Andrew Robertson

Kerkez byłby dobry, ale nie w obecnym systemie. Potrzebujemy środkowego obrońcy, który może grać na lewej (np. Inacio, Hincapie). Robertson i Tsimikas pokazują, że do obecnej taktyki zwykły lewy obrońca się nie nadaje.

1 polubienie

Quensach jest już w składzie i raczej (póki co) nie jest to gracz na 1 skład drużyny bijącej się o mistrza EPL czy CL.

Bradley to też wg. Mnie 3 wybór bo wyobrażasz sobie granie nim przeciwko City w przypadku kontuzji Taa?

O kurr. Co to za ustawienie? Elliott na lewym wahadle? Co to za jakieś? Nawet nie wiem jakiego słowa użyć. Serio? Korwin-Mikke by tego nawet nie wymyślił. Chyba, że… Janusz! To Ty??

Co w końcu z Andym? Będzie potrzebował operację czy jednak bez się obędzie ?

Ostatnio podawali (nieoficjalnie), że bez operacji i pauza 6 tygodni.

A tu info sprzed chwili:

image

Jeśli te doniesiania się potwierdzą to nie wygladą to dobrze.

Wręcz fatalnie. Prawdopodobnie Andy wypada do końca roku. Cóż, to największe wyzwanie dla Kostasa w LFC, musi dać radę, bo nie mamy alternatywy.

Wiadomo coś nowego o powrocie Robertsona?

Klopp mówił na ostatniej konferencji, że wykonuje pewne ćwiczenia (prawdopodobnie bezkontaktowe) ale jeszce nie ma go w normalnym treningu. Spodziewają się powrotu w styczniu.

6 polubień

https://twitter.com/LFC/status/1743310761441534234

4 polubienia

Wracaj szybko byku. Potrzebujemy Cię.

Bournemouth za dwa tygodnie. Fajnie jakby zdazyl

Im szybciej Robbo wróci, tym szybciej uwolni Joe z lewej strony, a to da nam dodatkowe opcje na środku i prawej obronie. Choć trzeba przyznać, że Robbo może mieć obecnie problem wygryźć Gomeza z lewej.

Wraca nasz Piekny Szkot.

Pod dymie trochę w temacie naszego walecznego Szkota. Otóż jestem zdania iż jeśli w lato pojawiła by się sensowna oferta np. z Bayernu to z bólem serca, ale pożegnałbym się z Andy’m. Chłop ma 30 lat na karku i dwa lata do końca kontraktu, wiec to jest ostatni moment żeby coś na nim zarobić. Jeśli przyjdzie tu Edwards to w mojej opinii nie ma mowy o przedłużeniu kontraktu.
W przeciwnym razie będziemy przerabiać tą samą historie co z Hendo i Milnerem. Czysto piłkarsko Robertson jest tylko solidnym zawodnikiem a to za co pokochaliśmy Andy’ego to przede wszystkim zaangażowanie, waleczność niesamowita wydolność i zdrowie. Obawiam się, że skoro w swej grze bazuje na fizyczności to zaliczy szybki zjazd i skończy się tym, że stanie się elementem żartów jak Hendo i Milner (przynajmniej w polskiej fan bazie). Nie wiem jak wy, ale ja już widzę powolny zjazd formy i momenty w których Szkot nie dojeżdża. Przegrywa pojedynki, które wcześniej bez trudu wygrywał czy wyskoczy za wysoko do pressingu i nie zdąży wrócić.
Dlatego jeśli w lato pojawiłaby się dobra oferta + mielibyśmy zastępstwo w postaci młodszego, ale dobrego zawodnika to byłbym za. Przyjdzie nowy menadżer i to będzie dobry moment na zmianę.
Co myślicie na ten temat?

4 polubienia

Dajcie już spokój z tym sprzedawaniem Robbo. Na początku sezonu był jednym z naszych najlepszych graczy, a kiedy doznał kontuzji to był płacz jak stąd do Glasgow. Chłop wraca po kilku miesiącach bez gry i musi wróci do odpowiedniego rytmu. Patrząc na statystyki po powrocie to np. na sofascore tylko dwa razy zszedł z oceną ponizej 7.0. Z Burnley i Forest był rewelacyjny i ocena w okolicy 8.

Mam wrażenie, że to jest szukanie nowego kozła ofiarnego. Ja wierzę w naszego walecznego Szkota i że jeszcze długo będzie ciągnął lewą stronę. Do tego jest jednym z kapitanów i graczy spajających szatnię.

8 polubień

Tak naprawdę to dla mnie może zostać do końca kontraktu. Spłacił się z wielką nawiązką, więc nic na tym nie tracimy jak np. na Keicie. Andy to solidny obrońca kiedy gra regularnie. Niestety kontuzja barku spowolniła go bardzo w tym sezonie. Inna sprawa, że nie układa mu się współpraca z Diazem jak z Mane stąd gorsze statystyki. Jest kilka czynników sprawiających, że gra słabiej lub nie jest tak solidny jak kiedyś. Ja bym go nie oddawał, jeśli byłby ktoś młodszy na jego miejsce byłby o wiele lepszym rezerwowym niż Tsimikas.

5 polubień

Zaczyna się wyprzedawanie Robertsona, no kto by pomyślał xD

4 polubienia

No dokładnie, za taka kwotę to jest Pan Piłkarz, ale ja osobiście sie juz nie mogę doczekać jaki pomysł będzie miał nowy trener na naszą lewą obronę. Jest to pozycją na chwilę obecną najgorzej obsadzona.

Robertson, Tsimikas a grać mogą Gomez. Czy ja o czymś nie wiem?

1 polubienie