Anfield

Liverpool ma cudowny stadion. Jedyny w swoim rodzaju. Jest to stadion legendarny tak jak Santiago Bernabeu, Maracana, La Bombonera, San Siro, no i niech będzie Old Trafford:-D

Do tego Liverpool jest znany z żywiołowej publiczności i to w połączeniu z tym, że trybuny od linii bocznej i linii końcowej są oddalone jedynie o około 4 metry sprawia, że piłkarze dostają dodatkowego kopa a orzeviwnikom czasami miękną nogi. Do tego wielu piłkarzy i trenerów (nawet sam Wenger czy Ferguson) wypowiadają się o tym, że Anfield jest niesamowite.

Nie znam stadionu gdzie trybuny byłyby bliżej boiska. Popatrzcie na Emirates Stadium, niby stadion budowany od podstaw 11m odległości trybun od linni bocznej i aż 15m odległości trybun od linii końcowej (po co aż tyle). Stadion Tottenhamu to perełka i tu nie ma wątpliwości odległość trybun od boiska to około 8m ale nie ma w nim tego czegoś, że jak przyjeżdża przeciwnik to jest mu trudniej.
Stadion West Ham nie ma co komentować bo wiadomo, jest to przerobiony stadion lekkoatletyczny i mimo, że przybliżyli dolne trybuny do murawy to jednak musieli mocno je wypłaszczyć a te górne pozostały daleko tam gdzie były.

Co do dalszej rozbudowy Anfield to klub nie planuje w najbliższym czasie tego robić (przynajmiej nie w tej dekadzie). Rozbudowa SKD w dłuższej perspektywie jest możliwa. Trzebaby wykupić 3 rzędy domów i prowadzić długie negocjacje z mieszkańcami i władzami miasta. Trybunę pewnie powiększono by o koło 10k co powiększyło by Anfield do ponad 70k Większy problem jest z The Kop bo za trybuną biegnie ulica i to ulica główna a nie taka jak Anfield Road gdzie można było zmienić jej bieg. Zastanawiam się czy byłoby możliwe rozbudowanie trybuny tak by ulica biegła częściowo pod trybuną. Ale tu trybuna byłaby zwiększana góra o około 5k miejsc co dla władz LFC byłoby nieekonomiczne.

Narazie cieszmy się ze stadionu jedynego w swoim rodzaju na 61 000 miejc. Stadion będzie jednym z pięciu największych w PL. W przeciągu 2-3 lat City też powiększy trybunę i również przekroczy tą granicę 60k.

7 polubień

Fulham, QPR i Everton maja trybuny bardzo blisko boiska. Ile to metrów to nie wiem ale podobnie jak na Anfield.

O ile pamietam to pod Parc de Princes biegnie wielopasmowa ulica :grinning:

Tylko, że tamte stadiony są sporo mniejsze.
Pod drogą krajową jest też trybuna skoczni w Wiśle po jej rozbudowie. Techniczne jest to pewnie możliwe, pytanie jak kosztowo by to wyszło.

A ja się jaram obecna rozbudową naszego Anfield. Nie mogę się doczekać pierwszego meczu w nowym sezonie żeby zobaczyć efekty przed i po rozbudowie ^^

Po cichu liczę ze doczekam, że kolejne 2 trybuny zostaną rozbudowane, no i The Kop żeby była większa to już wgl. marzenie ^^

1 polubienie

4 polubienia

2 polubienia

Czy ktoś wie, ile miejsc teraz bedzie przeznaczonych dla kibiców przyjezdnych?

Everlast. Dzieki.
Swoją drogą 3tyś to mało jest biorąc pod uwagę pojemność stadionów. Jednak jest to liczba minimum, tylko który klub zaoferuje dużo więcej wejściówek dla przyjezdnych?. Czyli jednym słowem przyjezdni nie zabiorą nam zbytnio % z nowych miejsc.

To nie jest tak, że klub wydziela sektory dla kibiców przyjezdnych za pomocą prognoz i zgłoszeń klubu, których kibice mają zasiąść? CO mecz jest inna ilość przyjezdnych kibiców więc nie ma chyba sztywnej liczby?

a to nie jest tak, ze jakis tam procent miejsc na stadionie jest dla przyjezdnych? i to jest stała wartosć?
EDIT:
In the Premier League, home clubs are required to offer visiting clubs a minimum of 3,000 tickets or 10 per cent of the seats in the stadium if the capacity does not exceed 30,000 .

Pewnie jak ktoś ma problem z zapełnieiem swojego stadionu to chętnie odda większą pulę przyjezdnym. U nas nie ma takiego zmartwienia bo chętnych jest o wiele więcej niż miejsc więc oczywiście dajemy tylko wymagane minimum.
Nawiasem mówiąc mam nadzieję że po rozbudowie będzie łatwiej kupić bilety, ja się generalnie staram raz w sezonie pojechać ale w ostatnim pechowo nic nie udało mi się kupić chociaż na 2 membershipy losowałem (żona też ma).

2 polubienia

1 polubienie

Jest jakaś stronka, gdzie można śledzić postępy na bierząco dzień po dniu?

Mister drone UK na YouTube.

1 polubienie


Wygląda już teraz dobrze :slight_smile:

4 polubienia

“BIG BREAKING NEWS” coming out of Liverpool F.C’s Anfield Road Expansion - YouTube chodzą ploty, że mogą się nie wyrobić na pierwszy domowy mecz :grimacing:

A tu ciekawostka - chyba(?) początek lat 90 i budowa poprzedniej wersji ARS:

8 polubień

Stadion od środka:

2 polubienia




Zdjęcia są sprzed dwóch-trzech dni, ale myślę, że dużej różnicy to nikomu nie robi.

2 polubienia




7 polubień