych graczy. Obrona to wiadomo Matip i Konate, na bokach zmiennicy. A w ataku Minamino i Divock oraz Jota.

Nie wiem, czy chciałbym eksploatować Matipa aż tak bardzo, Konate na pewno, zamiast Matipa może jednak Nat? Zakładam, że Gomez nie zagra.
W środku pewnie Morton, poza nim Ox, który wszedł na końcówkę z Wilkami i Thiago lub Hendo, z założeniem wprowadzenia Keity w drugiej połowie.
Przód to Salah, Origi i Minamimo, chyba że Klopp będzie chciał dać Jocie szansę na odreagowanie meczu z Wolves.